środa, 8 marca 2017

Wyższa premia za założenie konta z 10% cashback


Rzadko kiedy zdarza się, by jakiś bank w odnowionej promocji dawał więcej niż wcześniej. Zwykle kolejne edycje jakiejś promocji zostają nieco przykrojone przez co tylko pierwsi dostają najwięcej. 

Nie jest to jednak regułą. W ING od niepamiętnych czasów premia na start wynosiła 100 zł i nie zmieniała się od początku istnienia bloga. A jednak od marca nareszcie coś tu drgnęło i to o dziwo w górę.

Od nowej promocji jeszcze większy bonus:)

W najnowszej promocji, do której zapisy potrwają tylko do 14 kwietnia 2017, do zgarnięcia jest nieco więcej bo 120 zł. Może niewiele więcej, ale na pewno lepiej to wygląda niż gdyby o tę samą kwotę obniżono w efekcie oferując tylko 80 zł:)

Od razu rodzi się pytanie, czy zmieniło się coś w przypadku definicji nowego klienta i warunkach jakie trzeba spełnić by zgarnąć 120 zł. W końcu ING należy raczej do tych banków, do których warto wrócić tylko po bonus i znów zamknąć tu konto. Bank reklamuje co prawda swoje konto oszczędnościowe, ale promocyjne 2% to raczej za mało by się na to skusić.

Tutaj założysz konto w ING by zgarnąć 120 zł 
  
Jak zatem wyglądają szczegóły? W przypadku nowego klienta mamy zapis: nowy to taki co nie miał tu konta od 1 lipca 2015. Krótki rzut oka na poprzednią edycję zdradza, że nic się w tej kwestii nie zmieniło. 

A co z warunkami? Warunki są właściwie 'staro-nowe'. Mamy w dalszym ciągu starą promocję w której możemy zgarnąć 100 zł. Jednocześnie mamy nowość w postaci możliwości zgarnięcia nieco więcej za płatności BLIK.


1 Wariant I - premia 100 zł
Do tej pory zawsze tutaj był 10% cashback. Innymi słowy trzeba było wydać 1000 zł by dostać zwrot w wysokości 100 zł. Nie inaczej jest tym razem, co potwierdza niebywały konserwatyzm banku śląskiego. 

Owe tysiąc złotych należy wydać do 14 sierpnia 2017. Przypomnę, że najlepiej dokonywać zakupów wysokości 300 zł miesięcznie. Wtedy bowiem unikniemy niepotrzebnej opłaty za kartę w wysokości 7 zł.
Co do samego konta warto też pamiętać, że tutaj tylko jedna wypłata z obcego bankomatu jest darmowa. Nieograniczone wypłaty mamy za darmo tylko bankomaty ING i Planet Cash. Z drugiej strony to konto tylko do zgarnięcia premii, wypłaty można robić kartą z bardziej przyjaznego banku.

Dla dodatkowych 20 zł wymagane są 3 płatności BLIK
  
2 Wariant II - premia 120 zł
Nowością w nowej edycji promocji konta z Lwem jest fakt zdobycia w stosunkowo łatwy sposób dodatkowych 20 zł. Warunki są identyczne jak w warunku I, trzeba dokonać zakupy na 1000 zł do 14 sierpnia 2017.

Przy kasie podajesz kod blik z komórki

Jest jednak jeden dodatkowy warunek. Trzy płatności spośród wymaganego wydania 1000 zł muszą być płatnościami typu BLIK. Więc w zasadzie kto ma możliwość płacenia BLIKiem, owe dodatkowe 20 zł będzie za darmo. 

Tutaj założysz konto w ING by zgarnąć 120 zł
 
Nieznaczna zmiana jest z pewnością na plus. Mamy bowiem do wyboru albo stary, niezmieniony wariant, albo nowy zachęcający do płatności kodem BLIK z komórki. Byłoby gorzej, gdybyśmy musieli koniecznie płacić BLIKiem by zdobyć jakąkolwiek premię. Na szczęście nie jest to wymagane.

Regulamin promocji 120 zł za otwarcie konta w ING

5 komentarzy:

 1. W 2013 r. były akcje ING na Grouponie. Dawali 200 zł i to na konto a nie do wydania na Grouponie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z innych forów wyczytałem że:
  W pierwszym miesiącu nie nadziejemy się na opłatę bo jest to miesiąc nie pełny. Następnie płacimy w 05,06.07.08 a w 09 można po wypłacie premii zastrzec kartę aby znów nie nadziać się na opłaty a po jakimś czasie zamknąć konto. Zatem zostało by 4 miesiące w czasie których "mamy szansę" załapać się na opłaty. Czy dobrze to rozumuję i rzeczywiście tak jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnie banki to interpretują. W przypadku ING opłata jest proporcjonalna do ilości dni w przypadku ostatniego miesiąca. Szczegółowo jest to opisane w poniższym punkcie regulaminu:

   Pkt. 12 Definicje i zasady pobierania opłat i prowizji

   „W przypadku zamykania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, miesięczna opłata za prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego oraz miesięczna opłata za kartę płatniczą do rachunku (kartę debetową) podlega proporcjonalnemu rozliczeniu za dany cykl rozliczeniowy. W przypadku zamykania wyłącznie karty płatniczej do rachunku (karty debetowej), miesięczna opłata za kartę płatniczą do rachunku (karta debetowa) podlega proporcjonalnemu rozliczeniu za dany cykl rozliczeniowy. W przypadku rozwiązania umowy o korzystanie z serwisu HaloŚląski, miesięczna opłata za korzystanie z serwisu SMS (oferta w ramach Serwisu HaloŚląski) podlega proporcjonalnemu rozliczeniu za dany cykl rozliczeniowy.”

   Usuń
 3. Czyli rozumiem to tak. W 09 jeśli zamknę kartę np 15 to i tak zapłacę za połowę miesiąca? Jeśli jednak w 09 zrobię obrót 300 zł i w tym samym miesiącu zamknę kartę to w 10 nie nadzieję się na opłaty?

  A jak wygląda sprawa z pierwszym miesiącem (niepełnym) kasują czy też nie czy znów kasują proporcjonalnie ?
  Kartą jak też blikiem można płącić w Internecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Pamiętaj, że ING ma swój miesiąc bankowy i nie pokrywa się on z miesiącem kalendarzowym, więc inaczej Ci to policzą według faktycznej ilości dni.

   2. Pytanie drugie jest prostsze: pierwszy miesiąc na szczęście jest darmowy. BLIKIiem o ile wiem można wszędzie płacić.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...