czwartek, 5 lutego 2015

4% na lokacie internetowej w banku spółdzielczym


Wydawało się, że 4,00% jest dostępne już tylko w przekształcanych bankach, które desperacko szukają klientów bo zwiększyć swoją wartość sprzedażową. Należą do nich omówione wczoraj dwa unikatowe banki Meritum oraz BGŻOptima.

W pierwszym z nich można założyć lokatę na 5%, jeśli ktoś posiadał tam stare konto, w drugim lokata na 4,00% jest dla każdego. A jednak okazuje się, że miła dla oka czwórka jest także dostępna w banku spółdzielczym - i to wcale nie SK banku.

Mowa o banku którego nigdy dotąd nie prezentowałem na blogu. Jest nim Bank Spółdzielczy w Piasecznie, miejscowość nie gra jednak roli, jeśli lokatę da się załatwić internetowo. A da się:)

Lubimy debiutujące banki:)
Informację o tej lokacie zostawił wczoraj anonimowy w komentarzach. Po wejściu na stronę nigdzie nie widać jakoś reklamy tej lokaty. Dziwny to proceder, który niedawno widzieliśmy w TMUBie. Wydawać by się mogło, że takie oferty powinny krzyczeć, wrzeszczeć i migać wszystkimi kolorami tęczy, by przykuć uwagę.

Tymczasem informacja o tej lokacie znajduje się na samiutkim końcu listy lokat i wygląda szaro, buro i ponuro:Trzeba wręcz przebijać się przez nieznane drogi, lawirować wśród zawiłości bankowości internetowej PBSu by dotrzeć do info, że mamy do dyspozycji lokatę, gdzie aż roi się od sympatycznych czwórek.

Mamy więc na 4,00% na 4 miesiące gdzie minimum lokaty to... 4.000 zł a maksimum to 40.000 zł. Z nieznanych mi powodów kwota minimalna nie wynosi 4.444 zł, byłoby wówczas więcej licznych czwórek. Ale i tak oferta jest na czwórkę, a lokata rzecz jasna trafi od razu do pierwszej ligi.

Od razu rodzi się pytanie, czy jest tutaj coś więcej, co można by wstawić do rankingu lokat? 

Jest, ale tylko jedna:)

Bank reklamuje gorszą lokatę...

Nie jest jakoś szczególnie atrakcyjna bo to tylko 3,40% na 7 miesięcy, ale przy obecnych stawkach staje się zauważalna. Żeby wam oszczędzić szukania nosi ona nazwę Lokata DOPŁATA i dla odmiany znajduje się na samym początku listy lokat.

Dobrze się dzieje, że na rynku zaczynają się liczyć także banki spółdzielcze. Szkoda tylko, że dobre oferty są tu tylko okazjonalne i jak dotąd tylko SK bank przetrwał próbę czasu. Może się to wreszcie zmieni. W końcu obojętne jest czy lokaty oferuje bank komercyjny czy spółdzielczy, skoro gwarancja w obu przypadkach jest taka sama.

34 komentarze:

 1. a jakiś linczek do tej czwórki w BS?

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.psbank.pl/oferta-dla-ciebie/lokaty/internetowe/
  pytanie ile dni jest na przelew środków bo załączników z Regulaminu nie idzie znaleźć

  OdpowiedzUsuń
 3. możliwość założenia dowolnej ilości lokat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyżby już zniknęła z oferty?
  Nie mogę znaleźć żadnej informacji poza tą:
  "Lokaty
  Internetowe
  W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami."

  OdpowiedzUsuń
 5. W chwili obecnej oferta BS Piaseczno już nie aktualna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szybko się wycofali, ledwo artykuł powstał a juz jej nie ma.

   Usuń
  2. Przed godziną 9.00 jeszcze była, bo jak anonimowy z 7.07 zapytał o link to go sprawdziłem i otwierała się pierwsza strona do złożenia wniosku o lokatę.

   Padł więc rekord w szybkości sprzedaży. Pierwsze info na tym blogu pojawiło się wczoraj o 10:07. Wystarczyła doba i po lokacie...

   Usuń
 6. rozeszły się jak ciepłe bułeczki:
  "Internetowe

  Sprzedaż lokaty zakończona."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o 8:37 jeszcze mi się udało... :) oby wniosek został rozpatrzony pozytywnie

   Usuń
 7. Tak, już tej lokaty nie ma w ofercie. Cóż...

  OdpowiedzUsuń
 8. Sprzedaż lokaty zakończona.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba juz nie mozna załozyć tej lokaty ...

  OdpowiedzUsuń
 10. W tej sytuacji artykuł należy zdjąć, bo wprowadza w błąd. Nie dawajmy darmowej reklamy bankowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale przynajmniej ten "mały" Bank Spółdzielczy pokazał że da się wypuścić ofertę na 4% bez haczyków!!!
   Podobnie aktualna 3,8% w T-Mobile Usługi Bankowe https://www.t-mobilebankowe.pl/lokata
   też się da!
   Tymczasem banksterzy szukają frajerów i jak w moim przypadku dzwoni mi paniusia z Idea Bank i wciska że ma dla mnie najlepszą ofertę 3,2% na rynku i lepszej nie będzie, następnie z innego banku to samo na 3% ludzie czy to już taka desperacja?
   Trzeba szukać to się znajdzie!!!!!!!!!!!

   Usuń
  2. Trzeba mieć też wolne środki. Wszystko zależy od szczęścia. Trzymanie takich 100tys na 3% to strata pieniędzy, taka że biorąc potem 4% to i tak średnio z 3.5-3.7% wyjdzie. A nie każdy otworzył smartbank...

   Usuń
 11. Przecież takie lokaty to rarytas - skoro jeszcze jest zapis "dowolna liczba wniosków" to nie dziwcie się że nim się pojawiła już zniknęła, pytanie teraz jaka będzie decyzja na złożonym wniosek

  OdpowiedzUsuń
 12. No szybko zamknęli ofertę - o 8:50 była jeszcze dostępna

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie reklamowali się,bo bali się że zasypiemy ich kasą tak jak w przypadku Plus banku,a droga sprawa to raczej pewna obniżka stóp procentowych przez RPP w przyszłym miesiącu i bardzo możliwe ,że aż o 50pb.Polcan już wkrótce 3% będziemy szukać ze świecą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak obniżą stopy, to złotówka dalej poleci na głowę i będzie awantura z frankowiczami. Mam nadzieję, że to jednak ich powstrzyma przed tym krokiem. Obniżka o 50 pb jest w tej sytuacji nie realna.

   Usuń
 14. "Nie chwal dnia przed zachodem słońca" :) Wniosek złożony, e-maila z potwierdzeniem nie ma. Czy komuś udało się założyć tą lokatę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. potwierdzenie ma przyjść do 3 dni, wiec mają czas te wszystkie wnioski obrobić ...

   Usuń
  2. mają niby 3 dni robocze na odpowiedź
   jak znam życie będzie jak z Plus Bankiem że sobie trochę poczekamy tym bardziej że nie było limitu ilości składanych wniosków na jedną osobę

   Usuń
  3. Wniosek zaakceptowany - całkiem sprawnie

   Usuń
  4. Dwa wnioski złożone 7:50 i mam obecnie akceptację ze strony banku na meilu oraz 7 dni na przelew :)))

   Usuń
 15. Niestety...

  "Limit lokat promocyjnych wyczerpany.
  Zapraszamy ponownie."

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszedłem na ich serwis i wow jeśli chodzi o kredyty. Tak tanio to chyba tylko kredyty studenckie. Musze im się bliżej przyjrzeć

  OdpowiedzUsuń
 17. wniosek zaakceptowany, potwierdzony, chce przelewać środki na lokatę, tylko mam chwilę zawahania. W KRS banku spółdzielczego ze strony: http://www.krs-online.com.pl/bank-spoldzielczy-w-piasecznie-krs-54579.html widnieje adres strony www.bspiaseczno.pl , natomiast wszystko przekierowuje się na psbank.pl . Czy ktoś z was zwrócił na to w ogóle uwagę? czy to aby nie phishing?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS Bank to ich nowa nazwa handlowa zobacz sobie na stronie jest infi

   Usuń
 18. Pewnie ustalili nie więcej niż 1000 lokat, bo moja zakładana dziś przed świtem miała jeszcze numer poniżej 700, a za 3 godziny było już po wszystkim.
  Nawiasem mówiąc pozostał mi zaakceptowany wolny wniosek (na maks. kwotę) bo za dużo zaplanowałem i nie zdążę w ciągu 7 dni :)

  OdpowiedzUsuń
 19. BS bank jest i u mnie w mieście ale max 3%. Pamiętajcie, że gdy macie więcej kasy 100tys+ można negocjować o 0,1-0,3% więcej.

  OdpowiedzUsuń
 20. Gdzie tak można negocjować? W każdym banku czy tylko w BS?

  OdpowiedzUsuń
 21. Polcan, musisz wynegocjowac u bankow aby wszelkie dobre oferty czy promocje najpierw lądowaly na naszym ulubionym blogu:)Nooo to co zalatwione?:)

  OdpowiedzUsuń
 22. no i jednak można... nie trzeba wydawać milionów na błyskające reklamy w necie, wystarczy wrzucić zdanie na kilku blogach i w jeden dzień zebrać potrzebne pół miliarda złotych :) Sądzę, że tyle potrzebowali, bo wniosków był chyba ponad tysiąc, ja miałem numer ponad czterysta a zakładałem po pierwszym wpisie na tym blogu :). Ciekawe co będzie się działo 12 lutego (bank smart) :P, kto wykorzysta znowu moment na kilka miliardów :). Na razie u mnie czeka w pogotowiu TM z lokatą 3,8% :) ... no chyba że ktoś wyskoczy jak Piaseczno .

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...