niedziela, 16 lutego 2014

Kamil Stoch, Bródka i Kowalczyk dają zarobić fanom lokat na olimpiadę


Kamil Stoch wczoraj po raz drugi sięgnął po olimpijskie złoto. To co nie udało się Małyszowi, udało się Kamilowi. W pierwszym przypadku na małej skoczni był bezkonkurencyjny, wczoraj dominacja już nie była tak wyraźna i do samego końca nie było wiadomo czy wyprzedzi rewelacyjnego Japończyka. A jednak udało mu się.

Na blogu w zasadzie nie komentuję dokonać sportowców, chociaż zasługują na pochwałę, to jednak tym razem zrobię wyjątek. Banki sprytnie bowiem włączają się do batalii o klienta, wykorzystując sprytne sztuczki marketingowe.

Igrzyska Olimpijskie w Soczi cieszą się wielką popularnością tym bardziej, że tym razem Polacy zdobywają złote medale. Włodarze Idea banku wpadli na dobry pomysł, by za każdy złoty medal podwyższyć oprocentowanie lokat!


I Polacy te złote medale zdobywają! Wczoraj zdobyliśmy aż dwa złote medale, oba w niesamowity sposób. Najpierw Zbigniew Bródka wygrał w łyżwierstwie szybkim zaledwie o 0,003 sek nad Holendrem, zaś wieczorem Kamil Stoch zdobył swoje drugie złoto. Wcześniej Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km stylem klasycznym i to ze złamaną kością sródstopia!

Już 4 złote krążki zdobyli Polacy Źródło: ideabank


Idea bank oferuje obecnie Lokatę na Olimpiadę. Wyjściowo lokatowcy mieli na start marne 3,30%, więc nie pisałem o tym nawet na blogu. Idea podała jednak w komunikacie:
Jesteśmy dumni! Polska reprezentantka została złotą medalistką olimpijską!
Tym samym oprocentowanie Lokaty na OLIMPIADĘ wzrośnie!
Załóż lokatę i zgarniaj dodatkowo, aż 0,1% za złoty medal w Soczi!


Na chwilę obecną mamy już 4 złote medale, a więc Idea musi dopłacić 0,4%, czy raczej 0,4 punktu procentowego do początkowych 3,30%. Czyli od dziś mamy stawkę 3,70%. Do minimum bloga jeszcze zostały zatem trzy złote medale:)

Był po prostu bezkonkurencyjny Źródło: polskieradio.pl

W jutrzejszej aktualizacji rankingu lokat będzie widniało oczywiście 3,70% wśród lokat na 5 miesięcy. Będzie jednak także link do niniejszego artykułu, aby każdy mógł sobie doliczać kolejne 0,10 pp w przypadku, gdy kolejni sportowcy staną na najwyższym podium.

Ciąg dalszy: Polakom wolno zdobyć tylko 4 medale czyli sukces a prawa biznesu

15 komentarzy:

 1. Chyba już wyżej oprocentowanie tej lokaty nie pójdzie, bo w karcie produktu http://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/KP_na_olimpiade_1302.pdf jest napisane:

  Bank zastrzega, że dokona podwyższenia oprocentowania Lokat NA OLIMPIADĘ za liczbę wygranych konkurencji nieprzekraczającą
  4 (czterech)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No więc trochę to po chamsku ze strony banku, jakby kolejne medale się nie liczyły.

   Usuń
 2. Niestety oprocentowanie to 3,6 % bo pierwszy złoty medal Kamila nie jest brany pod uwagę - był przed 13.02.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to faktycznie Idea z "pełnym zaangażowaniem kibicuje naszym rodakom w Soczi".
   Każdy może sam ocenić jak pełne jest to zaangażowanie...

   Usuń
 3. Oprocentowanie na chwilę obecną wynosi 3,6%!

  Kamil Stoch swój pierwszy medal zdobył równo tydzień temu czyli dn. 09.02.2014.

  Par. 4 pkt. 2 regulaminu lokaty:
  "Bank podwyższy oprocentowanie Lokaty o 0,1 p.p. w skali roku za każdą wygraną konkurencję, tj. za każdy złoty medal zdobyty przez reprezentantów Polski w konkurencjach
  rozgrywanych w ramach XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 w dniach od 13 lutego 2014 r. do 23 lutego 2014 r., przy czym w wygranej konkurencji drużynowej liczy się jeden medal."

  Zatem w określonym terminie liczą się wyłącznie złote medale J. Kowalczyk, Z. Bródki i wczorajszy K. Stocha.

  Tak jak zauważono powyżej to jest całkiem chamówa - "Bank dokona podwyższenia oprocentowania Lokaty za liczbę wygranych konkurencji, o których mowa w ust. 2 powyżej, nieprzekraczającą 4 (czterech)."

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzwoniłem przed chwilą i jednak oprocentowanie jest 3,50% !Liczy się KONKURENCJA, więc medal Kamila traktowany jest jako jeden ;(((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no nie mam pytań :-)

   czyli spryciarze znowu kombinują jak tylko mogą żeby dać jak najniższe oprocentowanie

   max 4 złote medale, brak powtarzalności dyscyplin, ciekawe czy jak trafi się kolejne złoto kreatywnie wymyślą coś nowego :-)

   Usuń
  2. No to ściemniają na całego, bo jakby nie liczyć powinni podnieść o 0,3%. Stoch (skoki), Kowalczyk (bieg) i Bródka (panczen).
   Czyli zgodnie z regulaminem MUSI być 3,6%

   Usuń
 5. Co myslicie o 6.7% w plus banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/10/lokata-dzien-dobry-na-670-czyli-sprytny.html

   Usuń
  2. Dzięki, nie widzałem tamtego wpisu. Przy okazji, robisz super robotę. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Być może powinienem opisać to raz jeszcze, bowiem artykuł podaje nazwę Invest bank, a dziś jest to Plus Bank, wiec nie każdy może to skojarzyć, nie mówiąc już o trafieniu na artykuł?

   Usuń
 6. założyłem dzisiaj lokate i nadal mam 3.3% Kiedy zwiększaja procent? czy też ja się łapie na to bo założyłem po zdobyciu medali??

  OdpowiedzUsuń
 7. Od 25.2. oprocentowanie wzrośnie do 3,6%.

  OdpowiedzUsuń
 8. Założyć lokatę już można, ale wniosek to warto opłacić dopiero po 25 lutego , bo od tego dnia dopiero oprocentowanie tych lokat wzrośnie, proporcjonalnie do zdobytych złotych medali.
  Wnioski są ważne 14 dni , tak że spokojnie można poczekać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...