czwartek, 13 kwietnia 2017

2,50% oraz 2,30% na neoLokatach gwarantowanych czyli zmiana warty


Robi się nieco ciekawiej na rynku lokat tuż przed świętami. Nest bank szybko wycofał z oferty stawkę 2,60% co było zresztą do przewidzenia. Dziś każda lepsza stawka szybko znika z rynku, banki bowiem w mig zbierają tyle ile sobie założą.

Teraz łowy na kasę zaczyna neoBank, ale niestety stawki nie są już tak fajne jak poprzednio. Nie jest nawet tak fajnie jak w przypadku Nesta, można bowiem liczyć na lokaty na poziomie konta w Optimie.


Nowi jak zwykle mają się lepiej, ci bowiem mogą liczyć na 2,50%. A nowym niestety jest się tutaj jednokrotnie i nie ma czegoś takiego jak odsiadka. energoLokata Gwarantowana jest tylko i wyłącznie dla nowych ever.


W przeciwieństwie do wabików w innych bankach, ta jednorazówka nie ma limitu. Można pakować niemal pod korek BFG. To ewenement i ukłon w stronę nowego klienta, chociaż stawka nie powala na kolana, bowiem tyle oferuje przecież cały czas Toyota bank.

Jednak większość z czytelników FpG ma zapewne już tutaj konto, bowiem liczna rzesza nowych przybyła gdy bank zaoferował 3% na końcu 2016 a później w drugiej turze na początku 2017 roku. 

Dla reszty pozostaje stawka zaledwie 2,30%. Jak dla mnie to zbyt mało by się skusić. Niebawem kończy się stawka 2,50% w Millennium, kończy się również moja przymusowa odsiadka. Więc szykuję się do powrotu.

Oczywiście nie wiadomo jaka będzie stawka u Portugalczyków. Dowiemy się tego dopiero po świętach...

22 komentarze:

 1. Szok w Idea Bank ukazała się Lokata od Zająca, lecz oprocentowanie nie powala. 2,25% na 1,2,3 lub 6 m-cy.
  Dla mnie, to nadal za mało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest i nowość w IB na Święta, ale nawet nie warta komentarza :( Jej parametry ze strony:
  Lokata OD ZAJĄCA
  wysokie oprocentowanie aż 2,25% w skali roku
  okres lokaty 1, 2, 3 lub 6 miesięcy
  kwota lokaty od 500 zł do 1 000 000 zł
  bez dodatkowych produktów bankowych

  OdpowiedzUsuń
 3. Koło 15:00 zakładałem w Idea lokatę od Zająca na 1 miesiąc. W systemie transakcyjnym miałem informację, że lokata jest dostępna tylko na jeden okres (1 miesiąc) a oprocentowanie wynosi 3%. I taką lokatę założyłem (mam nawet zdjęcia z kolejnych ekranów jak zakładałem gdzie jest informacja o oprocentowaniu 3%. Ale lokata założyła się na 2,25%. I taką teraz widzę ofertę zarówno w systemie transakcyjnym jak i na stronach internetowych. Warto składać reklamację czy uznają to jako błąd systemu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, miałem tak samo.

   Usuń
  2. To samo jest na Ping-Pongu. Co innego pokazuje w trakcie zakładania a co innego już po założeniu. Polcan się już wypowiedział na temat tego systemu. Sysytem jest po prostu nieprzewidywalny

   Usuń
  3. Wczoraj zakładałem Ping Ponga. Po zlożeniu wniosku widniało 1,95% zaś po jego opłaceniu zwykłe 1,80%.
   Norma.

   Usuń
 4. radziłbym poczekać, nie wiadomo co Niebiescy jeszcze szykuja. Po nich można sie wszystkiego spodziewać - albo petarde na 2,75-2,80 albo żenade w stylu 2,25%

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam podobną sytuację w Nestbanku. Weszłam na swoje konto i wyświetliła mi się lokata na nowe środki na 2,6 % na 12 miesięcy. Założyłam no i zdziwienie, ze założyła się na 2,15%. Dzwoniłam na infolinię, ale oni zdziwieni bo takiego oprocentowania nie widzą. W czym rzecz, kto wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcześniej był komunikat, który zlekceważyłaś.

   Usuń
  2. A z ciekawostek - mi zaginął dziś przelew na 10 K z millenium do toyota bank ! Robiłem dwa przelewy na to samo, zdefiniowane wcześniej konto - jeden o 8 a drugi o 11. Ten o 11 doszedł a z 8 zaginął.
   Dwie reklamacje złożone - zobaczymy co będzie !
   Pierwszy raz coś takiego mam !

   Usuń
  3. No żesz, a mi dziś zaginał przelew z Eurobanku do WBK. Przed chwilą sprawdzałem i nie doszedł, mimo że robiłem go rano przed godziną 8.
   Jednocześnie przelewy z Idea bank do dwóch różnych banków doszły bez problemu około południa...
   Jutro pójdzie reklamacja, bo też pierwszy raz coś takiego mam!

   Usuń
  4. Poszła z dopiskiem, że dzisiejszy przelew ranny też nie dotarł do banku.
   Bank przyznał się do winy, tłumacząc to brakiem synchronizacji danych.
   Rzekomo odpowiedź na reklamację będzie krótszy niż standardowe 14 dni roboczych. Ciekaw jestem co odpowiedzą na podanego maila.

   Usuń
  5. Dodam swoje 3 grosze o BZ WBK, co by się poprawili. Kilka dni temu wykonałam kilka przelewów do różnych banków z przyszłą datą i żaden tego dnia nie poszedł I sesją z WBK, jak to dotychczas było.

   Usuń
 6. IdeaBank dziękujemy za chałę na święta! takie lokaty tylko od zająca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://polakcandwa.blogspot.com/2017/04/dno-osiagniete-czyli-epitafium-dla-idea.html

   Usuń
 7. W DB jest lokata 3%/rok max 100k dla nowych klientów dostepna (jak zwykle) w oddziale. Brak na stronie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak bez żadnych warunków? Skąd się o niej dowiedziałeś/aś? To oproc. jest stałe??

   Usuń
  2. Dostałem info od pracownika. Warunek to nowy klient. % stałe. Jutro albo pojutrze założę lokatę.

   Usuń
  3. Potwierdzam lokata na 12 miesięcy, oprocentowanie stałe 3%, max 100 tys, dla nowych klientów. Trzeba założyć konto osobiste db Invest. Tylko w oddziale (dzwoniłem na infolinie i nie wiedzieli o niej).

   Usuń
  4. Anonimowy, Dzięki za cynk :)

   Usuń
  5. Dziś założyłem, ta oferta jest "tajna" dla wybranych klientów - tak się dowiedziałem od znajomej w oddziale banku.

   Usuń
 8. A jednak wynegocjowałam z Nestbankiem lokatę na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,6%. Przyznali, ze to ich wina, ze na stronie była inna oferta. Grunt to się nie poddawać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...