sobota, 28 stycznia 2017

Lokata bezkonkurencyjna tylko na 2,50% czyli nowe łowy Idea bank


Jednak doczekaliśmy się powracających lokat w Idea bank. Można więc przypuszczać, że niebiescy odczuli duży odpływ kapitału z zapadających z końcem stycznia lokat i próbują go jakoś powstrzymać.

Standardowo zaczęło się od starej dobrej lokaty Tylko teraz na 3 miesiące. No tak, tyle że nowe oprocentowanej starej dobrej obecnie w żadnym przypadku nie może zawierać przymiotnika 'dobrej', bo nie zasługuje bowiem wcale na uwagę. 

Jak to zwykle bywa w przypadku Idea bank, wkrótce po zaoferowaniu lokaty Tylko teraz pojawiła się znacznie lepsza stawka na Lokacie Bezkonkurencyjnej. No tak, ale można mieć i do niej zastrzeżenia.

Jakie? Ano podstawowe czyli stawkę. Obecnie zamiast dawnych oczekiwanych 3,00% mamy jedynie 2,50% i to na zaledwie jeden miesiąc. A przecież tyle daje konto w Millennium, chociaż stawka taka obowiązuje tylko do jutra i nie wiadomo jaka będzie od poniedziałku.

Tendencja spadkowa panuje zatem w dalszym ciągu w najlepsze i wygląda na to, że na więcej raczej nie będzie można liczyć. Sytuację trochę ratuje fakt możliwości podkręcania stawki przez yb, te dotyczą bowiem wszystkich lokat w Idea bank, więc jeśli już zakładać to podbijac stawkę.

Tradycyjnie przypominam o możliwości połączenia się ze mną na platformie ybankingu. Dzięki temu będzie można nieco podwyższyć swoje stawki, zamierzam bowiem przenieść trochę środków znów do Idea bank, chociaż nie będą to już takie kwoty, gdy w ofercie było przyjemne 3,00%.

Tutaj połączysz się ze mną na platformie ybankingu

Jak podbić stawkę sobie i innym
Dla nowych użytkowników yb krótka informacja na temat zakładania lokat w yb. Należy najpierw się zalogować do ybankingu, wybrać zakładkę lokaty, odszukać Idea bank, kliknąć w link podając swój Pesel, który pozwoli na potwierdzenie przyznania premii. System z automatu przekieruje nas na stronę Idea bank, gdzie założymy lokatę.

Oczywiście można też wykorzystywać różne inne możliwości połączeń. O grupie na facebooku wie chyba każdy każdy czytelnik bloga. Inna sprawa, że można też spotkać na innych portalach zachęty do połączeń. Przy dużej ich ilości dodatkowy zysk może być znacznie większy.

Przy testowaniu obniżaniu oprocentowania promocyjnych lokat Idea bank zwykle stosowała trick z zawyżaniem stawek przy jednoczesnym obniżaniu czasu ich trwania. Lokata miesięczna była przy tym zwykle najwyżej oprocentowanym depozytem.

Nic dziwnego, zakładanie lokat o jeszcze krótszym okresie trwania raczej nie ma sensu. Przy okazji piątej rocznicy bloga wskazałem, że nowym minimum dla lokat będzie w tym roku 2,50%. Nie sądziłem jednak, że tak szybko zostanie ono osiągnięte...
  

25 komentarzy:

 1. Czekamy na 2,75%, trzeba pamietac, ze koniec lutego to odplyw reszty lokat promocyjnych i nie wydaje mi sie, zeby przy obecnej stawce 2,5% i tylko na 1-mies. zasypali caly odplyw depozytow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2,75?? żarty... kiedy millenium daje 2,5 ze swobodnym dostępem do środków, miałbym lokować na 2,75? Absolutne minimum na zamrożenie kasy na lokacie to 3%.

   Usuń
 2. 2,50% i to na zaledwie jeden miesiąc. A przecież tyle daje konto w Millennium, chociaż stawka taka obowiązuje tylko do jutra i nie wiadomo jaka będzie od poniedziałku.
  ******
  ależ wiadomo Polcan od dawna :)
  https://www.bankmillennium.pl/direct/oszczednosci/konto-oszczednosciowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jakieś nowe konto "profit" ?

   Usuń
  2. Marcin - czy to jakieś nowe ko to się pojawiłow MB. Ja mam u siebie w systemie nazwę "konto oszczędnościowe" a na stronie banku jest nowa nazwa "k o profit".

   Usuń
  3. Sądzę, że to będzie nowa nazwa obowiązująca od jutra.

   Usuń
  4. Banki testują klientów, na ile mogą sobie pozwolić. Deflacja odeszła już do lamusa. W grudniu inflacja r/r 0,8%, a banki zamiast podnosić oprocentowanie, obniżają. Dla mnie brak logiki. Prawdą jest, że podatkiem bankowym, chcą obciążyć klientów (depozytariuszy i kredytobiorców).

   Usuń
  5. Jestem przekonany że narasta nierównowaga popytu i podaży "pieniądza". Niewielu chce brać kredyt a oszczędności rosną, stąd banki nie muszą "walczyć" o depozyty. Podatek ma bardzo mały wpływ na ten drastyczny spadek stóp dla oszczędności. Myślę, że spadek ten będzie kontynuowany dopóki nie ruszy duży popyt na kredyt.

   Usuń
  6. @Arek, @polcan. Na stronie bankmillennium.pl k.o. i k.o.profit to dwa różne konta.

   Usuń
 3. Polcan, Twój artykuł sugeruje, że Idea wystawiła już swoją najwyższą ofertę.
  Mnie się jednak wydaje, że to nie musi być koniec.
  Mill daje 2,5 - niby tyle samo, ale jednak to KO, czyli dużo lepsza dostępność do własnych środków i dodatkowo dłuższy czas lokowania (92 dni).
  Poza tym zwykle Idea dawała choć odrobinę lepszy % niż miały lokaty konkurencji.
  Ja w każdym razie nie zamierzam się spieszyć, tym bardziej, że niczym nie ryzykuję: jeśli zniknie 2,5 na 1M w IB, to mam otwartą drogę do 2,5 na 3M w Mill (i to bez blokady środków).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyś miał rację. Jutro jednak kończy mi się lokata bezkonkurencyjna w Optimie i nie mam za bardzo gdzie przenieś środków a i tak muszą pójść przez IB.
   Warto też zerować powoli środki z Optimy bo niebawem kończy się ważność oferty...

   Usuń
  2. Polcan - a propos zerowania konta w Optimie - czy wiesz, że strona Optimy nie działa od wczoraj. Obawiam się, że dopiero w poniedziałek zaczną naprawiać ten problem i nie wiadomo, kiedy będzie się można normalnie logować.

   Usuń
  3. celowo chcą zatamować odpływ gotówki.
   loguj się bezpośrednio
   https://planet.bgzoptima.pl/hades/do/Login

   Usuń
  4. Dzięki @Anonimowy 22:33 za ten sposób!

   Usuń
  5. Też się dołączam do podziękowań. Faktycznie strona Optimy nie działa i nie jest możliwe nawet wejście na nią, ale udało się zrobić przelew z podanego nowego adresu, który od razu archiwizuję, bo może się przydać w przyszłości:)

   Usuń
 4. Już pewnie było o tym nie raz, sorry, ale zapytam. Jeśli obecnie promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Millenium jest od 29.01 do 22.04 i jest ważne 92 dni od dnia wpłaty to jeśli np. wpłacę pieniądze za miesiąc to czy i tak warto je wycofać do innego banku 21.04? Tzn. żeby na kolejny okres promocji wyzerować konto? I czy Bank Millenium ustala dzień obliczania stanu nowych środków zawsze na dzień przed a nie jak bgż od jakiegoś czasu na niewiadomo kiedy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytanie odnośnie Millenium. Czy mając stare konto oszczędnościowe muszę zakładać te nowe (Profit)? Logując się do systemu nie ma możliwości założenia takowego konta.

  OdpowiedzUsuń
 6. A teraz to już zupełnie nie wiem o co chodzi z tym KO w Mille? Na stronie zamieścili już nowy regulamin promocji środków na KO. Tyle, że różni się on okresem tej właśnie promocji od tego zawartego w najnowszym cenniku ich usług! W REGULAMINIE PROMOCJI „NOWE ŚRODKI NA NOWYM KONCIE OSZCZĘDNOŚCIOWYM ”, ORGANIZOWANEJ PRZEZ BANK MILLENNIUM S.A., EDYCJA 1. mowa jest o "Nowym KO" i Okresie Promocji – od 29 stycznia 2017r. do 18 marca 2017r., a w cenniku usług i na stronie głównej nazywa się ono: Konto Oszczędnościowe Profit, a promocja trwa od 29 stycznia 2017r. do 22 kwietnia 2017r. włącznie. Co to oznacza? Czy to będą 2 różne konta? Czy znowu tak jak ostatnio coś pogmatwali? Okresy promocji różnią się od siebie w dwóch dokumentach bankowych - jakimi są cennik i regulamin promocji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś Regulamin Konta Oszczędnościowego Profit zostanie poprawiony na do 22.04.2017r.

   Usuń
  2. ...już go poprawili ;)

   Usuń
 7. jak dzisiaj załżę w idea na 1 m to kiedy się skończy 28 lutego czy 2 marca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś i jutro założone lokaty skończą się 28.02.2017r.

   Usuń
 8. Ciekawe czy to prawda? A jeśli tak - to jak szybko to nastąpi? Wtedy to dopiero mogą być marne lokatki w Idei :(
  https://www.pb.pl/banki-szukaja-nowych-wlascicieli-853324?utm_source=bankier.pl&utm_medium=referral&utm_campaign=wymianabankier

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jest informacja o getin "W związku z wytycznymi Komitetu Stabilności w górę pójdą wagi ryzyka dla hipotek walutowych, co uderzy w kapitały banków frankowych. W przypadku Getinu potrzeby kapitałowe wzrosną o około 400 mln zł."
   Proponuje aby dali dobre lokaty min na 3% dla czytelników bloga i załatamy im tą dziurę :)

   Usuń
 9. Kapitał banku to niestety nie lokata. Kapitał ma charakter długoterminowy/wieczysty i służy pokrywaniu ewentualnych strat banku :( I takie potrzeby ma Getin :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...