czwartek, 4 sierpnia 2016

Idea bank idzie pod prąd i znosi opłaty


Idea bank to dość specyficzny bank na naszym rynku. Zdecydowanie wywołuje najwięcej emocji okazyjnymi ofertami lokat i wprowadza często szereg zmian. Raz mało ciekawych jak konto Zośka, raz bardzo ciekawych jak Zośka Pro.

W sierpniu pojawiła się nowa istotna nowość. Na szczęście to nowość z tych dobrych. Jak doskonale wiemy, generalnie banki stale pogarszają ofertę. Nawet Getin, który zwolniony jest z płacenia nowego podatku ze względu na restrukturyzację, dwukrotnie obniżył stawkę na eLokacie w ostatnich dwóch tygodniach.

Idea bank idzie zaś pod prąd i o dziwo polepsza swoją ofertę. Od sierpnia banki wprowadziły nowe opłaty o których wiemy już od dawna. Dotyczy to popularnego BZ WBK jak i T-Mobile, a tymczasem Idea bank... znosi opłaty:)


Rzecz dotyczy zniesienia opłaty za kartę debetową oraz wypłat gotówkowych ze wszystkich bankomatów w kraju. Można o tym przeczytać w komunikacie bankowym opublikowanym w tym tygodniu na prnews.

Od września 2016 ma być darmowa:)

Chociaż posiadam konto w Idea bank od dawien dawna, nigdy nie miałem tu karty z prostego powodu, że niebiescy nigdy nie oferowali cashbacku. Z drugiej strony o ile dobrze pamiętam, darmowe posiadanie karty wiązało się w wymogiem płacenia 100 zł co miesiąc, co jest zupełnie nie do przyjęcia.

Do tej pory posiadanie karty w Idea bank wiązało się z opłatą w wysokości 4,99 zł. A więc dwa razy więcej niż wymaga tego Toyota bank. Koszt zupełnie zbyteczny, podobnie jak płacenie 2,99 zł za wypłatę z bankomatu.

Jeśli jednak bank znosi opłaty za kartę, to warto sobie ją wyrobić. Wszak środki dziś warto trzymać na Zośce Pro, zamiast dotychczasowej Optimy czy Millennium. Jeśli jednak była potrzebna gotówka, trzeba było robić przelew do banku w którym mieliśmy kartę i wypłaty w bankomacie dokonywać kartą z innego banku.

Warto tutaj jednak podkreślić, że póki co bank zmiany wprowadza tylko dla nowych. Nie jest jednak tak źle, bowiem od września zmiany mają także dotyczyć i nas czyli dotychczasowych klientów:)

Szkoda że w tych zmianach na lepsze Idea bank jest praktycznie jedynakiem. Inne banki zapowiadają bowiem zmiany w odwrotnym kierunku i niestety wśród nich jest BOŚ...

13 komentarzy:

 1. "zniesienia oprocentowania za kartę debetową"???

  OdpowiedzUsuń
 2. Boś się stoczył.
  Najpierw lokaty, potem konta oszczęnościowe ... teraz znowu coś kombinują.
  Dramat i ewakuacja 10 Sierpnia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BOS dostal spora "zapomoge" z panstwowej kasy, to po co ma przeplacac za depozyty.

   Usuń
  2. Nie mi nie wiadomo na temat zmian w ofercie BOS. O co chodzi?

   Usuń
  3. O to, że od 10 sierpnia oprocentowanie konta spada z 4% na 2,25%

   Usuń
 3. Proszę o podpowiedź w sprawie rozwiązania problemu. Jakiś czas temu moja teściowa załapała bakcyla oszczędnościowego - zabawa w lokaty. Pech chciał, że tym razem nie skonsultowała ze mną swojego wyboru. Tym razem dała się namówić na "lokatę" Liderzy Internetu z Idea Bank. Jeszcze pieniądze nie zostały przelane. Czy może zatem odstąpić od umowy zawartej telefonicznie? Jeśli tak to na jakich warunkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowa przez telefon - czyli zawarta poza siedziba w ktorej Bank prowadzi dzialanosc - masz wiec prawo do odpstapienia od Umowy w ciagu 14 (albo 10 ??) dni, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztow bezposrednich. Takie odstapienie powoduje skutek prawny jakby do Umowy nigdy nie doszlo.
   Wazne jest jednak abys takie pismo wyslal w przeciagu owych 14 (albo 10 - nie pamietam dokladnie) dni od rozmowy telefnicznej - liczy sie data nadania na poczcie - wyslij zatem listem poleconym.

   Usuń
 4. Nie ma znaczenia czy telefoniczna czy inna. Umowa to umowa- po to nagrywają rozmowy. Co do warunków to wszystko masz jasno napisane, wystarczy sobie sciągnać PDF i poczytać. Opłata administracyjna, opłata manipulacyjna, opłata za złożenie rezygnacji... Wieje grozą :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak do tego mają się przepisy do umów zawieranych na odległość?

   Usuń
  2. Wlasnie Umowa telefoniczna ma to do siebie ze masz prawo od niej odstapic bez zadnych kosztow - to jest ryzyko oferenta

   Usuń
 5. Jeżeli ktoś posiada konto zyskowne, to aby mieć podwyższone oprocentowanie to nadal istnieje wymóg dokonania transakcji bezgotówkowych kartą na 100 zł/mc. Tak, że nie ma tak słodko :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...