wtorek, 10 lutego 2015

3,75% na lokacie Plan Depozytowy


Ubiegłotygodniowe festiwal czwórek można w zasadzie uznać za pożegnalną defiladę. Dziękujemy, fajnie było, hucznie i wesoło. Czas powrócić do szarej rzeczywistości, gdzie czwórki stają się powoli wartością muzealną.

Idea kontynuuje swoją błazenadę z lokatą rzekomo bezkonkurencyjną, gdzie jest aż tyle, że lepiej więcej nie wchodzić na tę stronę by nie psuć sobie humoru. Znacznie więcej za to pojawiło się wczoraj w Toyota bank.

Mam na myśli Plan Depozytowy, gdzie mamy obecnie 3,75% co należy do ciekawszych stawek na rynku po tegorocznych nieoczekiwanych obniżkach. SKOK Wołomin zlikwidowano, poszkodowanych zostawiono na lodzie, więc teraz czas na porządki bankowe.

Głód lepszych stawek jest ogromny. Ubiegłotygodniowa akcja w PBS Piaseczno pokazała to dobitnie. Jak pojawi się 4.00%, to oferta sprzedaje się w ciągu kilku godzin, ban zaś natychmiast wywiesza info: limit lokat wyczerpany.


Pozostaje nam zatem albo zastosować trick w Optimie opisany tutaj, albo w Meritum omówiony tutaj, co wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Niestety suma summarum w ten sposób uda nam się ponownie wpakować 30 tysięcy. A co z osobami które mają więcej do zdeponowania?

Toyota obiecuje 3,75%  z minimalnym wkładem na dość nietypowe 3.000 zł. Mamy także górne ograniczenie w wysokości 7.000 zł/ Malutko, ale takich depozytów możemy sobie założyć siedem. A więc maksymalnie wolno nam ulokować 7*7 = 49.000 zł.

Na stronie Toyota bank czytamy, że Plan Depozytowy to nic innego jak zwykła lokata na krótki okres od 1-3 dni. Częściej jednak reklamowany był słynny czarny kot z pechową 13 dniową lokatą, o której często pisałem na początku istnienia tego bloga.

Kot ten zginął już 9 razy i nie wracamy już do niego od dawna. Dziś miauczek z za grobu mruczy o 1.85%, więc mruczanka taka jest dobra co najwyżej dla niedobrych dzieci. Jest jeszcze Plan depozytowy na 22 dni, ale i ten może być przeznaczony dla starszych dzieci. Kogo interesują szczegóły niech wytęża wzrok, ale szkoda go sobie psuć bo nie jest to warte grzechu.
Najciekawszy spośród Planów Depozytowych jest nowy wprowadzony wczoraj.Jego długość jest znów dziwaczna i wynosi aż 80 dni. Czego to banki nie wymyślą bo to ani dwa ani trzy miesiące, lecz tyle ile dawno temu Fileas Fogg miał okrążyć ziemię. Dla nas ważny jest jednak procent, a ten wydaje się dziś ciekawy. Niestety lokata wymaga posiadania konta więc dla zainteresowanych zostawiam link.

Tutaj założysz lokatę Plan Depozytowy 3,75%.

Z linku tego dodatkowo można skorzystać z trwającej promocji na 10% zniżki za paliwo omówionej w artykule 10% cashback w Toyota bank za paliwo.

32 komentarze:

 1. Polcan, znalazłem dwie czwórki, a mianowicie lokatę cloud w idea banku 4% na 4 miesiące (razem z bezpłatnym kontem) i konto oszczędnościowe orange finanse 4% na 3 miesiące do 10 tys., jeżeli mógłbyś to proszę o analizę tych rachunków pod kątem możliwości ich zamknięcia bo podobno są z tym problemy

  OdpowiedzUsuń
 2. Toyota to dno. Promocje dla naiwnych. Właśnie zamknąłem konto. Żadnych lokat ani niczego ciekawego. Jedyne co dobre, to token i zabezpieczenia. Ale za to trzeba płacić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecan sprawdź tą lokatę:
  http://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/KP_lokata_cloud_02022015.pdf
  Czy można do tych pieniędzy trzymanych na rachunku wliczyć ping-ponga?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi ok. 3,64% Byłoby całkiem nieźle, gdyby nie wymóg posiadania konta.

   Usuń
  2. Konto jest bezpłatne.

   Usuń
  3. Dokładnie, to oprocentowanie wynosi 3,63636363... Haczyk, to konieczność włożenia 10% lokaty na nieoprocentowany ROR. W ciągu 4 miesięcy mogę zapomnieć, że muszę tam trzymać te 10%, wybrać choćby złotówkę, a wtedy oprocentowanie spada do 2% - za całe 4 miesiące. I niestety nie można tymi pieniędzmi grać w Ping Ponga. Trzeba je trzymać na ROR.

   Usuń
  4. Przykład:
   50tys -> 45tys będzie pracować na 4% a 5tys musi pracować na ror 0% co daje: 1,8tys brutto po roku z 45tys oraz 0zł po roku z 5tys. Teraz 1,8 / 50tys = 3,6%

   Usuń
  5. Jeśli 45tys na 4%, to na 0% 4,5tys, a nie 5tys.

   Usuń
  6. Bazową kwotą jest 50k

   Usuń
  7. W takim razie włóż 45454.54 na lokatę i 4545.46 na ror i wtedy policz ile to procent.

   Usuń
  8. W takim razie 50tys na lokatę i 5tys na ror daje 3,636363636363636%

   Usuń
 4. Według mnie Lokata cloud w idea banku 4% na 4 miesiące + 10% tej Lokaty na ROR lub (Ping Pong) w tym samym okresie da nieco ponad 3%. Jest to jedyny warunek, aby na koncie na każdy dzień utrzymywania lokaty było 10% wartości Lokaty cloud. np. 100 tyś na Lokacie cloud i codzienie 10 tyś na ROR.
  Nie jest to powalająca oferta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10% musi leżeć na ROR,Ping Pong zdejmuje z ROR-u.

   Usuń
  2. Codzienne saldo RORu musi wynosić 10% lokaty.
   Ping Pong codziennie kończy się na RORze, więc obowiązkowe saldo powinno być utrzymane.
   MD

   Usuń
  3. Nie wiadomo, gdyż na koniec dnia saldo na ROR będzie zerowe.

   Usuń
 5. Jeśli wymagane 10% będziemy deponować na Ping Pongu to średnie oprocentowanie lokat wynosi wg mnie 3,9%
  MD

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli jest wymóg 10% kwoty lokaty trzymać na nieoprocentowanym ROR, to ta lokata ma w rzeczywistości nie 4% lecz 3,6% brutto. Takie lokaty okresowo można znaleźć i bez wymogu konta bo oferta 3,6% na 4 miesiące w zamian za założenie konta to żadna oferta...

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ktoś z Was pofatygował się przeczytać regulamin?
  §4
  "2. Oprocentowanie Lokaty jest stałe i wynosi w skali roku 4,00%, pod warunkiem utrzymania przez Klienta na Rachunku Oszczędnościowo - Rozliczeniowym prowadzonym przez Bank, salda środków w kwocie nie mniejszej niż 10 % kwoty środków zdeponowanych na rachunku Lokaty.
  Warunek utrzymania salda środków, o którym mowa w zdaniu poprzednim, musi być spełniony w każdym dniu Okresu umownego Lokaty."

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej nie sprawdzają salda konta w czasie rzeczywistym, a o jakiejś określonej godzinie. W końcu ludzie robią przelewy i mogą chcieć na chwilę kasę upłynnić. Jeśli byłaby to powiedzmy jakaś 18 czy 19, to na pingponga można przelać, chyba że jakaś nocna, to wtedy pozamiatane.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szukajcie po Bankach Spółdzielczych, Kasach i Skokach, sami widzieliście że Piaseczno dało 4% do 40 tyś. bez warunków tyle tylko że ograniczona ilość - takich ofert jest więcej trzeba tylko szukać a nie dawać zarabiać getinom, ideom, aliorom itp. nie popierajmy działań takich banków dając im nasze oszczędności!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a taka?:
   http://www.bspruszczgd.pl/mlodziez/oszczednosci
   4,25% na 9 mieś.
   proponuję przeglądnąć wszystkie Banki Spółdzielcze w Polsce

   Usuń
  2. ...jest napisane DO 4,25% więc nie wiadomo jakie trzeba spełnić warunki

   Usuń
  3. Oferta bardzo słaba, oprocentowanie jest takie:
   - I kwartał – oprocentowanie 1,50%
   - II kwartał – oprocentowanie 1,75%
   - III kwartał – oprocentowanie 4,25%

   Na dodatek lokaty i tak nie można założyć przez internet.

   Usuń
  4. Dzięki, właśnie miałem dzwonić z zapytaniem:)

   Usuń
 10. Polcan, jak go znam, zadzwoni albo napisze mail-a do Idea Banku i się dopyta, czy można zakładać Ping-Ponga na kwotę 10% Cloud-a i mieć 4% na Cloud-dzie.
  Potem Polcan napisze artykuł o tej lokacie, że to kolejny produkt dla naiwnych, bo mówię Wam już dziś, że będzie się liczył stan środków na koniec dnia, więc Ping-Ponga nie będzie można zakładać.
  Z Ping-Pongiem byłoby 3,90(90)% (nieźle jak na dzisiejsze czasy), ale bez Ping-Ponga będzie 3,63(63)% (obydwa brutto).
  Lepiej już więc założyć 3,8% w TMUB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wskażę jedynie, że na 4% nie ma szans, by ludzie nie dali się omamić kolejnym szyderczym uśmiechom ideowców.

   Usuń
 11. Co wyróżnia konto idealne?
  "2.5% na koncie" bez żadnych gwiazdek, odnośników
  http://m.ideabank.pl/konto-idealne

  a w tabeli 0% hmm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeoczyłeś słowo "oszczędnościowym" a dokładnie tam jest napisane:
   2,5% na koncie oszczędnościowym
   Czyli zakładając konto ideale masz możliwość od razu uruchomienia konta oszczędnościowego na 2,5%
   Co oczywiście jest oprocentowaniem głodowym.

   Usuń
 12. Czy przy zakładniu konta musze zwracac na cos szczegolna uwage, zeby potem nie bylo jakis dodatkowych oplat?

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam, mamy już zaraz koniec kwietnia i Toyota w Planie Depozytowym na 80 "wskoczyła" na poziom oprocentowania 3.50% z 3,75%. Walczą o klienta :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...