wtorek, 29 grudnia 2015

Skazani na Idea cloud czyli jak zmarnować lokatę na 3,20%


Ja już przeniesiony do IDEA CLOUD, zalogować się udało, lokaty nie zniknęły, stare ustawienia do zwrotu środków (numer konta w innym banku przetrwały), hasło zmieniacie na maskowane?

Życzenia spokojnych świąt w tym roku zakłócił Idea bank. Święta to czas kiedy sprawy codzienne powinny pójść na kilka dni na bok, a jednak klienci niebieskiego banku dostali pod choinkę zamiast świątecznych życzeń informację o wyroku.

Szanowni Państwo, informujemy, że w ciągu 5 dni udostępnimy Państwu nowy serwis transakcyjny Idea Cloud, stanowiący bankowość internetową Idea Bank SA.

Od momentu nadania dostępu do Idea Cloud nie będzie możliwe logowanie do dotychczasowego serwisu transakcyjnego.


W efekcie pod życzeniami wesołych świąt, rozgorzała dyskusja o przydatności nowego interfejsu Idea bank. I niestety od wczoraj przymusowy wyrok został wykonany bez pytania czy klienci tego chcą czy nie. Przywitał nas taki ekranik.


Koniec starego dobrego intefejsu


Jaka jest nowa odsłona Idea banku? Ciekawi mogli sobie pooglądać pdf załączony do fatalnego maila. Nie przeglądałem go, ale sądzę, że nie ma w nim informacji o tym, że w nowym interfejsie będziemy bombardowani... reklamami.

Jeszcze człowiek się nie zalogował, a już atakuje nas ogłupiająca reklama o lokacie, na której przymusowo musimy marnować kasę na koncie.Niby oprocentowanie atrakcyjne, ale obwarowane warunkami, które łatwo nie spełnić, w efekcie czego zamiast obiecanych 3,20% czy 3,00% dostaniemy tylko... 0,50%. Mało tego, bank zastrzega sobie, że 0,50% będzie przysługiwało za cały okres umowy!

Co to oznacza? Ano fakt, że nawet jeśli mieliśmy lokatę na 4 miesiące, pilnowaliśmy przez cały czas, żeby nasze saldo stanowiło 10% wartości kwoty na lokacie, a w którymś dniu, choćby i ostatnim nasze saldo było mniejsze z powodu jakiegoś pilnego przelewu, to adieu 3,20%. 

Kogoś zacznie denerwować, że środki się marnują na koncie z 0% i postanowi założyć lokatę Ping Pong? To samo, Idea bank zredukuje stawkę do 0,50% ku swojej uciesze i desperacji klienta.

Komuś zamarzy się pisanie reklamacji? O nie bratku, cyrograf podpisałeś, szczegóły były na 5 stronie spośród 16, do których trzeba się było przedrzeć szukając warunków. Albo mogłeś sobie przeczytać artykuł Nowa "gwiazda" Idea banku na blogu Finanse po Godzinach. Tyle, że artykuł ukazał się w... lutym, więc kto go jeszcze pamięta?

Po zalogowaniu się pierwszą rzeczą jaka jest nowością to znów reklamy. Reklamy można uznać za dobre, jeśli są dobrze dobrane i oferują to, co faktycznie może się nam przydać. Pytanie jednak, po co Kowalskiemu reklama konta Firma to ja?

Ilu klientów Idea posiada firmę?

Wczorajszy artykuł znów zdominowały wpisy na temat nowego interfejsu. Czytelników interesuje głównie sprawa odnawialności lokat. U mnie wygląda to tak:

 
Teoretycznie autoodnawianie można wyłączyć


Mnie interesuje inna sprawa. Gdzie w nowej bankowości są teraz kulisy? Mam na myśli ostatnią zakładkę ze starego interfejsu, gdzie były szczegóły dotyczące polisolokat typu Lokata Idealna, czy popularne struktury?

Ciąg dalszy: Test nowej bankowości Idea cloud czyli jak znika kasa z lokat

61 komentarzy:

 1. Bałagan zrobili aż przykro patrzeć. Ją się nie mogłem zalogować, bo miałem nie zaktualizowany dowód. Próbowałem dodzwonić się na infolinię - koszmar- 3x 30 minut. Pewnie "zadowolonych klientow" takich jak ja było więcej. Nic nie Załatwilem, czekała mnie przymusowe wizyta w oddziale. Kolejna godzina z głowy. Paznokcie bym powyrywal osobników, który wpadł na pomysł żeby zrobić tak poważna zmianę dla setek ludzi między świętami, kiedy obsada w banku jest zdziesiatkowana urlopami.
  Kliknijcie się w głowę Managerowie Idea ciężkim młotkiem :( Skandal !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja od września czekam na przeniesienie do Idea Cloud i wciąż... nie dostałam rzeczonego maila. Ten bank robi rzeczy odwrotnie, niż życzy sobie klient! Odradzam. Niestety kupiłam strukturę, która wiąże mnie z nimi jeszcze na półtora roku, w przeciwnym razie dawno zamknęłabym konto.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Cuda cuda ogłaszają..." myślałem że tak zacznę swój wpis gdyż zacząłem ustawiać lokatę na nieodnawilną Co prawda mam inne przyciski niż np Polcan no ale... nacisnąłem, nawet sms przyszedł iiiiiii....... "nastąpił nieoczekiwany błąd..." Druga próba nic z tego, cudu nie będzie :( A mogło być tak pięknie

  OdpowiedzUsuń
 4. IdeaBank ma niezle oprocentowanie lokaty w porownaniu do innych bankow. Gdyby nie to - nikt by tam nie siedzial. To tak jak duza czesc ludzi narzeka na mBank, ale mimo to wszyscy tam siedza, bo maja spory wachlarz bezplatnych uslug i mimo wszystko konto jest stale darmowe (o ile placi sie karta). I tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym mBank trudno się zgodzić. W moim środowisku praktycznie nikt nie ma tutaj konta, poza pracodawcą. I nic dziwnego, bo oferta 2% cashback to trochę za mało by tutaj wracać.

   Usuń
  2. Lokaty były fajne, ale teraz brak dobrych, moja kasa juz z tamtą odpływa, dzisiaj np. wypłaciłem 20 tyś na konto do Optimy.

   Usuń
  3. mBank ma najlepszą na rynku lokatę dla ludzi, którzy nie mogą zaplanować wydatków na dłuższy okres. Chodzi mi o lokatę 2% na 3 dni. Jedyny ból to konieczność ręcznego odnawiania jej co 3 dni czyli składanie wniosku o lokatę, jak to w mBanku, bo oczywiście jest nieodnawialna. Ale coś za coś.

   Usuń
  4. Wolałbym codziennie zakładać ping ponga

   Usuń
 5. Co do odnawialności lokat - przetetowane:
  Stare lokaty przeniesione z poprzedniego systemu - mają przycisk dezaktywacji Odnawailności (jak pokazywał POLCAN).
  Nowe lokaty założone i opłacone w Idea Cluod - nie mają tego przycisku - bank leci sobie w kulki i traktuje własnych klinetów jak półidiotów. Smutne i bez komentarza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca ja mam i tak i tak. Celowo w starym systemie ustawiłem na nieodnawialne a po przeprowadzce mam już odnawialne (niektóre) Próba zmiany.... czytaj wyżej

   Usuń
  2. Potwierdzam u mnie też tak jest. W starym miałem lokatę ustawioną na nieodnawialną, a po przeniesieniu odnawianie włączone, brak przycisku WYŁĄCZ.

   Usuń
  3. Nieprawda. Ja założyłem lokatę jeszcze w lecie już od razu w IdeaCloud i miałem przycisk do wyłączenia odnawialności.

   Usuń
 6. Ponowię pytanie tutaj: czy wie ktoś, gdzie przeniesiono kulisy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukałem, ale dałem sobie spokój.

   Usuń
  2. Ja mam starą wersję ale żadnych "kulisów" nie widzę.... Możesz dokładnie sprecyzować co i jak ?

   Usuń
  3. W starej wersji kulisami nazywaliśmy ostatnią zakładkę po lewej stronie. Tam pojawiały się oferty, których nigdy nie prezentowano na stronie głównej. Tam możesz zobaczyć całą historię struktur oraz polisolokat wraz z dołączonymi pdfami dotyczącymi szczegółów.

   Usuń
  4. Sorki, ostatnia zakładka po prawej stronie. Nazwa była bodaj "Ustawienia".

   Usuń
 7. Adi Ytr29 grudnia 2015 08:08 - mi się udało wyłączyć autoodnawianie tam gdzie był przycisk - zrobiłem to wczoraj, resztę trza zadzwonić na infolinię - robią jakieś problemy?

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlaczego ja nie mam idea cloud? Mam lokatę na dotychczasowej stronie. O co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sprawdziłem właśnie i mam tak samo. Ani e-maila z wiadomością, wciąż dostępne obie wersje logowania. Także jak oni to robią to nie wiem.

   Usuń
 9. Kolejny bank który odwrócił się du**ą do klienta.

  OdpowiedzUsuń
 10. PePe29 grudnia 2015 10:21 to masz podwójną kasę

  OdpowiedzUsuń
 11. No to ostatecznie zapomnijcie o wyłączeniu odnawialności
  "W Idea Cloud zmiana odnawialności lokaty jest dostępna tylko poprzez infolinią lub w oddziale. Możemy do Pana zadzwonić i przyjąć dyspozycję. W tym celu poprosimy o kontakt pod adresem fb@ideabank.pl i przesłanie nam numeru telefonu."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co wy tak wszyscy z tym odnowieniem??? Niech się odnowi. Wchodzisz w system transakcyjny i zrywasz odnowioną. Po kilku godz masz kasę na koncie. Po co jakies wydzwanianie po bankach???

   Usuń
 12. Ewentualna nadzieja w aplikacji mobilnej, jeśli ją faktycznie uruchomią w styczniu. Ale znając ich opieszałość, będzie raczej w połowie roku.
  Mi generalnie póki co system działa normalnie, ale nie jest to jakiś cud techniki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, przepraszam, że piszę to tutaj ale nie widze innej opcji.
   Złożyłem rezygnację z członkostwa w skok kujawiak z dniem 29.12.2015, obowiązuje 3mies okres wypowiedzienia czyli członkiem kasy przestaję być w kwietniu 2016. W myśl jednego z paragrafów ze statutu skoku kujawiak (Rozliczenie z b
   yłym członkiem z tytułu wypłaconych udziałów oraz ich zwrot następuje w ciągu miesiąca od
   dnia zatwierdzenia przez Walne Zgromadzenie (Zebranie Przedstawicieli) sprawozdania finansowego za rok,
   w którym członek przestał należeć do Kasy.) zwrot pieniedzy za udział dostane w lipcu 2017r? rada zbiera się co rok w czerwcu, dobrze rozumuję? na piśmie pani ze skoku wpisała też rok 2017 jako zwrot wkładu członkowskiego

   Usuń
  2. Witaj, dobrze rozumujesz. Skoki mają takie właśnie poślizgi. Pani napisała prawidłowy termin.

   Usuń
 13. Zmiana lokat na nieodnawialne na infolinii IDEA poszła dosyć gładko - na szczęście mam darmowe połączenia na stacjonarne :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Anonimowy29 grudnia 2015 15:55 też zmieniałem przez infolinię z odnawialnych na nieodnawialne (szybko poszło) tylko musiałem wygenerować nowe hasło telefoniczne, bo podobno po przejściu do nowego systemy tamto się zdeaktualizowało

  OdpowiedzUsuń
 15. jeśli zlikwidowali możliwość wyłączenia odnawialności to sorry chłopcy z Idea Banku uciekam od was z moimi 90 tysiącami łaski bez

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opcja jest ale nie w idea cloud,tylko infolinia lub oddzial. Najwygodniej jest uzywac przycisku przedluz

   Usuń
  2. Najwygodniej to zerwać po odnowieniu w systemie samemu. Minuta roboty i po płaczu.

   Usuń
  3. W zasadzie się z Tobą zgadzam i sam tak robię. Ale możesz mi wierzyć, że zrywane lokaty w Idea może być strasznie upierdliwe, co opisałem niżej:
   http://polakcan.blogspot.com/2015/12/test-nowej-bankowosci-internetowej-idea.html

   Usuń
 16. Anonimowy29 grudnia 2015 16:48 - nadal jest ta opcja ale trzeba zadzwonić na infolinię lub udać się do oddziału - ręcznie można edytować numer rachunku do zwrotu środków w razie jakbyś chciał zmienić lub byś źle podał na infolinii

  OdpowiedzUsuń
 17. Na liście założonych lokat nic nie jest posortowane. Panuje bałagan. Depozyty są ze sobą pomieszane. Wcześniej była hierarchia. Lokaty najwcześniej zapadające były na początku, a następnie te z dłuższym terminem zapadalności. Domyślny widok pozwalał szybko sprawdzić, kiedy, która się kończy.

  Teraz Panie i Panowie z IB dali nam (i tak moim zdaniem) niedziałające domyślnie filtry do szeregowania lokat na liście. To chyba celowe działanie, zważywszy, że domyślnie zakładane lokaty mają status ODNAWIALNEJ, a co gorsze, nie zmienisz tego przez Internet. Musisz dzwonić, albo iść do placówki. A podobno mamy XXI wiek. Szczytna Idea.

  Najlepiej zrobić tak jak zrobił IB. W ładną oprawę graficzną włożyć coś co jest mało czytelne i intuicyjne. A może Klient się nie spostrzeże, że lokata "sama" się przedłużyła na MEGA oprocentowanie 0.5%!!! :D ... Co o tym sądzicie?

  Żeby nie było, że jestem taki zły muszę też pochwalić Idea Bank, bo uważam, że mimo to nie jest to najgorszy bank :) Formuła Idea Cloud jest moim zdaniem trafiona. Jak poprawią pewne niedociągnięcia to będzie OK.

  No i przydałaby się aplikacja mobilna... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Nieprawda. Żaden bank nie może cię zmusić do odnawialności lokaty a możliwość jej wyłączenia musi być według prawa dostępna w taki sam sposób w jaki została założona lokata. Jeśli są jakies niezgodności po przejściu na nowy system to jest to sprawa czysto techniczna.

   Usuń
 18. Anonimowy29 grudnia 2015 21:04 raczej czytelnicy bloga to nie jest ciemny lud żeby dał się złapać na przedłużenie lokaty na 0,5%, a reszta jeśli się złapie, no cóż... jest sama sobie winna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś tu liczy aż na 0,50%? Dziś na PP3 informowałem o reklamowanej lokacie odnawiającej się NAWET do 0,20%. I to wcale nie żart...

   Usuń
  2. Mi przedłużyły się wczoraj lokaty w idea banku na 0,1 %

   Usuń
  3. To ją zerwij w systemie po zalogowniu. Wielka filozofia???

   Usuń
 19. polcan29 grudnia 2015 21:37 to bez znaczenia czy 0,5 czy 0,2% jeśli ktoś da się złapać na takie coś (odnowienie lokaty) to nie powinien mieć konta w banku lub zupełnie nie interesuje się swoimi finansami

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy może komuś zdarzyło się że Idea Bank po okresie ważności lokaty zamiast przelać środki na ROR, umieścił je nie wiadomo gdzie, bo środki po prostu zniknęły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarzyło i to niejeden raz. Trwa to zwykle kilka godzin.
   Podobna sprawa jeszcze bardziej irytująca jest w przypadku dokonywania przelewu. Można wysyłać przelew kilkakrotnie, a smsy autoryzacyjne nie dochodzą.
   Potem, gdy już nas nie ma przy komputerze, dostajemy serię smsów autoryzacyjnych już dawno nieaktualnych. A przelew umiera i jesteśmy skazani na jednorazowego ping ponga...

   Usuń
  2. Dziękuję za informację.

   Usuń
  3. Nieprawda z tym umieszczaniem byle gdzie kasy po skończeniu lokaty w Idea. Odnawia sie na 0,1%. Wcale nie trzeba dzwonic na infolinie aby zwrócili kasę. Wystarczy samemu zerwać lokate która sie odnowiła i ręcznie wpisać nr rachunku do zwrotu kasy. Tak zrobiłem i po 4 godzinach miałem kasę na koncie wraz z odsetkami z poprzedniej lokaty. Więc nie widzę tu fizolofi żadnej. Dosłownie minuta roboty. Kto tu gada o jakiś wydzwanianiu do banku lub co gorsza o jakiś znikających środkach,opowiada nie stworzone rzeczy. Jeszcze raz powtarzam NIESTWORZONE !!!

   Usuń
  4. @Anonimowy2 stycznia 2016 15:13
   Bank postąpił całkiem prawidłowo, tak jak w regulaminie. Gdybyś uważnie czytał komentarze na blogach polcana to pewnie nie pisałbyś tego posta powyżej, zajrzyj: mój post 1 stycznia 2016 19:23
   na stronie:
   http://polakcandwa.blogspot.com/2016/01/ranking-lokat-styczen-2016-pierwsza-liga.html#comment-form

   Usuń
  5. przepraszam, źle podłożyłem odpowiedź, powyższy post powinien być do Anonimowego stycznia 2016 20:57

   Usuń
 21. Efektywne oprocentowanie Idea Cloud 3,20% to tak na prawdę 2,88% (minus podatek 19%).
  Za każdym razem 10% kwoty jaką trzeba zabezpieczyć nie pracuje.

  OdpowiedzUsuń
 22. Cześć mam pytanie bo nie rozumiem do końca regulaminu lokaty Power. Jest w nim napisane mniej więcej tak: Za Nowe środki uważa się środki pieniężne Posiadacza Rachunku stanowiące nadwyżkę [...] Rachunkach Terminowych Lokat Oszczędnościowych; [...] na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek
  danej Lokaty POWER.
  Zrobiłem wczoraj przelew z innego banku na świeżo założone konto w idea i również wczoraj założyłem z całej kwoty lokatę Power. Zdziwiłem się gdy dostałem tylko 0,5% bo niby to nie nowe środki. 20go dnia poprzedniego miesiąca nie miałem tam konta a jedynie lokatę bez zakładania konta. Bank poprawnie obniżył w takim wypadku do 0,5% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeżeli były w IDEA bank jakiekolwiek pieniądze, to musiałeś przelać kwotę x + nowa kwota. gdzie x = kwota z 20 miesiąca

   Usuń
 23. Ludzie uważajcie na IDEA BANK. 29grudnia skończyła mi się lokata, nie chciałem jej przedłużyć na warunkach jakie były w opcji. Wycofałem środki na inne konto, i złożyłem wniosek o lokatę power na 2,8% 2M. Pieniądze przelałem 31.12.2015. Dziś się loguję a lokata założona na 0,5% !!! Bardzo proszę o sprawdzenie wszystkich czytających czy jakiegoś psikusa noworocznego nie mają od IDEA BANK. Jestem zszokowany, nigdy nie zostałem tak oszukany. Na domiar złego, z tego co patrzyłem IDEA nie ma lokaty na 0,5% chyba... wiec nie wiem co się stało. Ale moja noga już z IDEA BANK ucieka...
  \zawiedziony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zrozumiałe co się stało. Twoja lokata nie założyła się z regulaminowych NOWYCH środków. Najpierw przeczytaj regulamin lokaty POWER i zrozum dlaczego tak się stało. Wiele postów na tym forum opisuje o co chodzi z tymi "nowymi środkami".

   Usuń
 24. Nadal loguję się po staremu. Nie mam problemów ze zmianą na nieodnawialne. O co więc chodzi? Ale i tak powoli wychodzę z tego banku - za mało dają.

  OdpowiedzUsuń
 25. u mnie lokata kończy się 8 stycznia i nie ma przycisku "przedłuż" w IDEA CLOUD mimo że lokata jest jako nieodnawialna

  OdpowiedzUsuń
 26. Anonimowy3 stycznia 2016 10:02 - U mnie to samo, przyszedł e-maila o końcu lokaty 8 stycznia , loguje się do IDEA CLOUD a tam brak przycisku "PRZEDŁUŻ" zarówno na liście lokat jak po wejściu w jej parametry, a podobno miał być taki przycisk "przedłuż" jak w starym systemie ale nie ma, nie działa też wysyłka wiadomości przez system transakcyjny - jest napis : "wysłanie wiadomości nie powidło się"

  OdpowiedzUsuń
 27. Przycisk przedluz jest tylko dla lokat nieodnawialnych i pojawia sie na 4 dni przed wygasnieciem,sprawdzalem juz na kilkunastu moich lokatach

  OdpowiedzUsuń
 28. Anonimowy3 stycznia 2016 10:56 czyli jutro sie pojawi przycisk przedłuż w IDEA CLOUD dla lokaty kończącej sie 8 stycznia? zawsze to było 5 dni przed końcem w starym systemie jak przychodził e-mail z info o kończącej się lokacie

  OdpowiedzUsuń
 29. Anonimowy3 stycznia 2016 10:56 - czyli w nowym systemie jest inaczej? bo w starym przycisk przedłuż był aktywny na 5 dni przed końcem lokaty (czyli dziś), a w Cloud będzie na 4 dni przed końcem dostępny dla lokaty kończącej się 8 stycznia (czyli jutro? jesteś tego pewien?

  OdpowiedzUsuń
 30. Od dzisiaj w nowym systemie. I od razu niespodzianka, a może to już standard? Nie ma możliwości edycji lokat - opcja automatyczne przedłużenie ustawiona na tak, bez możliwości zmiany.
  Widać mają klientów w głębokim poważaniu. Inaczej nie wprowadzaliby tak marnego systemu. Jedyne wytłumaczenie poza brakiem kompetencji to celowe działanie (może liczą, ze klient nie zauważy, że oprocentowanie po przejściu na standard to ułamek procenta). :(

  OdpowiedzUsuń
 31. Szukam szukam i nie da się zmienić na nieodnawialną. Czekam więc do końca, założą na standardową, wtedy dopiero mogę zerwać standardową. Paranoja, bo trzeba pamiętać, inaczej zamrożą nam środki.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...