wtorek, 10 stycznia 2017

Ranking kont oszczędnościowych styczeń 2017


W tym miesiącu wyjątkowo zamieszczam ranking kont oszczędnościowych tutaj i to nieco później niż zwykle. Powodem tego opóźnienia było wyczekiwanie na ruch ze strony Millennium, bowiem zmiana na koncie była tutaj pewna.

I faktycznie od niedzieli stawkę zmieniono i obecnie jest niższa o 0,20pp. Obniżki można się było spodziewać więc nie jest ona zaskoczeniem. Niemniej jednak zaskakujący jest bardzo krótki czas trwania oferty: 28 stycznia 2017. Możliwe więc, że w lutym będzie już inna stawka.

Jeszcze większy spadek mamy w Eurobanku. Tutaj też nowi klienci mają 2,50% jak w Millenium, ale oznacza to spadek aż o 0,50pp. Co ciekawe innym stawka 2% się nie zmieniła, ale tego już nie zobaczymy, skoro 2,50% to dolna granica i chyba od lutego trzeba ją będzie zmienić...
 

Oferta następcy Banku Smart
Nest Bank - Nest Rodzinne Oszczędności - stawka 2%-30%


Najlepiej oprocentowane konta
1 Deutsche bank - db Plan 500+ 5,28% - Opis 
2. Orange Finanse - Konto oszczędnościowe 3,50% do 10.000
3. BOŚ - Konto oszczędnościowe EKOProfit 3,00% do 50.000 ror i wpływy 500+
    BZWBK - Konto <20 3,00% do 3.000 zł
5. Idea Bank - Konto Zyskowne 2,80% do 10.000 ror+przelew
6. BOŚ - Konto oszczędnościowe EKOProfit 2,75% do 50.000
7. Deutsche bank - db Konto oszczędnościowe Plus 2,55% do 100.000
8. Millennium - Konto oszczędnościowe 2,50% do 100.000
    Eurobank - Rachunek Ekstra Zysk 2,50% do 30.000 zł nowy klient
   Toyota bank - Konto Młodzieżowe Click 2,50% do 24 lat
   Idea bank - Idea Saver 2,50% do 10.000 
   Idea Bank - ZOŚKA PRO 2,50% 
       warunek 2,5% - utrzymywanie salda na ror w wysokości 10%
   Idea Bank - ZOŚKA 2,50%
       warunek 2,5% - przelewanie 10% wartości średniego salda z poprzedniego miesiąca

24 komentarze:

 1. W przypadku Deutsche bank - db Konto oszczędnościowe Plus - trzeba ostrzec klientów - żeby nie wpłacali na nie tych pełnych 100tys. zł! Już po pierwszym miesiącu naliczenie samych odsetek spowoduje powiększenie całości salda i przekroczenie tej "magicznej kwoty" - co obniży oprocentowanie całości do 1,05%! A to cytat z ich strony: "Oprocentowanie 2,55% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące obowiązuje od dnia otwarcia db Konta Oszczędnościowego Plus w systemie, gdy saldo środków nie przekracza kwoty 100 000 PLN (jeśli saldo środków na koncie jest wyższe niż 100 000 PLN oprocentowanie wynosi 1,05%)" PS Dobrze, że choć małym drukiem, ale o tym ostrzegają ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te praktyki DB są znane od dawna i przestrzegałem o tym na samym początku prowadzenia bloga, gdy posiadałem tu jeszcze konto na 10%. Jeden darmowy przelew w miesiącu wykorzystywało się wtedy na obniżenie salda poniżej 10k, by oprocentowanie nie spadło drastycznie.
   Pytanie czy jest jeszcze jakiś inny bank, który stosuje takie praktyki?

   Usuń
  2. tak, Idea Bank na kontach zyskownych. Po przekroczeniu salda 10 000 całość jest oprocentowana niżej. Najlepiej mieć wpłacone tak ze 100 zł mniej i co jakiś czas wypłacać odsetki pod koniec miesiąca, jak już wiadomo, że innej wypłaty nie będziemy potrzebowali.

   Usuń
  3. Ale chyba nie na idea saver? Nie sprawdzałem tego dotąd, a przecież tu też jest limit 10k.

   Usuń
  4. Też nie sprawdzałam, ale wygląda mi na to, że jak kwota na rachunku jest wyższa niż 10 000, to oprocentowanie to tylko 1,5%. Takie zapisy są w tabeli oprocentowania. Według mnie to oni tak podstępnie te zapisy zrobili. Sama dałam się nabrać i rozumiałam je tak życzeniowo. czyli do 10 000 wyższa stawka a na niższej stawce nadwyżka. Niestety, jest na koncie powyżej określonej sumy, całe konto oprocentowane jest niżej.

   Usuń
  5. Konto Idea Saver traktowane jest tak samo jak Konto Zyskowne, od 10 000,01 zł całość oprocentowana 1,50%, a nie 2,50%.

   Usuń
  6. Dobrze wiedzieć. Swoją drogą właśnie sobie przypomniałem, że przecież podobnie robiliśmy w BOŚ na koncie Więcej za Mniej. Tam też co miesiąc trzeba było zmniejszać saldo by nie przekroczyło 10k.

   Usuń
 2. donoszę, że 09-stycz założyłem jeszcze lokatę na 3%, 3 m-ce w neobanku.
  to dla nowo otwartego portfela depozytowego czyli dla klientów którym się "udało" założyć.
  polcan "srednio" wypowiadał się o neo(gang)banku lecz w tym przypadku uważam, że zasługują na pochwałę.
  dobre praktyki należy rozgłaszać niech się inni uczą.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W dalszym ciągu 'średnio' będę się wypowiadać o neo. W pierwszym tygodniu nowego roku założyłem sobie tutaj portfel depozytowy, zaś konsultantka poinformowała mnie, że skoro zdążyłem to zrobić przed 14:30 będę mógł do 11 założyć lokaty na 3%.

   Przy kolejnym telefonie od innej konsultantki dowiedziałem się, że nie ma szans na takowe lokaty. Mogą je zakładać tylko i wyłącznie nowi klienci ever. Skoro byłem klientem w 2011 to na lokaty promocyjne nie ma szans.

   To już kolejny raz kiedy konsultanci wprowadzają klientów w błąd. Pod koniec grudnia byłem zapewniany, że bezwzględnie potrzebny jest podpis w oddziale, żeby zrobić jakikolwiek przelew na zewnątrz. Jak się potem okazało wcale nie jest to prawdą i nie dotyczy to portfela depozytowego....

   Usuń
  2. No właśnie problemem tego banku są niedoinformowani konsultanci albo chaos informacyjny. Mnie przecież załatwiła konsultantką twierdząc że lokaty na 3 % już nie ma drugiego dnia promocji co zmusiło mnie do natychmiastowego przelewu środków z neo, a okazało się że oferta była aktywna jeszcze 2 dni. Tam chyba wszystko trzeba filmować kilka razy.

   Usuń
 3. Ybanking wielka ściema. Co kilka dni zmieniają opcję na niekorzyść klienta w miesięcznych korzyściach z depozytów (stary system premiowania). Wczoraj u mnie widniała kwota 57 zł. a dzisiaj już pokazują 18 zł. Mało tego zmienili także korzyści za poprzedni miesiąc (grudzień 2016r.) z 77 zł na 23 zł. Coś tam nie gra z finansami. Kręcą jak tylko mogą. Mam porobione skreeny z kilku dni, a nawet z poprzedniego miesiąca. Może wypowie się w tej kwestii Pan prezes Turczynowicz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,

   Dla niektórych lokat założonych w listopadzie i grudniu system błędnie zaciągał stawki ze stycznia 2016.

   Zgodnie z zasadami zmiany regulaminu nowe lokaty zakładane po 15 listopada miały być premiowane tylko wg nowego modelu.

   W wyniku tego błędu tak się nie stało i premie dla części lokat zostały naliczone.

   Naprawiliśmy ten błąd i stąd te korekty.

   Liczba lokat objęta korektą była niewielka, więc nie zauważyliśmy, że dla niektórych użytkowników zmniejszenie premii było znaczne.

   W związku z tym naliczenie za grudzień zostanie cofnięte w tych przypadkach do wcześniejszej wyższej, choć błędnej kwoty.

   Naliczenie premii za styczeń będzie już wykonane zgodnie z obowiązującymi zasadami.

   Pozdrawiam
   Paweł Turczynowicz

   Usuń
  2. Dziękuję za informację.

   Usuń
  3. Liczymy na przywrócenie błędnych kwot za grudzień !. U mnie brakuje około 100 PLN ! Niezły bałagan w systemie YB panuje.

   Usuń
  4. Naliczenie premii za grudzień w moim przypadku zostało już przywrócone. Dziękuję i pozdrawiam.

   Usuń
 4. Polcan - skad wziales oprocentowanie dla konta EKOProfit ?
  Na stronie BOS jest zupelnie inne - duzo nizsze:
  1,75% dla salda do 50 tys. zł
  2,00% nadwyżka środków ponad 50 tys. zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tej strony BOSia:
   https://www.bosbank.pl/klienci-indywidualni/twoja-bankowosc-codzienna/konta-osobiste/ekoprofit
   3% masz w tytule, zaś w sekcji Uwaga dodatkowa promocja info jak podnieść stawkę o 1,25%

   Usuń
 5. Trochę z innej beczki. Info dla wszystkich posiadających konta w mBanku. Zmieniają godziny sesji przelewów przychodzących do banku, a w zasadzie godzinę - tą 1-szą. Zmiana na plus - bo pierwsze księgowanie już o 11:15, a nie o 12-ej. Będzie ciut więcej czasu na puszczenie kasy dalej - aby załapała się na ostatnią sesję wychodzącą o 13:25 :)
  https://www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/indywidualny/post,7549,nowe-godziny-realizacji-pierwszej-sesji-przychodzacej.html

  OdpowiedzUsuń
 6. I znów z innej beczki. Może to jest nadzieja na chociaż ciut lepsze depozyty: http://m.bankier.pl/wiadomosc/Do-Polski-wchodzi-nowy-bank-z-Estonii-7493024.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym banku wiem już od pewnego czasu od jednego ze stałych czytelników bloga i pisałem już do nich na początku roku, niestety zero jakiegokolwiek odzewu z ich strony. Telefonu też póki co nie podają a jedynie mail.
   Pewnie wielu czytelników będzie zniechęcać brak BFG, ale to już temat na osobny artykuł.

   Usuń
 7. Pozycja 10. Idea Bank konto Zośka i Zośka Pro - błąd w przypisie - napisałeś warunek 3% a powinno być 2,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, więc poprawiłem. Dzięki za czujność.

   Usuń
 8. Szykuje się coś nowego, że nie ma rankingu? czy czekasz na nową Optimę?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...