czwartek, 5 listopada 2015

3,25% na lokacie gotówkowej w Idea bank


W oczekiwaniu na bardzo ciekawą ofertę konta w WBK, o której wspomniał wczoraj Jerzy w komentarzach, dziś szybciutko omówimy kolejny dziwoląg popularnego Idea banku. Ten bank jakoś nigdy nie premiuje kont, tylko nieustannie obstawia na lokaty.

Inne banki raczej nastawiają się na konta. Dziś na PP3 bardzo ciekawa i dość zaskakująca oferta aż 5% cashback w T-Mobile. Druga ciekawa oferta w Banku Zachodnim ma się ukazać jeszcze dziś. Idea bank jednak twardo nie dodaje żadnych bonusów do konta niby to idealnego.

Za to mamy inny dziwoląg w postaci lokaty gotówkowej z dość dobrym oprocentowaniem bo na poziomie 3,25%. I tę lokatę każdy z nas może zobaczyć po zalogowaniu się do bankowości i wybraniu lokaty do założenia.

Nietypowa nowość w ofercie Idea banku

Niestety nie da się jej założyć ze względu na bardzo nietypowy sposób jej założenia. Okazuje się bowiem, że aby ją założyć trzeba... wpłacić środki we wpłatomacie. Ale nie w takim jakie są w Eurobanku, ING czy mBanku.

Tym razem chodzi o mobilny wpłatomat czyli reklamowane od dość dawna samochody jakie widzimy niżej.

Najpierw wpłać kasę tu, a dopiero potem załóż lokatę

Przyznaję, że widziałem je tylko na zdjęciach, ale nigdy na mieście. Więc teoretycznie nie mam możliwości jej założenia. Czas trwania jest dość fajny bo to popularne 3 miesiące i co ważniejsze nie ma tutaj ograniczeń co do kwoty. Można więc znów pakować pod BFG lub więcej skoro okres trwania nie jest zbyt długi.

Zwyczajowo przypominam, że kto zaczyna swoją przygodę z Idea bankiem, powinien zacząć od lokaty happy gwarantującej 4,00%. Kto skorzysta z innych ofert, zaprzepaści szansę na wyższy zysk, jest to bowiem jednorazówka, tylko dla nowych klientów.

Tutaj założysz lokatę happy dedykowaną tylko dla nowych klientów Idea.

Jest jednak jedna rzecz, która różni ją od innych lokat. Według informacji podanych na stronie banku lokata jest dostępna z kontem idealnym. No tak, w końcu jeśli warunkiem założenia konta jest najpierw dokonanie wpłaty we wpłatomacie to gdzieś te środki muszą być najpierw zaksięgowane, by potem można było założy lokatę.

Z drugiej strony jeśli ktoś nie ma tutaj konta i nie chce go mieć, rozsądniejszym byłoby założenie po prostu konta technicznego do obsługi lokat jakie banki zwykle zakładają. Idea wpadła jednak na pomysł jak pod przykrywką lokat nagonić sobie nową klientelę. 

9 komentarzy:

 1. Próbowałem wczoraj znaleźć na stronach idei, gdzie takie mobilki jeżdżą. No i chyba jeżdżą tylko po Warsiawce. Chyba, bo dokładnie to się nie dowiesz. Jest to głęboko skrywana tajemnica banku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znalazłem o tym informacji w artykule, ale domyślam się, że nie tylko założenie konta jest warunkiem skorzystania z lokaty. Zanim zabierzemy się za ściganie tych umykających spalinowych wpłatomatów, to trzeba jeszcze pewnie wyrobić kartę do konta? No chyba, że kasę przyjmuje kierowca... ;))
  Taki warunek dyskwalifikuje już dla mnie ofertę Idei. Nie zdecyduję się na posiadanie "martwej" karty, bo nawet jeśli teraz byłaby za darmo (a nie wiem czy jest), to i tak za chwilę można się obudzić z debetem w koncie po zmianie tabeli opłat i prowizji i oczywiście jedyną odpowiedzią na moje ewentualne żale będzie, że trzeba czytać regulaminy i korespondencję.
  Każdy, kto nie ma czasu na śledzenie wszystkich banksterskich krętactw, niech więc lepiej odpuści sobie kolejne konto z kartą, szczególnie w dobie coraz bardziej zaostrzanych warunków ich prowadzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. --> Anonimowy
  Ten wpłatomat jeździ na prąd!

  OdpowiedzUsuń
 4. Oferta jak dla mnie dość niedorzeczna. Na małe sumy to szkoda zachodu, by szukać tego wpłatomatu na kółkach albo gdzieś się z nim umawiać. Co do większych środków, to kto rozsądny będzie chodził po mieście z dużymi pieniędzmi w kieszeni, by je wrzucić do tego cuda... Niech z powrotem dadzą tradycyjną lokatę 3,25+ a nie jakieś dziwolągi

  OdpowiedzUsuń
 5. Biegam po z milionem i nigdzie nie mogę znaleźć wpłatomatu.Zadzwoniłem na infolinię i powiedzieli mi że wpłatomat jeździ po WARSZAWIE. Nie wiem czy jechać 450 km.Chyba nikt nie wymyślił głupszych warunków do spełnienia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myslę że Idei sie już całkiem w głowie poprzewracało od tych pomysłów

  OdpowiedzUsuń
 7. Kupili auto na prąd, więc musi ganiać ...

  OdpowiedzUsuń
 8. Powinni zrobić jakaś porządna lokatę z okazji dnia Niepodległości, a nie głupiego Halloween. Proponuje np "Lokata Zwycięska" Myśle że zyskali by w oczach wielu. No ale marketingowcy za gruby hajs mają pewnie lepsze wizje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo "Lokata Niepodległości", "Lokata Niepodległa", "Lokata Wolności", albo jakieś inne cudo. Nieważne jak to nazwą, byle było dla wszystkich, a nie tylko dla byłych parlamentarzystów wyprowadzających się z Warszawy.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...