wtorek, 24 lutego 2015

Lokata Welcome idzie w górę czyli wyścig po lepszą lokatę czas zacząć


W styczniu narzekaliśmy na wielkie spadki jakie ni stąd ni zowąd zafundowała nam Idea bank. Ping Pong większość z nas wyrzuciło do kosza, a konto zaczęło być po prostu nieużywane. Sam zresztą ewakuowałem się z tego banku już na stałe.

W ślad za Idea poszedł jego klon czyli Lion's Bank. Tutaj cięcia były podobne, a Lokata Welcome do niedawna przyciągająca oko ładnie wyglądającym 4,00%, nieoczekiwanie spadła. Nie aż tak drastycznie jak Ping Pong do 3.00%, ale niewiele mniej bo do zaledwie 3,20%.

Po fali krytyki jaka spadła na Idea Bank, gdzie jeszcze na początku lutego stawkę 3,10% jakiś spec od marketingu miał czelność nazwać bezkonkurencyjną, coś się zmieniło. Najpierw bezkonkurencyjną podrasowano o 0,50pp, teraz podobną pozytywną korektę robi Lion's bank.


Absurdem jest pakowanie 100.000 zł, tyle bowiem wynosi kwota minimalna lokaty Welcome, na zaledwie 3,20%. Banksterzy z jaskini lwa widać odczuli brak świeżego dopływu krwi, klienci bowiem co nieco kumają z nieczystych zagrywek, i ostatecznie poszli po rozum do głowy i w końcu dzwignęli tę śmieszną stawkę. Pytanie jednak o ile? 
Pierwszy raz spotkałem się ze sprzecznymi danymi na temat tej samej lokaty. Jakby bank nie mógł się zdecydować o ile ma podnieść stawkę by przyciągnąć klienta. Raz możemy spotkać ofertę na 3,50% jak poniżej.
A jednocześnie można na internecie znaleźć strony, na której ta sama lokata może być założona w tym samym czasie o... 0,10pp więcej czyli z 3,60%. Niby niewiele, ale przy kwocie minimalnej na 100.000 zł robi to już różnicę.

To bardzo kuriozalna sytuacja. Być może w Lion's bank dwie niezależne agencje dostały dwie różne stawki dotyczące tej samej oferty? W każdym razie ciekaw jestem co by było gdyby osoby założyły sobie lokatę lepiej oprocentowaną z poniższego linku. Czarno na białym, czy raczej biało na czerwonym widzimy 3,60%.

Dla chętnych na większy zysk zostawiam link do wniosku o lokatę welcome na 3,60%.

A więc gdyby bank przyznał nam mniej, mamy prawo do reklamacji. Jak się można domyślać na stronie banku lokata jest oferowana po niższej stawce czyli 3,50%. Osoby zainteresowane, które nie lubią pakować się w problematyczne sytuacje, mogą od razu zakładać lokatę na 3,50%.

Dla zainteresowanych zostawiam link do wniosku o lokatę welcome na 3,50%.

Pewnie niebawem Lion's zorientuje się, że sieje zamieszanie i skoryguje 3,60% do mniej opłacalnej stawki. Tym bardziej, że Idea znów zjeżdża z oprocentowaniem do 3,30% tylko tyle oferuje bowiem najnowsza lokata beztroska.

O wielkim bałaganie w Getin wiedzą już praktycznie wszyscy. Jak widać u krewnych wcale nie jest lepiej.

24 komentarze:

 1. 3,5% jest dostepne ONLINE, a 3,6% jesli lokate zalozymy w trakcie osobistej wizyty w oddziale LionsBanku. Standardowa praktyka LB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dlaczego na internecie można znaleźć także stawkę 3,60%?

   Usuń
 2. SK Bank wprowadza opłaty za konto internetowe. Bardzo brzydko się zachował. Nałapał ludzi na długie lokaty a teraz jak typowy bankster wprowadził opłaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj otrzymałem korespondencję z SK Banku z pogróżkami – albo założysz kartę i będziesz nią płacił min. 300 zł miesięcznie albo wprowadzimy ci opłaty. A jak się nie podoba to stracisz wszystkie odsetki z lokat. Moje oszczędności w tym banku mają jeszcze ponad dwuletni okres zapadalności.
  Polkan, zainteresuj się proszę tematem. Poradź co zrobić żeby nie stracić ale też nie płacić.
  To był dotychczas taki fajny bank…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie słyszałem jeszcze o tak absurdalnej sytuacji, żeby bank karał anulowaniem odsetek z lokat. Do opłat mogą przymusić, i tak zresztą robi większość banków, ale lokaty jeśli w żaden sposób nie są powiązane z kontem nie powinny być w ten sposób traktowane.

   Usuń
  2. Tyle że warunkiem założenia tych lokat (np. rentierskich) było założenie konta. Teraz więc mają haczyk na klientów. Piszą, co następuje w razie wypowiedzenia umowy konta: "W przypadku posiadania lokat terminowych oznaczało to będzie ich zerwanie ze skutkiem nie dotrzymania okresu umownego i brakiem naliczenia odsetek w całym okresie utrzymania umowy". Wynikałoby z tego, że z rentierskich odsetki już pobrane trzeba by oddać?!

   Usuń
  3. Polcan to prawda, dostałem wczoraj listownie wyciąg z nowych taryf, które wchodzą w życie w SK Banku od 30 kwietnia i wychodzi z nich, że za brak wyrobionej karty do rachunku, która nie była nigdy obowiązkowa, konto kosztować będzie 4 zł miesięcznie, jeżeli kartę się wyrobi i aktywuje, ale nie wyda nią ani złotówki lub poniżej 300 zł konto kosztuje 3 zł, to jest normalny szantaż!!!

   Usuń
  4. To przyślij mi na maila na potrzeby artykułu.

   Usuń
  5. Dostałem papierowo do skrzynki, więc na maila nie mogę :)

   Usuń
  6. Robisz skan i wysyłasz.

   Usuń
  7. Dobrze,ale dopiero jutro, chyba że ktoś mnie uprzedzi z czytelników

   Usuń
  8. Zawsze mogę wstawić to w ciągu dnia.

   Usuń
  9. Trochę SK Bank wyskoczył z tymi opłatami. Ja założyłem darmowe konto pod trzyletnie lokaty. Do oddziału jechałem specjalnie 300 km (w obie strony). Niemniej nawet przy utrzymywaniu nieużywanej karty to 36 zł na rok. Trzymając średniej wielkości gotówkę na lokatach i tak warto tam ją trzymać. Zrywać lokat raczej się nikomu nie opłaci. Mi do końca zostały prawie 2 lata.

   Usuń
  10. SKB-likwidacji ulegna tylko lokaty otwierane on-line prez bankowosc inter, rentierskie otwierane w placowce nie wymagaja konta. Gdzie pisac, ze jest to prawdopodobnie klauzula niedozwolona, zeby bank likwidowal lokaty w przypadku zamykania konta.

   Usuń
  11. http://appfunds.blogspot.com/2015/02/bank-smart-podnosi-oprocentowanie.html#comment-1869274858

   Skargi należy kierować jak w artykule do Komisji Nadzoru Bankowego, a jak nie pomoże to dalej do UOKiK i Związku Banków Polskich

   Usuń
  12. No to widać, że wszyscy się ewakuowali do SK Banku a oni nam tu nieładny numer odstawili. Potwierdzam, że rentierskie nie wymagają konta,potrzebne jest tylko konto techniczne. Na rentierskie wystawiają książeczki papierowe.
   FX

   Usuń
 4. Smart lokata na powitanie BizBank do 10tys na 1-3 m-cy do 4,4%

  OdpowiedzUsuń
 5. W Lion pewnie zrobili taki myk jak przy ostatniej promocji. 3,6 jest jeżeli założysz lokatę odnawialna i wtedy po zakończeniu dopiero można zamknąć lokatę, a 3,5 dla lokaty nie odnawialnej. Pozdrawiam Gobej.

  OdpowiedzUsuń
 6. może jest tylko napisane 3,6 jako reklama a jeżeli chcemy takie oprocentowanie uzyskać to musimy się udać do banku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z innej beczki - właśnie wielu klientom zaczynają kończyć się lokaty 6M w Kasie Polskiej na 5,2%. Sądzę że warto jak najszybciej zabrać kasę bo w przyszłym tygodniu mają dać nową ofertę promocyjną. Jak będzie duży odpływ gotówki to i może promocja będzie lepsza :)
  Na razie oferują 3,95% na 6M ale oproc. zmienne i trzeba dokupić 7 udziałów za 700 PLN...

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy lokatę w Lionsie można założyć i zamknąć przez internet, czy potrzebna jest wizyta w banku?Czy trzeba zakładac konto?

  OdpowiedzUsuń
 9. Lokatę w LB założysz i przez internet i po wizycie w Oddziale. Konta nie musisz posiadać. Lepiej wybrać wersję odnawialną i pierwszego dnia po odnowieniu się na innych / niższe oprocentowanie/ warunkach, jeżeli oczywiście nie odpowiadają Ci/ zbyt niskie oprocentowanie/ to ją zerwij.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 10. Witajcie. Potwierdzam , też dostałem z SK banku list z groźbą .Brak zgody na wprowadzenie opłat za konto internetowe jest równoznaczny z zerwaniem umowy. To skutkuje zerwaniem umowy na lokaty oraz utratą odsetków za okres od początku lokaty do dnia wygaśnięcia umowy .Rozmawiałem już z infolinią , złożyłem reklamację. Wg informacji otrzymanej tel od konsultanta żeby otrzymać kartę należy osobiście udać sie do siedziby banku. Ponieważ mam ok 400km do najbliższego oddziału to nie wchodzi w rachubę. Na załatwienie sprawy on line lub przez kuriera Sk Bank nie zgadza się!.Całkowity brak dobrej woli i do tego szantaż. Czy coś wam to przypomina? Bo mnie SKOK Wołomin.Skan pisma prześle na meila PP3.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dostałem dwa skany. Artykuł, według obietnicy, będzie jutro.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...