środa, 18 lutego 2015

Powrót lokaty na 5,00% w Deutsche bank dla każdego


Opisana wczoraj lokata na 6% jest póki co obietnicą lokaty, a nie lokatą. Kto wypełni ankietę otrzyma gwarancję otrzymania bardzo atrakcyjnego oprocentowania. Ale nie oznacza to, że taką lokatę będzie warto założyć.

Lokata bowiem będzie powiązana z kontem. To jakie ono będzie będzie decydować czy warto będzie je zakładać czy też nie, dlatego na ostateczną ocenę czy warto powstrzymam się do publikacji szczegółów konta. Trudno oczekiwać, że owe magiczne 6% będzie za free.

Póki co najlepszą lokatą na rynku pozostaje Meritum oraz... Deutsche bank. Jeszcze w nowy rok anonimowy poinformował w komentarzach, że lokata jest już niedostępna, wykreśliłem ją więc z rankingu. Na szczęście kilka dni temu po nowej informacji, wróciła ona znów do zestawienia.

Warto zatem omówić wyróżniającą się ofertę DB. Tym bardziej, że to lokata z kontem dająca 5,00%, więc za ankietową lokatę na 6% w anonimowym na razie banku, możemy spodziewać się nieco bardziej zaostrzonych warunków.

Co zatem wymaga Deutsche bank? Są dwie wersje lokaty. 
 • kto otworzy tylko db lokatę, może liczyć tylko na 2,50%
 • kto do lokaty dodatkowo założy konto, może liczyć na podwyższenie stawki do 5,00%
Wszystko zależy zatem od tego, czy wymagania dotyczące samego konta są restrykcyjne czy też nie.

Najlepsza oferta na rynku na dziś
Sama lokata to typowy wabik, ale wabik o nieco większej wpłacie minimalnej. Tutaj na start trzeba mieć 2000 zł, zaś maksymalnie można sobie pozwolić na 10.000 zł, czyli tyle ile na typowym wabiku. Czas trwania też nie jest zbyt długi bo tylko 2 miesiące.

A więc jak widzimy oferta jest niemal identyczna z Meritum. Pozostaje problem samego konta osobistego o nazwie dbNET. Czy zawiera jakieś kruczki?

Konto jest póki co całkiem ok. Darmowe otwarcie i prowadzenie, wydanie karty czyli to co do niedawna było standardem, a od niedawna zaczyna być zmieniane przez wiele banków. Deutsche jeszcze nie wpadł w szał stawiania sieci warunków i całe szczęście. 

Dalej co prawda są tutaj darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie, ale karta w zasadzie jest niepotrzebna dla zwolenników lokaty. Można ją sobie wyrobić, ale kosztuje 5 zł na miesiąc, a z opłaty zwalnia dopiero dokonanie transakcji na 200 zł. Wydaje się to więc zbytecznym luksusem.

Warto sobie założyć konto by zyskać 5%, póki jeszcze jest. Oferta jest co prawda dedykowana dla nowych klientów, ale w tym przypadku restrykcje są łagodne. Wystarczy, że na dzień złożenia wniosku o otwarcie lokaty nie miało się żadnych relacji z bankiem

A więc nie ma tutaj żadnego dożywocia jak w Alior czy odsiadki, jaką każe nam odbywać większość banków. Oferta jest praktycznie dostępna da każdego. Wystarczy zamknąć konto i założyć je ponownie by mieć znów 5%.

Link dla osób które chciałyby założyć lokatę na 5% w Deutsche bank.

Podsumowując Deutsche ma bardzo łagodne warunki konieczne do założenia najlepszej lokaty. Trudno się jednak spodziewać by anonimowy bank był równie przyjazny. Ponieważ ankietę można wypełniać do końca lutego, zapewne na początku marca dowiemy się co trzeba zrobić, by mieć jeszcze raz stare dobre 6,00% na lokacie.

18 komentarzy:

 1. Z tego co wiem to wszystkie przelewy z konta dbNet do innych banków krajowych są płatne 50 gr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałeś tabeli opłat. Płatne są przelewy zlecane w banku (10 zł) i wykonywane telefonicznie (3zł). Złożone za pośrednictwem db easyNET bez opłat. Przynajmniej dla konta dbNet - potrzebnego do tej lokaty. Zwolnione z opłat są także wszystkie inne konta poza Open gdzie koszt to 50gr (może z nim Ci się pomyliło).

   Tutaj masz link do aktualnej tabeli:
   https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-internetowe-dbnet.html?pm=text&pc=lead-text-konto-internetowe-dbnet

   Usuń
  2. Pytanie za 100 pkt-ów: dlaczego tylko konto Open ma NARAZIE tę opłatę?
   Odpowiedź - ponieważ pakiet ten wepchnięto kredytobiorcom zmuszonym do posiadania u nich konta (przy zawieraniu umowy naturalnie konto było bezpłatne). Strzyżenie trwa...

   Usuń
 2. Od 18.02.2015r do 17.03.2015r. Smart Konto Procent dla osób, którzy założyli konto przed 12.02.2015r wynosi 3,5%. Bank poszedł po rozum do głowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie podnieśli, ale tylko dla starych klientów (umowy zawarte do 11.02.2015).
   Jest teraz 3,5% do 100 tys. zł, 3% od 100 tys. zł do 200 tys. zł i 2,5% powyżej 200 tys. zł.
   Co ciekawie nowi klienci mają gorsze warunki: 3,5% do 50 tys. i 2,5% powyżej 50 tys. zł.
   Wygląda na to, że w tym banku zamykanie konta w oczekiwaniu na jakieś nowe promocje nie ma sensu.
   Dobrze, że nie zamknąłem.
   http://www.banksmart.pl/download/new/TOOiPR_18022015.pdf

   Usuń
 3. Niedawno zamykałem tam konto. W oddziale, ale bez problemów - wizyta trwała 5 minut, potem standardowo miesiąc oczekiwania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym miał zrobić ranking najszybciej zamykanych kont, to DB byłby chyba na pierwszym miejscu. Żadnych pytań a dlaczego, a może pan się zastanowi znanych z mbanków itd

   Krótko, zwięzłowato i bez kolejek: chcę zamknąć konto. Facet bez pytania wyciąga kartkę, wpisuje co trzeba, podbija pieczątkę, podpisuje i koniec. Całość trwała aż 5 minut, bo gość musiał jeszcze zrobić ksero dla mnie.

   Usuń
 4. w getin online lokata na start już tylko 4%

  OdpowiedzUsuń
 5. długo czeka się na założenie konta w DB? u mnie już 1,5 tygodnia i kurier nie przyjechał jeszcze.. ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W styczniu zakładałem jednocześnie dbMakler i dbNet. Czekałem nie dłużej niż 2 tygodnie, później jeszcze tydzień na potwierdzenie mailem.

   Usuń
 6. I tak chodzić do placówki zamykać i otwierać, telefonować by aktywować ciągle dla 13,5zł więcej? Nie lepiej porządnie raz zarobić i olać takie rzeczy? Raz zarobione 5400 to jak 100lat 4x takiej czynności w roku... nie palicie się ze wstydu przy kurierze albo będąc 4raz w tym samym roku zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń
 7. hahaha, dobre też tak pomyślałem z tym 13,50 zł :)
  a swoją drogą przecież ta lokata nie ma nawet 4%, jest tak sprytnie wykombinowana, że owe 5% leci dopiero od aktywacji umowy, a z tym jest różnie, jak wiele osób pisze na blogach, taka procedura a'la kurier może trwać średnio około miesiąca ... Mogliby przelewem, ale po co....

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzieliście to?

  http://www.groupon.pl/oferty/katowice/bank-millennium-1/56646864?zanpid=2003190316290909184&CID=PL_AFF_66_10_1_1&utm_source=znx&utm_medium=afl&utm_campaign=1574159&utm_content=aff_1&nlp=yes

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro będzie o tym. Ot rozczłonkowana premia do kupienia.

   Usuń
  2. Co to są te płatności BLIK w Millenium. Trzeba w ten sposób wydać co miesiąc aż 500 zł ... Trochę sporo ...

   Usuń
 9. Zawracanie gitary. Gdyby dali te 5% na koncie oszczędnościowym z limitem do 10.000 zł , to by było coś.

  OdpowiedzUsuń
 10. Idea bank w lokacie happy daje 4.5% bez zadnych kont kwota do 10tys na 3 mies. a tutaj w zadnym zestawieniu jej nie widze? Czy moze jednak jest tam jakis haczyk?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnio przeniosłam się właśnie do DB i chciałabym zainwestować jakoś wolne środki, mam kilka możliwości i chciałabym prosić o radę która z tych https://www.eliteprivatebanking.pl/#/pomnazanie-majatku/oferta-inwestycyjna opcji jest najlepsza i najmniej ryzykowna.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...