poniedziałek, 30 stycznia 2017

2,50% na nowym koncie oszczędnościowym Profit w Millennium


Przyznaję, że z dużymi obawami oczekiwałem na ten dzień. Millennium w styczniu zrobił dziwny wyjątek w ofercie swojego konta i zmienił stawkę, która obowiązywała nie przez 3 miesiące, a jedynie przez 3 tygodnie.

To sugerowało, że po 21 dniach bank mógł znów obniżyć oprocentowanie, tym bardziej iż wszystkie banki wokół tną stawki jak się tylko da. Co gorsza Optima w międzyczasie pojawiła się kolejna edycja lokaty deklasującej.

Co ona deklasowała wiedzą tylko marketingowcy klonu BGŻ. Dodatkowy licznik lokat 5000 sztuk miał zapewne zachęcić do jak najszybszego założenia lokaty, ale nawet nie sprawdzałem jak szybko on się zerował. Stawkę, równą z ich kontem oszczędnościowym, można było jedynie skwitować uśmiechem.

Nowe konto oszczędnościowe w Millennium:)
Wróćmy jednak do tematu. 3 tygodnie szybko minęły i Millennium odświeżył ofertę konta. I o dziwo w dalszym ciągu jest tutaj 2,50%. A co jeszcze dziwniejsze, nie jest to kolejna edycja legendarnego już KO, lecz... nowe konto oszczędnościowe o nazwie Profit. Jak każde KO w tym banku wymaga ono posiadania konta osobistego.

Tutaj założysz konto w Millennium potrzebne do otwarcia Profit

Oferta promocyjnej stawki na nowym koncie Profit potrwa niemal jak w standardzie czyli w okolicach trzech miesięcy. Ściślej potrwa do 22 kwietnia 2017 i standardowo można tutaj lokować do 100.000 zł. Nadwyżkę środków nad tę kwotę obniżono jednak do 1,70%.

Zaglądając na stronę banku, widzimy tutaj edycja 1, czyli faktycznie jest to zupełnie inne konto do tego, do którego przywykliśmy od kilku lat. Trudno więc zrozumieć słynne i złowieszcze hasło:
Do Promocji można przystąpić pod warunkiem niekorzystania w tym samym czasie z innej promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Skoro to pierwsza edycja promocji, to z automatu nie korzysta się z innej promocji. Jest to zapewne zapis niejako na zapas pod przyszłe edycje. Sytuacja wyjaśnia się jeszcze bardziej, gdy zajrzymy do regulaminu:
Do Promocji można przystąpić pod warunkiem niekorzystania w tym samym czasie z innej promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit lub innym rodzaju rachunku (sic) oszczędnościowego posiadanym w Banku.

A więc tej niewygodnej, a jakże informacji dotyczącej nas wszystkich zabrakło na stronie z reklamą konta. Tego się zresztą można było spodziewać. Konto jest więc raczej dla nowych klientów, lub tych, którzy nie korzystają z obecnej 34 z 2,50% lub poprzednich edycji z 2,70% które zahaczają terminem o czas trwania konta Profit. Szkoda...

Regulamin konta Profit - edycja nr 1
 

8 komentarzy:

 1. Wniosek z tego, że jeśli ktoś korzysta w chwili obecnej ze starego KO w Millenium na 2,70% z 32 edycji i 2,50% z 33 edycji, po zakończeniu okresu promocyjnego (92 dni) utrzymywania środków na starym KO, może otworzyć Nowe Konto Oszczędnościowe Profit i środki ze starego KO, przelać na KO Profit i będzie objęty oprocentowaniem promocyjnym, pod warunkiem, że stara promocja skończy się najpóźniej 21.04.2017r. Moja promocja skończy się dokładnie 05.04.2017. Od 06.04.2017r. do 06.07.2017r. będę tymi samymi środkami korzystał w nowej promoicji I edycji KO Profit. Saldo progowe na KO Profit w związku z założeniem Konta będzie zerowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod warunkiem, że w dniu badania salda -28 stycznia- nie miałeś żadnej kasy w Mill. Otwarcie nowego Konta Profit 6 kwietnia nie oznacza zerowego salda progowego dla promocyjnego oprocentowania środków na tym koncie:)W regulaminie promocji nic się nie zmieniło, poza tym że należy otworzyć nowe konto Profit a stare KO można zamknąć bo nie ma sensu go trzymać. Zastanawiam się dlaczego Bank zastosował taką zmianę; może nazwa "Profit" lepiej brzmi a może o coś innego chodzi, co wyjdzie w przyszłości. Dla Klientów to nawet lepiej bo w jednym miesiącu będą mieli dwa darmowe przelewy; jeden ze starego KO i drugi z nowego pod piękną nazwą Profit.

   Usuń
  2. Stare KO wycofane z oferty, to tylko 0.8%-0,9% w stosunku rocznym, więc do zamknięcia. Jedynie co opłaca się trzymać, to KO "Twój Cel" z oprocentowaniem 1,6%.

   Usuń
 2. Saldo nowego konta Profit masz oczywiście zerowe, ale saldo łącznego zaangażowania wynosi tyle, ile miałeś/aś na koncie oszczędnościowym w sobotę 28 stycznia, a więc tacy jak my (wpłaciłam nowe środki 9 stycznia) muszą poczekać do kolejnej edycji, czyli do 23 kwietnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wpłaciłem na KO w Millenium 04.01.2017r. tylko po to, aby załapać się na 2,70% i 05.01.2017r. wypłaciłem. W tej chwili dalej KO zerowe. Wpłacę dopiero 02.02.2016r., gdyż kończy mi się lokata w neoGangu.

   Usuń
 3. Rozumiem, że trzeba też założyć dodatkowo konto 360 stopni z warunkiem:
  Opłata miesięczna za konto:

  0 PLN jeśli na konto wpłynie min. 1000 zł i ilość transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 1
  8 PLN w innym wypadku

  OdpowiedzUsuń
 4. Mając stare Dobre Konto bedzie działać to KO PROFIT?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez problemu może otworzyć każdy,nawet jak korzystal z innych promocji przed 28 stycznia. Trzeba otworzyć dodatkowe konto oszcz Profit do obecnego ROR i starego oszczednosciowego. Wszystko co będzie ponad kwotę z dnia 28 stycznia jest oprocentowane 2,5% do 100.000zł. Wczoraj otwierałem i działa. Oczywiście najpierw na czacie z doradcą się upewniałem ze załapie się na promocję.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...