środa, 30 grudnia 2015

Jak bezpiecznie ewakuować się z Raiffeisen


Wszystko co dobre ma niestety swój koniec. Oferta Raiffeisena w 2015 z powodzeniem można nazwać najbardziej ambitną. Tylko tu można było założyć jedną lokatę na 6%, dwie mobilne na 4%, zamknąć konto i otworzyć ponownie po 4% bez limitu.

Poza ofertą bank należy też pochwalić za współpracę z blogiem FpG.  Jak pamiętamy po wrześniowym bałaganie przy składaniu wniosków, w październiku rzecznik prasowy zgodził się na udzielanie odpowiedzi pod artykułem Raiffeisen obiecuje być dziś dostępny dla czytelników w sprawie konta WC.

Przychodzi jednak czas na pożegnanie, bo póki co bank nie zaoferował oferty ekstra, jak było w przypadku Toyoty. Czas zatem na ewakuację do cieplejszych krajów. Wielu z Was napakowało tu środków pod kran BFG i pytacie jak to teraz przelać?


Było fajnie:)

Czytelnik Andrzej pisze:
W związku z zakończeniem okresu promocyjnego w Raiffeisenie bardzo przydatne - zwłaszcza dla osób z większymi depozytami - byłyby informacje "jak najkorzystniej (najtaniej) można się ewakuować". Na przykład: czy najkorzystniejszym rozwiązaniem (przy założeniu depozytu 400K) byłoby następujące: 1 przelew (200K) bezpośrednio na własne konto w innym banku (bezpłatnie?) + 1 przelew (200K) na Wymarzone Konto Osobiste, a następnie na konto w innym banku (też bezpłatnie)? Ale: jak w praktyce odbywa się powiększenie limitu transakcji do 200K? Czy można to zrobić od razu na 2 takie przelewy? Nie jest też dla mnie jasne, czy przelewy 200K podlegają opłacie 5 zł jako "realizowane przez Centrum Telefoniczne"? Jeżeli tak, to może lepszym rozwiązaniem jest przelać wszystko (przelew wewnętrzny bez limitu) na Wymarzone Konto Osobiste, a potem dwoma przelewami (po 5 PLN?) na własne konto w innym banku?
Ma się rozumieć "premia odsetkowa" spodziewana w połowie stycznia będzie czekać na przelew do 1 lutego.
Zachęcam do podjęcia tego tematu na Pańskim blogu!


Temat był już podejmowany niedawno w komentarzach, warto go jednak przypomnieć w gorącym okresie. 

To trochę za mało by zostać

Jak w praktyce odbywa się powiększenie limitu transakcji do 200k?
Byłem w oddziale i poprosiłem o zwiększenie limitu do 200k. Nie było z tym żadnego problemu. Wizyta trwała jakieś 5 minut i ograniczyła się do podpisania jednego papierka.

Wystarczy zaznaczyć jedną pozycję i podpisać

Jak najkorzystniej (najtaniej) się ewakuować?
Sprawa wydaje się prosta i powinien zadziałać standardowy plan działania. Każdy przelew z konta osobistego warto rozbić na dwa etapy: najpierw na konto osobiste w tym samym banku, a potem gdzie dusza zapragnie.

W przypadku Raiffeisena rozwiązuje to cały problem. Okazuje się bowiem, że nie ma limitu na przelewy wewnętrzne, więc przeniesienie środków nawet na 400k z WC na WK powinno się odbyć bez zakłóceń. A potem robimy dowolną ilość przelewów do dowolnych banków, firm itd. W ten sposób wszystko powinno się odbyć za darmo.


Dla świętego spokoju wstrzymuję się z wypłatą do nowego roku. Będzie to co prawda dopiero w poniedziałek 4 stycznia, ale nie będę się musiał martwić, że jakiś podpunkt pewnego punkt regulaminu mówi o pełnych trzech miesiącach trzymania nienaruszonych środków.

A co z odroczonym bonusem? W końcu nawet jeśli wyzerujemy konto i przelejemy środki na zewnątrz, to bank nam w styczniu dopłaci owe bonusowe 2% gwarantowane promocją. Należy pamiętać, by nie wypłacać ich w styczniu, bo bank ochoczo pobierze za to opłatę.

Wniosek prosty - będziemy musieli poczekać z wypłatą dodatkowych odsetek do lutego, by nie płacić niepotrzebnie kasy za drugi przelew w styczniu. Na szczęście póki co konto jest darmowe, więc po prostu przetrzymamy je o kolejny miesiąc, bez narażania się niepotrzebnie na opłaty.

A tymczasem dziś 30 grudnia, w środku dnia, w bankowości Idea banku wita nas taki komunikat:


Ciąg dalszy: Test nowej bankowości internetowej Idea cloud

77 komentarzy:

 1. Dziś próbuje się zalogować do Idea bank celem zerwania ostatniej lokaty i wyzerowania konta. Mam do wyboru o dziwo obie bankowości starą i nową.
  Wybieram oczywiście starą - nie działa, przekierowuje mnie i tak na nową.
  Próbuję się logować do nowej - nie działa. Dostaję komunikat: Przerwa techniczna i to w środku dnia! Dołączyłem ją do artykułu...
  Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest od lutego 2015 roku. Wystarczy poczytać posty innych użytkowników na ich ryjboku.

   Usuń
  2. Nawet jest jeszcze lepiej. Zdarzały się sytuacje, kiedy przedsiębiorcy nie mogli opłacić raty kredytu w idea banku, lub zrobić przelewu do zus, us.
   Oczywiście:
   - Bardzo przepraszamy, już nad tym pracujemy prosimy o pesel imię nazwisko blablabla"
   i
   - "zawsze może pan zlecić przelew przez infolinię"
   - A czy będzie wtedy bezpłatny?
   - ... (brak odpowiedzi)

   Generalnie sprawa wygląda tak. Od lutego, kiedy system wprowadzili, ciągle są jakieś awarie, i ich dzielni informatycy z nimi walczą.
   A sam system w 2014 roku zdobył jakieś nagrody, można sobie wyguglować bez problemu.

   Najśmieszniejszy tekst z ich walla: "Migracja tak dużej liczby klientów musi potrwać."

   I trwa od lutego 2015 roku. Nie wiem ilu klientów ma Idea Bank, ale jak tata łączył się resztą rodzinki, to jakoś odbyło się to bez problemu. Napisali że od tego i tego klienci noble, getina, getinka, open logują się do nowego systemu i już.
   mbąk też to chyba jakoś szybciej zrobił, a też miał kilka odnóg.

   Tu nie potrafią sobie poradzić z przeniesieniem z jednego systemu do drugiego.

   Takie sobie absurdziki.

   Usuń
  3. Witam,

   Takie głupie pytanie (W zasadzie 2):
   1) czy w grudniu trzeba było coś wpłacić żeby mieć bonus oprocentowanie (za grudzień?)
   2) zakładając wypłatę środków z konta - najpierw wymarzony cel wszystko (no limit) na to zwykłe - potem to zwykłe porcjami poza bank. Pierwszy przelew zewnętrzny darmowy a kolejne płatne (ile?) czy ze zwykłego poza bank każdy przelew płatny (ile?)

   Usuń
 2. Szanowny Autorze,
  Nie będę ukrywał, że jestem nieco rozczarowany artykułem.

  1. Jak w praktyce odbywa się powiększenie limitu transakcji do 200k? Gdybym mieszkał w miejscowości, w której jest oddział, nie zadawałbym tego pytania. Poza tym nie jest dla mnie jasne, czy można to zrobić od razu na 2 takie przelewy i zrealizować je w jednym dniu?

  2. "W przypadku Raiffeisena rozwiązuje to cały problem. Okazuje się bowiem, że nie ma limitu na przelewy wewnętrzne, więc przeniesienie środków nawet na 400k z WC na WK powinno się odbyć bez zakłóceń. A potem robimy dowolną ilość przelewów do dowolnych banków, firm itd. W ten sposób wszystko powinno się odbyć za darmo." A co z dziennym limitem przelewów (50K)???

  Andrzej (cytowany wyżej)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do pytania o zwiększanie limitu. Konsultanta poinformowała mnie, że można zrobić to w bankowości internetowej samemu.
   Po zalogowaniu wybierasz Ustawienia w prawym górnym rogu, po czym bankowość internetowa/limity dzienne.
   Wszelkie zmiany zatwierdza się smsem.
   Ja tutaj widzę 200.000 zł bez możliwości jakiejkolwiek edycji, pewnie ze względu na fakt, że w polu do wykorzystania nic mi nie zostało.
   Jeżeli jest możliwość zmiany limitu samemu, to raczej tylko tutaj.

   Usuń
  2. U mnie limit "standardowy" czyli 50000 bez możliwości edycji.
   Andrzej

   Usuń
  3. Co do pytania nr 2
   Jestem po rozmowie telefoniczną z konsultantką. Limity przelewu dotyczą tylko przelewów zewnętrznych, więc jeśli zwiększysz je do 200k, to tylko tyle będziesz mógł przelać w ciągu dnia na zewnątrz.

   Usuń
  4. Więc spróbuj telefonicznie. Gdyby i to nic nie dało, trzeba będzie niestety porcjować przelewy...
   Dlatego zawsze jak mijam bank, wpadam i załatwiam to co potrzebuję. Ostatnio miałem ten problem w BOŚ. Limity można zmienić tylko w oddziale...

   Usuń
  5. @ Andrzej
   Gdy nie masz placówki pod ręką, podwyższenia limitu przelewów zewnętrznych do 200 tys. PLN dziennie bez problemu można dokonać na infolinii. Trzeba mieć do tego uwiarygodniający klienta TelePIN, który uprzednio można ustalić w systemie transakcyjnym. Ja tak zrobiłem i mam od ręki 200 tys.

   Usuń
  6. Dziękując za dotychczasowe wyjaśnienia powinienem właściwie zakończyć ten wątek, aby nie zostać posądzonym o upierdliwość. Tym niemniej - szczerze mówiąc - wciąż nachodzi mnie myśl o takim rozwiązaniu: jeden przelew 200K bezpośrednio do innego banku; w tym samym dniu(? - i tu jest wątpliwość) jeden (=drugi) przelew 200K wewnętrzny (na konto osobiste), a potem już (jako przelew z innego konta niż Wymarzony Cel) dalej na zewnątrz...
   Andrzej

   Usuń
  7. To za drugi przelew, ten na konto osobiste bank pobierze opłatę.
   Tylko jeden przelew z konta oszczędnościowego jest darmowy.

   Usuń
  8. Raczej jeden na konto wewnętrzne darmowy + jeden na konto zewnętrzne darmowy...
   Andrzej

   Usuń
  9. Jak dla mnie jeden darmowy z konta oszczędnościowego, nieważne czy na zewnątrz czy wewnątrz.
   Za to nieograniczona ilość darmowych z konta osobistego, na dowolne konta czy to wewnętrzne czy zewnętrzne.
   Tak przynajmniej jest w każdym banku w Polsce.

   Usuń
  10. Z rozmowy z konsultantką wynika, że - niestety - masz rację.
   Andrzej

   Usuń
 3. Widać mieli chwilową awarię. Zalogowałem się teraz bez problemu. Logowanie do nowego cloud

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się już zalogowałem. Lokata zerwana, środków na koncie brak...

   Usuń
  2. Mija 15 minut, odświeżanie co minutę nic nie daje, środków dalej brak. Hmmm...

   Usuń
  3. Po pół godzinie oczekiwania na środki moja cierpliwość się wyczerpała i wylogowałem się.

   Usuń
  4. hi hi hi :) niech się ten rok już zakończy bo pełno w nim niespodzianek

   Usuń
  5. Z ciekawości zalogowałem się właśnie do Idea banku. Trzeba to robić przez wpisywanie 4 razy różnych haseł i loginów najpierw przez starą bankowość potem przez nową...
   Efekt? Środków na koncie dalej brak, mimo iż mijają 2 godziny od zerwania lokaty.
   No comment.

   Usuń
  6. Tak z ciekawosci,po co utrudniasz sobie zycie logujac sie przez stary system przeciez sam pisales ze jestes juz zmigrowwny do cloud

   Usuń
  7. Wpisując literę "i" w google wyskakuje stara strona logowania z loginem. Jako druga jest hasło, jako trzecia nowa z loginem itd.
   Pewnie wina ciasteczek:-)

   Usuń
  8. logowałem się dziś kilka razy do IDEA CLOUD - bez problemu

   Usuń
  9. polcan masz konto/ROR w IDEA BANKU?

   Usuń
  10. możesz opisać jak można mieć 4 różne loginy w IDEA BANKU? to bardzo ciekawe

   Usuń
  11. u mnie normalnie działa logowanie do IDEA CLOUD na chrome - czyli strona z loginem i następna strona z hasłem

   Usuń
  12. Jeden login i jedno hasło. Wpisuje się je najpierw w starej bankowości (dwa etapy) potem w nowej.
   Będę musiał zrobić sobie zakładkę do nowej strony logowania.

   Usuń
  13. Już wiem o co biega.
   Tędy trzeba się zalogować poprzez 4 strony do przejścia:
   https://secure.ideabank.pl/

   Wygodniej jest użyć 3 stron do przejścia rozpoczynając od tej:
   https://www.ideabank.pl/logowanie

   I po co komu ten bałagan?

   Usuń
  14. ja mam zakładkę i logowanie od razu do nowego system więc nie wiem w czym problem- masz konto w IDEA że czekałeś na zerwaną lokatę żeby była od ręki na koncie? jeszcze jej nie masz? wsio zniknęło z systemu?

   Usuń
  15. W dalszym ciagu nie wiem po co sobie utrudniac zycie wchodzac do starego serwisu,logowanie do cloud przeciez jest na stronie: cloud.ideabank.pl

   Usuń
  16. Po 3 godzinach wreszcie kasa wróciła na konto w Idea bank. Masakra.
   Konto już wyzerowałem. Dobrze, że dziś mam wolny dzień od pracy, bo bym znów musiał grać w Ping Ponga w nowym, beznadziejnym środowisku...

   Usuń
  17. @Anonimowy 14:10
   Mam w Excelu wypisane daty końca lokat, inwestycji, płatności odsetek z obligacji, wykupy obligacji itd
   Jak przychodzi koniec to się loguje do odpowiedniego banku, gdzie przychodzi kasa i nią rozporządzam wedle sytuacji na rynku.
   Mam konto w Idea banku, ale lokaty i tak zrywam ręcznie bo trwa to sekundę i w starej bankowości wystarczyło odświeżyć stronę by kasa była na koncie.
   W nowej bankowości trzeba było poczekać aż 3 godziny na to samo...

   Usuń
  18. masz konto IDEALNE? jest zupełnie darmowe?

   Usuń
  19. polcan w tym czasie między zerwaniem lokaty a jej powrotem na konto środki zupełnie wyparowały z systemu?

   Usuń
  20. Dokładnie, napisałem zresztą o tym dziś na PP1
   http://polakcan.blogspot.com/2015/12/test-nowej-bankowosci-internetowej-idea.html

   To zresztą znany proceder, typowy dla banków Czarneckiego, sam spotkałem się z tym już kilkakrotnie. Opisywałem już kiedyś, jak nie wróciła kasa w Getin online, co potwierdzali inni czytelnicy:
   http://polakcan.blogspot.com/2013/07/bumerang-nie-wypaca-pieniedzy-czyli.html

   Usuń
 4. @Polcan - poco czekasz do nowego roku skoro rzecznik banku wyraznie napisal ze jego odpowiedzi sa wiazace i ze nie trzeba trzymac kasy na koncie do konca roku gdyz warunkiem otrzymania premii jest naliczenie oprocentowania bonusowego za grudzien a nie trzymanie pieniedzy do konca grudnia.
  Napisal wowcza nawet ze w tresc emaili rozsylanych do klientow wkradl sie blad w zakresie tego trzymania do konca grudnia.
  Regulamin tej promocji jest prosty i jednoznaczny - a wypowiedz rzecznika dodatkowo potwierdza ze jest tak jak pisze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to też człowiek, a ludzie mogą się pomylić. Rzecz w tym, że generalnie nie ufam bankom i dla świętego spokoju wolę zrobić wypłatę w poniedziałek. Pisałem już dziesiątki reklamacji bankowych i jakieś 30% było rozpatrzonych negatywnie. Nie chce mi się pisać kolejnej, szkoda na to czasu. A nie potrzebuję nowego kubka z banku w ramach przeprosin za ich niedopatrzenia.

   Zresztą i tak teraz jest pora na nieco inne sprawy niż zajmowanie się bankowymi problemami jakie od dziś np. serwuje nam Idea bank.

   Usuń
  2. Dostałem dzisiaj jakiś list z Rajfa o zmianach od 1 maca 2016. Bardzo dobrze się składa.
   teraz spokojnie mogę zamknąć konto ze skutkiem natychmiastowym.

   Usuń
 5. Polcan, piszesz: "W przypadku Raiffeisena rozwiązuje to cały problem. Okazuje się bowiem, że nie ma limitu na przelewy wewnętrzne, więc przeniesienie środków nawet na 400k z WC na WK powinno się odbyć bez zakłóceń. A potem robimy dowolną ilość przelewów do dowolnych banków, firm itd. W ten sposób wszystko powinno się odbyć za darmo." Ale limit max. dziennych transakcji zewn. jest 200k więc to problemu do końca nie rozwiązuje, bo resztę trzeba trzymać do następnego dnia na ror. Czy masz na to jakiś pomysł? Bo sprawa jest dość istotna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam, po prostu chodziło mi o uniknięcie problemu opłat. Tak sobie bank wymyślił i mimo

   Tak na marginesie dla mnie jest dziwne, że przy wakacyjnej awarii przelewów w SK bank nikt jakoś nie zgłaszał sprzeciwów co do kilkudniowego opóźnienia mimo lawiny komentarzy. A w tamtym przypadku przecież potencjalne straty były większe niż tutaj...

   Usuń
 6. Teraz Idea Bank rządzi, możesz sobie wybrać lokatę jaka Ci pasuje. Nawiasem pisząc - logowałem się dziś kilka razy bez problemów. Na dodatek założyłem lokatę na 14 miechów, od dziś, a zakończenie lokaty 28 lutego 2017. Zatem jestem 2 dni do przodu :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raz założyłem lokatę na 8 miesięcy, co było moim rekordem. I dłuuugo tego potem żałowałem, bo były lepsze oferty w międzyczasie...

   Usuń
 7. Jak sam widzisz, obecnie banki nie oferują żadnych ciekawych lokat promocyjnych ani okolicznościowych. Spodziewam się totalnej padaki po wprowadzeniu podatków i obniżenia stóp jak tylko zacznie działać nowa RPP. Sądzę, że na dzień dzisiejszy i późniejszy ta oferta może okazać się strzałem w dychę. Oczywiście zostawiłem sobie część forsy na wypadek lepszych ofert o ile się w ogóle jeszcze pojawią. 4% na max. kwotę w wysokości 10 tys. zł to dla mnie żadna rewelacja. Mam trochę więcej drobniaków do zagospodarowania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak jest obecnie deflacja a potem przyjdzie inflacja to dobrze jest się teraz rozejrzeć za najlepszymi lokatami długoterminowymi właśnie zanim pociąg odjedzie.
  Polcan, po prostu nie wstrzeliłeś się w koniunkturę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie lokaty to dziś tylko mały fragment moich inwestycji. Policzyć je mogę na palca jednej ręki.

   Usuń
 9. Lokatowcy którzy spodziewają się inflacji lub nadchodzących podwyżek stóp procentowych preferują, nie wiedzieć dlaczego, lokaty krótkoterminowe.
  Lokaty długoterminowe charakteryzują się wyższym oprocentowaniem, w teorii, bo obecnie niewiele odbiegają procentowo od tych krótkoterminowych. Warto założyć je kiedy stopy procentowe spadają, choć ruchy w tym zakresie są na ogół trudne do odgadnięcia. Kto ich tam wie co wymyślą w przyszłym roku?

  OdpowiedzUsuń
 10. Polecam lokate gotowkowa we wroclawiu juz dziala 3.25 tylko na niej jest teraz

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeżeli nowa RPP pod potrzeby PIS-u obniży stopy procentowe (mówi się nawet o 0,5 pp) to lokata na 14 miesięcy o stałym oprocentowaniu, jest jak najbardziej na miejscu bo za pół roku 3-procentowych może już nie być.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podatek bankowy 0,44%, na pewno spowoduje obniżenie lokat. Jestem tego samego zdania.

   Usuń
 12. gdy 400 tys - cała kasa na osobiste ( za darmo ), następnie 200 tys (limit ) na dowolne zewnętrzne, pozostałe na lokacyjne 1,8% na jedna noc i kolejnego dnia znów na osobiste i dalej na dowolne w innym banku !

  OdpowiedzUsuń
 13. Za pół roku jeśli z lokat da się wydusić 2,5% to będzie już wisienka. Wedle projekcji na 2016 rok inflacja powinna bujać się w przedziale 0,4/1,8% a to znaczy, że właśnie teraz jest dobry czas na zakładanie lokat długoterminowych.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wróżka mówi jak jest: oprocentowanie lokat w przyszłym roku będzie sukcesywnie spadać z poziomu 3% w kierunku 2,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już zapowiem artykuły na jutro. Będą lokaty na 2,85% oraz... 8%:)

   Usuń
  2. Zajrzyj jutro na PP3, bo to będzie bank spółdzielczy i to zwykła lokata:)

   Usuń
  3. Ojej, uchyl rąbka tajemnicy. Czy to może oznaczać, że mam zlikwidować ledwo co założoną lokatę w banku komercyjnym?

   Usuń
  4. Nie sądzę, to raczej oferta lokalna jak to w banku spółdzielczym. Potraktuj to raczej jako ciekawostkę niż prawdziwą ofertę.

   Usuń
 15. Masz rację Diabełku. Za 8% kryje się jakiś przekręt. No cóż, poczekamy na jutrzejsze artykuły Polcana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam szukam tego przekrętu i jak dotąd go nie znalazłem.

   Usuń
 16. Po mojemu to może być tylko lokata progresywna zwana także dynamiczną. 8% dają w ostatnim miechu. Dobrze gadam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby tak było nie pisałbym o tym artykułu. Zawsze uśredniam lokaty progresywne, bo w reklamowanie ostatniego miesiąca bawią się tylko banksterzy.
   Sam jestem zdziwiony, że bank oferuje na wabiku 8% stałego oprocentowania przez cały okres.

   Usuń
 17. Jest taka lokata, w Pienińskim Banku Spółdzielczym zresztą. Ale te progresywne kombinacje nigdy mnie nie jarały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze, bo też nie ma w nich ciekawego. To raczej jakiś trick psychologiczny rodem z giełdy, gdzie publikuje się wykresy ze wzrostem. A zysku uśrednionego i tak nie przeskoczysz.

   Usuń
 18. Ech Polcan, Ty to potrafisz stopniować napięcie. Lokata 8%, żadne dynamiczne g., bardziej ciekawostka, bez przekrętu w dodatku, niż prawdziwa oferta. Powiadam Ci, za tym kryje się niechybna afera :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie to czekanie na publikację na drugi dzień jest najfajniejsze w prowadzeniu bloga:)
   A co do twojego proroctwa, obyś nie miał racji...

   Usuń
  2. Żartowałam, czekam z niecierpliwością do jutra :-)

   Usuń
 19. Dlaczego wszyscy z góry zakładają, że będzie trzeba uciekać z Raiffa ? Przecież jeszcze może pojawić się ze strony banku oferta noworoczna, którą Polcan zakwalifikuje nawet do pierwszej ligi styczniowego rankingu lokat. Jeśli zebrali z rynku grube miliony, to czy nie zawalczą o to, by u nich nadal zostały? Skąd ten pesymizm ? Oczywiście należy przygotować wszystko do ewakuacji. To racjonalne. Ale może jednak będzie miła niespodzianka ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydedukowałam se teraz tak: no skoro Raiff do tej pory nie zadziałał względem przetrzymania obecnych klientów znakiem tego nie jest zainteresowany dalszą współpracą. Znając operatywność wisienkowiczów wnoszę, że jeśli jednak Raiff mile zaskoczy znów do niego wrócą z prędkością światła.

   Usuń
  2. Podobno prędkości światła nie da się przekroczyć, ale każda reguła ma wyjątki. Wisienkowicze są tego przykładem;)

   Usuń
 20. Czekamy na jutrzejszą publikację Marcina odnośnie nowej lokaty. Ja na razie poza ideą nie widzę nic ciekawego powyżej 3% :( . Dzisiaj nawet złożyłem wniosek o lokatę na 6M w Idei ale trzeba ją opłacić do 4.01. Tak przy okazji to działa mi cały czas stary system i nie wyrzucili mnie jeszcze do clouda ...

  OdpowiedzUsuń
 21. Poza Ideą jest jest Lion's i Noble ale to już opcje dla większej forsy. Ja też mam stary system przeto prewencyjnie z marszu ustawiłem lokatę na nieodnawialną cobym nie zapomniał i nie było jaj z tym nowym potworkiem jeśli już mnie tam przetransportują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że zmieniłeś w starym systemie lokatę na nieodnawialną, może nic nie dać. Ja też to samo zrobiłem, jednak po przeniesieniu do nowego systemu, odnawialność jest włączona, brak opcji wyłączenia tej odnawialności. Brak przycisku "WYŁĄCZ". Są za to przyciski do zerwania lokaty, zmiany numeru konta do powrotu środków z lokaty i potwierdzenie założenia lokaty. Zostaje tylko infolinia, oddział lub zrywanie lokaty w dniu odnowienia.

   Usuń
 22. W dniu dzisiejszym w Raiffeisen KWCel u mnie już stan zerowy. Środki poszły I sesją elixir do Idea bank na 3 % na 9 miesięcy jako nowe środki. Nie trzeba trzymać do 04.01.2016r. aby otrzymać bonus 0,5% za grudzień i podwojone odsetki do 15.01.2016r., wystarczyło spełnić warunki w poprzednich miesiącach. Przy zerwaniu w grudniu brak będzie bonusu 0,5 % za styczeń. Ale to dla mnie nie ma już znaczenia. Odsetki z bonusem za grudzień oraz podwojone odsetki za pażdziernik, listopad i grudzień, zabiorę razem w momencie wpływu podwójnego oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ryzykant jesteś. Za te 4 dni przyspieszenia mogą cię wydymać 15 stycznia.

   Usuń
  2. Bzdura, czytaj ze zrozumieniem REGULAMIN OFERTY SPECJALNEJ I KONKURSU
   „Twój Wymarzony Cel”. To już potwierdził expert Banku Raiifeisen, byłem takiego samego zdania.

   Usuń
 23. Zgadzam sie z Anonimowym @31.12.2015 09:59.
  Regulamin mowi o tym jasno a wszelkie inne zapiski w e-mailach czy u konsultantow nie maja znaczenia, gdyz pod koniec regulamnu jest wyrazny zapis, ze Regulamin ten jest jedynym dokumentem okreslajacym warunki promnocji, a wszelkie inne zapisy maja jedynie charakterr promocyjny-informacyjny.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...