wtorek, 1 grudnia 2015

50 zł za założenie kolejnej lokaty w Toyota Bank dla uczestników akcji specjalnej


A to niespodzianka:) Od dziś mamy nieoczekiwany prezent lojalnościowy od Toyota bank. Za założenie nowej lokaty bank ofiaruje nam znów bonus w wysokości 50 zł plus oczywiście odsetki.

Co ciekawe kilka dni temu odebrałem telefon od pracownika Toyota bank, w którym zostałem zachęcany do założenia lokaty lepiej oprocentowanej niż to co bank oferuje w standardzie. Ponieważ jednak nie było z przodu trójki, podziękowałem za tę propozycję.

I warto było, bo nowa oferta jest o niebo lepsza. Tyle tylko, że jest to bardzo specyficzna oferta, dedykowana dla osób biorących udział w opisywanych tutaj w tym roku akcjach specjalnych, które przecież wiosną dawały nam 140 zł.

Nowa fajna akcja w Toyota bank:)

Ściślej chodzi o: 
Uczestników posiadających aktywne Konto Jedyne w Banku otwarte w ramach poprzednich akcji. Były cztery tego typu akcje w tym najbardziej popularna z 140 zł bonusem.

Uwaga: promocja dotyczy także osób, które dokonały rejestracji w poprzednich akcjach na dedykowanej stronie, ale nie dokończyły procesu składania wniosku lub nie zawarli umowy o Konto Jedyne. Ważne jest by byli zarejestrowani u organizatora, innymi słowy by organizator posiadał Wasz mail.

Nie mogą brać udziału osoby, które zamknęły konto w terminach: 7 kwietnia 2015 - 30 listopada 2015. Uczestnicy akcji mają jednak zapewne jeszcze aktywne konto, gdyż fajna premia 140 zł wymagała założenia dwóch lokat zwanych SUPER DUET. Pierwsza trwała 80 dni, zaś druga aż 6 miesięcy. Moja półroczna kończy się już niebawem.

Jak zwykle w tego typu akcjach mamy tutaj dedykowany link do rejestracji

Co trzeba zrobić by zgarnąć tytułowe 50 zł? 
 • zarejestrować się w powyższym linku do 13 grudnia 2015, poprzez podanie swojego maila
 • aktywować link jaki dostaniemy na maila. Dostaniemy wówczas do wyboru dwie opcje, gdzie są wyjaśnione dalsze etapyLokaty możemy zakładać do 10 stycznia 2016. Ale uwaga, bank wymaga, by zwiększyć saldo lokat w stosunku do naszego salda na dzień 30 listopada 2015.

Do wyboru mamy:
1. Plan Depozytowy na 80 dni 2,75% - minimum 7000 zł
2. Depozyt Plus na 6 miesięcy 2,35% - minimum 7000 zł (max 50.000 zł)
Wystarczy jedna z dwóch powyższych lokat. Ciekawszy wydaje się rzecz jasna pierwszy wariant, gdzie oprocentowanie jest lepsze o 0,40 pp


Nieważne którą lokatę wybierzemy ważne, by założone lokaty utrzymać do 19 lutego 2016 roku. Po spełnieniu tego warunku możemy liczyć na bonus w wysokości 50 zł, który sprawi, że oprocentowanie skoczy nam powyżej 3%.

Wszystkie podane wyżej daty dotyczą obu rodzajów klientów czyli obecnych, posiadających konto Jedyne, jak i osób, które zarejestrowały się przy poprzednich akcjach specjalnych, ale z różnych powodów nie założyły konta.

Słowem fajny sposób na zatrzymanie klienta. I co więcej sygnał do pozostałych banków, że nie tylko nowi klienci powinni być traktowani z honorami. Zawsze miło jest, gdy bank premiuje w jakiś sposób lojalnych klientów. Lekcja dla Idea banku:)

Podsumowując za założenie w sumie trzech lokat, dostajemy aż 190 zł bonus. Plus oczywiście odsetki! To zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich obecnych akcji specjalnych. To pierwsza tego typu akcja z dogrywką i miejmy nadzieję, że nie ostatnia.

Na zakończenie regulamin promocji Bądź aktywny - załóż nowy depozyt

39 komentarzy:

 1. Jak dla mnie szału nie ma. Mam w Toyocie 5 tys na lokacie więc musiałabym chyba zrobić 12 tys lokatę na 2.75%. Do tego te opłaty za nieużywaną kartę. Dlatego chcę się ewakuować z tego banku. Mam pytanie; skorzystałam z promocji Super duet. W regulaminie pisze, że premia zostanie wypłacona do 31.12.2015 na aktywne konto jedyne czyli konto musi być do tego czasu ale czy mogę wysłać do banku wypowiedzenie np. jutro z zachowaniem 30 dniowego okresu wypowiedzenia. Po prostu nie widzę sensu płacenia 2.49zł za cały styczeń a może i kawałek lutego, gdybym wypowiedzenie wysłała w styczniu, po zakończonej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie powinno być z tym problemu, chociaż z bankami nigdy nie wiadomo.

   Dobra wiadomość to taka, że nawet jak zamykasz konto i jesteś w 30 dniowym okresie wypowiedzenia, to w dowolnym dniu owego okresu jest możliwość odwołania złożonego podania. Przerabiałem to już np. w Inteligo, gdzie złożyłem wniosek o zamknięcie, a potem zrezygnowałem z tego ze względu na fajny program poleceń.

   Możesz więc wysłać w grudniu wypowiedzenie, ja bym jednak zrobił to jakoś 4 czy 5 grudnia na wszelki wypadek. Wszak pierwszy wolny termin w styczniu, gdy bank będzie dostępny to 4 stycznia w poniedziałek. Tego dnia można jeszcze odwołać rezygnację w razie braku premii, lub nic nie robić w przypadku otrzymania 140 zł.

   Usuń
 2. Co znaczy zwiększyć saldo lokat w stosunku do 30.11?
  Jeśli mam tam lokatę na 5tys to co muszę zrobić.? Jeśli wybiorę wariant na 80 dni?
  Ktoś pomoże?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie dopłatę nowych środków o 7.000 zł. Jutro będę mógł to potwierdzić, bo sam zamierzam ją założyć.

   Usuń
  2. Również byłbym bardzo wdzięczny za sprecyzowanie terminu "zwiększenia salda lokat" i potwierdzenie, czy po zakończeniu 5k na 6mcy z poprzedniej akcji wystarczy założenie 7k na 80 dni (saldo lokat większe o 2k niż 30XI), czy tez zwiększenie salda względem 30XI musi być o 7k.

   Usuń
 3. Polcan. Do dnia 10.01 zwiększyć saldo lokat w stosunku do 30.11
  Czyli 10.01 sprawdza saldo w stosunku do 30.11. W między czasie 02.01 skończy sue lokata z poprzedniej promo na 5tys i co to będzie znaczyło dla banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie słówko DO oznacza, że możesz to zrobić wcześniej. Czyli np. dopłacić owe 7 tys wcześniej.
   Dla mnie lokata na pół roku kończy się jeszcze w grudniu, więc owe 7k zamierzam wpłacić w tym miesiącu. Warunek zwiększenia salda względem 30 listopada będzie spełniony i przed 10 stycznia też.

   Usuń
 4. Pobieżnie policzyłem że jeśli założymy lokate na 80 dni na 7000zł na 2,75% plus dostaniemy premię 50zł to tak jakbyśmy mieli lokatę na około ....aż niewiarygodne 6,77%, oj gdzie te czasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zupełnie 6,77%. Po odliczeniu co najmniej 3 x 2,49= 7,47zł opłat za 3 m-ce, wychodzi dokładnie 6,172%. Ale warto skorzystać. Ja skorzystam, gdyż żaden Bank nie da takiego oprocentowania. Można założyć, aż 7 takich lokat, ale przy każdej następnej oprocentowanie proporcjonalnie spada.

   Usuń
  2. 2,75% to poniżej oprocentowania rynkowego, a po 50 zł za dużo fatygi jak dla mnie. Za mały zysk.

   Usuń
  3. Pytanie co to jest oprocentowanie rynkowe, bo jeśli brać średnią, to na pewno jest powyżej tej wartości.

   Usuń
 5. Wg mnie to nie będzie 50 zł tylko 42,5 zł bo utrzymanie konta przez 3 miesiące wyniesie 7,5zł.Zamknięcie konta wymaga wysłania listu koszt ok 5zł .Po drugie - premia powinna być miłym dodatkiem do lokaty , a w tym przypadku pokryje jedynie różnicę w %. Ja nie wchodzę. Będę zamykał konto

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też nie zamierzam dla 40 paru złotych zawracać sobie głowy i blokować w moim przypadku 12 tyś.
  Na pierwszy rzut oka promocja dobra po przeliczeniu słaba nie warto.

  OdpowiedzUsuń
 7. Doczytałem regulamin i aktywne konto musimy utrzymać do 31.03.2016 + miesiąc na wypowiedzenie. Realnie wyjdzie 4x2.75=11 zysk z premii to już tylko 39 zł.To ja dziękuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. trzeba wyjaśnić kwestie tych sald i ich zwiększania. Mi się wydaje, że chodzi tu po prostu o założenie kolejnej lokaty na 7tys. a ubrali to w słowa, że nich ich szlag...Ja się zdecyduję bo mam kasę a nie mam gdzie jej wsadzić (jedynie mikołajowa 2,8 w idea bez bonusa)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak dla mnie zwiększenie salda oznacza zwiększenie chociażby o jeden grosz, niekoniecznie o całe 7000 zł. Ale dobrze byłoby uzyskać jakąś wiążącą informację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie wysłane rano do banku, czekamy na odpowiedź.

   Usuń
  2. Polcan, czy dostałeś już odpowiedź od banku, co rozumie pod pojęciem "zwiększyć saldo lokat w stosunku do salda na dzień 30 listopada 2015"?

   Usuń
  3. Jak dotąd cisza. Będę musiał ponowić pytanie...

   Usuń
  4. Po ponownym pytaniu pojawiła się odpowiedź:
   Stanowisko Banku - kwota na dzień 19.02.2016 roku czyli data do której trzeba utrzymać lokatę, musi być powiększona o 7 tys w stosunku do kwoty z dnia 30.11.

   Czyli na dzień 30.11 ktoś ma 7 tys na 2 lokatach - lokata kończy mu się na dzień 30 .12 i powinien je przedłużyć żeby stan był taki sam na dzień 19.02 + 7 tys.

   Usuń
  5. Według mnie zgadza się to tylko w przypadku lokat, które kończą się do 10.01.2016r. Natomiast, jeśli lokata wcześniej założona kończy się po 10.01.2016r. nie trzeba według mnie nic przedłużać, tylko założyć wspomnianą na 7000 zł lokatę Plan Depozytowy na 80 dni i utrzymać ją do 19.02.2016r., wówczas warunki regulaminowe zostaną spełnione.

   Usuń
  6. W regulaminie nie ma żadnego zapisu mówiącego o przedłużeniu dotychczasowej lokaty, nawet jeżeli kończy się ona przed 10.01.2016. Jeżeli ktoś znalazł taki zapis to proszę mnie poprawić i zacytować konkretny przepis regulaminu.

   Usuń
  7. Potwierdzam, należy tylko do 10.01.2016r. zwiększyć saldo lokat o 7000 zł w stosunku do salda z dnia 30.11.2015r. i to wszystko. Niepotrzebna tu nadinterpretacja.

   Usuń
 10. W regulaminie:
  Poprzez uczestnictwo w Akcji uzyskuje się możliwość otrzymania premii 50 zł za założenie lokaty „Plan
  depozytowy na 80 dni” lub lokaty „Depozyt Plus na 6 miesięcy” na minimum 7 000 zł (słownie: siedem
  tysięcy zł)

  Czyli muszę założyć lokatę na min 7 tysięcy aby otrzymać ten bonus? Bo dalej jest mowa o zwiększeniu salda o 7 tysięcy, więc myślałem, że teraz np. mogę założyć lokatę na 4 tys, a potem na 3 tys i do stycznia będzie saldo o 7 zwiekszone. Prosze o doprecyzowanie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Te lokate na 7 tysiecy moge zalocy sobie do 10.01 tak? W grudniu wystarczy rejestracja w promo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polcan, nawiązuję do Twojego wpisu w komentarzach z dnia 04.12.2015
   Przytoczoną odpowiedź otrzymałeś od banku czy od Organizatora promocji - Agory (z adresu: aktywniToyota@bankzpremia.pl)?
   Moim zdaniem źle interpretujesz kwestię zwiększenia salda lokat lub zostałeś wprowadzony w błąd przez konsultanta banku(?).

   Regulamin w bardzo jasny sposób określa w jaki sposób należy zwiększyć saldo lokat - wystarczy założyć jedną lokatę na 80 dni lub na pół roku na kwotę min 7tys. (nie potrzeba przedłużać żadnych obecnie trwających lokat). Moim zdaniem jest to po prostu promocja dla tzw. nowych środków.
   Poniżej cytuję regulamin akcji:
   §3 ust1: Uczestnik, który posiada aktywne Konto Jedyne w Banku (...) zobowiązany jest spełnić łącznie następujące warunki:
   a. (...)
   b. za pośrednictwem Systemu Bankowości Elektronicznej (...) zwiększyć saldo lokat (w stosunku do salda lokat posiadanych w Toyota Bank na dzień 30.11.2015) POPRZEZ założenie:
   i. co najmniej jednej lokaty „Plan Depozytowy na 80 dni” - wymagana kwota do otrzymania premii to zasilenie lokaty kwotą minimum 7000 zł. (...)
   lub
   ii. w przypadku posiadania 7 lokat „Plan Depozytowy na 80 dni” co najmniej jednej lokaty „Depozyt Plus na 6 miesięcy” - wymagana kwota do otrzymania premii to zasilenie lokaty kwotą minimum 7000 zł. (...)
   c. utrzymać ZAŁOŻONE LOKATY WSKAZANE POWYŻEJ do dnia 19.02.2016 roku.

   Czytając regulamin wpadło mi natomiast coś innego w oko:
   §7. Postępowanie reklamacyjne
   1. Reklamacje związane z Akcją należy składać Organizatorowi za pośrednictwem Aplikacji w terminie 14 (czternastu) dni od daty wysłania przez Organizatora wiadomości e-mail, O KTÓREJ MOWA W §3
   ust3 Regulaminu.

   Czy jest ktoś w stanie zacytować ww §3
   ust3 Regulaminu?
   Mogę się jedynie domyślać, że chodzi tu o §4 ust4 :)
   MD

   Usuń
  2. Odpowiedź pochodzi zawsze z dwóch źródeł, pytam organizatora, który komunikuje się z bankiem bo w końcu to oni zawierają między sobą umowę i następnie udziela i odpowiedzi. Nie powinno się pytać tylko jednej ze stron bowiem wtedy wychodzą dziwne rozbieżności, dlatego odpowiedź z mojej strony na blogu jest ze znacznym opóźnieniem.

   A co do kwestii salda to jest to stara zasada, zwiększenie salda względem dnia xxx oznacza jak zwykle dopłatę. Dla świętego spokoju będę trzymał stare 5000 zł w Toyocie tam, gdzie będzie to najbardziej opłacalne czyli np. na lokacie czwartkowej na 4.80% itd.

   Lokatę na 80 dni założyłem w piątek. Teraz widnieje tam data zakończenia 29.20.2016.

   Usuń
  3. Polcan, nie ma takiej lokaty jak Lokata Czwartkowa...
   W 2014 było takie oprocentowanie na lokacie 2-dniowej, pod warunkiem założenia w czwartek. Czyli kończyła się w sobotę i kasa musiała i tak zostać w banku do poniedziałku. Więc to nie było realne 4,8%...

   Usuń
  4. Wiem bo ją opisywałem, ale jak musisz trzymać kasę w banku by utrzymać saldo, to zakładasz jednodniówki, tygodniówki itd.
   Zawsze można to przelewać na konto oszczędnościowe w pozostałych dniach, żeby podnieść sobie %.

   Usuń
 12. Uwaga:
  pisałem do Agory i mam odpowiedź:
  "by uzyskać premię w tej akcji promocyjnej musi Pan utrzymać także założoną wcześniej lokatę."

  A więc taka sama odpowiedź, jaką dostał Polcan.
  Czyli do 10.01 zakładam nową lokatę na 7k, ale tę którą mam obecnie (5k) też muszę przedłużyć (kończy mi się 14.01).
  Obie lokaty muszę utrzymać do 19.02.

  Regulamin nie jest jasny i zgadzam się z piszącymi powyżej, że przedłużenie starej lokaty nie jest nigdzie jasno wymagane.

  Ale niestety jest taki niejasny punkt:
  "c. utrzymać założone lokaty wskazane powyżej do dnia 19.02.2016 roku."
  który może potem spowodować przegranie reklamacji.
  Bo nie wiadomo co oznacza "założone lokaty". A "wskazane powyżej" są oba typy lokat (6m i 80d).
  Lepiej nie ryzykować i 19.02 mieć o 7k więcej na lokatach niż 30.11.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytając uważnie regulamin można znaleźć zapis, że "Uczestnik, który dokonał rejestracji w dedykowanej aplikacji w ramach poprzednich akcji organizowanych wspólnie przez Organizatora i Bank i nie dokończył procesu składania wniosku lub zawarcia umowy o Konto Jedyne, aby wziąć udział w obecnej Akcji zobowiązany jest spełnić łącznie następujące warunki:
   a.(...)
   b.(...)
   c.(...)
   d. utrzymać założone lokaty wskazane powyżej do dnia 19.02.2016 roku". A "wskazane powyżej" są dokładnie takie same oba typy lokat (6m i 80d)jak w przypadku Uczestnika, który posiada aktywne Konto Jedyne w Banku otwarte w ramach poprzednich akcji.
   Z zacytowanego zapisu można logicznie wnioskować, że przedłużenie starej lokaty nie jest nigdzie jasno wymagane, skoro warunek utrzymania założonych lokat jest dokładnie taki sam dla starych i nowych Klientów.

   Usuń
  2. Zgadzam się z tą opinią.

   Usuń
 13. Polcan, czy możesz nakłonić rzecznika banku lub Agory, aby wyjaśnili tutaj kwestię "utrzymania założonych lokat do 19.02.2016"?
  Udawało Ci się to z innymi organizatorami promocji, więc może uda się i tym razem...
  Również w moim przekonaniu regulamin mówi całkiem inaczej niż konsultanci.
  Przydałby się więc jednoznaczny komunikat wskazujący odniesienia w regulaminie i wyjaśniający kwestię obowiązku dotrzymania do ww terminu środków z wcześniejszych lokat niż zakładane w obecnej akcji.

  OdpowiedzUsuń
 14. Promocja była do 13-go, do północy. "zaspałem" ;) i nie założyłem. W poniedziałek nic, wczoraj nic, a dzisiaj znów jest możliwość przystąpienia do promocji pod tym samym linkiem: http://aktywni.zpremia.pl/promocja/
  nie chciałbym wchodzić w kompetencje gospodarza Bloga :). Polcan, jeśli masz ochotę rzuć okiem na regulamin, czy to jest ta sama, czy zmieniona oferta ?
  Efeke

  OdpowiedzUsuń
 15. TOYOTA wczoraj wypłaciła kasę 140zł za założenie konta i lokaty. Po świętach zamykam konto - niestety nie zaproponowali nic ciekawego :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info:)
   Ja skorzystałem z opisanej oferty.

   Usuń
 16. Czy ktoś już dostał bonus 50 zł? U mnie cisza a lokata skończyła się na początku maja :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...