poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Rachunek jak lokata na 2,70% bez limitu na Lion's Excellence z miłym bonusem


Lion's bank stosunkowo rzadko gości na FpG. Powód prosty - to mało udana kopia Idea bank. Rzecz jest analogiczna do mało udanej kopii Getin czyli Noble bank. Tak dziadek jak i zwierzak są w teorii adresowani do bardziej majętnej klienteli.

Niestety jakoś nie przekłada się to na lepszą ofertę niż u pierwowzoru. Oferty Noble czy Lion's wcale nie są lepsze odpowiednio od Getin oraz Idea bank. A wymagania mają nieporównanie większe. I dobrym tego przykładem jest nowa oferta w Lion's.

Pojawiło się bowiem tutaj konto o szumnej nazwie Lion's Excellence. Jest ono godne uwagi z jednej przyczyny: oferuje tyle co konto w Millennium czyli 2,70% ale ma jedną przewagę brak limitu:)

Millennium promocyjną stawkę oferuje tylko do kwoty 100.000 zł, powyżej stawka już jest niższa. W Lion's można pakować pod korek BFG, więcej bowiem w jednym banku nie jest bezpiecznie trzymać.

Tutaj założysz konto z 6 darmowymi przelewami w Lion's Excellence na 2,70%

Lion's stawia jednak dodatkowe wymagania potrzebne do uzyskania promocyjnej stawki. Są w zasadzie dwa wymagania i to mocno skrajne.
  • zrobić raz w miesiącu przelew na ror na kwotę 12.000 zł
  • zapłacić kartą debetową lub kredytową na kwotę aż 3000 zł na miesiąc
Pierwszy warunek nie jest trudny, za to drugi już jest kosmiczny. Konto jest zatem praktycznie dla każdego kto odłożył już 12k. 

W powyższym akapicie znalazła się informacja o przelewie na ror, a więc do konta trzeba posiadać tutaj konto osobiste. Chodzi o Lion's Prime, które na szczęście nie jest jakoś super wymagające jak na bank dla zamożnych. Jest rzekomo darmowe przy wpływie zaledwie 2000 zł. 
 
Warto pamiętać o jeszcze jednej rzeczy, typowej dla kont oszczędnościowych czyli ograniczeniach na przelewach. Jenak w przeciwieństwie do innych banków tutaj mamy dość dużą swobodę do rozporządzenia swoją kasę.


Sześć darmowych przelewów na sześć różnych sposobów

Mamy aż sześć przelewów darmowych! Na dobrą sprawę właściwie tylko jeden przelew z ko jest darmowy, każda następna wypłata z Lion's Excellence będzie nas kosztować 4,99 zł. Ale za to taki jeden darmowy przelew można wykonać na sześć różnych sposobów widocznych na powyższej tabeli:)

To bardzo fajny bonus, niestety nie dla każdego. Przykładowo dla mnie byłyby to praktycznie tylko 4 darmowe przelewy, bowiem do oddziału mam kawał drogi, całkowicie nieopłacalny. Pozostałe przelewy jednak wykonać łatwo.

Tutaj założysz konto z 6 darmowymi przelewami w Lion's Excellence na 2,70%

Podsumowując niezła oferta. Kto nie może spełnić warunku na 2,80% w Getin omawianego w ubiegłym tygodniu, może wybrać konto w Lion's. Szkoda tylko, że oprocentowania na ko nie można podnosić w yb.

Inny nowy rachunek oszczędnościowy o nazwie Ekstra Zysk, który daje nawet więcej bo 3.00%, omawiam dziś na PP3.


1 komentarz:

  1. pytanie podstawowe - czy pomiędzy tymi warunkami do spełnienia jest koniunkcja czy alternatywa?
    poza tym kwestia kosztów ror-u "Lion's Prime, które na szczęście nie jest jakoś super wymagające jak na bank dla zamożnych. Jest rzekomo darmowe przy wpływie zaledwie 2000 zł."
    słowo "rzekomo" ma tu strategiczne znaczenie - szczególnie, że w TOiP nic na ten temat nie znalazłem

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...