poniedziałek, 6 marca 2017

3,50% na koncie oraz 120 zł cashback w promocji Dobry Start


W prezentowanym w marcu rankingu kont oszczędnościowych zobaczyliśmy jakie cięcia zafundował Idea bank dla nowych klientów. Nie dziwią mnie już wasze komentarze by dać sobie z nimi spokój, trzeba jednak znaleźć jakąś alternatywę.

Od dawien dawna w tym rankingu uwagę zwraca konto ze stawką 3,50% gwarantowaną nawet przez 6 miesięcy. Tak się składa, że od marca pojawiły się tutaj dodatkowo osobne promocje, więc warto przyjrzeć się bliżej ofercie Orange Finanse.

Stawka 3,50% obowiązuje nawet przez 6 miesięcy
Orange Finanse to bank do którego jakoś długo nie mogę się przekonać. Jednak dziś te 3,50% wygląda całkiem przyzwoicie na tle całej reszty. Co prawda obowiązuje to do stosunkowo niewielkiej kwoty, ale optymalizacja kont to temat główny bloga od początku jego działania i jak mamy fajną ofertę, to trzeba z niej korzystać póki jest.


1. 3,50% na koncie w promocji Dobry start Zima 2017
Chociaż zima już praktycznie za nami, właśnie rusza promocja Dobry start Zima 2017 i potrwa ona do 20 kwietnia 2017. Kto wie czy po tej dacie stawka nie ulegnie zmianie i nie zanurkuje podobnie jak to miało miejsce u niebieskich.

Tutaj otworzysz konto w Orange Finanse po konto na 3,50% i 120 zł zwrotu

Jedna rzecz w Orange Finanse jest beznadziejna - definicja nowego klienta. Jeśli inne banki zmieniają datę odsiadki i tak w Millennium czy Citi okres odsiadki ulega skróceniu, nie obserwujemy tego u pomarańczowych. Nie można tutaj mieć konta od 2 października 2014 czyli praktycznie od początku jak pojawił się klon mBanku.

Jak się nietrudno domyśleć po nazwie samego banku oferta jest dedykowana dla klientów mobilnych Orange czyli posiadających abonament (może to być także Zetafon czy Minutofon) oraz klientów Orange na kartę

O dziwo regulamin wyklucza klientów nju mobile, który przecież należy do Orange. Nju ma jednak to do siebie, że bezkarnie pozwala anulować abonament w dowolnym momencie. Oczywiście na promocję załapią się także klienci, którzy zdecydują się przenieść numer do Orange z dowolnej sieci. 


Na marginesie, osoby szukające innej, ciekawszej sieci i to niekonieczne opisywanej w tym artykule, mogą wykorzystać poniższy link. Rzekomo jest możliwość zniżki nawet... 1050 zł na abonament.

Link dla szukających innej, alternatywnej sieci komórkowej ze zniżką 

Samo konto oszczędnościowe na 3,50% można otworzyć w okresie 60 dni od daty otwarcia konta osobistego. Oczywiście warto to zrobić jak najszybciej, nigdy bowiem nie wiadomo jak długo bank będzie reklamować taką stawkę, ale w momencie gdy uruchomimy już to konto to przez pół roku możemy liczyć na 3,50%.

Jest jednak jeden warunek, który należy spełnić by mieć owe 3,50%. Bank wymaga, by dokonywać płatności kartą do konta na kwotę 300 zł. Dla niektórych może to być nie do zaakceptowania, ale z drugiej strony te płatności dają kolejną korzyść w równoległej promocji omówionej niżej.
 
Płatności premiowane podwójnie: stawką i zwrotem


2. 120 zł zwrotu w promocji opłat
Poza promocją konta na 3,50% mamy także możliwość otrzymania zniżek na faktury Orange. W promocji Super Bank dla Klientów Orange zima 2017 mamy możliwość uzyskania zwrotu 10 zł za fakturę przez 12 miesięcy co daje w sumie tytułowe 120 zł.

Chociaż mamy tutaj zapis 10 zł na fakturę, nie oznacza to że promocja dotyczy tylko zwykłych umów abonenckich. Brane są także pod uwagę oferty na kartę. Wystarczy płatność na 300 zł o której wspominałem w punkcie 1


Według regulaminu jest możliwość otrzymania zniżki na fakturę już w miesiącu w którym otwarto konto osobiste. Zwrot zostanie dokonany maksymalnie do 15 dnia w miesiącu kolejnym.

Tutaj otworzysz konto w Orange Finanse po konto na 3,50% i 120 zł zwrotu

Nie jest to jakaś super oferta, ale być może się przyda klientom Orange, którzy lubią optymalizować swoje dochody. Mamy takie czasy, że jak jest fajna stawka to warto brać póki jest, bo tendencja w dół nie kończy się już od kilku lat, a w Orange Finanse pole do spadku jest większe niż gdziekolwiek indziej.

1. Regulamin promocji Dobry start Zima 2017
2. Regulamin drugiej promocji Super Bank dla klientów Orange zima 2017 

5 komentarzy:

 1. A gwarancja BFG jest? Bo jakoś nie widzę na stronie tego banku?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo to jest dziecko mBanku. Ma gwarancje BFG w ramach gwarancji mBanku. Tak jak TMUB jest dzieckiem Aliora i ma gwarancje z puli Aliora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiam się czy jeśli aktywuję Promocję Rok ważności konta /po przeniesieniu numeru telefonu do Orange/ będzie można skorzystać z obu promocji, tj konto oszczędnościowe na 3,5% i doładowanie karty 10 zł miesięcznie. Nie bardzo mam potrzeby co miesiąc wydawać 30zł na kartę żeby numer był aktywny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Suma lokaty maks. 10.000 zl czyli nie za bardzo zarobimy na paliwo do auta, aby dojechac do placowki Orange. Pamietajcie, ze to nie ta sama placowka co mBank. Szkoda , ze na blogu bardzo , ale to bardzo skapo zostala przedstawiona oferta lokat polskiej placowki "inauguracyjnej" giganta z Chin - BANK OF CHINA. Polecam goraco. I notabene pierwszy raz placowka banku bez dzieci w garniturach lub wielokolorowych tipsow !!! Oraz bez wciskania struktur IDEA KIDS czyli niewolnica Izaura odcinek 795. Za to zalecenie sensownego Pump & Dump Snapchata , zroche Botcoina i czlowiek jest do przodu. Lokaty w PL sie koncza. Jak skonczy sie tania plynnosc z NBP - EBC , to z tzw. polskich bankow zostanie 3 - 5 sztuk. I pytanie czy fala bankructw bankow wytrzyma wtedy BFG.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irek polecasz BANK OF CHINA :)
   Oprocentowania takie jak w polskich dinozaurach na P. Ale w Euro to przeszli samych siebie :)
   http://www.bankofchina.com/pl/pl/bocinfo/bi1/201703/t20170303_8826890.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...