środa, 9 września 2015

Lokata na dobry start na 4% w Eurobanku, a po odnowieniu nawet do 5%


Od pierwszego września ruszyła nie tylko lawina promocji dobrych kont, które omówiłem w poprzednich artykułach. Nowości pojawiły się także w przypadku lokat, chociaż nie są aż tak spektakularne jak w przypadku kont.

Eurobank zaskoczył nas w czerwcu nieoczekiwanie dobrą ofertą lokat. Lokata procentująca dawała w pierwszym kwartale poszukiwane dziś 4.00%, a w drugim kwartale stawka wzrastała nawet do 5,00% co dziś należy do rekordów.

Oferta dzieliła się na różne warianty, omówione szczegółowo w podlinkowanym artykule. Teraz mamy bardzo podobną ofertę o nazwie Lokata na dobry start. Po bliższej analizie okazuje się, że to praktycznie powtórka czerwcowej akcji.

Nowa promocja lokat w Eurobanku

Tym razem promocja potrwa przez kwartał do 30 listopada 2015. Jest jednak przeznaczona tylko dla nowych klientów banku. W tym przypadku określenie nowy klient odnosi się do osób, które nie miały tutaj konta przez ostatnie 12 miesięcy.

Na co mogą liczyć tak zdefiniowani nowi klienci?Teoretycznie możemy ulokować do 50.000 zł, ale rzut oka na poniższą tabelę mówi, że bardziej opłacalne jest zdeponowanie tylko 10.000 zł. Powyżej tej kwoty bank zapłaci nam bowiem tylko 3%.


Nie warto deponować wyższych kwot
Lokata jednak w sumie trwać będzie przez 6 miesięcy. To na jakiej zasadzie lokata się odnowi, zależy od tego, czy zdecydujemy się na przelewanie wynagrodzenia, czy wyrobienie karty.

1. Wariant z przelewaniem wynagrodzenia od pracodawcy:Zdecydowanie ciekawiej jest w pierwszym przypadku, bowiem w drugim okresie kwartalnym można liczyć na oprocentowanie rzędu 5,00%. A więc przez pół roku mamy średnio:
 • 4,50% dla kwoty do 10,000 zł
 • 3,50% dla kwoty powyżej 10.000 zł 
Tutaj założysz lokatę na dobry start w Eurobanku.

2. Wariant z korzystaniem z karty debetowej:


Kto zamiast wariantu z przelewem wynagrodzenia wybierze posiadanie karty debetowej, może liczyć na stawki niższe o 1,00pp. Czyli średnio mamy:
 • 4,00% dla kwoty do 10,000 zł
 • 3,00% dla kwoty powyżej 10.000 zł 

3. Wariant bez karty i bez przelewu wynagrodzenia:
Tę możliwość można sobie podarować, oferuje bowiem to co w standardzie, czyli coś czego nie ma nawet w drugiej lidze rankingu lokat.

7 komentarzy:

 1. czy po 6 mies. będzie można zamknąć to konto bez żadnych strat ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabrac lokatę z odsetkami i zamknąć jak każde konto. Opłat za zamknięcie nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 3. czy ktoś wie (pamięta?) jak Eurobank podchodzi do "wynagrodzenia" w formie przelewu z innego konta (nie swojego)?

  OdpowiedzUsuń
 4. https://www.mbank.pl/indywidualny/promocje/Loteria-ale-procent/
  mBank chyba zatrudnił kogoś z banku od Czarneckiego. Do tej pory to tam pojawiały się dziwne lokaty a ta ewidentnie wskazuje na kogoś z doświadczeniem z Getin Banku/Idea Banku

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzisiaj otrzymałem tzw. Bonusu na Start za założenie konta przez groupon e Euro Banku. Bank miał czas do 15.09.2015 miło że wypłacił wcześniej

  OdpowiedzUsuń
 6. Trochę późno zadaję pytanie, ale może ktoś odpowie... Zakładam pierwszą lokatę na 10000, po 3 miesiącach jest ona odnawiana. Zakładam że przy odnowieniu odsetki są doliczane do kapitału, czyli nowa 3-miesięczna lokata będzie na 10081.. i chyba w takim wypadku bank oprocentuje ją na 3%, nie na 5?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie masz rację, wystarczy to przetestować obecnie na przykładzie BOŚ.
   Bank ma konto na 4% jeśli stan konta wynosi do 10.000 zł. Ostatniego dnia miesiąca dopisuje odsetki i jeśli saldo wyniesie ponad 10k z automatu oprocentowanie spada do 2,25%. Dlatego zawsze warto w ciągu miesiąca wypłacić 40 zł z konta tak by saldo zawsze było poniżej 10k.
   Podobnie jest zapewne w przypadku Eurobanku.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...