czwartek, 19 lutego 2015

100 zł premii za założenie iKonta czyli Paribas luzuje warunki dla nowych klientów


W poniedziałek skończyła się oferta 70 zł premii dodawanej za założenie konta w BNP Paribas. Wydawać by się mogło, że kto nie skorzystał z fajnej promocji to po prostu stracił. Tymczasem okazuje się, że nic bardziej mylnego.

Teraz bowiem wraca ta sama oferta konta, ale premia za jego założenie jest jeszcze wyższa i teraz wynosi ona już 100 zł. Co więcej sama oferta potrwa aż do 31 marca 2015, a więc dość długo jak na tak dobry bonus.

Muszę na wstępie pochwalić Paribas. Jakiekolwiek miał grzechy, mogą one zostać wybaczone przez jeden zapis. Anulowane zostaje dożywocie:) Do tej pory z oferty 70 zł byli wykluczone osoby, które kiedykolwiek miały tutaj założone konto, w nowej promocji nie ma takiego zapisu.


Konto w Paribasie zamykałem jeszcze w 2012 roku, więc z automatu byłem wykluczony z poprzedniej promocji. Teraz zaś widzę tutaj zapis, że wykluczone są tylko osoby, które zakładały tutaj konto po 1 października 2014 z datą graniczną 16 lutego 2015.

Innymi słowy wykluczone są osoby które brały udział w promocji z 70 zł co jest zrozumiałe. Mogą jednak dołączyć do promocji osoby, które miały konto przed 1.10.2014, a nawet były klientami dawnego Dominet Banku.

Jakie warunki muszą spełnić osoby, które mają chrapkę na 100 zł widoczne na powyższej reklamie?

Do końca marca trzeba się zarejestrować przez dedykowaną stronę dostępną tutaj i wypełnić wniosek o iKonto. Dokonać też trzeba przelewu inicjującego i aktywować konto. Ot standardowe procedury znane z otwierania kont.

Do 31 maja trzeba dokonać transakcji na 1000 zł. I to wystarczy by dostać 100 zł, a więc de facto znów mamy 10% cashback. Nie ma więc tutaj paczkowania, jakie wymaga Millennium na płatności, wystarczy nawet jednorazowy zakup, by dostać premię.

Mimo to paczkowanie jest bezpieczne, pozwala bowiem uniknąć niepotrzebnych opłat.
 • zrobić przelew na 1000 zł (bez tego będzie opłata 9 zł)
 • zrobić zakupy kartą na 200 zł (bez tego będzie opłata 6 zł)
 • nie robić więcej wypłat z bankomatów więcej niż 4 (kolejne kosztują 3 zł).
Lepiej zatem zrobić zakupy po 334 zł w marcu, kwietniu i maju, by uniknąć opłaty za konto i zgarnąć premię. Ta zaś zostanie wypłacona na konto 15 czerwca, co wymusza kolejne płatności kartą za kolejny miesiąc i nieco zmniejsza cashback.

Oferta jak widać jest nieco lepsza aniżeli poprzednia, daje bowiem nie tylko wyższy bonus, ale dodatkowo jest skierowana do szerszego grona odbiorców. Coś czego mogłyby się nauczyć inne banki dające swoim klientom dożywocie z Aliorem na czele. A przecież jako bonus mamy jeszcze dodatkowo 3% cashback za płatności w internecie.

Link dla osób, które chciałyby założyć konto w Paribas, by zgarnąć premię 100 zł.

Na deser ważna informacja. Nagroda za zakupy jest zwolniona z podatku, więc stówa jest stawką netto:)

Na koniec zostawiam regulamin dla zainteresowanych.

15 komentarzy:

 1. A czy po otrzymaniu 100zl zostaje na karcie 3% cashback'u?

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy uzupełnianiu wniosku o otwarcie rachunku iKonto jedna ze zgód ma treść jak poniżej:
  "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu produktów lub usług Banku jeżeli umowa, o której zawarcie wystąpiłam/em nie została zawarta oraz po wygaśnięciu umów łączących mnie z Bankiem"

  Czy to oznacza że za 100 zł sprzedajemy dożywotnio nasze dane osobowe?

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy20 lutego 2015 10:55
  Zaznacz tyko 3 opcje i nie masz problemu

  OdpowiedzUsuń
 4. z innej beczki: skbank wprowadza od kwietnia oplaty za konto 4zl/m-c, warto to brac pod uwage zakladajac tam interlokaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info. Mam u nich IKE z podglądem w bankowości internetowej przez "ROR - Plan Internetowy" za 0 zł bez karty.
   Wg infolinii mogę do 30 kwietnia wypowiedzieć ROR bez opłaty.
   Można też podobno aktywować kartę wtedy opłata za konto jest 0 zł a za kartę 3 zł, a jeżeli się wyrobi w płatnościach kartą 300 zł na miesiąc wszystko jest za 0 zł.
   Czyli konto z nieużywaną kartą = 3 zł a konto bez karty = 4 zł
   Taką biznes logikę sobie wymyślili.

   Usuń
  2. To nie wszystko! Wkrótce również mają wprowadzić opłaty za sms-y z kodami do operacji bankowych.
   Sk bank powoli zmienia się w pazernego bankozaura.

   z17 (z17@gazeta.pl)

   Usuń
 5. A jeśli posiada się dodatkowo Interlokaty np. 2-letnie albo 3-letnie. Wtedy wg mnie nie da się bez zerwania Interlokat zamknąć ROR - Plan internetowy.
  Co o tym myślicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie da się, w piśmie które od nich dostałem jest wyraźnie napisane, że brak zgody na nowe opłaty powoduje zerwanie lokat bez dotrzymania terminów i należnych odsetek. Temat nie wydaje mi się zgodny z prawem, bo przecież mogliby sobie wymyślić nawet 100zł miesięcznie za konto, a jak ktoś się nie zgadza to zrywa lokaty i w ten sposób uniknęliby konieczności płacenia odsetek, może warto zgłosić to do UOKiKu?

   Usuń
 6. Interlokat bez ROR-u nie da się raczej utrzymać przy życiu bez utraty odsetek.
  § 94 regulaminu:
  "13. Rozwiązanie Umowy, o którym mowa w ust. 10 jak również w części dotyczącej eKonto24, powoduje automatyczną likwidację lokat terminowych otwartych w ramach eKonto24 i wywołuje skutki takie jak dla lokat likwidowanych w trakcie okresu umownego."

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto poinformować o umowie przewidującej takie postępowanie właściwy organ. Może to być UOKiK jak wcześniej napisał Anonimowy 14:35 ale też pomocy można poszukać w Związku Banków Polskich, u Miejskiego/ Powiatowego/ Rzecznika Konsumentów, można napisać skargę do KNF. Warto też napisać swoje uwagi do prz- cego Rady Nadzorczej SK Banku. Umowa między bankiem a klientem musi!!!! dokładnie opisywać okoliczności podwyżki opłat za ROR i w żadnym wypadku brak zgody klienta na ponoszenie wyższych kosztów nie może skutkować zerwaniem już zawartych lokat a tym bardziej utratą odsetek. Śmiało pisz do podanych wyżej instytucji. To trochę zajmuje czasu/ i nerwów dla osób delikatnych / ale nie można tez pozwolić sobie na to aby bank spółdzielczy robił klientów w jajo.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj w Smartbanku był odpływ klientów, a teraz w Skbanku nastąpi to samo. Haha niedługo ludzie wrócą do kas firmowych ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Co do nowych pomysłów w SK Banku trzeba składać najpierw reklamacje ze takie opłaty nie mogą działać wstecz do lokat założonych na starych zasadach, bo równie dobrze bank może wprowadzić opłate za konto 100 czy 200zł i i wymagać aby takie konto było obowiązkowe przy lokacie założonej jako darmowa, a potem jak będzie odpowiedz negatywna a taką można przewidzieć to zgodnie z z ich wytycznymi i regulaminem
  dostępnym na ich stronie "Zasady przyjmowania oraz rozpatrywania skarg i reklamacji w SK banku" szczególnie pkt 20-23
  Im więcej takich reklamacji złożymy tym będą musieli się bardziej liczyć z nami

  .

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy jest dolaczane jakies platne ubezpieczenie do karty ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam,
  czy ktoś dostał już premię z BNP Paribas z ostatniej promocji?
  Miała być do 15.06 na koncie, a tu nic...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ku mojemu zdziwieniu (wydałem 888zł) i dostałem dziś 100zł :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...