wtorek, 22 września 2015

Lokata trzynastka na 3,13% czyli nieoczekiwany prezent od Idea bank


Nie skreślaj jeszcze Idei ja też wiele razy na nich psioczyłem a potem zaskakiwali.

Wczorajszy, pierwszy komentarz do artykułu o lokacie bezkonkurencyjnej w Idea bank okazał się proroczy:) W artykule opisałem jak bank obniża nieustannie swoje oprocentowanie, mimo że nie ma ku temu żadnych podstaw.

W końcu stopy stoją w miejscu od dawna. Idea bank zaś obniża sobie próg wedle własnego uznania, zaś standardowe lokaty obniżył do niebywale niskiej stawki... do 0,50%. Coś co raczej nie przystoi bankowi o takiej renomie jak Idea bank.
Tymczasem dziś nieoczekiwanie pojawiła się nowa lokata na 13 dni. I stawka jest lepsza od wczorajszej. To zaskoczenie biorąc pod uwagę fakt, że omawiana wczoraj lokata bezkonkurencyjna jest zbudowana wedle klasycznej zasady oprocentowania lokat.

Klasyczne zasady mówią: im dłuższy okres deponowania, tym wyższe oprocentowanie. I widzimy to w bezkonkurencyjnej, gdzie 2 miesiące ma niższą stawkę niż 4 miesiące. Kierując się tą logiką wyższe stawki powinny być na lokacie półrocznej i tak dalej.

Nieoczekiwany prezent od Idea bank
Tymczasem nowa lokata 13 dniowa daje aż 3,13%. To świetna nowina dla wszystkich osób, które trzymają swoje środki w Optimie. Jutro bowiem jest czas na ewakuację, gdyż promocja trwa tylko do 24 września

13 dni to idealny czas by zmienić na chwilę miejsce pobytu dla naszych środków do kwoty 100.000 zł. Po tym terminie będzie można wrócić do Optimy z nowymi środkami, jeśli Idea nie zaproponuje nic innego w zamian. 

Najważniejsze jest oczywiście to, że nie ma tutaj żadnego ograniczenia co do kwot. Idea uporczywie pisze sobie do miliona, chociaż wiemy doskonale, że gwarancja jest do kwoty BFG. Ale w przypadku tak krótkiego okresu trwania spokojnie można lokować nawet do miliona:)

Miły prezent z którego warto skorzystać. Przyznaję rację anonimowemu, Idea banku jeszcze nie skreślamy. Warto tu zaglądać, szczególnie jeśli są takie niecodzienne promocje jak opisana dzisiaj. 

Ciąg dalszy: Rekordowe 0,25% na odnowionej lokacie wakacyjnej w Idea bank

20 komentarzy:

 1. To może jeszcze raz Nie skreślaj jeszcze Idei ja też wiele razy na nich psioczyłem a potem zaskakiwali.
  Może teraz te 3,13% dadzą na 3 miesiące ? No co, pomarzyć nie wolno :):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie ciekawi czy Idea się połapała w trickach, o którym piszę dziś w artykule:)

   Usuń
 2. Grunt się łajdakom pali pod nogami, bo do końca miesiąca kończy im sie spora kwota lokat... a na obligacji chętnych brak ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Panie Marcinie,

  byłem dzisiaj w 2 oddziałach Raiffeisen dowiedzieć się czy moje konto Wymarzony Cel (WC) jest objęte promocją "Twój Wymarzony Cel", w której po spełnieniu warunków otrzymam podwojone odsetki na koniec promocji. W 1-szym oddziale nikt z pracowników nie wiedział o promocji specjalnej na otwarcie konta WC, tłumacząc, że zajmuje się tym dział marketingu. W drugim oddziale po okazaniu wydrukowanego regulaminu promocji, pracownica oświadczyła, że konto WC jest oprocentowane na 1,5% przez 230 dni, a potem może bank podwyższy oprocentowanie jak się nie nie wypłaci pieniędzy z konta. Przyjąłem te wiadomość z powątpiewaniem. Z kolei na infolinii konsultant oświadczył, że "marketing" zaadresował promocję "Twój Wymarzony Cel" do blogerów finansowych, którzy mieli nagonić klientów bankowi, dlatego oddziały nic nie wiedzą o promocji. Nic innego się nie dowiedziałem.

  Czy może Pan zrobić podsumowanie warunków oferty "Twój Wymarzony Cel" i konta WC, tak by uniknąć dalszych niejasności? Jest mnóstwo pytań czytelników w komentarzach, w wielu wątkach, wiele jest też sprzecznych doniesień z infolinii. Myślę, że taka synteza wielu czytelnikom ułatwi to podjęcie decyzji czy trwać do końca roku w tym chaosie czy podziękować i pożegnać się z Raiffeisen.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj gorąco się robi gorąco - do mnie aż dwa razy dzwonili w ciągu tygodnia. Namawiają na przedłużenie lokat ale jak słyszą o 4% w RB to w słuchawce cisza i ... "dziękujemy nie mamy nic lepszego do zaproponowania" !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie było to samo :-), ale na koniec konsultant powiedział, że zaprasza ponownie.
   Myślę, że pozostawię im jeszcze na te 13 dni trochę kasy, bo w raifim jeszcze czekam na aktywację konta, poza tym, te 4% to dopiero od 01,10. więc 5-6 będzie już można przerzucić.

   Usuń
 5. Zysk z odsetek symboliczny. Zawracanie głowy. To śmieszna oferta.

  OdpowiedzUsuń
 6. ile lokat wielkiej trzynastki można założyć?

  OdpowiedzUsuń
 7. "Jutro bowiem jest czas na ewakuację"
  Nie.
  Napisałeś to 22.09, więc "jutro" oznaczało 23.09.
  A dopiero 24.09, w ostatni dzień promocji, środki muszą wypłynąć z banku.
  25.09 mogą już wrócić, jeśli będzie znów sensowne %.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to jest artykuł dzisiejszy, więc wszystko jest w porządku. Publikacja artykułów na facebooku jest właściwą datą publikacji, tutaj niekiedy są publikacje przed czasem.

   W przypadku dwóch ostatnich artykułów wcześniejsza publikacja jest wynikiem nieobliczalności Idea banku. Nie wiem czy opisywane lokaty będą jeszcze dostępne następnego dnia, a nie chciałbym by po publikacji okazało się, że lokaty już nie ma w ofercie, bo wtedy taki artykuł miałby "wartość" tylko historyczną. Stąd publikacje zostały przesunięte o kilka godzin wstecz.

   Usuń
  2. Czyli kiedy w końcu kasę z optimy trza wyprowadzić dziś 23-go czy jutro 24-go?

   Usuń
 8. Czy ktoś wie ile jest czasu na opłacenie wniosku?

  OdpowiedzUsuń
 9. Do Anonimowy 13:36
  Przelej z BGZ Optimy na inne konto w czwartek, tj. 24 wrzesnia b.r.
  ale z samego rana. Zamiast wpłacać kasę do banku kup USD. Teraz jest lekka korekta. Pod święta murowne 1USD= 4 PLN

  OdpowiedzUsuń
 10. Waluty to ciężki temat. Wszystko zależy z której strony zawieje. Raz się tak zabawiłem i długo czekałem aż wiatr mi dmuchnie w żagle. Gotówka zablokowana ponad rok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat omijany przeze mnie bardzo szerokim łukiem...

   Usuń
  2. Zdarzają się złote strzały po 30-40 gr na szt waluty(niedawno frank),ale zabawa po 3-5 gr? Albo inwestowanie 100-200tyś i czekanie na górkę po kilka miesięcy???

   Usuń
 11. To prawda, że inwestowanie w waluty nie jest rzeczą łatwą. Rynek walutowy to niewątpliwie najtrudniejszy z rynków. Pamiętajmy jednak, że potencjalnie wysoki zysk można osiągnąć w bardzo krótkim czasie. Dla przykładu: 18-go po posiedzeniu FOMC, USD można było kupić po ok. 3.67-3,69. Dziś był po 3,78. Przyszły tydzień pewnie będzie 3,81-3,85. Warto policzyć i porównać zysk z najlepszej aktualnie oferty lokat/ Odlotowa na 4,5% na 2 m-ce/ i zysk 8-10 gr. z USD. Dla przykładu można było kupić USD za 100-200 tys. jak pisze Anonimowy 18:27 i proszę policzyć zyski..... Po 2 m-cach z 200 tys. na lokacie wyjdzie nam ok. 1220 pln a z 200tys. pln zamienionych na USD po tygodniu to...... I wszystko jasne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie z Tobą w 100%. Zysk nieporównywalny, natomiast temat jest cieżki. Przy 200 tyś każdy grosz to zysk, a jak wiadomo każdy chce wyciągnąć jak najwięcej i nie da się ocenić górnego pułapu kursu. No chyba ze ktoś jest nastawiony na opcję,, Podskoczy 8 gr i sprzedaję", ale znając życie większość będzie czekać dalej i albo wyszarpie np. 15 gr,albo puści po 5 z czystej niepewności.

   Usuń
 12. A w BGŻ już widać pierwsze działania BNP - saldo początkowe liczone jest na dzień 14, a nie 24 września - uwaga na standardowe oprocentowanie!

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzisiaj Idea rzuciła lokatę na 3,5% na 3M. Dadzą 4% na 4M to się zastanowię ! Już czują odpływ kasy do RB ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...