poniedziałek, 30 listopada 2015

200 zł bonus w BGŻ Paribas za lokatę i konto Aktywator


Od dziś zaczynamy piąty już rok opisywania najlepszych ofert dostępnych na rynku. Tak jak to opisałem szczegółowo we wczorajszym jubileuszowym wpisie, to od Was zależy czy akcje specjalne będą w dalszym ciągu się pojawiać.

Skończyła się już niestety jedna z najlepszych tego typu akcji w WBK. Trwają jednak nadal trzy inne, widoczne w zakładce Promocje. Wśród nich najciekawiej obecnie wygląda oferta BGŻ Paribasa, który działa jednocześnie na dwa fronty.

Z jednej strony mamy tutaj opisywaną niedawno akcję specjalną z bonusem w wysokości 50 zł za założenie popularnej lokaty bezkarnej. Jedyny minus akcji, to selekcja nowych klientów, nie mogą oni bowiem być notowani w annałach banku od roku.

Link dla chętnych na bonus 50 zł za założenie lokaty na 3,20% w Optimie

Z drugiej strony obok lokaty mamy tutaj także promocję konta Aktywator na grouponie. W tej akcji teoretycznie do zgarnięcia jest 150 zł. Należy jednak wziąć poprawkę na opłatę 5 zł jaką żąda sobie groupon, więc realnie do zdobycia jest 145 zł.Zgłoszenia można wysyłać do 8 grudnia 2015, chociaż możliwe, że promocja potrwa krócej z racji faktu, że ta oferta, podobnie jak lokata z bonusem na 50 zł także jest limitowana, ale z nieco większym zapasem do 2000 sztuk.

Kto może składać wniosek? W przypadku konta jest trochę lepiej, karencja wynosi bowiem 6 miesięcy. Biorąc pod uwagę termin rozpoczęcia niniejszej promocji, a jest nim 18 listopada, wychodzi na to, że mogą tutaj brać udział osoby, które nie miały konta od 18 maja 2015.

Należy pamiętać, że owe 4% nie jest gwarantowane do konkretnej kwoty jak w innych bankach. Jest ono zarezerwowane do przelewu od pracodawcy do zmiennej kwoty uzależnionej od naszej pensji. Omawiałem to szczegółowo w artykule 4,00% na koncie aktywator, warto więc zajrzeć tam po szczegóły.

Co trzeba zatem zrobić by zgarnąć dodatkowe 150 zł? Jak zwykle cała pula podzielona jest na trzy etapy, co w zamyśle zapewne ma na celu przyzwyczajenie nowego klienta do lojalności. Szczegóły można zobaczyć na poniższym screenie.


A więc w zasadzie postawione warunki nie trudne do spełnienia:
 •  rejestracja konta do 9 grudnia + założenie konta do 14 grudnia 2015 - 50 zł
 •  płatność kartą na 300 zł + przelew na 1000 zł - 50 zł
 •  płatność kartą na 300 zł + przelew na 1000 zł - 50 zł
Nietypowe są jednak termy płatności. Pierwsza płatność na minimum 300 zł ma wydłużony termin i można robić zakupy kartą od połowy grudnia 2015 do końca stycznia 2016, więc mamy aż 1.5 miesiąca czasu. Druga płatność jest już standardowa i trzeba się zmieścić w lutym.
 
Warto tutaj zaznaczyć, że karta jest płatna 7 zł jeżeli nie wykonamy płatności na 300 zł. Akurat ta promocja wymaga takiej płatności, ale po jej zakończeniu konto jest praktycznie natychmiast do odstrzału. Chyba że zdecydujemy się na zastrzeżenie karty i korzystać z nagradzanego przelewu od pracodawcy.

Dla zainteresowanych szczegółowy regulamin 150 zł na konto w Paribas

13 komentarzy:

 1. Witam
  Czy przelew 1000 zł może być z mojego rachunku w innym banku ?

  OdpowiedzUsuń
 2. 8 grudnia 2015, nie 2016.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wg regulaminu ikontoaktywator wpływ to
  wpływ na Konto, z wyłaczeniem:
  – wpływów z rachunków własnych Klienta, prowadzonych
  w Banku,
  – wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu zerwanych/
  kapitalizowanych depozytów (lokaty i konta
  oszczednosciowe) w Banku, uruchomienia kredytów
  (zobowiazan kredytowych) w Banku.

  Aby środki na tym koncie były oprocentowane na poziomie 4% nie musi to być wpływ z tytułu wynagrodzenia. Może to być również wpływ z naszego konta w innym banku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie odebrałem pieniądze z SK. Byłem pierwszym klientem w moim oddziale. Trwało to ok.50min. Pani z okienka nie była kompletnie przygotowana.Kilka razy dzwoniła na infolinię , ale skończyło się ok. Może nie do końca ponieważ wg moich obliczeń kwota powinna być wyższa. W związku z tym mam prośbę i pytanie. Czy ktoś wie czy jest procedura reklamacyjna i ew co zrobić jeśli kwota wypłaty nie jest zgodna.
  Liczę na odpowiedź i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadzwoń do informacji SK banku: (22)763-87-91(-2). Prawdopodobnie zaproponują złożenie reklamacji do centrali na Wąskiej w Wołominie. Tylko tam mogą dokładnie wyliczyć kwotę. Życzę powodzenia.
   Ja także dziś odbierałem pieniądze z BZ WBK. Dostałem ciut więcej, niż sobie wyliczyłem. W kolejce byłem 10-ty, stałem ok. 15 min. i w ciągu następnych 15 minut zrobiono mi przelew. Bardzo sprawnie to szło w moim Oddziale.

   Usuń
  2. Napisałem rano email do placówki w której chciałem zrealizować przelew, żeby ogarneli procedury bo będe o 16ej. Jak się zjawiłem to pani powiedziała, że od rana ludzie przychodzą :) Poszło dość sprawnie w 5min. Ja równiez otrzymałem ciut więcej niż sobie wyliczyłem.

   Usuń
 5. Witam,
  nie rozumiem skad tytulowe 200zl ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo 50 zł + 150 zł daje w sumie tyle.

   Usuń
  2. Ok, rozumiem, zsumowales Bgz Optime z Bgz Paribas (czyli w zasadzie trzeba otworzyc dwa konta). Czy jezeli mam juz konto w Optimie to moge sie ubiegac o 150? Czy jednak jest to traktowane jak jeden twor, co mnie bedzie wykluczac z udzialu w promocji?

   Usuń
  3. Zsumowałem bo to i tak Paribas. A nawet jak BGŻOptima należała dawniej do BGŻ można było mieć niezależnie konta w obu bankach i wszelkie promocje były niezależne. I sądzę, że podobnie jest i teraz. Stąd tytułowe 200 zł.

   Usuń
 6. Polcan piszesz, że jeśli się zastrzeże kartę to można korzystać z nagradzanego przelewu od pracodawcy. Chyba jednak trzeba mieć kartę aktywną żeby konto było oprocentowane na 4%?

  OdpowiedzUsuń
 7. Do 18.12 miało przyjść powiadomienie o zakwalifikowaniu się na 50 zł za założenie konta. Dostał ktoś to powiadomienie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałam 21.12 zarówno maila, jak i przelew.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...