wtorek, 17 listopada 2015

Nowa lokata SUPERprocentująca z 3% bez górnego ograniczenia i zmiany z 4% w BOŚ


Do wczorajszego rankingu aktualizującego listopadowe lokaty warto także dopisać aneks w postaci całej plejady nowych lokat jakie zawitały do BOŚ banku. BOŚ zrobił zresztą u siebie małą rewolucję, którą warto szerzej opisać.

Jak wygląda ta rewolucja? To zależy jak na to spojrzeć, jeśli chodzi o konta zmiana jest zdecydowanie na gorzej, jeśli chodzi zaś o lokaty, jest odrobinę lepiej. Ale w dalszym ciągu trudno nazwać to jakąś dobrą ofertą.

Chociaż wczoraj w rankingu obniżyłem minimalną stawkę do 2,60% byście mieli w czym wybierać, to w dalszym ciągu minimum wymagane do osobnego artykułu jest 3,00%. W popularnym Idea bank nie ma dziś co liczyć na takie stawki, jest jednak w BOŚ.

Tym co interesuje nas najbardziej jest oczywiście brak jakichkolwiek ograniczeń co do kwoty. W komentarzach często padają prośby o znalezienie oferty, w której nie będzie limitów wabikowych typu max 10.000 zł czy nawet 50.000 zł.

3% bez limitu górnego

W BOŚ pojawiła się lokata SUPERprocentująca, która nie ma ograniczeń co do kwot. Jest tylko jedno ograniczenie: mają to być nowe środki, biorąc pod uwagę 31 października 2015. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że BOŚ to raczej bank niszowy, raczej nie będzie problemu dla większości z nowymi środkami.

Można także zakładać lokaty ze starych środków, ale wtedy stawki nie zasługują na uwagę, nie mieszczą się bowiem nawet w ramach minimum przewidzianego na drugą ligę, więc pominiemy je milczeniem.

Co zatem mamy do wyboru? W zasadzie dwie rzeczy, w zależności od tego czy mamy konto czy też nie. I tak:
 • 3,00% dla posiadaczy konta
 • 2,80% dla tych, co kont nie lubią mnożyć
Trzeba jednak przyznać, że konta w BOŚ są w miarę łatwe w utrzymaniu, więc w tym przypadku warto założyć sobie takie konto.

Swoją drogą z tym kontem nie jest już tak różowo jak było dotąd. Okazuje się bowiem, że wraz z wprowadzeniem nowej oferty lokat, zmodyfikowano istotnie ofertę kont. Do tej pory warto było zakładać tutaj konto Więcej za Mniej, w prosty sposób bowiem można było liczyć na łatwe 4%. 


Koniec jednego z najlepszych kont na rynku

Jak widzimy na powyższym obrazku konto zostało już niestety wycofane ze sprzedaży, a było to z pewnością jedno z najciekawszych na rynku. Co ciekawe dla osób, które posiadają to konto zmieniły się warunki w zależności od tego kiedy klient założył sobie konto po łatwe 4%.

Jakie to zmiany oraz jakie konto jest oferowane teraz dla nowych klientów o tym dziś na PP3 w drugiej części artykułu.

Ciąg dalszy: Następca 4% w BOŚ

2 komentarze:

 1. Czy wycofanie produktu ze sprzedaży jest równoważne z zakończeniem promocji, czy są to zdarzenia niezależne? Zastanawiam się do kiedy będę miał oprocentowane konto na korzystnych warunkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma tu reguły, zależy to od banku.
   Póki co dalej mamy 4%:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...