środa, 4 lutego 2015

4% na lokacie dla każdego czyli drugi trick na pożegnanie


Idea bank przestał być przyjaznym, darmowym bankiem. I gwoli prawdy, zostały tylko dwa  banki, o których można coś takiego powiedzieć. Tutaj oferta lokat i kont pozostaje cały czas praktycznie bez zmian i co więcej można stosować fajne tricki.

O pierwszym z nich czyli Meritum pisałem w ubiegły miesiącu w artykule 5% dla każdego czyli trick na pożegnanie. Dla przypomnienia, osoby które zamknęły konto w Meritum, mogą wrócić i kolejny raz założyć konto do którego znów będzie doczepiona lokata na 5%.

Podobny trick działa w Optimie. Oba banki idą na sprzedaż, więc na pożegnanie można raz jeszcze wrócić także tutaj i założyć kolejny raz lokatę bezkarną w dalszym ciągu oprocentowaną na 4%:)


Przetestowałem ten trick wczoraj i działa. To praktycznie jedyny bank, w którym hasło lokata wabik ma inne znaczenie aniżeli u konkurencji. W Idea banku, Getinie czy neoBANKU lokaty wabiki założymy tylko jeden jedyny raz i koniec. Nigdy więcej nam się to już nie uda.

Optima też ma niby lokatę dla nowych klientów. Ale wystarczy zamknąć konto i założyć je ponownie by znów stać się nowym klientem, któremu przysługuje jeszcze raz prawo do lokaty bezkarnej. Bezkarnej, bowiem nie ma żadnych kar za jej zerwanie:)

A więc lokata trwa 3 miesiące, ale jak potrzebujemy kasy wcześniej, to po prostu zrywamy lokatę i po sprawie. Nie tracimy odsetek, dostajemy tyle odsetek ile dni trzymaliśmy tam kasę. Słowem bank prawie idealny, od którego mogłyby się uczyć inne banki, jak spełnić oczekiwania najbardziej wymagającego klienta.

Jakby tych zalet było mało, mamy tutaj konto oprocentowane regresywnie. Nazwa wygląda groźnie, ale jest ono tutaj korzystne dla nas. Dla mniejszych kwot oprocentowanie jest większe, zaś dla większych maleje. Widzimy to  poniżej:


Oprocentowanie regresywne:)


Banki zwykle robią na odwrót. Widzimy to po nowej ofercie Bossa Bank, który brutalnie ściął atrakcyjne 3,50% do marnych 2,25% a oprocentowanie ma progresywne. I znów nazwa brzmi niby to przyjaźnie, ale w rzeczywistości jest dla nas niekorzystna.


Oprocentowanie progresywne:(

Niestety na Optimę ostrzy sobie już zęby BNP Paribas. I co gorsza fuzja ma nastąpić już w pierwszej połowie tego roku o czym można przeczytać chociażby tutaj. Wygląda więc na to, że podobnie jak w przypadku Meritum mamy ostatni dzwonek na założenie tej lokaty po raz kolejny Dziś, gdy 4% już ze świecą szukać, wygląda ona atrakcyjniej niż kiedykolwiek dotąd.

Jak widać przyjazne banki nie mają prawa istnieć na rynku. SKOK Wołomin był zbyt przyjazny i wiemy co się z nimi stało. Z bankami jak widać postępuje się inaczej, więc póki jeszcze są, warto z nich korzystać ile się da.

Link dla osób, które ponownie chciałyby założyć lokatę bezkarną w Optimie

UWAGA:
W dniu 10 lutego Optima ogłosiła, że niestety nie będzie już premiować powracających klientów. Oferta znika zatem w sekcji aktualne promocje.

15 komentarzy:

 1. Widzę ze limit to 20k wiec nic sie nie zmieniło. Pytanie czy jak np dzisiaj zamknę konto a jutro je otworze ponownie to będę mógł skorzystać z tych 4%? Czy abyzamknac konto wystarczy telefon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arek - stara zasada bankowości: konto zamykasz jak tylko jest niepotrzebne. Będzie cię obowiązywać pewnie miesięczny okres wypowiedzenia.
   Konto zamykasz informując o tym bank pocztą wewnętrzną, działa. Pod tym kątem to najbardziej bezproblemowy bank na rynku.

   Usuń
 2. Tak, obowiązuje miesiąc wypowiedzenia w Optimie i faktycznie działa, bo już kilka dni temu założyłem lokatę po raz drugi.

  Z Meritum niech nie da się zrobić w konia ktoś kto ma obecne konto w Meritum - drugi raz lokatę na 5% założy ktoś ze starym kontem - nie obecnym "Prostym Kontem" (tak ono się chyba teraz nazywa).

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamknąłem "Proste Konto Osobiste" w listopadzie 2014.
   Tzn. że teraz jakbym założył znów "Proste Konto Osobiste" to nie będę mógł założyć lokaty na 5%?
   Pewne info?

   Usuń
 3. http://www.bspiaseczno.pl/oferta-dla-ciebie/lokaty/internetowe/

  4% od 4 do 40tys stałe na 4M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Perełka!!! Dzięki!

   Usuń
  2. jakoś tej lkaty w BS Piaseczno na 4% nie mogę znaleźć:( (?)

   Usuń
  3. http://www.psbank.pl/ , wybierasz "oferta dla ciebie", potem "lokaty", ostatnia lokata to "internetowe" i gotowe :) zakładasz przez podany link - max 5 minut roboty

   Usuń
 4. Dzieki za namiar.juz załozyłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanko do Anonimowego z godz. 11:37 Ile jest czasu na opłacenie tego wniosku? Z góry dzięki za odpowiedź

   Usuń
 5. Polcan, mamy 4% w Eurobanku do 3 000 zł na koncie Prestige - wreszcie podręczne środki na 4% bez limitu darmowych wypłat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tak fajnie jak się nie przelewa wynagrodzenia. Samozatrudnionym zawsze pod górę. Ostatnio podpadł mi boś, nie dali kk na oświadczenie. Choćby i mieć milion dochodu na picie to w zębach przynoś zaświadczenia oświadczenia z usu z zusu itepe. ch* z bosiem w podsumowaniu.

   Usuń
 6. Jezeli chodzi o BPS Piaseczno to dzwoniłem do banku, z informacji które mogą się przydać:
  1. Nie ma limitów na ilość wniosków,
  2. Weryfikacja wniosku trwa do 3 dni w tym czasie otrzymamy maila z nr konta do wpłaty środków.
  3. Na wpłatę środków mamy 7 dni, w tym czasie środki muszą zostać zaksięgowano na rachunku.
  4. Jest to świeża lokata, z rozmowy telefonicznej Pani poinformowała ze będzie aktywna do końca miesiąca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca miesiąca? Limit lokat promocyjnych wyczerpany.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...