poniedziałek, 8 sierpnia 2016

2,80% na koncie oszczędnościowym w Getin do 100 tysięcy


Mimo wakacji dużo dzieje się ostatnio w bankach. Pojawiło się bowiem właśnie konto oszczędnościowe w Getin bank, które wygląda bardziej atrakcyjnie nie tylko od Optimy, gdzie mamy 2,50%, ale nawet od Millennium.

To rzecz dziwna, bowiem jak doskonale pamiętamy jeszcze w lipcu bank zredukował stawkę na eLokacie z 2,80% do 2,50%. Od sierpnia sztandarowa lokata obsunęła się do 2,40% osiągając minimum ustalone dla drugiej ligi.

A teraz nieoczekiwanie mamy 2,80% na... koncie oszczędnościowym. A więc teoretycznie lepiej niż na lokacie, gdyż konto nie blokuje nam środków. Więc gdy Idea bank wyskoczy znów z jakąś lokatą na 3,00% łatwo wytransferować środki z takiego konta.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 2,80%

Trzeba się jednak ofercie przyjrzeć nieco bliżej, gdyż są dwa warianty takiego konta. Banki jak zwykle w reklamach podają to co najlepsze, a drugie dno trzeba sobie odkryć samemu.

Dwa warianty konta oszczędnościowego w Getin

W przypadku nowej oferty Getin jest tak, że 2,80%  jest tylko dla tych, co otworzą konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym. Kto tego nie zrobi i zdecyduje się na samą oszczędnościówkę, ten dostanie tyle ile w Optimie a więc 2,50%.

Co ciekawe konto oszczędnościowe gwarantuje stawkę tak samo jak eLokata czyli przez 4 miesiące. To i tak dłużej niż gwarancja stawki 2,70% w Millennium czy jeszcze krótsza w Optimie, gdzie obecne 2,50% jest gwarantowane do 24 października.

Jak pamiętamy inne banki zrezygnowały już ze stawki 2,50%. W ING już dość dawno obniżono stawkę do zaledwie 2,00%. Ostatnio śladem Banku Sląskiego poszedł Smart Bank. Jak widać konto w Getin wygląda całkiem nieźle. 

Dwa bezpłatne przelewy przydadzą się każdemu
Jest jeszcze jeden plus. W obu wariantach czy to z kontem osobistym czy bez, Getin daje nam możliwość dwóch darmowych wypłat w miesiącu. Zwykle banki dają jeden darmowy przelew wewnętrzny. Jeden ekstra może się niejednemu przydać.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 2,80%

Oferta wygląda na okazję bo zarówno w Getin jak i w Idea bank zmiany są wprowadzane bardzo często i to w najmniej spodziewanym momencie. Jest jednak jeden problem - oferta jest adresowana dla nowego klienta, czyli takiego co nie miał nic w Getin od... 1 września 2014.

Regulamin oferty specjalnej 2,80% na dobry początek

12 komentarzy:

 1. jest jeden mała łyżka dziegciu:
  Nowy Klient – osoba fizyczna, która ukończyła 18 rok życia, posiada pełną zdolność do czynności prawnych i jednocześnie w okresie od 01.09.2014 r. do dnia poprzedzającego dzień Okresu przystąpienia do Oferty nie posiadała produktu bankowego w Banku.

  po.zamiatane
  .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to im się udało, bo zamykałem konto w sierpniu 2014, więc we wrześniu byłem w miesięcznym okresie wypowiedzenia...

   Usuń
 2. żeby nie być gołosłownym:
  https://www.getinbank.pl/dokument/Regulamin-oferty-specjalnej-Na-dobry-poczatek.pdf

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem po co ktoś by się kusił na te raptem 4 miesiące gdy Zoska Pro daje nam 2,75 bez limitu czasowego ani kwotowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz co to dywersyfikacja? są ludzie którzy posiadają nieco więcej 100k€ :)

   Usuń
  2. Alan - ty tylko o jednym ciagle piszesz - ta Zośka i Zośka. Chyba w idea banku pracujesz. :)

   Usuń
  3. Nie wiem dlaczego, ale u mnie w lipcu Konto Zośka PRO dała tylko 1%, pomimo spełnienia 10% osadu na Koncie Idealnym. Złożyłem reklamację. Środki wycofałem. Czekam na odpowiedź z Idea Bank.

   Usuń
 4. Głupie durne banki pytam się nie potraficie dać lokaty na 3%?!! Pytam takie PKO, PeKaO, ING, BPH, Alior.... na cholerę u was konta trzymać, po co ludzie tam trzymają na 1% z wielką łachą, masakra jakaś i robienie durnia z klienta i za wszystko płać!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oba PKO nie muszą się starać, bo kupa ludzi im ufa, zresztą mają kasę z innych źródeł.
   ING i Alior mają dobry pijar, a ofertę beznadziejną.
   BPH i tak ponoć kupuje alior. Więc będzie jak z Meritum.

   Usuń
 5. ok., ładnie, ale jak z kosztami?
  konto osobiste za darmo, a karta do niego?
  wygląda na to, że płatna czy można z niej zrezygnować i nie płacić za nią?

  OdpowiedzUsuń
 6. Coz zamtkalem wszystko w 2011 u nich, mam potwierdzenie z banku, jakuw bylo moje zdziwienie jak sie okazało teraz ze bank nic mi nie zamknal haha, mam potwierdzenie reklamacji nie uwzgledniaja. Kpina nie bank. Przestrzegam, zarobic można mniej ale w dobrym banku gdzie masz pewnosc porzadku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przy składaniu wniosku o to konto system wymusza również kartę, czego nie wymaga regulamin.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...