wtorek, 21 marca 2017

Promocja karty wielowalutowej bez kosztów przewalutowania


Chyba każdy z nas lubi wyjazdy do odległych krajów, a dziś robimy to częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Wiąże się to jednak z posiadaniem obcej waluty, bowiem poza Polską nigdzie indziej złotówkami nie zapłacimy. 

Można oczywiście zakupić obcą walutę kraju docelowego, niestety trudno jest dokładnie przewidzieć ile tak naprawdę wydamy i koniec końców zostanie nam część zakupionych środków. Wówczas albo wracamy z nimi do kraju, albo wydajemy na siłę by się ich pozbyć.

Ostatnimi czasy wolę przez to płacić kartą wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Karta bez straty na przewalutowaniu przy płatnościach za granicą

W tym momencie rodzi się problem wyboru najlepszej karty do płatności za granicą.  Najlepszej czyli takiej która nie robi podwójnego przewalutowania, a więc pozwala nie stracić na pośrednikach przy zmianie walut.

Tutaj założysz kartą wielowalutową bez przewalutowania w Pekao 

Co można zyskać na posiadaniu takiej karty? Po pierwsze można nią płacić i wypłacać bez przewalutowania w najpopularniejszych walutach: dolarach, euro, funtach oraz frankach szwajcarskich. Co ciekawe dotyczy to nie tylko płatności za granicą, ale także w kraju i w internecie.
Dostępne waluty USD, EUR, CHF i GBP
Co więcej, wystarczy posiadać tylko jedną kartę do dwóch rachunków złotowego i walutowego. Przypomina to bardzo wygodne łączenie kart w T-mobile, gdzie płatności kartą kredytową pozwalają na zgarnianie 5% bonusu na koncie Freemium lub Premium co omawiałem w ubiegły piątek.

Na start mamy możliwość darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów Unicredit. Trochę za mało, komu się będzie chciało szukać akurat bankomatu z logo Unicredit? Wystarczy jednak zwykła wpłata na 5000 zł by mieć darmowe wszystkie bankomaty na całym świecie.

Czy taka karta jest droga? W zasadzie tak, Master Card Debit FX kosztuje 7 zł bez grosza, ale bardzo łatwo jest uniknąć tej opłaty. Bank uznaje zaledwie 4 płatności na dowolną kwotę, więc warunek to praktycznie żaden.

Aby posiadać kartę wielowalutową należy posiadać rachunek w złotówkach oraz jeden w walucie obcej. Może to być w funtach, euro, dolarach czy frankach. To już jest obojętne, bank będzie obsługiwać kartę dla obu tych rachunków.

Tutaj założysz kartą wielowalutową bez przewalutowania w Pekao 
 
Taka karta z pewnością przyda się każdemu, kto używa walut obcych. Można rzec, że to jazda obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy konta w Pekao, który jest drugim bankiem z największą liczbą kont.  

Mimo wszystko szkoda, że takiej karty nie ma w ofercie innych banków...

Regulamin wielowalutowej karty bez przewalutowania za granicą

10 komentarzy:

 1. wraca promocja bonu 400 zł na morele.
  Zamów Kartę Kredytową Citibank i zdobądź voucher 400 zł do Morele.net.
  Jeżeli planujecie zakupy w Morele.net, zapewne zainteresuje Was możliwość uzyskania vouchera o wartości 400 złotych na dowolne zakupy do wykorzystania w naszym sklepie. Wszystko za sprawą drugiej już edycji promocji, którą zorganizowaliśmy razem z Citi Handlowy.

  Jest ona ważna od 01.03.2017 do 30.06.2017 i, podobnie jak w pierwszej edycji, skorzystać z niej mogą nowi klienci, którzy zdecydują się na złożenie wniosku o Kartę Kredytową Citibank Simplicity. Po spełnieniu warunków promocji, otrzymacie bon zakupowy w wysokości 400 złotych, który będziecie mogli przeznaczyć na dowolny zakup w naszym sklepie – oszczędności okażą się więc spore.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety konto walutowe kosztuje ok.5PLN miesięcznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Sprzedałeś się kolego publikując tę ordynarną reklamę. Ta karta nie robi podwójnego przewalutowania, pod warunkiem że płacisz w USD, EUR, GBP lub CHF i masz konta walutowe w tych walutach z saldem pozwalającym na pokrycie transakcji. Jeżeli nie masz konta lub salda, transakcja przeliczana jest na USD i potem na zł po kursie mastercard.

  Więc żeby nie mieć podwójnego przewalutowania, musisz wcześniej kupić walutę "i koniec końców zostanie nam część zakupionych środków".

  Konta walutowe w Pekao SA są płatne, wypada o tym napisać. Pasuje tez napisać, czy przypadkiem Pekao nie pobiera opłat za wpłatę gotówkową lub przelew przychodzący na konto walutowe.

  A gdzie opłaca się kupić lub sprzedać walutę? No przecież nie w Pekao SA, tylko u Aliora. No to po co ta karta, skoro i tak założę konto walutowe w Aliorze.

  Czuć tu stęchłą wrzutkę działu marketingu Pekao. Pewnie te karty się nie sprzedają i trzeba lansować.

  Z Aliorem jestem związany w taki sposób, że od lat używam ich kart walutowych za granicą. Jak znacie coś lepszego, to napiszcie, przeniosę się z Aliora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba latwiej jest miec karte np. z T-mob niz Pekao. Walutowymi z t-Mob nie musimy wykrecac pewnej ilosci transakcji, poza tym latwo mozemy dostarczyc walute z kantoru, ktorego nie ma w Pekao. Zasada kart Aliorowych jest jedna, ze musimy brac karte do EUR w krajach tej strefy, karta GBP dla UK oraz karta w USD do USA i wszystkich innych krajow poza wymienionymi EUR i GBP (przeliczenia egzotycznych walut na USD po kursie MC). Poza tym wyplaty walut za granica w bankomatach z kont walutowych sa bezplatne.

  OdpowiedzUsuń
 5. mało rzetelne przedstawienie oferty, rzeczywiście trzeba wspomnieć o opłatach za konto walutowe, i za zakup waluty, jestem trochę rozczarowany, zwykle oferty były przedstawione z plusami i minusami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tu ci przyznam rację. Oferentem jest Pekao, więc nie spodziewajmy się dobrej oferty co zresztą podkreśliłem na końcu artykułu. Nie jest to przyjazny bank, a artykuł jest raczej ciekawostką, aniżeli poleceniem.
   Oferta jest raczej tylko dla tych, co już tu mają konto i chcieliby mieć dodatkowo taką kartę.

   Usuń
 6. Trzeba tu trochę rozjaśnić powyższe zarzuty w stosunku do Pekao. Konta walutowe są płatne, ale tylko gdy posiada się najprostsze eurokonto podstawowe. Co do zasilania kont walutowych w dewizy, to można to wykonać przez internet kupując twardą walutę, np. w kantorze walutomat.pl (koszt zakupu walut tańszy niż w Aliorze) i przelać ją sobie darmowym przelewem, w ciągu 30 min.
  Karta ponadto jest akceptowana w sklepach internetowych w europie jak i w Chinach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lokata NA WIOSNĘ od IB na 2,25% ... :-/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inflacja w lutym r/r 2,2%. Śmiechu warte.

   Usuń
 8. Nowość? E tam.

  W Citi Priority jest coś podobnego. Jak się otworzy kolejne konta walutowe - można 'przez komórkę' przepinać kartę debetową do któregokolwiek konta walutowego. Przewalutowanie nie istnieje.

  A poza tym karta Revolut - tu znika problem spreadów przy każdej walucie na świecie.

  Pekao szału nie robi :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...