piątek, 27 lutego 2015

Lokata na 6% z Kontem Wymarzonym czyli anonimowy bank odkryty


To "Wymarzone konto” w promocji ankietowej to raczej na 100% Raiffeisen Polbank.
Tu się powoli ujawniają, na razie dla biznesu (zamieniają wszystkim „pakiet r-direct” na to „konto wymarzone”.


Na początku ubiegłego tygodnia zaprezentowałem ciekawą ofertę gwarantowanej lokaty na 6%. Warunkiem otrzymania tego niecodziennego oprocentowania jest wypełnienie ankiety dostępnej pod dedykowanym linkiem oraz założenia konta w anonimowym banku.

Na końcu artykułu zadałem pytanie, który bank może oferować tę niecodzienną ofertę.  Najczęściej proponowaliście Smart Bank, sugerując się kolorystyką reklam. Padały też nazwy BZ WBK czy mBanku. Wszytko wskazuje jednak na to, że nikt nie miał racji.

Wczorajszy komentarz zaprezentowany na początku artykułu, wskazuje że najprawdopodobniej anonimowym bankiem jest Raiffeisen Polbank. Sugeruje to nazwa Konto Wymarzone widoczne poniżej.


Oferta jest co prawda dedykowana dla biznesu, ale możemy ekstrapolować to także dla klientów indywidualnych. Patrząc chociażby na ofertę Idea banku, widzimy tutaj, że zdecydowana większość ofert dla klientów idealnych powtarza się także w przypadku firm czy osób prowadzących jednoosobową działalność. Dowód widać poniżej.

Bliźniacze oferty dla Kowalskiego i firm w Idea bank

Co więcej kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że to Raiffeisen jest anonimowym bankiem jest data wprowadzenia Konta Wymarzonego do oferty. Na pierwszym screenie widzimy 1 marca, czy to przypadek, że ankieta, którą możemy wypełnić niżej, można wypełniać tylko jutra czyli do 28 lutego?

Tutaj wypełnisz ankietę pozwalającą na założenie gwarantowanej lokaty na 6%.

Już za kilka dni dowiemy się czy sprytne dochodzenie anonimowego jest skuteczne. Wszystko wskazuje na tak, bowiem Raiffeisen Polbank jest wystawiony na sprzedaż. Wiemy już o tym od grudnia zeszłego roku. Niedawno poinformował o tym także RBI, co widzimy niżej.


Oddziały w Polsce i Słowenii będą sprzedane


A skoro Raiffeisen jest wystawiony na sprzedaż, to jest okazja by na tym skorzystać, będzie się bowiem starać o powiększenie swojej bazy klientów. Meritum też był wystawiony na sprzedaż, więc rozdawał po 55-60 zł za założenie lokaty na 5%. 

Raiffeisen zamiast lokaty z bonusem, wybrał ankietę o lokatę. Ciekaw jestem jak będzie faktycznie wyglądać wymagane konto wymarzone. Pytanie w ankiecie są banalnie głupie, wiadomo bowiem z góry jak wypełni je każdy Kowalski. Można ją jednak wypełniać bez problemu skoro to bank, którego wkrótce nie będzie na rynku.

Na razie mamy do wglądu ofertę dla biznesu. Niżej zostawiam link do regulaminu, ale oferta dla klientów indywidualnych może się nieco różnić. Poczekamy więc jeszcze kilka dni, a wówczas omówimy sobie czy faktycznie konto będzie wymarzone.

Tabela opłat i prowizji dla Konta Wymarzonego Biznes.

25 komentarzy:

 1. Typy (Smart, BZWBK, mBank) były podawane z uwagi na portfolio firmy Novem sp. z o.o., która organizuje akcje "Wymarzone konto", a na swej stronie chwali się organizacją promocji reklamowych dla w/w banków.

  Z tym Raiffeisen'em - oby się autor nie przeliczył. ;)

  Swoją drogą - ciekawa kombinacją słowna w preambule: "...to raczej na 100% Raiffeisen Polbank". Połączenie "RACZEJ NA 100%" pasuje do siebie jak "CHYBA NAPEWNO". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Konto dla biznesu ? Liczba przelewów krajowych wychodzących 20 pozostałe płatne :-) To chyba konto dla bardzo małego biznesu hahah

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie "chyba napewno", ale na pewno "chyba na pewno".
  Tak czy inaczej chyba na pewno jednak raczej na 99%-100% będzie to Raiffeisen Polbank.
  Pojawił się też już nowy regulamin kont osobistych, gdzie jest min. punkt "6A. Zasady oprocentowania środków zgromadzonych na Koncie Osobistym „Wymarzone Konto” oraz Koncie Lokacyjnym „Wymarzone Konto Lokacyjne” oraz zasady zmiany ich oprocentowania."
  Tabeli oprocentowania, opłat i prowizji dla klientów indywidualnych jednak jeszcze nie ma.
  Będzie stopa referencyjna NBP x współczynnik podany w tabeli.
  http://raiffeisenpolbank.com/documents/30393755/36474875/Regulamin+Konta+Osobistego.pdf

  OdpowiedzUsuń
 4. Ankietę można wypełniać do końca marca a nie lutego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z regulaminu:
   "Wypełnienie ankiety będzie możliwe w terminie od 16.02.2015 do dnia 28.02.2015 do godz. 23:59:59 według czasu serwera Organizatora"

   Usuń
 5. Czy to bedzie oferta tylko dla nowych klientow?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata 6% wg regulaminu będzie tylko dla nowych klientów.
   Nie ma sensu się zgłaszać jeśli jesteś klientem i jeśli to RP. Wyślesz tylko za darmo swoje dane do marketingu elektronicznego i telefonicznego do spółki Novem.
   Przypuszczam, że to konto będzie dostępne dla wszystkich (jeden z punktów ankiety to sugeruje).

   Usuń
  2. Jedyne prawdziwe dane, które musisz podać to imię i nazwisko.

   Telefon można podać zupełnie z sufitu (przecież może się zdarzyć sytuacja, że akurat 1 marca zmieniłeś numer i "uprzednio podany" jest już nieaktualny). Zresztą zawsze można go zmienić.

   Natomiast z mailem: zakładasz w 30 sekund konto na dowolnym portalu. Wyłącznie do celów takiej właśnie akcji. Przez 5-10 logujesz się na niego, by sprawdzić, czy "urodziło się z tego coś nowego", a później - zapominasz, że w ogóle takowe konto miałeś.

   Suma summarum - prócz imienia i nazwiska, cwaniaki z Novum nie mają w zasadzie nic. Zaś my mamy wszystkie asy w ręku.

   Jak promocja okaże się pożyteczna - korzystamy, a jak nie - niech się bujają z nieaktualną bazą.

   Jak powiadał jeden mój znajomek: "Ru...ać to my, a nie nas!"

   Usuń
  3. Wątpię, żeby udało się tą promocję na konto bankowe zaliczyć na zmyślonym numerze telefonu. Mechanizm weryfikacji, czy telefon działa i należy do klienta, się na pewno pojawi w każdym banku (choćby ze względów bezpieczeństwa).

   Usuń
  4. To kupujesz dowolny starter za 5 zł w dowolnej sieci i masz promocję rodem z grupona. Z tą zaletą, że na gruponie taka promocja jest jednorazowego użytku, a nowy numer wykorzystasz wielokrotnie:-)

   Usuń
  5. Odpowiadając na ankietę właśnie wpisałem byle jaki numer. Przecież to ankieta, a nie kreowanie konta bankowego. W tym konkretnym przypadku oprócz mailowej weryfikacji nic więcej nie chcieli.

   SMS - to już dodatkowy koszt dla organizatora, więc takie zbędne wydatki minimalizują. Kilka/kilkanaście groszy dla SMSa weryfikacyjnego - przy potencjalnej akcji na kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy ankietowanych - to zbyteczny wydatek liczony w tysiącach złotych. Pewnie jakiś mONdry piarowiec z wykrzyknieniem na poziomie szkoleń wewnętrznych to przekalkulował i ściął koszty.

   Swoją drogą, jak ktoś gra na nie do końca jasnych/jawnych warunkach, to trzeba być na prawdę niepoważnym, by udostępniać mu swoje prywatne/newralgiczne dane.

   Myślcie ludzie, to nie boli!

   Usuń
 6. Na stronie zgłoszeniowej widniało:
  "Akcja została zainicjowana przez znany polski bank"
  Spora nieścisłość, wprowadzało to w błąd, przecież to grecko - austriacki twór...

  OdpowiedzUsuń
 7. wiecie może czy Meritum Bank przedłuża na KO 3% na marzec?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komunikat jak w poprzednich m-cach będzie prawdopodobnie 1-ego.

   Usuń
  2. no przecież w smarcie jest na oszczędnościowym 3,5% jak na razie do 17 marca. ale pewnie przedłużą. Dziś dali nową lokatę w smarcie na 3 miesiące, praktycznie bez ograniczeń kwotowych na 3,5% SMART Lokata 3M „wariant promocyjny”
   https://wniosek.smartlokaty.pl/wybor_lokaty.php

   Usuń
  3. Już mamy 2.75% w Meritum

   Usuń
 8. No to rewelka, fajnie że przedłużą

  OdpowiedzUsuń
 9. Podejrzewam, że będzie jak z bankiem Nordea.
  Też był do sprzedaży i też zrobili kampanię promocyjną (choć bez tej zabawy w bank incognito) na konto "Ulubione" (wszystko bezwarunkowo za 0 zł), żeby pozyskać jak najwięcej nowych klientów przed sprzedażą banku.
  Przejął ich PKO BP i teraz jest to tam produkt archiwalny / "konto w administrowaniu”.
  http://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/rachunki/konta-w-administrowaniu/konto-ulubione-adm/#/oferta/
  Jeżeli będzie taka "zerowa” tabela opłat jak w "ulubionym” + konto oprocentowane, to może warto w to wchodzić nawet jeśli konto miałoby być później zaparkowane w PKO BP. Ale jeśli będą kombinować z opłatami za kartę albo innymi wyciekami kasy z konta, to bym w to nie wchodził.
  Nie wiadomo też co nowy bank, który kupi RP, zrobi z tym kontem. Czy utrzymają te same warunki? Trochę zależy też pewnie od zapisów w umowie z klientem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię, żeby można było tak łatwo i bez żalu zamknąć to konto w promocji i wyparować bankowi jako nowy klient.
   Pewnie będzie zobowiązanie utrzymania konta przez X miesięcy + kara za wypowiedzenie przed terminem + okres wypowiedzenia.

   Usuń
 10. no już to wymarzone jest na ich stronie
  http://raiffeisenpolbank.com/klienci-indywidualni/konta-osobiste/wymarzone

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co ciekawe, tabele oplat z wpisanym tym kontem obowiazuja od 23.02.2014...

   Usuń
 11. No dobrze a kiedy można będzie lokatę założyc ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie info na blogu, jak tylko dowiem się czegoś bliżej.Na razie na jutro recenzja Konta Wymarzonego.

   Usuń
  2. Ok dziękuje ślicznie :)

   Usuń
 12. Uwaga na opłatę 3 zł miesięcznie - właśnie się na to naciąłem. Nie ma możliwości rezygnacji z tej opłaty !!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...