czwartek, 20 lutego 2014

DBCoin czyli poufny klucz do sejfu z czarną dziurą


Wydarzeniem dnia będą dziś zapewne kolejne obniżki w Wołominie o której dziś poinformuje niebawem Kasa. W chwili pisania tego artykułu dysponuję jednak tylko dwoma tabelami, więc szczegółowe omówienie zmian zostawimy sobie na jutro, dziś zaś dokończymy omawianie wczorajszego wątku.

Z wczorajszego wpisu wynika, że słowo bank może być przez niektórych wykorzystywane do wyłudzania danych lub do zachęcania do rzekomo pewnych inwestycji. Przedstawiony tam Direct Bank wydaje się bardzo podejrzany nie tylko ze względu na omówione wczoraj rozliczne błędy językowe, czy zgłaszanie problemów o niezaufanym połączeniu przez firefox.

Przede wszystkim nie ma tutaj standardowych usług, które każdy bank oferuje. Brak oferowania typowych kont, lokat, kart płatniczych czy jakichkolwiek kredytów. Są tylko szumne zapowiedzi o nowym wymiarze życia. Co ciekawe wtóruje mu działalność zwykłych naciągaczy, jak widzimy poniżej.Czy to poważny projekt to sprawa bardzo dyskusyjna Źródło: dbcoin.biz

Nie można w Direct Banku założyć kont czy lokat, ale bez problemu kupimy tam mało znaną walutę DBCoin. Wygląda na to, że bank utworzono specjalnie po to by sprzedawać tę kryptowalutę. A robią to po prostu zwykli ludzie poprzez mailing czy dedykowane strony internetowe.

Co ciekawe tylko 300 osób będzie zajmowało się dystrybucją owych DBCoinów. I to osób wybranych praktycznie bez żadnej wstępnej selekcji, według prostej zasady kto pierwszy ten lepszy. Dla zachęty reklamowany jest dziwny fakt, że owe 300 osób będzie obsługiwało cały świat. A jakże i dodatkowo trzeba tutaj dodać trzy wykrzykniki.

Jeszcze za mało przekonujące? To trzeba dopisać, że każdy kolejny DBCoin będzie droższy. Zainteresowani na dodatkową zachętę dostaną szczegółowe tabele z przyszłym zarobkiem. W nagłówku widnieje hasło Nie powiem ci ile zarobisz jak ci się uda, Powiem ci ile zarobisz jak ci się nie uda. No tak w końcu tutaj podobno każdy wygrywa.


Będzie z pewnością taniej gdy ktoś wymyśli nową wirtualną walutę

Szczegółowe obliczenia dostępne w pliku pdf ciągną się przez 9 stron A4. Końcowy wynik wynosi 24990 USD co jest... czarnym scenariuszem, przy zakupie tylko 1000 jednostek DBC. Teraz wystarczy zakup podwajać, potrajać...

Nie ma co ukrywać - pachnie to wielkim przekrętem. Nie tylko dlatego, że Direct Bank ma siedzibę na... autonomicznej wyspie Mwali-Moheli, czyli gdzieś w okolicach Madagaskaru na Oceanie Indyjskim, ale przede wszystkim dlatego, że sprzedają to zwykli przypadkowi ludzie, którzy dają sobie wmówić, że dostają za samo zgłoszenie klucz do sejfu pełnego złota jak widzimy na powyższej reklamie.

Co więcej szczegółowe materiały o dbcoin, które dostałem na maila są niby to poufne. A mimo to wystarczy wpisać w google hasło dbcoin i bez problemów dotrzemy do praktycznie identycznych informacji, i są one dostępne publicznie dla każdego. Przy czym rzecz jasna strona posiada inny mail do kontaktu.

Podsumowując skończyły się czasy, gdy modne były zniszczone mapy piratów prowadzące na wyspę skarbów. Teraz mamy wirtualne kryptowaluty, afrykański pseudobank, grupę dość nachalnych naciągaczy i obowiązkowe płatności PayPalem a wszystko w imię obietnicy o sejfie, który powinien nosić nazwę czarna dziura

Z tą różnicą, że poszukiwacze skarbów nic nikomu nie wpłacali tylko wyruszali w poszukiwaniu przygody. Dziś za taką przygodę trzeba zapłacić na start. I wszystko wskazuje na to, że koniec będzie taki jak ze wszystkim co ląduje w czarnej dziurze.

16 komentarzy:

 1. Do niedawna nawet byłem zainteresowany krypto walutami, ale po serii włamań i kradzieży kont z tą walutą już wiem, że mają słabe zabezpieczenia, wiec nie ma się co w to pakować.
  Nie wiem jak wygląda sytuacja z krypto walutą, którą wypuściła Litwa, może tam jest bezpieczniej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba autor bierze tylko za wierszówkę a nie za informację i analizę

  OdpowiedzUsuń
 3. Informacja raczej złośliwa niż obiektywna

  OdpowiedzUsuń
 4. pierwsza polska krypto-waluta
  wydana przez bank
  - bank NieWiadomoJaki ( ale z licencją "A") :)
  - waluta polska, ale - strona programu zapisującego jest
  z udziałem Czech, Włoch, Holandii i Kanady.
  Polskiego udziału nie widać.... ;)
  - program rejestrujący ma taki regulamin.... że szok...
  a wszelkie spory rozwiązuje sąd Republiki Czeskiej
  a waluta NIBY_POLSKA...
  - jaki bank?? nie wiadomo. Czeski film...
  - padają słowa "w naszym banku" - jakim banku???

  - krótko ; najwięcej zarobią pomysłodawcy tego przekrętu.

  Pan Mirosław Rojek pisze o analizie??
  to proszę:

  kraje zaangażowane w rzekomy projekt;
  80%; Czech Republic
  10%; Italy
  7%; Netherlands
  3%; Canada

  Właściciel domeny:
  Name: Adam Sikora
  Street: Vorarska 2072/2
  City: Praha 4, Modrany
  Postalcode: 143 00
  Country: Czech Republic
  Telephone: 420721009999
  Phone Type: mobile : Telefónica O2 Czech Republic, a.s.
  Email:
  Registrar: TUCOWS DOMAINS INC.
  Web : http://domainhelp.opensrs.net
  Registrar Country: Canada

  Lokalizacja serwera:
  p Address: 81.0.208.140
  Hosting Service: "Casablanca INT"
  Hosting City: Prague
  Hosting Region: 52
  Hosting Postal:
  Hosting Country: Czech Republic
  Domain Created: 2011-02-21 08:55:07
  Domain Expires: 2015-02-21 08:55:07
  Domain Life:
  Est Value: $
  Ping: 7791
  Speed: Slow
  Network Name: RIPE Network Coordination Centre
  Network Country: Netherlands

  Administrator:
  Name: Adam Sikora
  Country: Czech Republic
  Telephone: 420721009999
  Phone Type: mobile : Telefónica O2 Czech Republic, a.s.

  OdpowiedzUsuń
 5. A żeby było ciekawiej, to dopowiem jeszcze, że ulica VORARSKA w Pradze czeskiej nie istnieje...
  Takiej ulicy NIE MA
  Prawdopodobnie nie istniej również Adam Sikora (administrator)
  już nie sprawdzam nawet numeru telefonu do niego - nie ma sensu

  Tak więc Mirku, jeżeli wydałeś tylko 53$, to nie straciłeś wiele
  Ale przestrzegam następnych chętnych do bycia milionerem i posiadania domu na Karaibach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdzaliśmy biuro w Białej Podlaskiej i tego całego pseudo-dyrektora.A więc tak: Biuro to zwykła pakamera od tyłu budynku, nikogo tam nie ma.Dyrektor się pojawia wówczas jak mu dadzą cynk kobiety z sąsiedniej firmy że ktoś się dobijał i szukał kontaktu.Wyposażenie pseudo-biura biurko i trzy krzesła. Nic poza tym.Czekam na rozwój sytuacji, bo to nie koniec tematu.

   Usuń
  2. O, dzięki za sprawdzenie że biuro istnieje. Nawet jak to pakamera, to jestem zainteresowana, bo zaczyna się dziać w temacie.
   To o wiele lepiej niż z Recyclingiem gdzie po sprawdzeniu biura nikt nawet nie wiedział czy ktoś coś i gdzieś.
   A tak, gdy można się umawiać to miło.
   Z tego co widziałam na zdjęciach to wejście do tego biura jest z boku nie z tyłu - dokładnie od placu Urzędu Stanu Cywilnego tak żeby nie przechodzić przez obce biura... więc zacnie.

   Usuń
 6. Panie Mariuszu, proszę się nie ośmieszać. Ulica istnieje - trzeba tylko dobrze adres wpisać. http://goo.gl/mePycH To tak jakby w Warszawie nie istniała Domaniewska.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za informację, skorzystałem, informacje prawdziwe ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tej opcji inwestowania. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. co do ulicy - chylę czoło. Co do reszty - stoję murem. Inwestujcie i powodzenia. Życzę, abym się mylił. możemy wrócić do tematu w czerwcu czy lipcu. Wówczas zweryfikujemy prawdę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak widać prognoza się nie sprawdza.
  Cena waluty od miesiąca idzie w górę.
  Znaczy się są zainteresowani...

  OdpowiedzUsuń
 10. Cena waluty cały czas rośnie. Dostępni jesteśmy na autovaluta oraz lilion transfer zapraszam na stronę www.dbcoin.info po szczegółowe informacje

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkich zwolenników tej waluty proszę o odpowiedź na moje pytanie. Ten niby bank gwarantuje odkupienie waluty w każdej chwili. Przynajmniej tak się reklamuje. Na początku grudnia sprzedałem walutę i zleciłem przelew na polskie konto bankowe za 100$. Minął miesiąc. Mam wyczyszczenie konto z dbconow a kasy na koncie nie widać. Nie odpisali mi na żadna wiadomość związana z tym tematem. Dzwonić tez sobie można... Pytam się gdzie jest kasa za walute

  OdpowiedzUsuń
 12. I jak się odniesiecie dziś na temat dibacoin? Plany są realizowane. Wszystko idzie pięknie i sprawnie. Byle do celu 😊

  OdpowiedzUsuń
 13. To jest scam, 75 dni czekam na przelew za wypracowaną prowizją i nie chcą powiedzieć, kiedy wypłacą. Odradzam interesów z Kamilem Zajdelem, Danutą Szymańską i Danielem Sikorą. Nigdy nie trzymają się terminów i nie można wypłacić pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 14. również czekam na możliwość wypłaty ale zero jakich kolwiek informacji. Trochę to przykre bo dużo zainwestowałem

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...