wtorek, 28 marca 2017

Nie upieczesz dwóch pieczeni: 120 na start za cashback lub 100 zł za 4 przelewy


Bez wątpienia najlepiej korzystać z promocji bankowych wtedy, kiedy w jednym banku jest więcej niż jedna. Niestety poza akcjami specjalnymi nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy coś takiego nastąpi, warto jednak wypatrywać takie kumulacje.

Powód jest oczywisty, do banku przychodzimy głównie po premię. Jak jest tylko jedna, to zwykle wahamy się czy skorzystać, ale atrakcyjność oferty wzrasta, gdy ofert premiowych przybywa. Przyjemnie jest jest upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Niestety nie jest to możliwe w przypadku ING.


1. 120 zł na start
Ogień rozpalił niedawno ING. Tegoroczny płomień jest nieco większy niż dotychczas, bowiem stawkę na start zwiększono do 120 zł. O tym pieczeniu już wiecie, bo pisałem o tym w osobnym artykule. Okazuje się jednak, że na tym ogniu można zgarnąć jeszcze więcej.

Mamy oto bowiem drugą pieczeń w postaci zyskania 100 zł za pensje. Z regulaminu promocji wynika, że wcale nie musi to być przelew od pracodawcy. A to już całkowicie zmienia postać rzeczy.

Nowa promocja potrwa do 27 września 2017, więc skorzystać mogą z niej tak obecni klienci, jak i nowi którzy dopiero mają zgarnąć 120 zł na start. Dzięki temu będzie można upiec tutaj dwie pieczenie na jednym ogniu i zgarnąć 220 zł:) 

Tutaj zgarniesz 120 zł za konto w ING oraz możliwość uzyskania dodatkowej premii

Powyższy link będzie ważny tylko do 14 kwietnia 2017. Dla przypomnienia, wnioski o nowe konto mogą składać osoby, które nie miały tutaj konta od 1 lipca 2015. By zgarnąć owe 120 zł na początek, trzeba: 
 • wydać 1000 zł by dostać 100 zł zwrotu co daje przyjemny cashback
 • dodatkowe 20 zł dostaniemy za 3 płatności płatności BLIK
Szczegóły i terminy omówiłem w artykule Wyższa premia za założenie konta z 10% cashback. Niestety jak zwrócił uwagę Zibi w komentarzu powyższa promocja nie łączy się z opisaną poniżej, przez co nie uda się upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu.


100 zł  za 4 przelewy
Druga promocja posiada osobny formularz zgłoszeniowy z którego mogą skorzystać osoby, które już posiadają konto. Co trzeba zrobić? O dziwo jak na ING warunki dla zgarnięcia dodatkowej nagrody są banalnie proste, trzeba oto bowiem:
 • wpłacać 1000 zł przez 4 miesiące kalendarzowe 
 • wypełnią formularz zgłoszeniowy do 31 sierpnia 2017
 • posiadać konto dnia 27 września 2017 czyli w dniu wypłaty nagrody
Bank z lwem twierdzi, że nie zaakceptuje wpłat do wpłatomatu i w kasie co jest rzeczą oczywistą. Nie przejdzie też przelew między rachunkami tego samego klienta. Jak rozumiem chodzi tutaj o przelewy z konta oszczędnościowego na ror.

Co najważniejsze nie ma jednak w regulaminie zapisu o konieczności przelewu od pracodawcy jak w przypadku Credit Agricole. Francuzi wymagają tego bezwzględnie by zaoferować stówkę, u Holendrów nie jest to wymagane, co czyni ofertę dużo ciekawszą:)  
Warto na koniec wspomnieć, że do konta bank oferuje konto oszczędnościowe na 2%. Niewiele, ale przy obecnych historycznych minimach jakie oferują banki, może się jednak przydać, gdy wykorzystamy już jeden darmowy przelew na koncie w innym banku.

Regulamin promocji Zyskaj 100 zł za pensję w ING

11 komentarzy:

 1. A gdzie jest ten drugi formularz?Z tego co mi powiedziano na infolinii to ta druga promocja jest tylko dla zaproszonych właścicieli kont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie jest taki zapis, że uczestnikiem może być osoba zaproszona przez bank.
   Inna sprawa, że sam formularz łatwo można znaleźć w linku jaki jest podany w regulaminie.

   Usuń
 2. W regulaminie jest też taki zapis: Promocja nie łączy się z innymi promocjami dotyczącymi Konta z Lwem: Direct, Komfort, Premium

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze raz przejrzałem dokładnie regulamin i faktycznie masz rację. Pod sam koniec jest ów kluczowy zapis, który diametralnie zmienia postać rzeczy i powoduje, że do artykułu muszę nanieść stosowne poprawki.
   Dzięki za zwrócenie uwagi.

   Usuń
 3. Mam konto od 2015 roku i złożyłem wniosek o 100zł za pensję niestety nie dostałem żadnego potwierdzenia przystąpienia do promocji . Mam nadzieję że wszystko zadziała promocja super.

  mam pytanie Czy z konta potrzeba aktywnie korzystać bo nie mam karty - w regulaminie nie ma o tym wzmianki ale może źle coś zrozumiałem

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że promocje nie łączą się. Ja nie mam konta w tym banku więc chętnie założę. Na bloga trafiłem przez przypadek - niezła robota.

  OdpowiedzUsuń
 5. To jak jest w końcu z promocją "100 PLN za pensję"? Czy jak założyłem konto w promocji "100 zł za otwarcie Konta" (luty 2017) to kwalifikuję się do promocji czy jestem wykluczony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety jesteś wykluczony. Promocje się nie łączą, więc jak skorzystałeś z lutowej, to już nie skorzystasz z nowej za pensję:(

   Usuń
 6. Założyłem właśnie na wszelki wypadek w ING OKO Bonus 2% na 4 m-ce. Może się przydać np. na czas ewakuacji Optimy. Oferta ważna tylko do czwartku. Liczą stan środków na 1.12.2016. Przed założeniem system pokazuje, jakie było saldo na ten dzień. W regulaminie znalazłem tylko jeden haczyk - warunek przyrostu salda (nadwyżka Salda końcowego nad Saldem początkowym). Przy niespełnieniu tego warunku odsetki NIE zostaną wypłacone!

  OdpowiedzUsuń
 7. koniec miesiąca a banki żadnej oferty nie wrzucają.
  marność straszna.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja trochę bazuje na podstawie rankingów w sieci - mi.n http://cf.gazeta.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/
  no i jednak zastanawiam się nad załlożeniem konta oszczędnościowego w Toyota Banku. Właściwie mam w ing, ale połączone z bieżącym i jakoś oszczędności mi nie wychodzą. A oprocentowanie w toyota jest nieco wyższe i prowadzxenie konta też praktycznie darmowe

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...