środa, 5 lutego 2014

600 zł cashback znów w mBank w promocji zarabiaj z eKontem


Po dłuższej przerwie w promocjach mBanku wraca do nas premia Zarabiaj z eKontem. Rok temu niewątpliwie jednym z największych hitów roku było konto z Buddą, wyróżniłem je zresztą wśród okazji roku 2013. Teraz mamy coś podobnego.

Jest jednak zasadnicza różnica. W roku ubiegłym mbankowskim buddą mógł zostać każdy, nawet stary klient, dzięki czemu warto było wrócić do mBanku i cieszyć się z 20% cashback, który de facto kończy się w lutym tego roku. W nowej promocji adresatami są tylko nowi klienci.

mBank nowego klienta rozumie dwojako. To taka osoba która ani nie miała tutaj jeszcze konta przed 3 lutym, od tego dnia bowiem trwa promocja, ani nawet nie była pełnomocnikiem. To dość istotne ograniczenie. Na co nowicjusze mogą liczyć?

Na mniej niż kończący się buddyści. Jak już nowi złożą wniosek o eKonto oraz dostaną do niego kartę z delfinkiem, będą mogli liczyć na zdobycie nawet 600 zł. Ale rzecz jasna nie tak hop siup, ale trzeba będzie zatańczyć jak mBank zagra.

Przeczytaj dokładnie a uśmiech będzie mniejszy Źródło: mbank.pl
  Tym razem promocja jest krótsza o dwa miesiące, ale za to można więcej zdobyć bo aż 60 zł miesięcznie. To więcej niż standardowe 50 zł, ale nie będzie to łatwe zadanie, bo warunki są dość wygórowane.

Premiowane będą płatności na minimum... 50 zł. Za taką transakcję nowy klient banku może liczyć na 3 zł zwrotu czyli cashback wynosi tutaj maksymalnie 6%. Zwykle jednak będzie niższy, trudno bowiem oczekiwać, że wszystkie nasze transakcje będą akurat na kwotę 50 zł.

W jednym miesiącu możemy liczyć na 60 zł zwrotu. Policzmy zatem, aby otrzymać maksymalną kwotę, musielibyśmy optymalnie dostać 20*3 zł a więc dokonać 20 płatności po minimum 50 zł. Czyli wydać kartą miesięcznie minimum... 1000 zł!

Mało tego! 50 zł to dość duża kwota jak na jednorazowy zakup. Ktoś może pomyśleć a co mi tam, cztery razy w miesiącu i tak robię zakupy za 50 zł więc darmowe 12 zł piechotą nie chodzi. 

Nie tyle nie chodzi ile nawet nie przyjdzie! mBank zastrzega sobie bowiem, że klient musi dokonać transakcji na minimum 250 zł w miesiącu aby przyznać cashback. Jeśli zatem kupimy za 200 zł nie dostaniemy nic! 

Jakby tych wszystkich warunków było jeszcze mało, dodatkowo transakcje te nie mogą być anulowane. To jednak jest normą, podobnie jak wpływ co miesiąc na kwotę 1000 zł. Do tego zdążyliśmy już przywyknąć w innych promocjach.

Jak widać warunki są bardzo ostre. Bardzo rzadko wykonuję kartą transakcji na 50 zł. Na kończącym się buddzie warunkiem jest wydawanie 10 zł w zamian za zwrot w wysokości 2 zł. Miesięcznie można dokonywać 15 takich płatności, co jest bardzo wygodnym i łatwym warunkiem. Teraz mamy 5x wyższe wymagania kwotowe i zdecydowanie mniejszy cashback, chociaż 6% to i tak niemało.

Promocja potrwa przez 10 miesięcy, stąd tytułowe 600 zł czyli tyle samo ile obiecywał Budda. Mimo to trudno tę promocję nazwać powrotem Buddy. Budda kojarzy się z kimś łagodnym i takie też były wymagania konta z buddą, tam dobro wracało za drobne gesty. Tym razem trzeba wręcz szastać pieniędzmi, by dostać mniejszy zwrot. 

Promocja potrwa dość długo bo aż do połowy maja. Zwyczajowo regulamin zostawiam na koniec.

22 komentarze:

 1. Sporo trzeba wydać, ja mam opłaty porobione praktycznie do końca roku. Nie dało by rady wcisnąć już 250 czy 1000, ale pewnie jest sporo nowobogackich którzy skorzystają. Promocja KGP była o wiele godniejsza uwagi. Teraz to w zasadzie czekam na promocje typu 100-200 za samo założenie konta bez lokat czy wydawania dużych kwot itd.

  premiowiec_3tys+

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To z jakich promocji korzystasz ?

   Usuń
  2. Korzystałem z 9 banków po kilka razy co dało łącznie 3100.

   Usuń
  3. Obecnie w toku KGP 700 i 100 ING a Ty?

   Usuń
 2. https://promocje.getinbank.pl/kontakt/main/ror_przenies_konto_082013/index.php

  *Oferta dostępna dla osób, które otworzą w ramach promocji konto Getin UP, a nie są i nie były w 2013 roku posiadaczami/współposiadaczami konta w Getin Banku. Nagroda 50 zł wypłacana jest za dokonanie podczas jednego miesiąca rozliczeniowego 5 dowolnych transakcji bezgotówkowych kartami wydanymi do konta. W 6-miesięcznym Okresie Promocji Uczestnik może otrzymać maksymalnie sześć zwrotów, po jednym za każdy miesiąc okresu promocji - łącznie maksymalnie 300 zł. Szczegóły oferty wraz z Tabelą Opłat i Prowizji dostępne na getinbank.pl. Jesteśmy częścią Getin Noble Bank S.A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idealnie można pewnie połączyć lokatę 50tys 4% z tym i wyciągnąć 5.2% brutto tylko dochodzi:
   Konto 9.99
   Karta 3.99
   6M = -83,88 opłat co daje już tylko 4,86% brutto w skali roku dla 6M

   Znowu bardziej opłaca się skok posiadać...

   Usuń
  2. czy ta promocja Getina 6 x 50 PLN, obecnie śmiga? ... niby link działa a na stronie banku tego nie ma :(
   konsultantka zapewniała że promocja trwa ... trochę dziwne, bo data linku wklejonego to 082013 ..
   ma ktoś wiedzę na ten temat?

   zdezintegrowany

   Usuń
  3. trwa bo byłem w placówce, więc zakładaj

   Usuń
 3. https://blog.bzwbk.pl/2013/05/wyplacaj-przekazy-western-union-w-bankomacie-i-odbierz-50-zl

  *Chcesz otrzymać 50 zł od Banku Zachodniego WBK? Weź udział w promocji „Zarabiaj z Western Union w bankomacie”. Wystarczy, że do 15 czerwca 2014 r. otworzysz Konto Godne Polecenia z kartą i usługami bankowości elektronicznej BZWBK24 oraz do 30 czerwca 2014 r. dokonasz wypłaty przekazu Western Union za pośrednictwem bankomatu BZ WBK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już o tym było:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/12/50-z-cashback-za-wykorzystanie-przekazu.html

   Usuń
  2. Ale promocja uległa przedłużeniu, a to duży plus bo ja mogę zamknąć konto <30 i założyć KGP dla 40zł na+

   Usuń
  3. Jeszcze polecającego warto by znaleźć to dorobisz następne 50zł razem 90 ;) a wtedy już warto się schylić.

   Usuń
 4. Czy opłaty robione Sprytnym Bill'em są zaliczane w poczet płatności kartą ????

  OdpowiedzUsuń
 5. jak Getin marmurowy podchodzi go Getin'a Online? Czy traktują KLienta łącznie czy też nie .. tzn.mając rachunek w online załapie się jako nowy KLient przy rachunku Getin up?

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/08/300-z-i-wiecej-za-aktywna-karte-w-getin.html

   Usuń
  2. Widzę tu dużo ekspertów od bloga FpG:)

   Usuń
 6. https://www.gotowkaonline.pl/BPH/dokumenty/REGULAMIN_PROMOCJI_GOTOWKA_Z_NAGRODA.PDF

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby ciekawe, ale co z kredytem?

   Usuń
  2. A odstąpienie, jest chyba 21dni?

   Usuń
 7. ja mam z mBankiem same złe wspomnienia, przy zakładaniu ostatniego konta z buddą bank nie wiedzieć czemu nie uruchomił promocji na koncie, zdaje się, że za polecenie też kasy nie widziałem, składanie reklamacji przez telefon polega na długim wiszeniu na telefonie, likwidacji rachunku to droga przez mękę, muszą wam wysłać e-mailem na wyraźną prośbę protokół wypowiedzenia, na swój czekałem ponad m-c, 3 razy się przypominałem, zamykanie konta w placówce to również męka, już nigdy nie założę tam konta, zlikwidowałem je całej rodzinie, co wymagało duuużej wytrwałości. Nie polecam usług mBanku! Acha, konto firmowe zamyka się się w innej placówce niż ROR, można sobie pozwiedzać miasto :)

  OdpowiedzUsuń
 8. czy wielokrotność tych 50zł też jest brana pod uwagę przy zwracaniu premii przez mbank?
  jeśli zapłaci się kartą za 100zł to zwrot będzie wynosił 6zł?
  czy ten wpływ 1000zł może być np. z konta żony? czy musi być z jakieś firmy bądź instytucji?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli chcesz skorzystać z mojego polecenia i otrzymać 100 zł po otwarciu konta proszę o kontakt na maila:pablogda009@gmail.com w celu uzyskania "kodu promocyjnego"
  https://maminteligo.pl/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...