piątek, 21 lutego 2014

Trzeci zjazd lokat w SKOK Wołomin czyli koniec hegemonii


Stało się. Mamy już trzecią obniżkę lokat w Wołominie, a nie zliczę ile ich było w ubiegłym roku. SKOK w Wołominie od tego roku jest ujęty w rankingu lokat i co tu dużo mówić zdominował go. Nic zatem dziwnego, że ludzie pchają się tutaj drzwiami i oknami.

W efekcie jak dowiedziałem się od jednego z czytelników, pracownikom Kasy zadał pytanie dlaczego  przestali oni jakoś dzwonić z propozycjami przedłużenia lokat, tak jak to miało miejsce w roku ubiegłym. Pani powiedziała że zostali zasypani lokatami i nie wyrabiają się. Wspomniała tez o bardzo dużej nadpłynności i stąd kolejna obniżka lokat !!!

W efekcie średnio już atrakcyjna oferta powoli staje się bardzo przeciętna. A biorąc pod uwagę stosowany tutaj od listopada podział na nowych i starszych członków powoduje dodatkowy rozdźwięk. W efekcie starsi stażem będą myśleć o sensowności bycia członkiem, a nowsi raczej tu nie mają już czego szukać.


Najnowsza lista lokat w Wołominie


 I Oferta dla członków do listopada 2013

1 LOKATA STABILNA z ROR
Od wczoraj mamy w ofercie Wołomina lokatę stabilną. Do wołomińskich nazw zaczynam nabierać sporego dystansu. Ostatnio mieliśmy w tym miejscu lokatę Pewną i jak pewna była wszyscy zobaczyliśmy. Co się z nią stało?


Nowe stawki zredukowano o 0,40 pp
Jak widzimy na powyższym wykresie posiadacze konta ror teraz mogą na wszystkich lokatach liczyć o 0,40pp mniej. Miesięczna jest już nawet... poniżej minimum wymaganego na drugą ligę! 


2 LOKATA STABILNA bez ROR
Osoby nie lubiące wiązać się rorem mogą liczyć oczywiście na mniej. Najnowsze stawki widzimy niżej:Tradycyjnie przeciwnicy konta osobistego w SKOKu muszą się pogodzić z oprocentowaniem o 0,20 pp mniejszym. Ale jak widzimy lokata stabilna w obu wersjach jeszcze zalicza się do pierwszej ligi, chociaż kolejna obniżka już na pewno wyrzuci część stawek do niższej klasy.

3  LOKATA STABILNA STAŁA 2014
Tutaj Wołomin przesadził już totalnie. Cięcie o 0,40pp dotyczy zarówno lokat zmiennych jak i stałych, ale w drugim przypadku mamy już stawki poniżej 4% co czyni wołomin po prostu przeciętniakiem.

3 miesiące - 3,70%
4 miesiące - 3,80%
6 miesięcy - 3,70% 
W efekcie od początku roku mamy obniżkę o... 1,40 pp a więc więcej niż cały cykl obniżek jakie zafundowała nam RPP. Ten jeden fakt mówi sam za siebie i nie wymaga chyba większego komentarza.


 II Oferta dla członków od listopada 2013
4 LOKATA NOWA z ROR 2014
Kto zwlekał z wstąpieniem do SKOKu przez niemal cały ubiegły rok dziś może liczyć juz tylko na ochłapy. Oto najnowsze stawki:


Nowym obcięto mniej bo 'tylko' o 0,30 pp

Tutaj kwartalne i półroczne lokaty lądują w drugiej lidze. Jedynie roczny depozyt daje nieco więcej niż jakże rzadkie ostatnio 4,00%. I co ciekawe kolejny raz łagodniej potraktowano nowszych klientów gdyż tutaj cięcia są o 0,10 pp łagodniejsze niż w przypadku starszych stażem członków.

5 LOKATA NOWA bez ROR 2014
Nowsi członkowie nie posiadający ror dostaną zwyczajowo o 0,20 pp mniej.  Tutaj też obcięto stawki o 0,30 pp, w efekcie wszystkie lokaty lądują w drugiej lidze. W marcu jak widać zrobi się w drugiej lidze tak gęsto, że prawdopodobnie podwyższę minimalną stawkę na 3,50%. Zależeć to jednak będzie od tego co stanie się u konkurencji.

6 LOKATA NOWA STAŁA 2014
Ostatnia seria lokat także obcięto o 0,30 pp i wygląda na dziś następująco.
3 miesiące - 3,50%
4 miesiące - 3,60%
6 miesięcy - 3,50%
Czyli po prostu bardzo przeciętnie. Lepsze stawki znaleźć możemy już w bankach komercyjnych i spółdzielczych.

Podsumowując z obecną obniżką SKOK Wołomin traci już pozycję bezprecedensowego lidera. Od dziś to przeciętny SKOK i na dzień dzisiejszy nie widzę powodu by komentować kolejną obniżkę jeśli takowa się nadarzy. Jak wyglądają tutaj lokaty rentierskie zwyczajowo dziś na PP2.

Ciąg dalszy: Nowe stawki lokat rentierskich w Wołominie czyli rentier do przesiadki

24 komentarze:

 1. Ten ranking już jest nieaktualny. Kolejna dzisiaj obniżka oprocentowania lokat o 0.3%.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zjazd oprocentowania nie dotyczy starych lokat rentierskich założonych jeszcze w tamtym roku, przynajmniej mnie ta obniżka nie dotknęła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym roku to już 4 zjazd oprocentowania lokat w SKOK Wołomin- 02.1.14r., 14.01.2014r., 20.02.2014r. i dzisiaj 21.02.2014r. w sumie obniżka za ten okres dla starych klientow 1,4%.

  OdpowiedzUsuń
 4. "na dzień dzisiejszy nie widzę powodu by komentować kolejną obniżkę jeśli takowa się nadarzy" - komentarz jest zbędny - wystarczy ze o niej poinformujesz ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sk bank również lokaty w doł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba bujasz. Na stronie SK nie widać żadnej obniżki. Ostatnia jest z 25 listopada ub.r.

   Usuń
  2. Niestety widać. Między innymi obniżka rentierskich - np. z 6,0 na 5,60 (na 36 miesięcy). Nie obniżyli tylko eLokaty 24. Nieładnie z ich strony, nie było ruchów ze stopami procentowymi od poprzedniej obniżki (we wrześniu). A ludzie głupi nie są.

   Usuń
 6. Stabilizacje pewnie osiągną jak zjadą do koło 2-3% wtedy pozbędą się nadpłynności.....

  OdpowiedzUsuń
 7. Normalnie szok... nowi już nie mają tam czego szukać - żeby tylko nie przeholowali z tym zjazdem, oferta już poniżej oferty klonów, meritum...

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszą być zasypani gotówką po same uszy, że tną % z dnia na dzień.... obniżka wczoraj, obniżka dziś...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mimo wszystko rozumiem działania SW choć mi się też nie podobają. Jeśli nie obniżą stawek to ta nadpłynność ich wykończy. Z kolei mi podoba się uprzywilejowane traktowanie starych członków którzy powierzyli swoje oszczędności SW przed BFG.

  OdpowiedzUsuń
 10. To prawda - SZOK. Wniosek, że nawet Wiśniewski nie rozkręcił pożyczek. Ciekawe czy dobiorą się do już założonych lokat z oprocentowaniem zmiennym. Dwa dni temu założyłem na 4,9% na 6M a dziś to jedyne 4,2%. Do tej pory nie ruszali lokat z oprocentowaniem zmiennym z wyjątkiem lokat rentierskich...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. już założone raczej będziesz miał nie ruszone.

   Usuń
 11. Najwyższy czas się ewakuować z Wołomina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i dokąd pójdziesz?
   Chętnie dowiem się gdzie ulokować Twoim zdaniem oszczędności.

   Usuń
  2. Jeżeli chodzi o mnie, to oczywiście ciekawe obligacje korporacyjne. Mam już informacje na temat oferty na marzec. Tutaj nie ma takich jaj.

   Usuń
  3. no to czekamy na info....

   Usuń
 12. pamiętam jak kiedyś się tu zastanawialiśmy czy nie warto załozyć lokaty na ukrainie w hrywnach bo oprocentowanie ponad 10%, xciekawe czy ktoś skorzystał z okazji.... :)


  OdpowiedzUsuń
 13. To jest naprawdę chamskie robienie z klientów idiotów - obniżka dzień po dniu !!! Tego jeszcze nie było w żadnej instytucji finansowej :(

  OdpowiedzUsuń
 14. Teraz czas na kilka obniżek w ciągu jednego dnia.. chyba chcą bić rekordy....

  OdpowiedzUsuń
 15. To juz przesada trza gdzies uciekac z Wolomina tylko najgorsze ze juz nie ma gdzie!Obnizka dzien po dniu?Przesadzaja!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Ile szumu panowie zapraszam do mBanku właśnie jest obniżka w mSaver z 2.8% na całe 2% - więc SKOK nie jedyny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A przecież nie tak dawno było tutaj 9%, oczywiście z ograniczeniem do 10k, bo jakżeby inaczej:)

   Usuń
  2. To ktoś interesuje się jeszcze oprocentowaniem w mBanku ? A może czytelnicy tego bloga znają jeszcze oprocentowanie w PKO BP ?

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...