piątek, 18 września 2015

4,00% na lokacie na powitanie czyli podwyżki w Bank SMART


Problemy jakie stwarza Raiffeisen z obiecanymi 4% na koncie niejednego już wyprowadzają z równowagi. Wczorajsze, kolejne komentarze pokazują, że szykuje się niezła burza, bowiem bałagan jaki panuje w Raifie jest trudny do wyobrażenia.

Dla ludzi którzy wolą omijać problemy z daleka i mieć święty spokój, jest inna propozycja starych dobrych 4,00% na lokacie. Oto bowiem nieoczekiwanie podwyżki na lokatach pojawiły się w banku SMART.

Jak zwykle najciekawsza oferta dedykowana jest dla nowych klientów, co zresztą zdradza sama nazwa Lokaty na powitanie. To zwykły wabik, ale wyróżniający się na rynku bowiem w innych bankach wabiki dawno już spadły na zdecydowanie niższe poziomy.
Co ciekawe można wybierać dwa warianty lokat: z kontem i bez konta. Ta najciekawsza ma typowe ograniczenie co do maksymalnej kwoty spotykane na wabikach, a więc 10.000 zł i trwa tylko jeden miesiąc.

Tutaj założysz lokatę na powitanie z kontem w Smart banku na 4%.

Lokaty na powitanie mają też swoje warianty na dwa lub trzy miesiące. W każdym przypadku maksymalna deponowana kwota to wabikowe 10.000 zł, ale w dłuższym okresie oprocentowanie wynosi już tylko 3,50%.

Różne warianty Lokaty na powitanie

A na co mogą liczyć obecni klienci banku SMART? Im też bank przygotował coś powyżej 3,00% wymaganych do tego by omawiać ofertę w osobnym artykule. Jest to lokata na dwa miesiące w wariancie promocyjnym, na której można dostać 3,05% a więc nieco więcej niż wciąż gwarantuje konto w Millennium.

Najważniejsze jest jednak to, że nie ma tutaj ograniczeń, które są w wabikach czy nawet w Millennium czy Optimie. Tutaj można pakować pod sam limit BFG, bowiem SMART górną granicę ustanawia na pół miliona.

Są jeszcze także inne lokaty, ale oprocentowanie jest jednak poniżej 3,00% więc raczej nie zasługują na uwagę. Ważne, że powiało trochę świeżością. Ciekawe czy inne banki odpowiedzą na ten ruch.

Mamy tylko 3 dni na wpłatę
Warto pamiętać, że w SMART jest bardzo krótki czas na dokonanie wpłaty na lokatę. Przywykliśmy do dwóch tygodni co pozwalało na szukanie konkurencyjnych lokat. Smart pozostawia tylko trzy dni do namysłu.

7 komentarzy:

 1. Polcan, wczoraj dzwoniła do mnie pani z Open Finance z zaproszeniem do oddziału w celu wysłuchania oferty lokaty na 2 m-ce na 4,5% (max. 50 tys. PLN). Podobno bez żadnych dodatków. Wciąż czekam na maila od Raiff i doczekać się nie mogę, dlatego zastanawiam się czy nie skorzystać z oferty OF. Jak myślisz, warto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że warto. Korzystałem wiosną z lokaty Okrągła Czwórka, 23 września przelewam 50 tys. na Odlotową (szkoda że dla starych klientów jest tylko 3,5%). Nie próbowali mnie namawiać na inne produkty.
   Warto mieć login do systemu Getin banku (ja mam po jakiejś dawnej lokacie w Getin) by zmienić założoną lokatę na nieodnawialną, tak aby zapobiec wznowieniu się z automatu na marny procent.

   Usuń
 2. nie widze tej lokaty 3,05 na stronie smarka

  OdpowiedzUsuń


 3. Kto jest nowym klientem? Od kiedy? Jakie warunki trzeba spełnic?


  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma lokaty 3,05 na stronie smartbank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zajrzyj na tę stronę:
   http://www.smartlokaty.pl/

   Usuń
 5. Czy ktoś już założył konto z Lokatą na Powitanie? Mam dwie wątpliwości:
  1. Przy składaniu wniosku o lokatę można zaznaczyć dodatkowe produkty i są to wyłącznie karta płatnicza i konto smart procent (czyli oszczędnościowe), a nie ma nic o zwykłym koncie. Czy to jest tak oczywiste, że zakładając lokatę zakładam też konto, że nigdzie we wniosku nie ma na ten temat informacji?
  2. Mail zwrotny przyszedł do mnie z adresu: fmbferryt@fmbank.pl - wygląda dziwnie jak dla mnie, nazwa banku widnieje dopiero w tytule maila, ale nie jako nadawca. Czy ktoś coś wie na ten temat? Czy jest możliwość, że ktoś podszył się pod bank, i zrobię przelew na fałszywe konto?
  Będę wdzięczna za odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...