środa, 3 sierpnia 2016

Carpe diem wisienkowca czyli 500 zł premii tylko przez 2 tygodnie


Od pewnego czasu głośno jest o planach zredukowania opłaty interchange do 0 zł.  To bardzo zła wiadomość, oznacza bowiem, że banki znów zostaną pozbawione zysków za płatności kartą, co w konsekwencji odbije się na nas.

Jeszcze do niedawna w Polsce były najwyższe opłaty interchange. Dzięki temu mogliśmy przebierać w cashbackach w wielu bankach i liczyć na spory zwrot za zakupy. Od 1 stycznia 2015 opłata jest jedną z najniższych i wynosi obecnie 0,2% dla kart debetowych.

W efekcie wiele banków wycofało się z premiowania za płacenie kartą. Dziś już tylko nieliczne banki nagradzają za płatności bezgotówkowe. Warto więc wyrobić sobie takie konto, które jeszcze będzie nagradzać za płacenie kartą, zanim znikną one z rynku.


Mając to na uwadze, w ubiegłym tygodniu założyłem sobie konto w TMUB, które daje 5% cashback. W sumie do niewielkiej kwoty bo 15 zł na miesiąc, ale w skali roku daje to 180 zł, które jest praktycznie za darmo, bo zakupy człowiek i tak robi czy jest cashback czy go nie ma.

Zgłoszenia są bardzo krótko bo tylko do 17 sierpnia 2016

Więcej bo 500 zł daje zarobić mBank. Od sierpnia ruszyła nowa, trzecia już edycja Zarabiaj z eKontem, ale tym razem potrwa ona bardzo krótko. Skończy się już 17 sierpnia 2016, a więc raptem za dwa tygodnie, co jest mocno zaskakujące jak na mBank.

Kto może brać udział? mBank pozwala powrócić bardzo szybko swoim klientom, nie ma tutaj bowiem okresu karencji. Kto nie ma tutaj konta, może założyć je ponownie by zgarnąć w miarę łatwo niemało bo 500 zł

Tutaj założysz eKonto dające zarobić 500 zł

Warunki póki co są jeszcze te same co w poprzednich edycjach.

 1. Na powitanie 10 zł
Wystarczy pobrać i aktywować dostęp do rachunku za pomocą aplikacji mobilnej. Należy jednak pamiętać, że mamy na to tylko 24 godziny od momentu otwarcia rachunku. To bardzo ważne, bo jak nie zmieścimy się w ciągu pierwszej doby przepadnie extra bonus z punktu 3 !

2. 250 zł za transakcje
Jak zwykle premia ta jest podzielona na porcje po 50 zł na miesiąc. Od razu widzimy więc, że potrwa 5 miesięcy, przy czym bank premiuje:
 • 2% cashback za płatności kartą
 • 4% za płatności BLIKiem
I tutaj należy pamiętać, że aby premia była naliczona, musimy zrobić zakupy na minimum 250 zł w miesiącu. W sumie do spełnienia są jeszcze trzy dodatkowe warunki, ale na szczęście banalne do spełnienia. Są to:
 • minimum płatności 250 zł
 • przelew na 1000 zł
 • jedno logowanie do aplikacji mobilnej
W T-Mobile warunek jest mniejszy bo wystarczy


3. Extra bonus 240 zł za spełnienie warunków 1 i 2
Jeśli uda wam się spełnić pierwsze dwa warunki, to w nagrodę bank wypłaci dodatkowo nawet 240 zł. Warto więc spełniać i tak niewygórowane warunki, biorąc pod uwagę np. Bank Śląski, który za 100 zł każe się nieźle nagimnastykować. 

W ING promocja trwa nadal i skończy się dopiero 31 sierpnia 2016, ale tutaj za 5 razy mniejszą premię trzeba się o wiele bardziej namęczyć, nie mówiąc już o obowiązkowej karencji. Kto chciałby porównać warunki może sobie zajrzeć do czerwcowego wpisu o ING.

Jak widać obecna promocja w ING trwa aż 3 miesiące, zaś w mBanku zaledwie nieco ponad dwa tygodnie. Być może bank planuje już powoli wycofanie z oferty 500 zł bonus za powrót i szykuje się do zmian.

Zainteresowani mogą zajrzeć do artykułu, w którym można znaleźć wypowiedzi prezesa mBanku. Zapytano go między innymi o tym jak się zapatruje na plany obniżenia opłaty interchange do 0 zł, na co odparł, że 0 zł za usługę do niego nie przemawia. 

Tutaj założysz eKonto dające zarobić 500 zł

W efekcie mBank będzie poszukiwać nowych źródeł przychodów. Brzmi złowieszczo i wygląda na to, że niebawem powyższą promocję będziemy wspominać niczym dziś lokaty na 7%.

Regulamin III edycji promocji Zyskuj z eKontem z 500 zł bonusem

11 komentarzy:

 1. Witam, moim zdaniem wykluczeni są wszyscy którzy ,mieli kiedykolwiek konto w mbanku więc jest jeszcze gorzej niż w przypadku karencji .
  "Przez nowego Klienta Banku dla potrzeb niniejszej Promocji rozumie się klienta będącego osobą fizyczną, który przed dniem złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie był stroną umowy z Bankiem"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znów ten sam problem z interpretacją zapisu, a tymczasem już wielokrotnie wracałem do mBanku by zgarnąć premię i zamknąć jak najszybciej konto, gdyż nie przepadam za tym bankiem.
   Niestety kolejny raz tego nie przetestuję, gdyż konto w mBanku zamknąłem na początku lipca, więc kończy mi się okres wypowiedzenia dopiero dziś, co z automatu wyklucza mnie z promocji przy każdej interpretacji zapisu.

   Usuń
  2. chcesz powiedzieć że przerobiłeś zgarnięcie premii przy takim zapisie? Czy przy poprzednich akcjach brzmiał on inaczej? Ja pytałem w banku i powiedzieli że premii nie będzie :(

   Usuń
  3. Wielokrotnie, praktycznie przy każdym artykule o mBank jest szum wokół zapisów. Najlepiej gdyby potwierdzili to inni uczestnicy promocji, którzy wrócili.
   Ja już nie zliczę ile razy otwierałem konto w mBanku, bo to jeden z rekordzistów. I jak dotąd, z wyjątkiem pierwszego razu, zawsze premię otrzymałem.

   Usuń
  4. Cyt. z Regulaminu promocji:
   "2.Przez nowego Klienta Banku dla potrzeb niniejszej Promocji rozumie się klienta będącego osobą fizyczną,
   który przed dniem złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie był stroną umowy z Bankiem na mocy której Bank prowadził na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy lub w dniu złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie
   jest stroną umowy z Bankiem,na mocy której Bank prowadzi na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy."

   Regulamin został poprawiony i chyba zrozumiały dla średnio wykształconego "Szympansa". W związku z powyższym wykluczeni są wszyscy, którzy mieli kiedykolwiek rachunek w mBak.

   Usuń
 2. Konto w TMUB, które daje 5% cashback daje 25 zł premii miesięcznie w wariancie Premium, dlaczego Polcan wybrałeś wersję podstawową z 15 złotowym cashbackiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego, że Premium wymaga wydania aż 500 zł, co jest zbyt dużym wymaganiem. Jak nie wydasz tej kwoty, nie dostaniesz ani grosza cashback.
   Freemium wymaga tylko 200 zł co jest bezproblemowe.

   Usuń
  2. Widzę, że nie masz dzieci :)

   Usuń
 3. Zobaczcie jaka inflacja idzie, a oni cały czas tną oprocentowanie naszych lokat
  https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/photos/pb.706201352842858.-2207520000.1470216927./929369533859371/?type=3&theater

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam
  Byłem klientem mbanku w latach 2006 -2009
  Później dla różnych promocj 2011-2013.
  I teraz otowrzyłem znów konto dokładnie w maju 2016 (akcja moneamania i 500zł z mbanku), i dostałem premię za zalogowanie się do aplikacji 10zł, 100zł za monymani za założenie konta, i za czerwiec – monyback z mbanku.
  Podpowiadam, że jak założy któryś z czytelników konto, to poprzez infolinię można uzyskać informację czy jest w gronie osób dla których mbank stosuje promocję z maneyback, czy nie.
  Dodam że login mam za każdym razem ten sam od 2006  czyli trzeci raz 
  pozdrawiam
  paweł

  OdpowiedzUsuń
 5. Przystąpiłem do promocji mBanku "Zyskuj z eKontem - Edycja III" w sierpniu b.r. W którym miesiącu rozpocznie się naliczanie cashbacku? W regulaminie określono to dość niejasno - cytuję: "Uczestnik Promocji (...) otrzymuje raz w miesiącu premię za płatności kartą i płatności BLIK, przez okres 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od drugiego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zawarto Umowę". Ten drugi miesiąc to będzie wrzesień czy październik 2016 r.?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...