piątek, 13 listopada 2015

Czy da się zdobyć 1000 zł w nowej promocji Mój Bank w Getin


We wczorajszym poście napisałem, że Getin bank jest nieco zapomniany, jeśli chodzi o nowe promocje. Okazuje się jednak, że od listopada mamy tutaj nową akcję, w której do zgarnięcia jest dużo więcej niż dotychczas bo aż 1000 zł.

Jak widać, Getin pozazdrościł wypasionej ofercie znanej nam z Credit Agricole i także mami tysiącem. W CA jak pamiętamy 200 zł zdobyć bardzo łatwo, zaś o kolejne 800 zł jest już znacznie trudniej. A jak jest w Getin?

Nowa promocja nosi nazwę Pakiet Korzyści Mój Bank i jest w zasadzie podrasowaną wersją oferty omawianej w ubiegłym roku. Nawet nie czytając regulaminu, wiadomo z góry, że aby zdobyć 1000 zł trzeba będzie działać na kilku frontach. Pytanie, czy warto?

Zaczniemy jak zwykle od adresatów. Kto zatem może skorzystać z oferty? Praktycznie każdy kto nie ma konta w Getin, czyli innymi słowy nie ma tutaj odsiadki. Kto zamknął konto przed 1 listopada 2015 może wracać i zgarniać premię. To jest na plus:-) 


Teoretycznie nawet ponad 1000 zł

Co trzeba robić by zgarniać dodatkową kasę? W zasadzie niedużo, wystarczy bowiem:
 • zrobić przelew na 1000 zł
 • dokonać zakupów kartą na 300 zł
 • otworzyć Konto Oszczędnościowe na 4%
 • zgodzić się na kontakt marketingowy smsem i mailem
Dzięki temu konto, karta oraz bankomaty będą darmowe, do tego bank dodaje darmowe powiadomienia SMSowe, co wydaje się już zbytecznym luksusem. Generalnie jednak powyższe warunki są do przyjęcia. 

Tutaj założysz konto w Getin banku by brać udział w opisywanej promocji

Pytanie zasadnicze jakie każdy chętny na 1000 zł musi sobie odpowiedzieć jest: co bank da nam w zamian za przelew + płatności kartą oprócz darmowego konta z kartą i bankomatami? W końcu w innych bankach jeszcze jest to w standardzie.

Dodatkowy bonus dla klientów Getin banku

Wszystkie korzyści dodatkowe zostały zebrane w obszernej tabeli dostępnej w regulaminie. Generalnie jednak można je podzielić na cztery grupy, ktore bardzo łatwo podzielić od najlepszej do najgorszej.

1. 4% na koncie oszczędnościowym
Jak informowałem wczoraj, przede wszystkim mamy tutaj 10.000 zł z atrakcyjnym oprocentowaniem. Dodatkowo stawka za konto zostaje podwyższona o 0,50% w stosunku do tabeli oprocentowania.
Ocena - 4: dobra, chociaż o podobne oferty nietrudno w innych bankach

Każdy może sprawdzić jaki kawałek tortu będzie w stanie realnie odkroić


2. Domowe rachunki - cashback 2%, max 30 zł
Rzecz podobna do Credit Agricole. Wymagane jest jednak Polecenie Zapłaty z tytułu płatności za rachunki domowe. Tutaj więc każdy z nas będzie miał inny zwrot, w zależności od tego jakie rachunki płaci. Oferta ważna jest rok, więc tutaj do zgarnięcia jest max 360 zł.
Ocena - 3: przeciętna, biorąc pod uwagę, że polecenie zapłaty nie wszędzie jest akceptowane.


3. Zakupy kartą kredytową - cashback 2%, max 30 zł
Dość dziwny zabieg. Płacić za konto mamy kartą debetową, ale zwrot jest za kartę... kredytową. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w Getin działała zawsze metoda na płaza, więc kartę debetową łatwo ogarnąć i płatności zostawić na kredytówkę:) Do zgarnięcia max 360 zł.
Ocena - 2: kiepsko skoro jest zagmatwane, że nie wiadomo czym tu płacić.

Kliknij tutaj po lepszą ofertę z 5% cashback i 600 zł w T-Mobile
 

4. Raty kredytów - cashback 2%, max 30 zł
Tutaj pojechali już na całość. Nie wiem kto z czytelników FpG aci raty kredytów, skoro to blog dla oszczędzających, nie mówiąc już o kredycie akurat w... Getin. Ten punkt więc pozostawimy bez komentarza, chociaż bank chwali się, że i tutaj pozwala na max 360 zł zwrot.
Ocena - 1: beznadziejna z oczywistych powodów.


Czy zatem jest lepiej niż w Credit Agricole? Odpowiedzi nie będzie jednoznacznej, bo to zależy od tego czy dokonujemy płatości za rachunki poleceniem zapłaty, chcemy kartę kredytową w Getin i mamy tutaj jakiekolwiek kredyty. Zresztą każdy z Was może sobie sprawdzić dostępny kalkulator korzyści, mający pokazać ile kto zaoszczędzi.

Na plus jest na pewno krótszy czas trwania promocji w walce o tysiąc złotych. W Getin promocja trwa bowiem 12 miesięcy stąd też mamy owe 360 zł w każdym z trzech przypadków. Credit Agricole wymaga lojalności przez pół roku dłużej.   

Niestety Getin jak zwykle dalej dużo obiecuje, ale te obietnice mają się nijak do rzeczywistości. Przy spełnieniu warunków na pewno na koncie nie będziemy stratni, a wręcz przeciwnie, można na nim trochę zarobić. Ale realnie raczej niemożliwe jest zdobycie 1000 zł, czy choćby połowę tej kwoty.

Czy zatem warto? Odnoszę wrażenie, że Getin pozostał w dawnej epoce wciskania ludziom zagmatwanych ofert, trudnych do zrealizowania i układanych pod korzyść banku. A skoro artykuł będzie zapewne kolejny raz analizowany przez getonowskich agentów, tym razem dla nich zostawiam link do oferty, która oferuje 10 razy mniej, będąc 10 razy lepszą.


Wskazówka dla getinowców jak tworzyć lepsze oferty

Ciekaw jestem ile wody upłynie, zanim zieloni zdają sobie sprawę, że tworzenie marnych kopii przeciętnych ofert okraszanych dumnymi tysiącami to raczej strzał kulą w płot. Kowalski już nie jest taki naiwny i prędzej nałoży nowy melonik, niż zacznie czytać tabelki zawarte w poniższym regulaminie.

Na zakończenie regulamin promocji Pakiet Korzyści Mój Bank dla zainteresowanych.

10 komentarzy:

 1. Oferta jest slaba, nie ma zwrotow z wydatkow karta debetowa, a z polecen zaplaty przecietnie nie uzyska sie wiecej niz 10 zl, bo rachunki za "duze" media sa co dwa miesiace. Dla typowego klienta , ktory chce konto i karte, nie ma tu nic atrakcyjnego. Lesza oferta pozostaje nawet Alior T-mobile, gdzie za 500zl platnosci karta mamy 25zl (latwe i nie skomplikowane).

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwrot 2% z karty kredytowej oceniłeś ledwie na 2. A to akurat najlepsza część Pakietu Korzyści. Getin w ofercie ma bezkosztową i bezwarunkową kk, idealną do płatności walutowych, bo przelicza transakcje po kursie Visa bez prowizji za przewalutowanie. Dodatkowo te walutowe operacje podlegają zwrotowi 2%, podczas gdy np. BPH w promocji 3% wyłącza transakcje zagraniczne ze zwrotu.
  W nowym regulaminie Pakietu Korzyści jest napisane, że zwrot 2% z kk dotyczy każdej karty kredytowej, w starym zwrot był tylko na tej karcie, na której był najwyższy obrót. Zastanawiam się czy z każdej karty dadzą 30 zł, ale chyba za dużo bym chciał :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Getinowi to JA przede wszystkim bym wytknął beznadziejny system, nie mówiąc o jego częstym modyfikowaniu oczywiście na wciąż gorszy. Kiedy na 3 dni pozbawiono mnie możliwości korzystania z karty i wykonania operacji zapaliła się u mnie żółta lampka ostrzegawcza. Kiedy wprowadzili opłaty za karty zmniejszając ilość bankomatów zapaliła się czerwona i powiedziałem do widzenia, choć nie obyło się bez kłopotów o czym dzięki uprzejmości Polcana napisałem na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy może napisać swoje przeboje z bankiem:)
   Też dość szeroko opisywałem problemy jakie miałem z tym bankiem. To jeden z banków, gdzie najdłużej nie mam już konta, bo też nowe oferty istotnie odstają od konkurencji.

   Jak widzę getin już przeczytał ten artykuł. Wątpię jednak, czy wyciągnie z tego odpowiednie wnioski, bowiem oferta jest ewidentnie nie tyle do poprawki, ile do generalnego remontu.

   Usuń
 4. Tylko same narzekania czytam na Getin. Mnie też denerwuje swoimi niektórymi zagraniami (np. do jednej promocji o tej samej nazwie wiele regulaminów z kolejnymi numerami i trzeba pilnować kiedy się przystępowało do promocji, bo każda wersja ma zmodyfikowane warunki), ale póki zarabiam na nim ok. 50 zł na miesiąc, to się jego trzymam. Nadal oddaje mi 12 zł za tankowanie, do tego 30 zł ze zwrotu na karcie kredytowej i jakieś małe złotówki za polecenie zapłaty. Zrobienie obrotów na debetówce jest banalnie proste. 4% na KO, przyjemna aplikacja mobilna. Po co narzekać?

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy13 listopada 2015 19:47 dostałeś już zwrot na karte w tym miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem - zawsze regularnie i bez obsuwy

   Usuń
 6. Nie, ale nie ma też 2% za polecenia zapłaty i odsetek do 4% na KO. Mają czas do piętnastego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polcan co sądzisz o obli pesso, inwestujesz w to?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...