czwartek, 26 lutego 2015

Lokata na Otwarcie II już tylko na 4,00% czyli ostatni dzwonek dla rentierów


Chociaż stopy procentowy stoją od kilku miesięcy bez zmian, to lokaty hulają sobie niczym w najgorszej zawierusze. Generalnie jednak tendencja jest w dół, w górę jeśli coś idzie to tylko na krótką chwilę.

Dwa dni temu omówiliśmy sobie lokatę welcome, którą Lion's bank dźwignął wreszcie nieco w górę. Z drugiej strony mamy inny bank dla ludzi z większą ilością gotówki, który dla odmiany obcina lokaty w dół.

Mowa o sławetnym dziadku, którego dawno nie omawialiśmy. Zresztą nie było co tu omawiać, bo przez długi czas nic ciekawego się tutaj nie działo. Jak zwykle niby oferta limitowana, niby tylko jeszcze kilka dni. I tak w koło Macieju.


Ale wszystko do czasu, w końcu przyszła kryska na Matyska. Od tygodnia a ściślej od 17 lutego, Lokatę na otwarcie II w wersji VIII, obniżono o 0,25pp. W chwili obecnej wynosi ona już tylko 4,00%. Niby dużo, ale biorąc pod uwagę wymaganą kwotę do jej założenia, trzeba przyznać, że dużo to już nie jest.

Już tylko 4,00% za 200.000 zł

Zdrowy rozsądek mówi, że im większą kwotę deponujemy, tym większe oprocentowanie powinniśmy dostać. I często tak jest, że spotykamy jakieś lokaty hurtowe, na których im wyższe kwoty deponujemy, tym więcej bank może nam zaoferować.

Niestety w przypadku lokat wabików tak nie jest. Spójrzmy niżej na minimalne kwoty i oferowane dla nich oprocentowanie.
1000 zł - Lokata Happy w Idea bank 4,50%
100.000 zł - Lokata Welcome w Lion's bank 3,50%-3,60%
200.000 zł - Lokata na Otwarcie II w Noble bank 4,00%

Logiki w tym żadnej. Najwięcej daje lokata o najmniejszym wkładzie, Omawiana dziś lokata wymagająca aż 200.000 zł da tylko 4,00%, zaś za sto tysięcy możemy liczyć tylko na 3,50% lub 3,60% w zależności od tego... który link wybierzemy o czym była mowa dwa dni temu.

Jak widać banki same sobie ustalają co im się podoba i jak im się podoba. Co ciekawe Noble nazywa to nawet promocją, w której lokatę można założyć w ciągu 3 miesięcy od... daty otwarcia Rachunku osobistego. A więc lokata wymaga założenie ror w tym banku.

Lokata trwa tylko dwa miesiące, warto jednak wiedzieć, że jeśli zerwiemy tę lokatę, to nie dostaniemy odsetek jak na lokacie bezkarnej w Optimie. Oprocentowanie zostanie obniżone do... zaledwie 0,10%.

Na stronie głównej banku znów można znaleźć informację, że oferta jest ważna tylko do 2 marca. A kto wie co się będzie dziać w marcu. Parcie na obniżkę stóp jest coraz większe, a niektórzy wieszczą obniżkę nawet do... 1%.

Link dla osób, które chciałyby założyć Lokatę na Otwarcie II z 4,00%.

Banki o tym marzą, bo wtedy będzie można zaserwować olbrzymie obniżki i zwalać winę na decyzje RPP. A wtedy o przyjaznej czwórce będzie można tylko pomarzyć. Wygląda wię na to, że to oststni dzwonek dla rentierów na 4% dla większych kwot.

Regulamin promocji Lokata na Otwarcie II edycja VIII.

13 komentarzy:

 1. Nieprawda że banki marzą o kolejnych obniżkach, bo wtedy ich zyski spadają. Dlatego teraz nakładają na nas coraz większe obciążenia jak w SK banku.Jak będą kolejne cięcia stóp, to nie warto będzie trzymać pieniędzy na lokatach w bankach, które wprowadzają opłaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w SK Banku konto internetowe, do tej pory bezpłatne. Na szczęście obecnie nie mam żadnej w SK lokaty. Dziś idę do oddziału z zamiarem zamknięcia konta, które miało być bezpłatne. Lokaty nie gorsze niż w SK znajduję gdzie indziej bez konieczności płacenia miesięcznego haraczu, choćby to było "tylko" 4 zł. Ludwiku Dorn i Sabo - nie idźcie tą drogą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Lokaty nie gorsze niż w SK znajduję gdzie indziej" chętnie przeczytam gdzie jeszcze można dostać 5%+ na 3 lata?

   Usuń
 3. e-Kancelaria nie spłaciła serii L :

  https://obligacje.pl/news/3896/e-kancelaria-nie-splacila-serii-l.html

  nawet na odsetki nie maja tak pisaną tutaj że to taka perła

  OdpowiedzUsuń
 4. ja zalozyłem mobilna w pko bp na 3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to wtopiłeś bo bez problemu można znaleźć 3.6% +

   Usuń
  2. no to obaj wtopiliście bo fundusze inwestycyjne obligacji i akcji dają dużo więcej,z 2-3 razy tyle minimum :)

   Usuń
  3. a pożyczki prywatne na biznes pod hipotekę 20-25% rocznie... Tylko nie ma co porównywać poziomu ryzyka. Jak sam napisałeś "obligacji i akcji". To są słowa kluczowe. Na giełdzie w akcjach też można wyciągać ponad 8% miesięcznie. Ale można też stracić wybierając zły moment na wejście.

   Usuń
 5. Już widzę rentiera który wybiera lokaty 2 miesięczne. To już by raczej przypomniało pracę w szukanie nowych lokat. Według mnie minimum lokaty roczne. To jest termon który pozwala oderwać się od finansów. W innym wypadku tylko rentierskie 2-3letnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. na E-kancelarii to wtopili

  OdpowiedzUsuń
 7. neo BANK daje na 3 - miecha 3.70% można internetowo założyć taką lokate

  OdpowiedzUsuń
 8. neoNank = noeGang = czyściciele kamienic w Poznaniu.
  Pewnie zbierają kasę na kolejne eksmisje ludzi...

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla allegrowiczów, dostałem przed chwilą maila od allegro - zrób zakupy za min 150zł a allegro zwróci 50zł aplikacja mobilną.
  ja mam czas do 4 marca

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...