poniedziałek, 28 grudnia 2015

Najlepsze okazje 2015 roku


Jak co roku, pod koniec grudnia przyglądamy się najlepszym okazjom mijających 12 miesięcy. Jest tym samym okazja przyjrzeć się jak zmieniała się bankowość w ostatnich latach, bowiem jest to już czwarte tego typu zestawienie.

Jak było w 2014 można sprawdzić tutaj. Zaś w przypadku lat poprzednich można użyć wyszukiwarki blogowej widocznej w prawym rogu i wpisać po prostu Najlepsze okazje 2013 czy 2012 roku.

Co zatem było najfajniejszego ww 2015? To oczywiście moja subiektywna ocena wynikająca z licznych opisów okazji oraz promocji jakie komentowałem.


1 Akcje Specjalne z bonusem
Nieśmiało raczkowały w 2014 i rozkwitły w 2015. To nazwa na wynik współpracy banków z firmami typu Comperia, Agora czy ostatnio Money, dzięki którym mamy możliwość zakładania atrakcyjnych kont i lokat z bonusami, których nie ma na stronie bankowej.

Sam nie zakładam już lokat, oferują bowiem dziś zbyt niskie stawki. Trudno jednak nie skusić się na bonus do lokaty, który winduje oprocentowanie w okolice 6.00%, które w pierwszym roku działalności bloga były minimum. Dziś mamy już tylko połowę tej stawki...2. Programy poleceń
Drugą fajną akcją są programy poleceń. Jak się posiada kilka kont w różnych bankach, warto zrobić z nich użytek i poza normalnymi czynnościami polecić je znajomym lub czytelnikom. Dzięki tego typu akcjom zarabiamy w końcu my i poleceni.

Większe nagrody dla aktywnych
Od dawna takie akcje ma Inteligo, trwa zresztą X edycja w której można zgarnąć 150 zł do podziału. W tym roku do tego typu akcji dołączył PKO oraz BZ WBK. Te banki nie dają ograniczeń co do ilości poleceń. Gorzej w przypadku Millennium, gdzie można było polecić 7 osób, czy Eurobank gdzie zezwolono tylko na 4 osoby.

Kto chciałby założyć z polecenia konto w Inteligo może pisać na marszr1@gmail.com 


3. Cashback 3% na koncie w BPH i 5% w T-Mobile
To dla mnie jedno z największych niespodzianek. Wszak mamy najniższe stawki interchange, z których niektóre banki kiedyś dzieliły się kasą ze swoimi klientami. Zaczęły one jednak wygasać, gdy stawka spadła do 0,50% w roku ubiegłym i 0,20% w bieżącym.

A jednak cashback nie umarł śmiercią naturalną. Jest oferowany jednak tylko dla nowych klientów. BPH gwarantuje nam 3% przez rok, ale ta zapisy dla nowych skończyły się w połowie roku. Za to jeszcze większą niespodziankę zrobił T-Mobile, gdzie mamy 5% zwrotu za zakupy jak w dawnym Alior Sync.

Tu założysz konto z 5% cashback w T-Mobile tylko do końca roku


4. Dość liczne 4% w promocyjnych stawkach
W dobie rekordowo niskich stóp procentowych mamy bardzo kiepskie lokaty. A jednak stosunkowo łatwo było o 4% dla łowców promocji. Dla ułatwienia wprowadziłem zresztą zakładkę promocje, żeby nie trzeba było ich szukać w czeluściach bloga.

I tak przykładowo jako prezent 4% dał na prawie cały rok Eurobank i to dla stałych klientów. Najbardziej zaszalał jednak Raiffeisen, który nie dał ograniczeń kwotowych. 
Ostatnio 4% daje na trzech kontach BZ WBK. Oby te czwórki nie zniknęły w 2016.

Tutaj założysz darmowe konto na 4% w BZ WBK


5. Sezonowe oferty lokat powyżej 3% w Idea banku
To dziwny ewenement, który stał się modny w tym roku. Banki wycofały się z oferowania lokat powyżej 3% i dziś czarują super stawkami, niby to atrakcyjnymi, okazyjnymi, obiecującymi złote góry, ale z... dwójką z przodu.

Kto dziś da 3% lub więcej wywołuje euforie i masowe zakładanie depozytów. Niestety robi to praktycznie tylko Idea bank, trudno bowiem na poważnie brać pełne haczyków oferty SKOKów. Z premedytacją 3% z hakiem oglądamy tylko wtedy, gdy kończą się oferty zapadających lokat w Idea banku.


Podsumowując nie był to taki zły rok na jaki się zapowiadał. Niestety kolejny zapowiada się jeszcze mroczniej, ale może uda się wyłowić znów jakieś fajne promocje. Nieco pozytywniej jawią się pozabankowe promocje. Co było najlepszego w tym roku dziś na PP3.

Ciąg dalszy: Najlepsze pozabankowe okazje roku 2015

42 komentarze:

 1. Z tym Raiffeisenem to bym poczekał do początku stycznia jak nam wypłaci podwojone odsetki. To była chyba najbardziej zakręcona promocja w tum roku - konto wc na 4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiosenne lokata na 6% + możliwość założenia dwóch lokat mobilnych na 4% też były całkiem spoko w Raifie.

   Usuń
 2. Ja już przeniesiony do IDEA CLOUD, zalogować się udało, lokaty nie zniknęły, stare ustawienia do zwrotu środków (numer konta w innym banku przetrwały), hasło zmieniacie na maskowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, po powyższym wpisie zobaczyłem jak jest u mnie i faktycznie przywitał mnie złowieszczy komunikat:
   Drogi kliencie "pożegnaj się ze starym dobrym interfejsem"...
   I komunikat na powitanie: załóż lokatę cloud i "marnuj kwotę 10% na nieoprocentowanym koncie".

   Usuń
 3. u mnie są jakieś bugi w idea cloud jak się wejdzie w parametry lokaty to widnieje rachunek do zwrotu środków ale odnawialność lokaty się aktywna (można wyłączyć autoodnawialność), w innej jest wsio ok (jak w starym systemie), jeszcze w innej jest konto do zwrotu środków, autodnawialności nie można wyłączyć...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też przeniesiony do IDEA CLOUD - mam kilka lokat i w starym systemie wszystkie były ustawione jako nieodnawialne, teraz jest tak w nowym systemie) co lokata to inaczej:
  1. widnieje konto do zwrotu środków w innym banku, odnawialność jest włączona i nie można jej ręcznie wyłączyć
  2. widnieje konto do zwrotu środków w innym banku, odnawialność jest włączona i można jej ręcznie wyłączyć
  3. widnieje konto do zwrotu środków w innym banku, odnawialność jest wyłączona - czyli jak po staremu.

  Coś się pomieszało po przenosinach w parametrach lokat...

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy28 grudnia 2015 08:51 u mnie też tak się dziwnie się poprzenosiły lokaty do nowego systemu w jednych odnawialność jest na TAK i można ją wyłączyć (jest przycisk wyłącz), w innych odnawialność jest na TAK i nie można jej ręcznie wyłączyć (brak przycisku), jeszcze w innych wsio jest ok - odnawialność jest na NIE - zaznaczam że we wszystkich powyższych jest numer konta do zwrotu środków winnym banku, a w starym systemie miałem wszystkie lokaty ustawione jako nieodnawialne

  OdpowiedzUsuń
 6. Przy jakiej lokacie mozecie wylaczyc odnawialnosc ? Ja przy mikolajkowej i grudniowej nie moge

  OdpowiedzUsuń
 7. przy piątek trzynastego, NR1, listopadowa nie mogę zmienić na nieodnawialną, oby do wiosny, NR1, bezkonkurencyjna mogę - czyli dwie lokaty NR1 w jednej mogę zmienić ręcznie odnawialność a w drugiej nie mogę

  OdpowiedzUsuń
 8. zaznaczam że niektóre lokaty są tak jak w starym systemie - czy od razu jako nieodnawialne i nic nie trzeba robić - widać jakieś bugi ma system

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy lokatach zalozonych w nowym systemie nie ma opcji wylacz a przy tych w starym jest. Czyli jak stare lokaty sie pokoncza to przy wszystkich nie bedzie

   Usuń
 9. Pytanie do tych co mają już clouda jakiś czas : w którym miejscu pojawią się przycisk "PRZEDŁUŻ" lokatę, w starym systemie ten przycisk był czas tylko że był na szaro i uaktywniał się na 5 dni przed końcem lokaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja nie ma przedłuż dla lokaty ale mogę zmieniać i edytować włączenie i wyłączenie autoodnawiania. Fakt tylko dla lokat które się kończą 2 stycznia. Dla pozostałych nic nie mogę zmieniać.

   Usuń
  2. Anonimowy28 grudnia 2015 10:54 - czyli przez neta nie można przedłużyć lokaty nawet jak ustawiona jako nieodnawialna? jak w starym systemie?

   Usuń
 10. Trzeba zadzwonić na infolinię banku! :) albo poczytać

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie na razie po próbie logowania:
  504 Gateway Time-out
  The server didn't respond in time.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz jak najszybciej zwijać kasę z tego banku, bo powyższy komunikat jest standardowy od lutego 2015 roku. Kiedy to migrują ogromną liczbę klientów, jaką ma ten bank.

   Podobno od nowego roku będzie aplikacja mobilna, ale czy w styczniu czy w grudniu, to kwestia sporna.

   Usuń
 12. Tomas28 grudnia 2015 10:18 - wolę info z pierwszej ręki - czyli od klientów którzy mają clouda już jakiś czas

  OdpowiedzUsuń
 13. Przedluz pojawia sie jak wejdziesz na lokate i tam masz taki wielki zielony prostokat ale to tylko na pare dni przed koncem lokaty

  OdpowiedzUsuń
 14. Pytanie do tych co mają już clouda jakiś czas : w którym miejscu pojawią się przycisk "PRZEDŁUŻ" lokatę, w starym systemie ten przycisk był czas tylko że był na szaro i uaktywniał się na 5 dni przed końcem lokaty

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja cały czas loguję się na stary system. Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwidoczniej nie miałeś e-maila do migracji nowego systemu Idea Cloud, skoro logujesz się dalej do starego systemu, tak samo jak i ja.

   Usuń
 16. Anonimowy28 grudnia 2015 11:01 - już niedługo :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja mam takie pytanie : też już mam clouda i przy niektórych lokatach w jej parametrach widnieje konto do zwrot środków w innym banku (ustawione jeszcze w starym systemie) ale lokata jest jako odnawialna i nie można ręcznie jej zmienić - czy jak zadzwonię na infolinię to chyba nie będę musiał podawać numeru konta do zwrotu środków (w parametrach lokaty jest podany numer konta do zwrotu), a tylko wydam dyspozycję aby zrobioną lokatę jako nieodnawialną? - trochę to dziwne bo lokata jest jako odnawialna a mimo to jest podany numer konta do zwrotu - chyba mają jakieś błędy

  OdpowiedzUsuń
 18. A jak poradzą sobie z tymi, co mają dostęp do nowego systemu i do starego? Tak na przykład, jak ja.

  OdpowiedzUsuń
 19. Anonimowy28 grudnia 2015 12:39 uuu to jesteś jakiś wyróżniony.. nic tylko się cieszyć :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiam się w jaki sposób dokonają migracji. Konto idealne, 1 konto Zyskowne ze starego systemu, chodzi mi dokładnie o nr rachunku, pozostałe 2 Konta Zyskowne z numerem nowego systemu Idea Cloud. Lokaty zakładane w starym systemie posiadają numery rachunku z nowego systemu. Nie wiem, jak bank poradzi sobie z tym problemem.

   Usuń
 20. Polcan, napisałeś:
  "Za to jeszcze większą niespodziankę zrobił T-Mobile, gdzie mamy 5% zwrotu za zakupy jak w dawnym Alior Sync, promocja kończy się już za kilka dni."

  Możesz podać link do źródła tej informacji o końcu promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już mi inny czytelnik zwrócił uwagę na ten zapis w mailu. Sprawdziłem jeszcze raz regulamin i jest tam zapis, że bank na dwa miesiące przed zakończeniem promocji da o tym znać.
   Uczciwie więc muszę przyznać, że zaszła pomyłka z inną promocją. Wpis o zakończeniu więc skasowałem. Dzięki za czujność:)

   Usuń
 21. Jak w tym dziadostwie Ideii wygenerować sobie PDF z potwierdzeniem przelewu?
  Mam jakieś udostępnij, a jak zrobić PDF'a nie widzę?

  Z góry dziękuję za pomoc!
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OK, ogarnąłem - absurdalne rozwiązanie...

   TomL

   Usuń
  2. Hehe. Jak wiele innych rzeczy w tym systemie. Chyba nie chcą mojej kasy, to uciekam.

   PS. Raffi planuje coś nowego? Czy też będzie ewakuacja?

   Usuń
 22. Pastwię się nad Ideą na Fejsie i nagle zamknęli mi usta. Pisaliście o tym też to widziałem że w przewodniku podlinkowanym w mailu było napisane o możliwości zmieniania lokaty na nieodnawialną. Teraz czytam ten przewodnik i już tego nie umiem znaleźć. Zmienili? Albo ja źle szukam. Wypowiedzcie się .

  OdpowiedzUsuń
 23. jest to info :
  http://ideacloud.pl/doc/IB_Idea_Cloud_przewodnik_21.04.2015.pdf

  "Poniżej w sekcji dodatkowej można znaleźć pozostałe jeszcze bardziej szczegółowe informacje oraz związane z nimi opcje. Można zmienić rachunek do zwrotu środków, zmienić odnawialność lokaty lub zerwać lokatę, jeśli nastąpi taka potrzeba"

  OdpowiedzUsuń
 24. Adi Ytr28 grudnia 2015 20:40 - wklei im screena na fejsie - bo jest mowa w przewodniu że można zmienić odnawialność lokat

  OdpowiedzUsuń
 25. Mysle ze szkoda czasu na wklejanie screenow na fejsie,trzeba pogodzic sie z tym ze jedynym wyjsciem jest zrywanie pierwszego dnia nowej lokaty i tyle nam zostaje

  OdpowiedzUsuń
 26. Anonimowy28 grudnia 2015 21:51 to jest dobre jak ma się konto w IDEA BANK (szybko można zasilić kolejną lokatę), takie zrywanie i ponowne przelewanie z innego banku to dodatkowa robota - to już wolę zadzwonić na infolinie i zmienić lokatę na nieodnawialną i ewentualnie ją przedłużyć przez system (jeśli akurat będą mieli dobrą ofertę)

  OdpowiedzUsuń
 27. Koledzy którzy przeszli dziś do IDEA CLOUD zmieniał już ktoś z was lokatę na nieodnawialną poprzez infolinię? poszło gładko?

  OdpowiedzUsuń
 28. Obecnie mam 2 lokaty w ideabanku. Jedna się kończy 21 stycznia 2016 i mam przy niej opcję wyłączenia autoodnawiania lokaty (guzik jest aktywny wygląda tak samo jak guzik zerwij), natomiast druga kończy się dopiero w 2017 i przy niej nie mam takiej możliwości (nie ma guzika). Obie lokaty były zakładane na starym systemie. Może opcja ta pojawia się gdy do zakończenia lokaty jest niewielki termin?

  OdpowiedzUsuń
 29. Wrzuciłem im to ale.... nie robi to na nich większego wrażenia Cieszmy się że jest funkcja zerwij :) Przyznam szczerze że nieraz zapominałem ustawić na nieodnawialną i też dało się z tym żyć. Zawsze jednak zapisuję i kontroluję datę kiedy lokata kończy swój żywot.

  OdpowiedzUsuń
 30. W ramach reklamowanej tu promocji..Czy ktoś otrzymał bonus od comperii za założenie konta w eurobanku? Koniec roku się zbliża a u mnie nie ma wpływu.. czekają do ostatniego dnia??

  OdpowiedzUsuń
 31. Mam pytanie odnośnie promocji konta firmowego w mBanku z portalem bankier.pl
  Czy od wypłaconej premii 200zł od Bankier.pl trzeba odprowadzić podatek? W regulaminie promocji "200 zł na start z Bankier.pl" nie ma żadnej informacji o podatku.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...