środa, 22 marca 2017

300 zł nagrody za nietrudne warunki konta Citi Priority


Powoli dobiega końca druga edycja dość ciekawej promocji w Citi, gdzie w stosunkowo nietrudny sposób do zgarnięcia jest nawet 300 zł. Pierwszą edycję omawiałem jeszcze w ubiegłym roku i tegoroczna jest praktycznie bliźniaczo podobna.

Oferta potrwa jeszcze niedługo, kończy się bowiem 31 marca 2017, mamy więc praktycznie ostatni moment na załapanie się na tę promocję. Co trzeba zatem zrobić by zgarnąć całkiem fajną premię?


Adresatem są osoby, które nie posiadają konta w Citi. Z tym raczej nie będzie problemu, bowiem Citi do tej pory skupiało się na promocji kart kredytowych, a nie kont. Kredytówki ten bank ma bezkonkurencyjne, a co więcej ułatwiają one nawet zgarnięcie premii:)

Tutaj założysz konto w Citi Priority by zgarnąć 200 lub 300 zł premi

Gwoli ścisłości tak jak poprzednio mamy do wyboru dwie opcje oznaczone niżej jako wariant A lub B, które gwarantują zgarnięcie 200 lub 300 zł. Dodatkowo musimy spełnić warunek płatności kartą.


1. Wariant A: 300 zł premii za jeden z warunków:
(i) Utrzymanie salda 30.000 zł na rachunku przez 4 miesiące
Pierwszy warunek polega na tym. że bank wymaga by klient wpłacił i utrzymał przez 4 miesiące 30.000 zł na swoim rachunku. Ten warunek jest raczej bezsensowny, powoduje bowiem marnowanie środków, które mogłoby pracować na lokacie. Jest to jednak możliwe w innej opcji.

Opcja z lokatą jest dużo ciekawsza
(ii) założenie lokaty na 2% do 30.000 zł na 3 miesiące
Dużo rozsądniejszą opcją jest założenie lokaty kwartalnej w kwocie właśnie 30.000 zł na 2%. W opcji z lokatą środki przynajmniej pracują i dziś po kolejnych obniżkach taka stawka wygląda to już znacznie atrakcyjniej aniżeli w pierwszej edycji z 2016 roku.

2% to nie jest może dużo, ale mamy tutaj bardzo fajny bonus w postaci 75 zł co miesiąc. To więcej aniżeli dawała Toyota w akcji specjalnej. Minusem tej opcji jest fakt, że lokata trwa 3 miesiące, a czwartym miesiącu trzeba dalej utrzymać saldo 30.000 zł

Bonus jest jednak na tyle duży, że warto tutaj przetrzymać kasę. Według zapewnień Citi 75 zł będzie wpływać w każdym z kolejnych 4 miesięcy, więc jak ktoś po zakończeniu lokaty wypłaci kasę, to nie dostanie premii za ostatni miesiąc, zgarnie więc w sumie 235 zł, czyli i tak więcej niż w wariancie B.

Oczywiście można zrobić myk w postaci wpłaty kasy na konto oszczędnościowe w czwartym miesiącu. W ten sposób zgarniemy całe 300 zł, tyle tylko że oprocentowanie KO nie powala wynosi tylko 0,80% do kwoty 15.000 zł. Zawsze to jednak lepsze niż trzymanie na nieoprocentowanym koncie osobistym.


1. Wariant B: 200 zł premii 
Przelew na 5.000 zł oraz posiadanie karty kredytowej
Drugi warunek jest nieco mniej ciekawy. Bank w każdym miesiącu trwania promocji wymaga dokonania przelewu kwotę 5000 zł. Z informacji jakie dostaję od was na maila wynika, że są możliwe przelewy własne. 

Przesadzono z wymaganiem przelewu wynagrodzenia

Dodatkowo wymagane jest posiadanie tutaj karty kredytowej, a tę od tego roku łatwiej sobie wyrobić, bowiem anulowano odsiadkę osobom posiadającym kartę w 2014 roku:) Z tego łatwy wniosek, że oferta jest nie tylko dla nowych, ale także dla obecnych klientów banku posiadających już kartę kredytową.

Bez względu na to czy wybierzemy wariant A z zakładaniem lokat na 2% czy wariant B z przelewem od pracodawcy + kartą kredytową, aby zgarnąć premię 300 zł (za wariant A)  lub 200 zł (za wariant B) trzeba spełnić dodatkowo drugi warunek. 

Tutaj założysz konto w Citi Priority by zgarnąć 200 lub 300 zł premii


2. Płatność kartą na minimum 300 zł
Premia jest na tyle duża, że nie dziwi fakt dodatkowego warunku w postaci konieczności płacenia kartą. Bank wymaga wydania w każdym miesiącu 300 zł, przy czym nie może to być płatność jednorazowa. Wymagane są przynajmniej dwie płatności, ważne by w sumie dawały one trzy stówki.

Kto nie spełni warunków zapłaci aż... 25 zł !:(

Warto na koniec zaznaczyć, że kto tego warunku nie spełni, ten nie tylko straci premię za dany miesiąc czyli 75 zł lub 50 zł w zależności od wybranego wariantu. Dodatkowo bank pobierze za konto aż... 25 zł, co widzimy wyżej.


Podsumowując mamy całkiem niezłą ofertę jak na 2017 rok biorąc pod uwagę warunki i wysokość premii. W skrócie do zgarnięcia jest:
 • 300 zł (4x75 zł) - jeśli wybierze wariant A + płatność kartą
 • 200 zł (4x50 zł) - jeśli wybierze wariant B + płatność kartą
Bank twierdzi, że tylko 1000 osób może skorzystać z tej oferty na powitanie. Oferta jest jednak nadal aktywna i z pewnością wygląda o wiele ciekawiej niż mBank czy ING. Kończy się jednak już w przyszły piątek ostatniego dnia marca.
Regulamin oferty specjalnej Nagroda na powitanie II

10 komentarzy:

 1. Jaki jest sens takich głupich potyczek z bankami ... ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki, że skoro i tak trzymamy kasę w banku, robimy zakupy kartą płatniczą, to możemy na tym przy okazji skorzystać. A 300 zł piechotą nie chodzą. Ja się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy można to połączyć z promocją z darmowym smartfonem LG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno się udać, karta kredytowa to nie konto, wię to inna promocja. Podobnie jest zresztą w T-mobile, można zgarniać premię za używanie konta i osobno za używanie karty.

   Usuń
  2. Czy płatności na 300 muszą być dokonane kartą debetową, czy mogę je zrobić karta kredytową?

   Usuń
  3. Debetową.

   Usuń
 4. Czy jeśli posiadam kartę kredytową to dodatkowo muszę wyrobić kartę debetową do tego konta ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wg regulaminu par4.1.c chodzi o utrzymanie salda 30k do końca piątego miesiąca po miesiącu, w którym otwarto konto.
  Jeżeli otworzę konto w III, to chyba do końca VIII muszę utrzymać saldo?

  OdpowiedzUsuń
 6. Pisze:75 zł premii trafi na Twoje konto w każdym z 4 kolejnych miesięcy o ile spełnisz powyższe warunki.-więc 4 miesiące trzeba mieć lokatę

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak złożę wniosek o otwarcie konta 31.03.2017 r. to od kiedy muszę utrzymać saldo 30k /lokatę/ od początku kwietnia czy maja ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...