poniedziałek, 23 lutego 2015

300 zł cashback w nowej czwartej promocji Konta Tanie Zakupy


Jak wynika z ostatnich wpisów Paribas oferuje 100 zł za założenie konta, Millennium daje nieco więcej bo 200 zł. Banki zaczynają wojnę w licytacji typu kto da więcej za podpięcie klientów się do ich codziennych płatności w sklepach

A skoro każdy z nas robi zakupy bez względu na to co się dzieje, to lepiej po prostu skorzystać z bonusów jakie oferują banki. I w zależności od tego jak dużo wydajemy miesięcznie, możemy wybierać sobie odpowiednie promocje.

A zarobić jeszcze więcej się da. Cały czas 300 zł znów jest do zgarnięcia w Getin online, gdzie od początku tego roku bank wznowił czwartą już edycję konta Tanie Zakupy. A kto brał udział w poprzednich edycjach wie, że tutaj zgarnąć kasę jest wyjątkowo łatwo.

Millennium swoją promocję rozplanował na 4 miesiące w paczkach po 50 zł. W Getin wygląda to nieco inaczej. Konto trzeba trzymać przez 12 miesięcy, zaś w jednym miesiącu maksymalnie możemy zdobyć 40 zł. W sumie w ciągu roku mamy w ten sposób prawo do zgarnięcia 300 zł, a więc o stówę więcej.
Promocja polega na płaceniu 10% zwrotu wartości zakupów na konto. A więc z tego prosty wniosek, że aby otrzymać maksymalne dopuszczalną kwotę miesięczną należy wydać kartą 400 zł. I jest to kwota optymalna, gdyż dwa warunki zwalniają nas z opłaty za konto:
 • płatność kartą na 400 zł 
 • przelew na 1000 zł 
A opłata jest niemała bo wynosi 9,99 zł. Na szczęście da się jej uniknąć w stosunkowo łatwy sposób. Wadą konta w Getin jest na pewno brak zwolnienia z płacenia za kartę. Musimy się pogodzić z płaceniem 3,99 zł co miesiąc.

Tutaj można dokonywać premiowane zakupy

Podsumujmy zatem. Do zyskania jest 300 zł, zaś do stracenia 3,99 * 12 = 47,88 zł. Tę stratę można sobie jednak częściowo odbić korzystając z premiowanego przelewu mobilnego. Raz na jakiś czas Getin bowiem przyznaje 50 zł za zrobienie przelewu aplikacją na kwotę 20 zł, co opisywałem tutaj. Niebawem będzie pewnie nowa edycja tej fajnej premii.

Getin w regulaminie potwierdza to co napisałem w sobotnim artykule o obowiązkowym podatku od nagród, nagroda podlega opodatkowaniu jak wszystkie od tego roku. Ale zrobi to za nas bank, tak jak być powinno. 

Link dla osób, które chciałyby założyć konto z 10% cashback.

Jak widać wcale nie trzeba wypatrywać ofert na Grouponie by znaleźć lepsze oferty, a taka wydaje się Getin. I co więcej oferta nie jest ograniczona czasowo, póki co ważna jest do odwołania.

Na koniec mam jednak przestrogę do klientów Getin online. Teoretycznie konto w internetowym oddziale można zamknąć w oddziale naziemnym. Teoretycznie, bo w praktyce wygląda to zupełnie inaczej, co opisałem tutaj. Lepiej wysłać list do oddziału Getin online, ta droga jest dużo skuteczniejsza.

Na zakończenie zostawiam dla Was regulamin tegorocznej promocji.

21 komentarzy:

 1. Nie trzeba utrzymywać konta przez 12 miesiecy! Ja to rozumiem, ze te 300 zl mozna zgarnac w okresie maksymalnie 12 mc od otwarcia konta. Oplaca sie miec konto przez 8 mc a pozniej zamknac.

  OdpowiedzUsuń
 2. od nowego roku obowiązuje jeszcze 19% podatku od premii bankowych.Czyli 40zł -8zł(podatek) - 3,99 karta = 28zł

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepraszam, że nie nie na temat ale mam małe pytanie odnośnie lokaty. Jako że już raz skorzystałem z lokaty( można tylko raz), chciałbym teraz założyć tę lokatę na mamę i moje pytanie: Czy mogę założyć lokatę na nią, a pieniądze przelać z mojego konta? Czy muszą to być pieniądze z konta mamy?? Dziękuję na odp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieniądze ze swojego konta przelewasz na konto mamy. Mama zakłada lokatę. Lokata się kończy. Mama Ci oddaje z odsetkami. Najważniejsze by umowa miedzy wami stanowiła, że mama nie może tą kasą swobodnie dysponować. Ponieważ w prawie mamy: darowiznę, pożyczkę, albo depozyt nieprawidłowy. Jednak jest jeszcze coś takiego jak przechowanie w określonym celu. Jednak z podatkami jest tak, że lepiej mieć interpretację indywidualną. Osobiście więcej niż 1000 na kogoś innego bym nie zakładał. Ponieważ w razie złej interpretacji sankcja wyniesie 20% od kwoty lokaty. I o ile 200zł można kilka razy przeżyć z każdego 1000, to już ryzykować ewentualne problem zapłaty 2000zł z 10tys dla 8-20zł więcej odsetek na wabikach jest bezsensem.

   Sprawdź najpierw wszystkie możliwości na rynku na siebie np. http://www.openonline.pl/lokaty-bankowe.html i inne z 1 ligi. Dopiero potem przekalkuluj czy dla 10-20zł warto narażać się na 20% ewentualnej kary.

   Usuń
 4. Próbowałem zamknąć konto w Getin Online w oddziale Getinu i nie dało się. To już było po integracji systemów Getin Online, Getin i Open Finance. Na infolinii powiedziano mi, że mogę. Pojechałem do oddziału i na miejscu dowiedziałem się, że nie mogę. Straszny bałagan mieli wtedy i mocno mnie zdenerwowali. Ale fajnie, że nie ma okresu karencji dla byłych klientów. Skorzystam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem nie na temat!
   Lokata założona przez Expandera, właśnie się kończy
   (1 miesiąc 4.5%), jestem namawiany przez doradcę na inwestycję 3-4 lata, z gwarancją 100%, 95% lub 85% zwrotu wkładu no i zyski... Polcan, co Ty o tym sądzisz?

   Usuń
  2. zyski u Czarneckiego? To chyba dowcip miesiąca :) Będziesz w górę podskakiwał gdy odzyskasz po tych czterech latach swoje 85% wkładu .

   Usuń
  3. You can`t touch this :D i tego się trzymaj zawsze przy takich produktach, a jak już myślisz że z tym produktem się uda czytaj zdanie pierwsze i naucz się na pamięć :) Pozdrawiam

   Usuń
  4. Chyba jesteś nowy, Polcan wiele razy pisał,że to gówno i nie daj się w to wciągnąć, zamrozisz kapitał na 3-4 lata na 100% gwarancji niby,ale i tak nic nie zarobisz, czyli jak w skarpecie a pieniądze uziemione, a jak się będziesz chciał wycofać wczesniej to zabiorą Ci karną opłatę

   Usuń
  5. Nie jest to pewne, że nie zarobi, możliwość taka jest. Kilka procent inwestycji kończy się powodzeniem, ale kluczowe są tutaj słowa "kilka procent".

   Usuń
  6. Wielkie dzięki! No i wiem co mam robić.

   Usuń
 5. Faktycznie lokata jest, ale próbowałem przed chwilą założyć kolejną lokatę, wszystko szło dobrze, aż do ostatniego okna gdzie wywaliło mi wykrzyknik i komunikat "Wystąpił błąd podczas wywoływania usługi" Może to dla tych co jeszcze nie zakładali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 50K miałem już wcześniej założone i ona sobie już procentuje, ale po Twoim info wszedłem i chciałem założyć na próbę kilka tys,. i otrzymałem taki komunikat, myślę, że nie zapomnieli, a jest to dla tych co nie skorzystali, lub czekają na aktywację konta. U mnie ta aktywacja konta też trwała kilka dni. W tej chwili na przeczekanie masz przecież 3,5 w Smarcie do 100K

   Usuń
  2. no i wykrakałeś :)już zmienili właśnie na 3.4% / 125 dni
   https://static.t-mobilebankowe.pl/uploads//files//TabelaOprocentowania.pdf

   Usuń
 6. jak ktos mial juz konto w getin online ale ma aktywne w getin banku moze zalozyc nowe z promocja??

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam

  Wczoraj chciałem zamknąć konto i babka w oddziale wydrukowała mi jakis z dupy wzięty regulamin tj "regulamin promocji "Tanie zakupy "" według którego konto trzeba trzymac 2lata.

  Jak zakladałem czytałem tutaj cały wątek i byłem pewien ze wystarczylo posiedzieć rok. Czyżby babka na poczekaniu przy mnie wstawiła zmiankę w regulaminie abym nie zamknął konta?


  hm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po to zostawiam regulamin na końcu artykułu, by takie kwestie sporne wyjaśniać. Tutaj jak widzę, link do regulaminu został podmieniony na link do strony Getin-taty, bo online zostało zlikwidowane.
   Ktokolwiek bierze udział w jakiejś promocji powinien sobie takowy regulamin jak widać najlepiej ściągnąć pod ewentualną reklamację.

   Usuń
 8. Nie przemyślałem tego :) Przyznaje się bez bicia nie skopiowałem go. Ale nie było tam tego zapisku o 24 miesiącach, bo zawsze czytał regulamin kilka razy i piszę sobie, do kiedy trzymać konto i jakie warunki spełniać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle piszę jak długo trzeba mieć konto. Owszem jeszcze w 2012 i 2013 Getin wymagał konta na 2 lata, ale potem odszedł od tego wymogu. Niestety nie pamiętam czy w tym przypadku nie było jakiegoś wyjątku.

   Usuń
 9. trudno odsiedzę swoją karę, mimo wszystko dziekuje za pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź w której promocji Tanie Zakupy jesteś. TZ II mają wymóg utrzymywania konta przez 2 lata, zaś TZ III NIE.
   Ja zakładałem konto w czerwcu 2015 i jestem w TZ III.

   Regulamin: http://zarabiajnabankach.pl/wp-content/uploads/2014/09/regulamin-konto-tanie-zakupy.pdf

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...