czwartek, 12 listopada 2015

Gdzie po 4% czyli dziesięć ofert bankowych na czwórkę


Chociaż minimum bloga to w dalszym ciągu 3.00%, które wydawało się już być powoli tylko wspomnieniem, to jednak w ostatnim czasie mamy prawdziwy wysyp czwórek. 4,00% to z kolei moje prywatne minimum, stąd informacje o takich stawkach piszę głównie na PP3.

Gdzie zatem dziś można zdobyć 4,00% i do jakiej łącznej kwoty możemy dociągnąć. Oczywiście nie bierzemy tutaj pod uwagę Raiffeisenowskiego konta WC, gdzie limitu kwotowego nie ma. Ta oferta jest już bowiem zamknięta dla nowych chętnych.

Z drugiej strony 4% mamy gwarantowane tylko do końca roku, trzeba już więc zacząć planować ruchy na nowy rok, jak uwolnią nam się duże zasoby gotówki. Powrót do lansowanych obecnie 2% nie wchodzi przecież w końcu w grę.
Gdzie po 4 procent?

1. Akcja Specjalna z Alior - 4% na 10.000 zł + 55 zł
Trwająca od poniedziałku akcja z melonikiem to dla mnie jedno z największych zaskoczeń roku. Bank od samego początku skazany na banicję na FpG dał się w końcu namówić na popularną na blogach finansowych akcję specjalną. Więzienne wrota zostały otwarte, a dożywotni odsiadkowicze dostali nagle amnestię. Dziś mamy tu nie tylko 4%, ale także bonus na 55 zł:)

Tutaj weźmiesz udział w akcji specjalnej z 55 zł premii + lokatą 4,00%


2. Akcja Specjalna z BZ WBK - 4% na 4.000 zł + 100 zł premii
Jeszcze lepsza jest druga akcja specjalna z Bankiem Zachodnim trwająca od piątku. Do 4% dodaje bonus w postaci 100 zł i nie trzeba się martwić by mieć tutaj saldo poniżej 4000 zł. Przekroczenie tego salda nie skutkuje drastycznym spadkiem oprocentowania jak w punkcie 4. Cztery gwarantowane mamy dla całej kwoty.

Tutaj możesz wziąć udział w akcji specjalnej z 100 zł bonusem i kontem 4%
 


3. BPH - Nowy Gatunek Lokaty - 4% na 10.000 zł przez 6 miesięcy
Zaskoczył nas także BPH co omawiałem we wtorek na PP3. Warunek przelewu na 2000 zł i zakupów ogonowych jest tak banalny że opłata jest opłacalna. Tyle tylko, że oferta jest przeznaczona tylko dla klientów, którzy nie mieli tu konta w 2015.

Link do Nowego Gatunku Lokaty na 4,00% w BPH
 

4. BOŚ - Konto Więcej za Mniej - do 10.000 zł 4% do odwołania
Jeszcze łatwiej jest w BOŚ, tutaj bowiem wystarczy tylko jeden przelew na 1000 zł, by mieć 4%. Ale uwaga, saldo musi być zawsze poniżej 10.000 zł, gdyż po dopisaniu odsetek co miesiąc, oprocentowanie nagle spada do 2,25%. Warto więc 30 zł wypłacać co miesiąc dopuszczalnym darmowym przelewem:)


5. Eurobank - Konto Prestige - do 3000 zł
Eurobank dał swoim klientom w tym roku nieoczekiwany prezent lojalnościowy. Od lutego do końca roku czyli przez 10 miesięcy mamy tu 4% za darmo, jeśli przelewamy tutaj wynagrodzenie. Przelewam pensję i tak dla darmowego limitu w koncie, więc to był kolejny miły gest ze strony banku.


6. Eurobank - Lokata na dobry start 4% do 10.000 zł + do 5% na pół roku
Ten sam bank od września tego roku mocno lansuje 4% dla nowych klientów. Rzecz omawiana tutaj szczegółowo jako oferta oraz jako akcja specjalna z Comperii. Akcja się skończyła, ale oferta jest dalej aktualna.


Tutaj założysz lokatę na dobry start z średnią stawką 4,50% w Eurobanku


7. BGŻ Paribas - Konto Aktywator 4% do 5.000 zł
Paribas też daje 4% za przelewanie wynagrodzenia, ale tylko na kwotę na jaką otrzymujemy wynagrodzenie. Przy czym brany jest pod uwagę przelew na najwyższą kwotę. Maksymalnie może to być 5 tys.

Jeśli chcesz zganiać bonus za przelewanie wynagrodzenia załóż konto


8 Getin bank - Konto oszczędnościowe 4% do 10.000 zł
Nieco zapomniany Getin, też ma swoją czwórkę, którą gwarantuje... do końca 2016 roku. Oferta warta odświeżenia, omawiałem ją bowiem na początku tego roku.

Dla chętnych do oferty Getin link do założenia konta


9. Idea bank - Lokata Happy 4% do 10.000 zł
Cały czas mamy ofertę lokaty happy dla nowych klientów. Niestety jest to jednorazówka, po którym następuje dożywocie. Cóż może Idea pójdzie kiedyś śladem... Aliora i da amnestię jak w punkcie pierwszym.

Link dla rozpoczynających przygodę z dobrymi lokata w Idea bank


10. Bank Smart - Lokata na Powitanie 4% do 10.000 zł
Zestawienie zamyka popularny Bank Smart. Tutaj mamy znów ofertę dla nowych, a to oznacza, że jest to wabik. Z automatu otrzymujemy więc ograniczenie kwotowe do 10k. Tej granicy jak widać nie przekracza żaden bank.


Po zsumowaniu mamy maksymalnie nawet do 82.000 zł.  Szkoda tylko, że w większości przypadków oferty się wykluczają, więc na dziś realnie można zdeponować mniejszą kwotę na 4%. Być może ta tendencja będzie kontynuowana i dalej będą się pojawiać czwórki.

15 komentarzy:

 1. czy jes jakaś 4 bez zakładania konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie ma nawet ofert 3% bez zakładania konta (jednorazówek nie liczę) na okres krótszy niż rok. Czekam, że pojawi się coś normalnego.

   Usuń
 2. W promocji BZ WBK pisze Pan:
  "Cztery gwarantowane mamy dla całej kwoty".
  O co tu chodzi?. Jeśli chodzi o procenty, to 4% regulamin przewiduje tylko dla salda maks. 4000 zł, a nie dla całej kwoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znaczy dokładnie to co napisałem, np. dla salda 4.100 zł
   1. Oferta BzWBK:
   4000 zł oprocentowanie 4% (dla całej kwoty)
   100 zł oprocentowanie 1% (powyżej tej kwoty)

   Dla porównania saldo 10.100 zł w Banku Ochrony Środowiska powoduje, że oprocentowanie spada w obu przypadkach, czyli w tym przypadku cztery nie jest gwarantowanej dla całej deklarowanej kwoty czyli 10.000 zł

   Usuń
 3. Ponieważ nie zadowalniają mnie już 4% ochłapy to najlepiej włączyć sobie budzik na 1 lub 3 w nocy i przypilnować dolary w kantorze internetowym . W nocy - najtaniej. Polecam, zważywszy, że dolec niechybnie przekroczy 4 zeta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy aby na pewno w eurobanku da się założyć lokatę na start na 4%? Osobie poleconej przeze mnie już przez prawie 3 tygodnie nie udaje się tego założyć, a bank nie reaguje na reklamacje i zgłoszenia..Innym poleconym nawet konta nie udało się otworzyć. Taki to miły prezent? Aktualna oferta?. Pozdro polcan od stałego recenzenta:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idzie przelewasz kase na konto i idziesz do oddziału założyć.

   Usuń
  2. Jakoś moja odp się nie ukazała? Czy z płatnościami online jak się nie uda też idziesz do oddziału? Jak jest w ofercie obsługa z internetu to nie po to by człapać do odziału. Piotr A. w reklamie też mówi o wizycie w oddziale LUB o wejściu na stronę eurobanku.. Nie brońmy czegoś , czego się nie da obronić.. Tym bardziej, że inny bank za zmuszenie do niechcianej wizyty w oddziale od razu uznaje reklamację, naprawie szkodę itp.. widać różnicę.. pomiędzy każdym bankiem a eurobankiem..

   Usuń
 5. Po promocji BZWBK z Agorą jak już zarejestrujemy z ich linka konto można dodatkowo założyć 2 konta ze strony banku bo na konto godne polecenia promocja 4% dotyczy aż 3 kont ;)


  "3. W Okresie trwania Promocji Uczestnik może otworzyć maksymalnie trzy Konta. Kolejne Konta nie zostaną objęte Promocją."

  Na początek oczywiście lepiej brać konto z Agorą i dostać 100zł a potem otworzyć 2 konta z bzwbk.

  OdpowiedzUsuń
 6. Polcan, Konto Więcej za Mniej w BOŚ zostało wycofane ze sprzedaży. Dla dotychczasowych posiadaczy EKOkonta bez Kosztów oprocentowanie do 10 tys. wynosi:
  - 4,00% przy wpływie min. 1 tys. zł na ROR i aktywnej karcie debetowej!
  - 3,50% w pozostałych przypadkach.
  Więc nie wystarczy tylko jeden przelew na 1000 zł, by mieć 4% jak piszesz tylko trzeba mieć jeszcze aktywną kartę.
  https://www.bosbank.pl/klienci-indywidualni/twoja-bankowosc-codzienna/konta-osobiste/konto-oszczednosciowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, niestety.
   Co ciekawe po twoim wpisie zajrzałem do bankowości internetowej i sprawdziłem swoje oprocentowanie i... widnieje tam wciąż 4,00% a karty nigdy nie miałem w BOŚ.

   Zapewne nie zaktualizowali tego jeszcze. Trzeba się zatem pogodzić z 3,50% bowiem nie mam zamiaru wyrabiać tu karty. Pytanie od kiedy produkt jest wycofany?

   Usuń
  2. Oprocentowanie zależy od daty założenia konta. Wklejam część regulamiu:4% w skali roku dla Uczestników Promocj i posiadających jednocześnie
   EKOkonto bez Kosztów w tej samej relacji co Konto oszczędnościowe
   WIĘCEJ ZA MNIEJ, pod warunkiem:
   a) zasilania Konta kwotą min. 1.000 PLN
   w każdym miesiącu Okresu
   Promocji

   w przypadku umów zawartych do 17 września 2015 r. lub
   b) posiadania aktywnej karty debetowej wydanej do Konta oraz zasilania Konta kwotą min. 1.000 PLN
   w każdym miesiącu Okresu Promocji

   w przypadku umów zawartych od 18 września 2015 r. do .... listopad

   Usuń
  3. Znalazłem informację, że od 13 listopada 2015 r. Ach, ten pechowy piątek 13...
   https://www.bosbank.pl/aktualnosci/klienci-indywidualni/zmiany-w-ofercie-depozytowej-1562

   Usuń
  4. @Anonimowy 15:58
   A więc uczciwe i fajne zachowanie banku względem lojalnych klientów:)

   Usuń
 7. WBK można mieć 3 konta na 4% . Warunek muszą być 3 razy założone przez kuriera.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...