poniedziałek, 16 lutego 2015

Gwarantowana Lokata na 6% za założenie Wymarzonego Konta


W poprzednim poście zobaczyliśmy jak wyglądają realia w przypadku lokat na luty 2015. Patrząc na pierwszą ligę widzimy, że najwięcej na co można liczyć to tylko 5%. Aż tu nagle, tego samego dnia gruchnęło wieścią o gwarantowanej lokacie na... 6%:)

Co, gdzie, jak? Nawet czytelnik Rafał, którego mogę już oficjalnie nazwać stałym korespondentem bloga, wyszukującym dla Was najlepsze wisienki, pyta co jest grane. Przyznaję, że lokata zaskoczyła bardzo pozytywnie i mnie.

Sprawa jest dość nietypowa i widać ją na reklamie na górze bloga. Chodzi o wypełnienie ankiety dotyczącej wymarzonego konta osobistego. Ankietę można wypełniać na dedykowanej stronie do końca miesiąca czyli do 28 lutego, znajdziecie ją niżej.6% na lokacie ma być gwarantowane

Jak widzimy akcję promuje anonimowy bank, który... gwarantuje lokatę na 6%. Warunkiem jej przyznania jest wypełnienie ankiety dotyczącej tego jak ma wyglądać wymarzone konto, pytania zaś wyglądają następująco:


Wystarczy wybrać tak lub nie

Ankietę wypełnić żaden problem. Po jej wypełnieniu i zostawieniu danych kontaktowych mamy być poinformowani, kiedy takie konto pojawi się na rynku. Co ciekawe mamy możliwość zdobycia dodatkowych nagród firmy Samsung.Jak widać nowa promocja jest dość zaskakująca, ale w sposób bardzo pozytywny. Ciekaw jestem jaki to bank się niebawem ujawni z lokatą na 6%. A przede wszystkim jakie będzie tak naprawdę to wymarzone konto. 

Szczegóły nagród
Ocenę konta zostawmy do momentu, gdy ono się pojawi na rynku. Wniosek o konto możemy wypełnić do 25 marca, wcześniej jednak przyjrzymy mu się bliżej na tym blogu. Dziś czas na wypełnianie ankiety i rezerwację miejsca:)

Link dla osób, które chciałyby wypełnić ankietę po lokatę na 6%.

Pytanie do czytelników. Jak obstawiacie, jaki to może być bank?

25 komentarzy:

 1. może któryś ze stajni Czarneckiego, skoro idea ostatnio podwyższyła oprocentowanie lokaty bezkonkurencyjnej to może znowu chcą przyciągnąć ludzi

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecież grafika pasuje do Banku Smart.

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam zapoznanie się z treścią całego regulaminu. Wykryłem ciekawą listę haczyków:
  - trzeba udzielić pełnej zgody na informacje handlowe i marketing drogą elektroniczną i telefoniczną przez spółkę Novem Sp. z o.o. (Organizator konkursu, www.novem.pl) „a także inne podmioty, które pozyskały dane uczestnika od Novem Sp. z o.o.”
  - trzeba być „Nowym Klientem” tego nieznanego do tej pory banku
  - trzeba zgodzić się na (nieznane) warunki prowadzenia konta ustalone w dowolny sposób przez ten nieznany bank (może być np. płatne z karą za zerwanie umowy przed upływem 1 roku)
  - nagrody rzeczowe nie są losowane tylko przyznawane na zasadzie największej liczby poleconych później nowych klientów
  PS Novem chwali się na swojej stronie współpracą z mBank, Bank Smart i BZ WBK. Może to być więc jeden z tej trójki, ale niekoniecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, i co Ty Polcan na to? Skusiłeś się pomimo tych haczyków?

   Usuń
  2. Powiem tak. Jestem notowany praktycznie w każdym banku, więc podając swoje dane właściwie teoretycznie nic nie tracę.

   Wypełnienie ankiety to banał i do niczego nas nie zobowiązuje. To tylko rezerwacja miejsca na ewentualną dobrą wołomińską lokatę na idealną kwotę dla łowców okazji na obligacjach:)

   To czy lokatę będzie warto założyć, zależy oczywiście od warunków konta, o czym będzie więcej jutro. Jeżeli warunki będą jak w Meritum, w co wątpię, to lokatę się bierze bez zastanowienia. W przeciwnym razie trzeba będzie się zastanowić czy warto.

   Moim zdaniem warunki będą ostrzejsze, skoro dają aż 6%. Jeżeli warunkiem będzie jakiś przelew na dowolną kwotę i zakupy na 200-300 zł to jest to do zaakceptowania, ale w krótkim okresie czasowym. Jak będzie jakieś zakręcone kombinowanie typu lokata Cloud, to gra nie będzie warta świeczki.

   Na zakończenie napisałem "Ocenę konta zostawimy do momentu, gdy pojawi się ono na rynku". Na razie jestem zaciekawiony tematem. Karty zostały rozdane, czekamy na ich wyłożenie.

   Usuń
 4. Anonimowy, bardzo dobry wpis. To jest znakonita oferta, ale dla... właścicieli stron. Teraz np. właściciel bloga będzie mieć za każde wypełnienie ankiety... 80 zł.! Do tego, jeżeli wygeneruje największą liczbę leadów to może wygrać w/w nagrody. Proste :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki, oszczędziliście mi pisania na temat wad tej propozycji. Dodajmy, że chodzi o max 20k na 3 miesiące, jakieś +2 pp od konkurencji, czyli zysk około 100 zł z jednej osoby. Rozumiem, że właściciel bloga coś na tym zarabia, link jest przez Comperię, ale oświećcie mnie proszę: skąd wiadomo, że 80 zł?

  OdpowiedzUsuń
 6. nikt nie zapłaci 80 PLN za ankietę!! w tym przypadku chodzi o 7 PLN a w momencie gdy delikwent założy konto 45 PLN minus podatek rzecz jasna :)

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale w czym macie problem? Dostajecie prześwietloną ofertę a szukacie ile autor artykułu na tym zarabia! Każdy może założyć konto na Comperii i zarabiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja. Niektórzy nie dość że dostają wszystko na tacy to jeszcze im źle i szukają do czego by się przyczepić. Nawet jakby zarobił na tym, to co z tego?

   Usuń
  2. To chyba normalne że warto wiedzieć o konflikcie interesu który może zaburzać ocenę.

   Usuń
 8. @Anonimowy17 lutego 2015 07:49
  Wczoraj był wielki test wiedzy o ekonomii. Dobrze, że nie robią na IQ, bo by Ci wyszło zero. Za ankietę jest 2 zł. A jak się ujawnią z kontem, będą Ci warunki pasować to dopiero wtedy sobie założysz lub nie to konto. I wtedy bloger zarobi 80 zł. Ale nie będzie się to liczyło do konkursu.
  Nauka czytania ze zrozumieniem potrzebna od zaraz

  OdpowiedzUsuń
 9. >Dostajecie prześwietloną ofertę
  Nie kłam proszę.

  OdpowiedzUsuń
 10. http://www.eurogospodarka.eu/szczegoly-postanowienia-o-upadlosci-skok-u-wolomin

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja tam kota w worku nie kupuję i na pewno nie połaszczę się na te zdechłe 6%. Chciwość już niejednego zgubiła. Ale jak znam życie - jeleni nie zabraknie.

  OdpowiedzUsuń
 12. „Sprytny” mechanizm motywowania różnych uczestników tego konkursu/promocji na poszczególnych poziomach.
  Ciekawe jak to jest uregulowane w umowie między Novem a Bankiem Incognito. W każdym razie z tego co widać Novem dostaje porządną zweryfikowaną bazę danych (imię i nazwisko, telefon, e-mail) osób z kasą ok. 20000 zł do zainwestowania na 3 miesiące, którą może wykorzystać sam albo natychmiast odsprzedać. A Bank Incognito zabezpiecza się odmową założenia lokaty na wypadek, jeśli trafi się były/aktualny klient.
  Jestem byłym/aktualnym klientem zbyt wielu banków, żeby w takim układzie w to wchodzić.
  Konstrukcja prawna też chyba trochę podejrzana, bo Bank Incognito nie jest stroną umowy/regulaminu.
  Czy spółka prawa handlowego (Sp. z o.o.) może samodzielnie oferować na rynku „produkt bankowy” w taki dziwny zagmatwany sposób?

  OdpowiedzUsuń
 13. 100 zł za założenie ikonta w BNP Paribas

  http://www.bnpparibas.pl/iKONTO-z-premia/

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie wchodzę w to. Po pierwsze trzeba mieć wolne środki. Skąd mam wiedzieć czy będę akurat mieć? Może skończy mi się lokata a może braknie 2 dni? Po drugie nie wiadomo jaki to bank a miałem ich już sporo więc... olać.

  Co do wymarzonego konta. Wygląd systemu i karta z wyświetlaczem z Getin, ale kolory z Noble, procenty natomiast z SK, tyle że bezpieczeństwo z Alior, a ilość kont z Optimy, no i wyciągi kolorowe poleconym za darmo.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie jestem specem od finansów ale podejrzewam że to będzie Alior Bank

  OdpowiedzUsuń
 16. Co z tego, że podamy nr tel. Ja i tak telefonów nie odbieram od nieznanego numeru, więc mimo, iż w różnych bankach mają moje dane to nic im po tym.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie znając definicji "nowego klienta" ja bym żadnych swoich danych nie podawał. Również warunki prowadzenia tego konta są nieznane - jeśli np. bank właduje tam dwuletnią lojalkę, do tego z opłatami za kartę, którą trzeba będzie wykręcać przez ten czas konkretny wynik, to ja dziękuję za owe 6%. Cała propozycja przypomina mi randkę w ciemno, gdzie z góry mam zagwarantowany seks, tylko nie wiem, czy z 20-letnią pięknością, czy z jej 70-letnią babcią.

  z17 (z17@gazeta.pl)

  OdpowiedzUsuń
 18. Już dawno wyrosłam z zabawy w ciuciubabkę i tym podobne podchody. Pomysł durnowaty jak kilo gwoździ.

  OdpowiedzUsuń
 19. Smart Procent od jutra 3,5% również dla starych klientów (do 100 tys. zł) - gwarantowane do 17.03.
  A więc tylko 6 dni było 3%.
  Wycofaliśmy środki 12.02 i od razu bank zmiękł.
  Panie i Panowie, w kupie siła ! :)

  OdpowiedzUsuń
 20. 5. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w oparciu o liczbę zawartych, zgodnie z § 3 ust. 4-6 umów rachunku bankowego przez Polecanych Nowych Klientów, na podstawie raportu przesłanego przez Bank do Organizatora. Komisja Konkursowa po zakończeniu Konkursu, stworzy listę rankingową uczestników, malejąco według liczby umów rachunku bankowego, zawartych w wyniku polecenia dokonanego przez uczestnika Konkursu, na warunkach i zasadach określonych w § 3 ust. 4 regulaminu
  Fragment regulaminu, czy to znaczy, że lokaty dostaną blogerzy, którzy nagonią najwięcej klientów? czy może zakładając konto w nieznanym banku na nieznanych zasadach zoobowiązuję się do znalezienia kilku kolejnych klientów?
  6. W przypadku, gdy w wyniku polecenia przez dwóch lub więcej uczestników Konkursu, zostanie zawarta taka sama liczba umów rachunku bankowego przez Polecanych Nowych Klientów, to o miejscu na liście rankingowej decydować będzie chwila złożenia wniosku o zawarcie umowy rachunku bankowego przez uczestnika, zgodnie z § 3 ust. 3 podpunkt (c)pod warunkiem zawarcia takiej umowy w terminie wskazanym w § 3 ust 3. podpunkt (c), uczestnik, który złożył wniosek jako pierwszy będzie zwycięzcą.

  OdpowiedzUsuń
 21. Raiffeisen Polbank :) na bank ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...