środa, 4 stycznia 2017

Arkana nietypowego konta oraz ostatni dzwonek na 2,70%


Ależ się wszystko zmienia nawet nie z dnia na dzień, lecz wręcz z godziny na godzinę. Opisywanej wczoraj lokaty na jeden miesiąc z 3% już nie ma w ofercie neoBanku i kto wie kiedy się znów pojawi. O ile się pojawi.

Wypada zatem przypomnieć dziś o prawdopodobnie ostatniej stawce na koncie w Millennium. W zasadzie bank informuje, że 2,70% będzie w ofercie do 7 stycznia. No tak, ale jest to sobota, zaś dzień wcześniej mamy święto, więc przez dwa ostatnie dni przelewy bankowe nie będą czynne.

Jednocześnie poniższy artykułu zbiera wszystkie sporne kwestie w sprawie odmiennie działającego konta w jednym miejscu. Mam nadzieję, że po tym wpisie nie będzie już niejasności co do zasady działania czyszczenia konta celem powrotu.


Za oknem już zima, konto więc za kilka dni diametralnie się zmieni
Ci którzy czekali na ostatni moment by skorzystać z wciąż atrakcyjnego 2,70% mogą założyć sobie konto, lub przelać tutaj środki po przerwie dziś lub najpóźniej jutro. Dzięki temu możecie liczyć na dobrą stawkę przez kolejne 92 dni.

Tutaj założysz konto w Millennium na ostatni moment dla 2,70%

Biorąc pod uwagę ruchy w innych bankach możemy przyjąć za pewnik, że od niedzieli dla nowych klientów stawka znacznie spadnie. Pytanie czy spadnie do poziomu jaki oferuje od dłuższego czasu Optima, czy też w dalszym ciągu bordowi będą konkurencyjni w stosunku do dawnego klonu BGŻ.

Oczywiście kto przelał środki do Millennium w listopadzie czy w grudniu nie musi w tym tygodniu zerować konta. W przeciwieństwie do Optimy tutaj oprocentowanie jest dobierane indywidualnie dla każdego z osobna i trwa przez 92 od pierwszego wpływu na konto.

Jednak coś za coś: przez to udogodnienie nie można konta zerować po to by bank uważał przelane środki jako nowe i wracać po nową stawkę. Bank bowiem w dalszym ciągu zastrzega sobie w regulaminie, że:
Do promocji  można przystąpić pod warunkiem niekorzystania w tym samym czasie z innej promocji na Koncie Oszczędnościowym.

Kluczowy jest ostatni zapis na powyższym screenie

Innymi słowy należy sobie samemu policzyć przez ile dni korzystało się z oprocentowania 2,70%. Trzeba zatem zajrzeć do historii konta i odszukać tam daty pierwszego przelewu. Promocja dla nas kończy się po upływie 92 dni od momentu pierwszej wpłaty na konto.

Przykładowo w moim przypadku pierwszy wpływ na konto miał miejsce 23 listopada. Czyli po dodaniu 92 dni wychodzi, że dla mnie promocja skończy się 23 lutego 2017. A więc dopiero wtedy warto będzie robić ewakuację.

Zróbmy teraz proste obliczenie czasu trwania obecnej promocji, która nosi nr 32. Zaczęła się ona 9 października 2016 zaś skończy się 7 stycznia. Nietrudno więc policzyć, że całkowity okres przystąpienia do promocji wynosi 91 dni

Widzimy więc, że czas trwania promocji nie jest dobrany przypadkowo. Nikt, bez względu na to kiedy wpłacił pierwsze środki, nie jest w stanie skorzystać z automatycznie przyznanych 92 dni bez zahaczenia o kolejny okres. Z definicji wyklucza to każdego do skorzystania z promocji nr 33.

Wynika z tego, że wycofywanie środków znane z Optimy celem zerowania salda i powrotu na nową promocję niestety nie zadziała w przypadku Millennium. Jeśli coś pomyliłem poprawcie mnie w komentarzach.

Tutaj założysz konto w Millennium na ostatni moment dla 2,70%

Podsumowując najlepiej jest stosować zasadę parzysto-nieparzystą, o której pisałem już rok temu w artykule Sprawdź swoje odsetki czyli bankowy galimatias promocyjny. Jeśli korzystasz z promocji nr 32, warto było wyzerować konto chociażby dla kwartalnych lokat na 3% w neoBanku, po ich zakończeniu będzie można bez problemu skorzystać z promocji nr 34.

Oczywiście nie należy się martwić posiadaniem lokaty mobilnej. Nie wpływa ona na saldo, bowiem można ją odnawiać na lepszej stawce niż 2,70% czyli nie zaniży ona w żaden sposób salda uznawanego jako nowe środki.

Na koniec przypomnę poradę Mastergrega, dotyczącą obejścia ograniczenia przelewów.
Ja obchodzę limit w inny sposób. Jak np. w Idea Banku pojawi się dobra oferta to składam wniosek (ważny zwykle 2 dni). A w Millenium składam przelewy odroczone z datą wykonania na następny dzień: 100 tys. z oszczędnościowego na ROR i 50 tys z ROR do Idea. Następnego dnia te przelewy się księgują i tego samego dnia rano mogę bez problemu przelać pozostałe 50 tys. Tak samo robię jak muszę wyczyścić konto przed kolejną promocją ale tu oba zewnętrzne przelewy po 50 tys. mogę zaplanować wcześniej na konkretny dzień (ale nie mogę ich zlecić jednego dnia). Limit nie dotyczy wykonania transakcji w danym dniu ale zlecania transakcji w danym dniu. Jak np. zleci się przelew z datą odroczoną na 50 tys. w danym dniu i za chwilę się go anuluje to w tym dniu nie wykona się już żadnej transakcji bo limit jest wyczerpany

42 komentarze:

 1. Cyt. "Zróbmy teraz proste obliczenie czasu trwania obecnej promocji, która nosi nr 32. Zaczęła się ona 9 października 2016 zaś skończy się 7 listopada" Chyba 7 stycznia a nie 7 listopada.
  Cyt. "Do promocji można przystąpić pod warunkiem niekorzystania w tym samym czasie z innej promocji na Koncie Oszczędnościowym".
  Ładnie przytoczyłeś treść par. 3 pkt. 4 regulaminu kończącej się promocji".
  Niestety moim zdaniem wyciągnąłeś błędne wnioski przez to, że czytasz wybiórczo regulamin. Jeżeli przeczytasz jeszcze kolejny punkt nr 5 tego regulaminu to będziesz wiedział dlaczego. Cyt. "W przypadku niezachowania ust. 4 i wpłaty Nowych środków na Konto Oszczędnościowe w okresie uczestnictwa w innej promocji, okres obowiązywania Oprocentowania promocyjnego w ramach Promocji obowiązuje od dnia następującego po zakończeniu okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji, pod warunkiem, że okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji zakończy się najpóźniej 6 stycznia 2017r. r. włącznie".
  Zakładając, że zasady korzystania z promocyjnego oprocentowania w kolejnym okresie nie zmienią się to patrząc na twój przykład to od 23 lutego twoje środki na KO (jeżeli ich nie wycofasz przed nadchodzącym weekendem) będą oprocentowane standardowo. Jeżeli po 7 stycznia dopłacisz na KO np. 1000 zł to twoje dotychczasowe środki + te nowe 1000 zł będą oprocentowane na 2,7% a do 23 lutego a gdy skończy się twój okres z poprzedniej promocji czyli od 24 lutego tylko 1000 zł będzie oprocentowane wg nowej stawki promocyjne gdyż tylko te 1000 zł było nadwyżką jaka będzie wyliczona względem 8 stycznia kiedy jest sprawdzane saldo. Z tego prosty wniosek, że powinieneś ewakuować wszystkie środki z banku Millenium (z KO i konta osobistego) po to aby mieć saldo początkowe zerowe a w przyszły poniedziałek z powrotem wrócić z nimi na KO. Wówczas do 23 lutego twoje dotychczasowe środki + przykładowy 1000 zł będzie oprocentowany na 2,7% a od 24 lutego całość (a nie tylko ten 1000 zł) będzie oprocentowane wg promocyjnego oprocentowania obowiązującego wg kolejnego okresu następnej promocji czyli nr 33.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. woow... rzeczowo napisane, choć i tak nie wszystko z tego rozumiem ;). Zrozumiałem, że konto najpóźniej jutro trzeba obowiązkowo opróżnić, co też już dziś ostatnią transzą uczyniłem. Kasa wróci do mille w poniedziałek, a moje 92 dni kończy się 17 stycznia. Według tego wyjawienia po 17.01 powinienem mieć dalej 100 K na oprocentowaniu, które będzie od 08,01 (miejmy nadzieję, że 2.7). Czy dobrze myślę ?

   Usuń
  2. Dokładnie tak należy to rozumieć wg zapisów obecnego regulaminu. Kierowanie się radami autora tego artykułu, a więc trzymanie tych 100 000 zł do czasu zakończenia twojego okresu promocyjnego, czyli w twoim przypadku 17 stycznia i dopiero wtedy ewakuacja środków spowoduje to, że po tej dacie tylko nadwyżka środków znajdujących się na KO ponad 100 000 zł będzie oprocentowana wg promocyjnego oprocentowania, gdyż na koniec 8 stycznia te 100 000 zł będzie twoim saldem progowym łącznego zaangażowania jeśli tej kwoty nie wypłacisz przed 8 styczniem. Natomiast te 100 000 zł po zakończeniu twojego obecnego promocyjnego okresu (czyli po 17 stycznia) będzie oprocentowane wg dwóch stawek standardowych (obecnie do 50 000 zł na 0,8% a nadwyżka do 100 000 zł, czyli pozostałe 50 000 zł na 0,9%).

   Usuń
  3. Sądzę, że błędne jest stosowanie w przypadku KO w Millenium analogii jak w BGŻ Optima, gdzie wszyscy mają początek okresu promocyjnego liczonego względem tej samej daty. W Millenium nie ma tej zasady. Okres promocyjny np. te 92 dni jest liczony od momentu wpłaty pierwszych środków na KO a więc data zakończenia kolejnych okresów promocyjnych może być dla każdego różna. Bank Millenium jest o tyle przewidywalny, że z góry wiemy kiedy jest ustalona najważniejsza w tej całej zabawie data liczenia salda progowego (w BGŻ Optima to jest zgadywanie) od której uzależnione jest jak dużo środków wpłaconych na KO będziemy mieć oprocentowane stawką promocyjną.

   Usuń
  4. Nie zgodzę się z Twoją wersją myślenia w przypadku okresu oprocentowania Polcana. U niego okres promocyjnego oprocentowania kończy się 23 lutego 2017r. a Regulamin promocji pkt 5 stawia warunek cyt: "pod warunkiem, że okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji zakończy się najpóźniej 6 stycznia 2017r. r. włącznie."
   Czyli wpłacone środki po 7 styczna nie będą uczestniczyć w kolejnej promocji, gdyż jego promocja (92 dni) trwa do 23 lutego 2017r. i nie kończy się 6 stycznia 2017r.

   Usuń
  5. Warunek pkt 5 Regulaminu promocji nie zostanie zachowany, gdyż twoja promocja nie kończy się do dnia 06.01.2017r. włącznie.

   Usuń
  6. Warunek pkt 5 będzie zachowany, gdyż w regulaminie nowej promocji będzie inna data jej zakończenia, wyliczona w zależności od długości okresu nowej promocji tj. 6 stycznia + np. 91 dni

   Usuń
  7. Mowa jest o obecnej promocji w której uczestniczymy, powinna się skończyć nie później niż 6 stycznia 2017r. Wówczas, od 8 stycznia 2017r. wpłacone środki będą uczestniczyć w nowym 92 dniowym okresie promocyjnym ze stawką xxx (nie wiemy jaką). Oczywiście, jeśli Bank Millenium przedłuży promocję KO. Przecież nigdzie nie jest napisane, że będzie dalej promocja.

   Usuń
  8. Skąd taka interpretacja? Czyli wyzerować na 06.01.2017r. nieskończoną 32 edycję i wpłacić w nowej 33 edycji np. 25.01.2017r. nowe środki na kolejny 92 dniowy okres promocyjny liczony od 25.01.2017r?

   Usuń
  9. Przecież kolejne okresy odsetkowe następują jeden po drugim od momentu pierwszej wpłaty na KO w Millenium. Nie ma w tym względzie żadnych przerw bez względu na to, czy wypłacimy wszystkie środki z Millenium przed tą najbliższą magiczną datą 8 stycznia, czy dopiero po tej dacie. Widzę, że tę datę sprawdzania salda rachunku (najbliższa to 8 stycznia) sporo osób interpretuje w jakiś inny sposób a jest to tylko i wyłącznie data, która posłuży bankowi do wyliczenia ewentualnej przyszłej nadwyżki na KO kwalifikującej się do kolejnego promocyjnego oprocentowania (jeszcze nieznanego), które będzie naliczane dopiero po zakończeniu obecnego 91-dniowego okresu promocyjnego ze stawką 2,7%, a który to okres generalnie kończy się w różnym czasie dla każdego z klientów Millenium, zależnie od daty pierwszej wpłaty na otwarte KO (pomijam osoby, które dokonały pierwszej wpłaty na KO tego samego dnia).

   Usuń
  10. Według mnie dokładnie tak.

   Usuń
 2. Polcan myślałem,że masz to obcykane praktycznie ponieważ kilka razy pisałeś że to jedno z lepszych kont.Wychodzi na to,że sam nie trzymałeś kasy w dwóch promocjach po kolei. Mały szczegół w tekście jest błąd napisałeś 7 listopad a powinno być 7 styczeń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, nigdy nie trzymałem kasy w dwóch promocjach, bo też nie było takiej potrzeby.
   Jak w 2015 miałem kasę w Millennium, to pojawiła się oferta w Raiff na 4% bez limitów, więc to konto stało się zbyteczne.
   Jak w 2016 wróciłem do Millennium bo skończyła się oferta w Raifie to po wykorzystaniu 92 dni pojawiło się konto Zośka Pro, też bez limitów, więc znów konto w Millennium nie było potrzebne.
   Tak było praktycznie zawsze, że mieliśmy jakieś konto bez limitów kwotowych. Sięgając wstecz do 2014 było takie konto w Meritum z 4% itd. Millennium był świetną opcją, bo tu zawsze była gwarancja 92 dni bez względu na to kiedy przelałeś środki, czego nie zapewniała Optima.

   Teraz jednak po raz pierwszy mamy sytuację, że nie ma konta bez limitów kwotowych. Więc teraz problem odnawiania staje się palący i zmienia to zupełnie postać rzeczy. Jedyną opcją są lokaty bez limitów jak obecna w neo na 3%, ale to tylko na miesiąc.

   Poczekajmy na to co będzie w lutym, dla mnie ważna będzie data 23 luty o czym wspomniałem w tekście...

   Usuń
 3. Polcan wkradł się mały błąd zdaje się bo obecna promocja nie kończy się 7 listopada jak napisałeś tylko 7 stycznia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, chochliki nie próżnują. Poprawiłem.

   Usuń
 4. Niestety, ale nawet pracownicy Millennium mają problem ze stwierdzeniem, czy i jakie środki są promocyjnie oprocentowane. Planowałam przelew do Millennium, poszłam do oddziału, by podano mi datę, do której będę miała 2,7 i okazało się, że nie tak prosto to ustalić. Po długim sprawdzaniu pan podał mi datę "graniczną" dla 2,7 i kwotę, powyżej której to oprocentowanie obowiązuje. Ponieważ nie miał stuprocentowej pewności, radził, by dzień-dwa po przelewie przyjść do banku i upewnić się, czy tak faktycznie jest. Poszłam już do innego oddziału (było mi bliżej) i tam pani potwierdziła wyliczenia, ale już nie wspomniała o kwocie, której 2,7 nie obejmuje... Dopiero moja uwaga spowodowała kolejne sprawdzenie i potwierdzenie wyliczeń pana z pierwszego oddziału. Słowem, galimatias obliczony na to, że nie nie połapiemy w procedurach i będziemy trzymać kasę na mizernym oprocentowaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowe środki - czyli o co chodzi. Postaram się wyjaśnić, kiedy środki są nowe i objęte promocją.
  Przy obecnej 32. edycji zaznaczone jest 'stan na dzień 9 października 2016 r.' - jest to, wspomniana, data graniczna - promocją objęte są kwoty będące nadwyżką powyżej tego co mieliśmy na koncie dnia 09.10.2016. To jest główna zasada, to są te 'magiczne' NOWE ŚRODKI. Niestety mało kto w banku czy infolinii to rozumie, lub chce wyjaśnić :)
  Wykorzystałem edycję 31., więc 32. mnie omija. Data graniczna dla kolejnej padnie pewnie z rozpoczęciem 33. edycji.
  Pytanie - czy Mellinnium wytrzyma presję i utrzyma 2,7 ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba zaznaczyć, że do salda granicznego we wszystkich edycjach, wliczane są środki z ROR, KO, IKE, lokat itp.

   Usuń
 6. "lokaty na jeden miesiąc z 3% już nie ma w ofercie neoBanku i kto wie kiedy się znów pojawi"
  zastanawiam się o czym ty piszesz ponieważ ja mam cięgle możliwość zakładania lokat na 3 %, a co więcej nie na 1 a na 3 miesiące.
  może wyjaśnię swój przypadek - świeżo założony portfel depozytowy, 02-sty założyłem lokatę nr 1 a dziś tj. 04-sty godz 19:00 lokatę nr 2.
  cały czas nowe środki - może to ma znaczenie?
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi mi po prostu o to, że nowy klient nie ma już możliwości zakładania lokat na 3%.
   Ja owszem też mam możliwość zakładania lokat na 3%, ale tylko dlatego, że założyłem portfel depozytowy przed godziną 14:30 wczoraj.
   W artykule treść adresuję przede wszystkim tym, którzy planują założyć lokatę w neo, a nie są jeszcze ich klientami. Tacy jednak niestety na dziś nie mogą liczyć na 3%.

   Usuń
  2. nie do końca Polcan, ja mam baaaardzo stary rach. techniczny (2013) i też nie mam już możliwości założenia lokaty dowód:
   http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/fffcf201197135b4

   Usuń
  3. Chyba mnie nie zrozumiałeś. Przecież potwierdzasz to co napisałem:)

   Usuń
  4. Jesteś nowym klientem, więc masz możliwość zakładania lokat do 1 mln przez 85 dni od podpisania Umowy o Portfel Depozytowy. Dziś już masz w swoim Portfelu nie 3% a 2,60% na 3 m-ce energoLokatę 3M Plus. Sprawdź.

   Usuń
  5. nie mam już zł żeby założyć nową lokatę.
   specjalnie jednak sprawdzałem i ciągle mam ofertę lokaty 3m 3%.
   pirx

   Usuń
 7. Portfel depozytowy dla mojej żony aktywowano dzisiaj, otrzymała SMS że do 10.01.2017 r. może założyć lokatę 3% na 3 m-ce. Jest nowym klientem. Ma ktoś podobnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chce mi się wierzyć, że będzie możliwość założenia Lokaty na 3%, skoro jej już w ofercie nie ma. Miałem podobnie 28.10.2016r. składałem wniosek o energoLokatę 3M Plus z oprocentowaniem 3,20%. Trwała ona kilka godzin. Po aktywacji Portfela była, ale już nie na 3,20% a na 3.00%. Złożyłem Reklamację i do dzisiaj nie mam odpowiedzi. Założyłem lokatę 3% na 3 m-ce, nie miałem innego wyjścia i co Ty na to?

   Usuń
 8. Też dostałem sms-a z takimi samymi warunkami. Ciekawe tylko czy do 10 włącznie ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Wczoraj też założylem 8 lokat na 3%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlaczego aż 8?
   nie wystarczyło 1 ewentualnie 2?
   pirx

   Usuń
 10. Czytam na blogach że mille dzwoni z rewelacyjną lokatą na 2%. To źle wróży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie też wczoraj wieczorem dzwonili w tej sprawie, ale w związku z tym, że nie byłem zainteresowany tą oferta a konsultant po mojej odpowiedzi dlaczego nie chcę wykorzystać tej okazji podniósł wstępną propozycję z 2% na 2,2%. Nie skorzystałem.

   Usuń
 11. A może jak większość kont oszczędnościowych w Millenium jest pusta zostawią te 2,7 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zostawią, z zajawki na stronie Millenium wynika, że oprocentowanie spadnie do 2,5 %.

   Usuń
 12. Oszczędzaj i spełniaj marzenia
  2,5% w skali roku

  Teraz z Kontem 360° otrzymujesz Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5% przez 3 miesiące dla nowych środków do 100 000 zł. Promocja trwa do 28 stycznia 2017
  Załóż Konto 360°

  informacja ze strony internetowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dasz linka do tej informacji??

   Usuń
  2. nie da ci linka bo to fake, ani nie ma takiej informacji na stronie mille, ani nawet google takiej treści nie zindeksowało. To jakiś prowokator. Gdyby faktycznie zmniejszyli do 2,5% to stracą wiele na atrakcyjności, nie będzie juz takiego parcia by pchać kase do nich, bynajmniej ja się grubo zastanowię nad powrotem, czy ewentualną likwidacją konta, bo tylko dla tych 2,7 tam jestem.

   Usuń
 13. ...nie widzę tego nigdzie na stronie. Możesz/cie podać linka do tego info?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.bankmillennium.pl/konto-oszczednosciowe?portalId=308

   Usuń
  2. Dzięki a wjaki sposób znalazłeś tą stronę?

   Usuń
 14. https://www.bankmillennium.pl/konto-oszczednosciowe?portalId=308

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za cynk :).Właśnie uruchomiłem promocję na 2,7%

   Usuń
 15. Ostrzegam, sami pracownicy banku nie wiedzą jak działają promocje konta oszczędnościowego.
  W sobotę dostałem taką wiadomość: "wpływ kwoty większej niż 5 groszy uruchomi Promocję na Pana rachunku. Aby wziąć udział w aktualnej Promocji, musiałby Pan dokonać takiej wpłaty dziś do godziny 21:30."
  Więc przelałem 6 groszy z ROR na oszcz.
  Dziś dopytuję czy mam 2,7%, a Pani na to, że nie mam...

  Dziwne, bo 8.10.2016 miałem w sumie w banku 10 000,05 PLN, a na oszczędnościowym 0 zł.
  7.01.2017 miałem w sumie 10 000,10, a na oszcz. 0,07 PLN.
  Więc więcej w banku i więcej na oszcz.

  Będzie reklamacja.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...