czwartek, 31 grudnia 2015

Lokata Video czyli nowa oferta w Raiffeisen dla posiadaczy konta


Wszystkim fanom lokat polecam dziś wpis na PP3 dotyczący lokaty na... 8%:) I nie jest to lokata z dodatkiem funduszu. Zresztą nawet gdyby szukać takiego niemiłego potwora, to i tak znajdziemy tam tylko 5%, góra 6% w przypadku Optimy z podziałem wsadu po połowie.

Oferta dotyczy jednak banku spółdzielczego, znacznie mniej znanego aniżeli SK bank, co znacznie ograniczy ilość chętnych. Artykuł pozostanie zatem raczej tylko ciekawostką, miłym akcentem kończącego się, niezbyt ciekawego z punktu widzenia lokat roku.

A jakie są realia nielokalne, dostępne dla każdego? Wczoraj omówiłem ewakuację z Raiffeisen ze względu na kończącą się dziś promocję konta WC. Wymusza to szukanie nowych rozwiązań, ale być może okaże się, że warto zostać?

Idea bank zawiódł na całej linii. Lokata Tylko Dziś na 3,50% skończyła się wczoraj, a bank nie zaproponował niczego w zamian. Nie było w tym roku lokaty świątecznej, nie ma też noworocznej. Jest tylko marnie oprocentowana grudniowa.

Optima od dłuższego czasu obstawia swoje 2,80% co też jakoś nie zachęca do powrotu. Co nam zatem pozostaje?

Od nowego roku o 3,00% będzie bardzo trudno

Okazuje się, że lepszą lokatę znajdziemy... w Raiffeisen. Wydawać by się mogło, że poza wabikami, najwyżej oprocentowane lokaty to mobilne. A jak wiemy mobilna w Raifie dziś jest tylko na poziomie 2,60%.

Okazuje się jednak że jest tutaj nowa Lokata Video na 2,85%, a to więcej niż w Idea bank czy Optimie. Mało, ale przy braku konkurencji warto się przyjrzeć jej bliżej, tym bardziej, jeśli część środków i tak się uwalnia od jutra.

Czas trwania można zaliczyć do standardowych 3 miesięcy, może więc być przydatna na wypadek, gdyby coś ciekawego pojawiło się na początku drugiego kwartału nowego roku. I można tu ulokować więcej aniżeli na typowym wabiku bo 50.000 zł.

Gdzie tu jest trick, że można zarobić więcej niż daje lokata mobilna? Po pierwsze lokata jest adresowana do posiadaczy konta w Raiffeisen Polbank, czyli de facto do nas:) Kto jeszcze nie posiada tutaj konta może sobie je założyć.

Link do Konto Wymarzone za zero w Raiffeisen Polbank

Po drugie trzeba aktywować bezpłatną usługę Video Advisor i koniec. W sumie niewiele i bez przenosin. Pytanie cóż to jest ów Video Advisor? Wstępną informację widzimy niżej.
Wygląda niegroźnie. Być może przyda się to lokatowcom czystej krwi, którzy nie lubią czekać na mozolne wahania Idea banku. Postanowiłem to przetestować. Lista czynności do wykonania znajduje się poniżej.Logujemy się zatem do bankowości R-online. Wybieramy Wnioski i Umowy/Lista Moich Spraw. Wygląda to następująco:


I od tej pory czekamy co będzie dalej.
29 komentarzy:

 1. naimiemimichal31 grudnia 2015 08:53

  Według tabeli opłat, która będzie obowiązywać od 4 stycznia (czyli w sumie od momentu gdy będzie można "bezpiecznie" sobie wyciągnąć środki z KWC), oprocentowanie tej lokaty wynosić będzie 2,60%

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zalozylem lokate Power w Idei na 3,00% na 6M,tam jest bez ograniczenia kwotowego

  OdpowiedzUsuń
 3. W Idei jest ciągle lokata Power (6m, 3%, nowe środki).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złożyłem dwa wnioski na 6 miesięcy oraz na 9 miesięcy 3% (oczywiście nowe środki) z Raiffeisen KWCel z datą ważności do 05.01.2016r..

   Usuń
  2. Co to precyzyjnie oznacza "nowe środki" ?

   Usuń
  3. Nowe środki tzn. pochodzące z innych banków oraz saldo musi być wyższe od tego z dnia 20-tego poprzedzającego miesiąc wpływu(zaksięgowania) środków na lokatę Power w Idea Bank.

   Usuń
 4. Chodzi o to, że to ustawienie lokaty na nieodnawialną co poniektórym nie działa. A u mnie działa.

  OdpowiedzUsuń
 5. czy środki z Raisfizen Polbank są uwolnione od 1 cz 4 stycznia jeżeli chcę załżą nową lokatę wideo

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam kilka drobnych uwag/pytań:

  1. Niedawno wycofałem środki z lokaty w Idea Bank. Czy ktoś wie jak oni definiują nowe środki ? Czyli od jakiej daty ? W ramach dygresji powiem, że w takim Getin Banku wciąż obowiązuje data 30.07.2015. Czyli jak 01.08.2015 wypłaciłeś np. 20.000, to jak teraz je wpłacisz ponownie, to wciąż nie są to nowe środki !

  2. Należy pamiętać, że oferta KWC w Raiffie wciąż nas obowiązuje, więc Idea bank dopiero pod nasza ewakuację na dzień 04.01.2016 może przygotować jakiś ekstra jednodniowy produkt - do pilnego monitorowania !

  3. Natchniony artykułem Polcana o problemie Raiffeisen na przełomie roku udałem się do placówki banku. ZAPEWNIONO MNIE !!!, że przy osobistym zgłoszeniu w placówce, mogę bez problemu JEDNORAZOWO, W JEDNEJ TRANSZY, przelać nawet 1.000.000, jeśli tyle mam i jeśli mam takie życzenie. Z całym szacunkiem, ale trochę nie rozumiem tego całego zamieszania z 50.000 i 200.000 limitu i tego całego bicia piany przez czytelników bloga w poprzednim wpisie Autora.

  Życzę Autorowi i wszystkim Czytelnikom niniejszego bloga udanej zabawy Sylwestrowej i samych sukcesów oszczędnościowo - inwestycyjnych w nadchodzącym nowym 2016 roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Trąbione na lewo i prawo wystarczy poczytać choćby moje wpisy.
  Zakładasz lokatę ale nie jesteś w stanie z poziomu systemu ustawić jako nieodnawialna. Nie łudź się że możesz bo zobaczysz coś takiego
  http://obrazki.elektroda.pl/9984120900_1451558651.jpg
  ale po podjęciu próby zobaczysz to
  http://obrazki.elektroda.pl/1242280500_1451558783.jpg

  Wszystko jasne ?
  Zostaje ci infolinia albo pilnowanie aby w dniu zakończenia zerwać lokatę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla lokat nieodnawialnych nadal sie pojawia,ale pamietaj ze bedzie nieodnawialna tylko jak zadzwonisz albo oddzial

   Usuń
 8. W nowym systemie funkcja Odnawialność: Nie została zablokowana.
  Możliwości:
  - czekasz aż lokata się skończy i odnowi na 0,1% i wtedy zrywasz
  - dzwonisz na infolinię i zrywasz - płatne i czekanie
  - idziesz do placówki - trzeba ją mieć+grillowanie
  - spamujesz na fb i prosisz ich o kontakt - tzn. wysyłasz numer do kontaktu na fb@ideabank.pl

  To chyba jedyne opcje. Rzekomo od nowego roku ma być aplikacja mobilna (nie wierzę w to), może tam da się zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 9. W Idea Cloud w szczegółach lokat brak jest wyłącznika nieodnawialności lokat. Tzn w starym systemie samemu można było edytować, czy lokata ma być odnawialna na warunkach oprocentowania lokaty standardowej o wiele niższej, czy też nie. W nowym systemie przy zakładaniu nowych lokat takiej opcji nie ma. Po prostu przy odnowieniu trzeba będzie lokaty zrywać lub dzwonić na infolinię w celu jej edycji (zmiany).

  OdpowiedzUsuń
 10. Co do ewakuacji z KWC w tabeli opłat i prowizji wyrażnie, a nawet bardzo wyraźnie jest napisane ze można zrobic jeden przelew wewnętrzny za darmo, jeden zewnętrzny za darmo, i jedną wypłate gotówkowa za darmo w danym miesiącu kalendarzowym. Potwierdzałem to i w placówce i na infolini dodatkowo.Więc moim zdaniem najkorzystniej jest zrobić jednego dnia przelew zewnętrzny na 200k, drugiego dnia przelew wewnętrzny na ror i z niego na zewntrz następne 200k a 15 stycznia odebrać w kasie oddziału gotówką odsetki. Bo przelewając wszystko jednego dnia na ror i tego samego dnia robiąc przelew na 200k na zewnątrz pozostałe 200k zamrażamy na ror do następnego dnia. Dodatkowo na infolini dowiedziałem sie ze można indywidualnie wnioskować o wyższy limit niż te 200k i będzie on indywidualnie rozpatrzony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdziwe rozterki odnośnie Raiffeisen KWCel dotyczą raczej tego, czy po 15 stycznia wszyscy zasłużą na bonusowe oprocentowanie (potencjalne kruczki regulaminowe). Jeśli wszyscy uciekną z KWCel do innych banków, to Raiffeisenowi może nie zależeć specjalnie na bonusowaniu takich słabawych klientów. Jak pamiętam wszelkiej maści wątpliwości było tak wiele, że nawet Autor przygotował swego czasu bezprecedensową blogową gorąca linię ze specjalistą z tego banku. Same opisywane kwestie przelewowe to tylko drobny problemik techniczny.

   Szanownemu Autorowi proponuję noworoczny artykuł – Bangsterskie Maliny Roku 2015. Do ewentualnej nagrody nominuję BGŻ Optima za słynny jesienny „Francuski Numerek”, dotyczący gwałtownej zmiany w definiowaniu nowych środków na KO.

   Jak przestać być na blogu Anonimowym i zyskać takiego pięknego Avatara jak kolega D z wpisu powyżej ?

   Usuń
  2. Nie planowałem przyznawania Banksterom malinowych wyróżnień, choć byłby to fajny pomysł. Być może w tym roku będziemy sobie co miesiąc odkładać wtopy i zbierzemy je sobie pod koniec 2016.

   W tym roku bezapelacyjnie wygrałby Paribas, bo nie tylko jego Optima zrobiła wspomniany przez Ciebie numer, już będąc pod skrzydłami Francuzów, to też sam Paribas będzie długo kojarzony z aferą tabletową.

   Usuń
 11. Anonimowy31 grudnia 2015 11:51 - ja dzwoniłem na infolinię - czekałem na połączenie może 2 minuty i od ręki mi wyłączyli odnawialność lokat - szybko i bezboleśnie- zaletą jest że mam darmowe rozmowy na stacjonarne więc mi nie przeszkadza mogę dzwonić jak zablokowali przez neta tą opcję

  OdpowiedzUsuń
 12. Oferta w Idea się pogorszyła, brak promocyjnego oprocentowania nawet na przełomie miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
 13. Polcan skąd wziąłeś te 2,85% na tej lokacie Video? Bo ja na stronie RP znalazłem niestety tylko 2,60%
  http://raiffeisenpolbank.com/klienci-indywidualni/oszczednosci/lokata-video

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No żesz, nie odpowiadam za to że bank zmienia sobie oprocentowanie w dniu publikacji artykułu już po jego ukazaniu się:(
   Te 2,85% było jeszcze wczoraj. Zresztą zapowiadałem ten artykuł w komentarzach, zaś D-iabełek odgadł, że chodzi o Lokatę Video:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2015/12/jak-bezpiecznie-ewakuowac-sie-z.html?showComment=1451504058965#c5034539772010280226

   Usuń
  2. Zwracam honor i proponuję wszystkim się ewakuować w imię protestu, może wtedy docenią co stracili i znowu podwyższą oprocentowanie

   Usuń
 14. wydaje mi się, że rano było jeszcze 2,85%...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako ciekawostkę powiem Wam, że prośbę o kontakt z doradcą video prezentowaną w artykule wysłałem około godziny 16:00.
   Jak widzicie na ostatnim screenie doradca ma się skontaktować tak szybko jak to będzie możliwe.
   Do chwili obecnej nie było żadnego kontaktu, a w międzyczasie z 2,85% zrobiło się 2,60%.
   A taki fajny bank się wydawał...

   Usuń
 15. Do idea banku nawet nie da się zalogować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze że już tu nie mam lokat, po wczorajszym dniu odechciało mi się korzystać z usług tego banku na jakiś czas.

   Usuń
 16. Pol, nie rób Idei "dywersji", ja tam jestem zadowolniona. Wszystko mi w IB gra i buczy no i nie robią takich hec jak w Rajfie a i ofertę mają najciekawszą do wzięcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma zamiaru robić dywersji, oferta w końcu broni się sama. Zniechęcił mnie jednak idea cloud, bo takich hocków klocków z bankowością to nie pamiętam od dawna.

   Usuń
  2. Przecież byłeś Getinowcem, był czas przywyknąć :)

   Usuń
  3. Byłem, byłem. Do czasu zmiany bankowości z tej jaką miała idea na kafelkową, do której jakoś nigdy nie przywykłem.
   Cóż dostęp do gotówki musi być natychmiastowy, dla mnie to priorytet i tylko jakoś u czarneckiego jest z tym problem.
   Nie wykluczam powrotu w przypadku, jeśli będzie jakaś naprawdę fajna oferta, tyle że dla mnie lokaty nie powinny trwać dłużej niż trzy miesiące.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...