sobota, 27 sierpnia 2016

Do 3,00% bez limitów na Lokacie bezkonkurencyjnej w Idea bank


Wydawało się, że przyjdzie nam czekać na promocyjne lokaty w Idea bank do września, gdy kończyć się będą lokaty Tylko teraz. A jednak nie, bowiem mamy znów nowość, która na dziś wygląda ciekawie.

Mamy oto lokatę bezkonkurencyjną na 2,75%. Stawka, która dziś wygląda może nie oszałamiająco, ale wyróżnia się wśród innych lokat z jednego prostego ale podstawowego powodu - nie ma limitu górnego.

Często spotykane limity kwotowe dla lokat są z pewnością dość irytujące. Idea bank jest popularny właśnie z tego powodu, że nie ogranicza nas w żaden sposób. Nic więc dziwnego, że każdą lepszą ofertę warto opisać w osobnym artykule.


Stawkę można podkręcić do 3,00% w yb
Dziwi fakt, że lokata potrwa bardzo krótko, bo zaledwie jeden miesiąc. Można zadawać sobie pytanie czy warto ją zakładać, skoro Zośka Pro daje w granicach 2,73%. No tak, ale stawki na koncie nie da się podnieść.

A jak pamiętamy stawki na lokatach można podnieść jak najbardziej. W efekcie jeśli ktoś zgłosi lokatę na yb, będzie mieć 2,85% zaś kto ma połączenia z innymi dostanie nawet 3,00% a to już coś:)

Tutaj podniesiesz stawkę bezkonkurencyjnej do 3,00%

Nie jest więc źle skoro nadal możemy cieszyć się starą dobrą stawką. O tym jak podkręcić stawkę lokat w Idea bank z 2,75% do 3,00% opisywałem w artykule Jak podkręcić lokatę GO do 3,00%.

Nowość w yb

Można jedynie zastanawiać się, czy nie będzie znów podobnie jak było w lipcu. Wtedy niebiescy testowo wypuścili lokatę GO, po czym po kilku dniach dali 3,00% na lokacie Tylko Teraz. Być może więc to kolejny test rynku.

Ostatnim razem zerwałem kilka lokat GO tylko po to by założyć Tylko teraz. Tę ostatnią podkręciłem następnie do 3,25%. Trzeba sobie jednak policzyć, czy warto zerwać lokatę dla nowej. Nie wiadomo bowiem po ilu dniach Idea da 3,00%. O ile takowa będzie.

Oczywiście nowym klientom Idea bank polecam najpierw założyć lokatę Happy. Tutaj wszak macie dalej 4,00% dla lokaty na 2 miesiące i jest to tylko jednorazowy prezent od banku. Kto wybierze wariant z 1 lub 3 miesiącami dostanie tylko 3,50%.

Tutaj założysz lokatę Happy ze stawką do 4,00%
  

15 komentarzy:

 1. Dają tylko 3 dni na opłacenie wniosku, żenada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kiedyś było na to 14 dni...

   Usuń
  2. Im mniej osob zlapia na te lokate tym lepiej bedzie ok. 15.09, bo IB nie bedzie miala juz innego wyjscia. Ja tam czekam na 3% inaczej zabieram kase lub ewentualnie Zoska Pro na przeczekanie.

   Usuń
 2. lokata jest na 2,75% a nie na 3.
  proponuje zmienic tytul bo to podchodzi pod reklame ib albo yb.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yb działa bez zarzutu i co miesiąc wypłaca różnicę tych 0,25% więc jest to warte reklamowania.
   Gdyby nie yb, nie założyłbym tej lokaty, bo dawałaby 2,75% ale skoro bez problemu można mieć 3,00% to złożyłem wczoraj wniosek.

   Usuń
  2. ale skoro bez problemu można mieć
   xxx
   skoro bez problemu to podrzuć mi tych powiązanych kredytobiorców.. Osobiście nie mam takich znajomych.. a mam dużo kasy :)

   Usuń
  3. Aaa, gdybym miał kredytobiorców, to miałbym na tej lokacie blisko 5% a nie tylko 3%.
   0,25% więcej masz za połączenia z lokatowcami, a nie kredytobiorcami.
   Kredytobiorcy są poszukiwani...

   Usuń
  4. Może ktoś wie, dlaczego Ybanking podczas składania wniosku w Idea Bank, żąda PESEL?

   Usuń
  5. Dzień dobry,

   To nie Ybanking, o pesel pyta już Idea Bank i jest to pierwszy krok we wniosku o lokatę.
   Ybanking nie ma dostępu do tych danych.

   Pozdrawiam

   Usuń
  6. Czy składanie wniosku w Idea Bank przez Ybanking o Lokatę Bezkonkurencyjną, można złożyć wniosek na stronie Idea Bank do opłacenia Lokaty przelewem z innego banku?
   Wiąże się to z tym, że Lokata zostanie założona dopiero po np. 2 dniach. Czy to ma jakiś związek z wypłatą premii w Ybanking?

   Usuń
  7. Nie jestem pewien czy rozumiem pytanie.
   Kolejność kroków powinna być następująca:
   1) Rejestracja lub zalogowanie na Ybanking
   2) Wybór oferty i kliknięcie "złóż wniosek"
   3) Na stronie Idea Banku wypełnienie danych i akceptacja warunków promocji Ybanking
   4) Wypełnienie wniosku o lokatę
   5) Opłacenie lokaty w dowolny sposób, zgodnie z warunkami lokaty

   Krok 5 może być przelewem z dowolnego banku (oczywiście poza lokatą Gotówkową).

   Pozdrawiam

   Usuń
  8. Zalogowałem się na Ybanking, wszedłem na zakładkę Lokata Bezkonkurencyjna Idea Bank, złożyłem wniosek, zostałem przekierowany do rejestracji i wpisania PESEL, następnie strona Idea Bank, zalogowałem się na swoje konto internetowe w Idea Bank. Tam złożyłem wniosek o Lokatę Bezkonkurencyjną do opłaty z innego Banku. Wniosek złożony 30.09.2016r. a lokata opłacona będzie 01.09.2016r. I tu moje pytanie: Czy w tym przypadku po przesłaniu potwierdzenia lokaty zostanie naliczona premia?

   Usuń
 3. w tytule bez limitu, na obrazku co innego (tak, wiem, 1mln to hohoho i jeszcze trochę, ale nie zmienia to fakt, że tytuł to clickbait i wprowadza w błąd)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu przyjmujemy niepisaną zasadę, że nie pakujemy do jednego banku więcej aniżeli kwota gwarantowana przez BFG. Limit to zatem mniej niż pół miliona.
   Bank pozwala na ponad dwa razy więcej, ale i tak nie polecam lokować tak dużej kwoty w jednym banku. Stąd w tytule "bez limitów".

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...