środa, 19 kwietnia 2017

Do 1100 do zgarnięcia za założenie konta w ING oraz 2% na KO


O dziwo banki robią się coraz bardziej hojne. Wczoraj omówiłem fajną akcję specjalną w której do zgarnięcia jest 560 zł, a szczęściarze mogą zysk podkręcić nawet do ponad 2.000 zł. Jednocześnie inną promocję ogłosili pomarańczowi, którzy obiecują do 1100 zł premii.

Nowa lepsza oferta, chociaż warunki są dość trudne

Jak widać standardowe 50 zł czy 100 zł za otwarcie konta przestaje już wystarczać i trzeba sięgnąć po grubszy kaliber. W ostatniej promocji, która skończyła się przed świętami ING podkręcił zysk do 120 zł.

Jak widać reklamowane konto o 20 zł więcej nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, więc teraz w reklamie widzimy już 1100 zł, co już jest całkiem fajną sumką. Jak zwykle pytanie pytanie brzmi czy jest to realne by ją zdobyć?

Tradycyjnie zaczynamy od adresatów oferty czyli kto może zgarnąć 1100 zł? Tym razem mogą to być osoby, które nie miały tutaj konta od 1 października 2015 nie miały tutaj konta, a więc karencja znów skrócono o 3 miesiące:)

Tutaj zgarniesz do 1100 zł za otwarcie konta w ING

Link będzie tym razem aktywny do 31 lipca 2017, jest więc jeszcze dość czasu do namysłu. 1100 zł bowiem wcale nie tak łatwo zyskać. Bank podzielił akcję w zasadzie na dwie części.

1. 100 zł za płatności: 10% cashback
Po pierwsze mamy standardową ofertę, do której na blogu przywykliśmy od lat. ING jak zwykle daje nam całkiem fajny bo 10% cashback. Wystarczy bowiem wydać 1000 zł, aby dostać 100 zł zwrotu.

1000 zł to dużo, ale najlepiej płatności rozbić sobie na raty. Czasu na spełnienie tego warunku jest bowiem aż nadto, bank wymaga bowiem by się zmieścić do 31 października 2017. Można, choć nie trzeba tym razem płacić BLIKiem. W tym drugim przypadku termin płatności jest nieco dłuższy i kończy się 5 listopada 2017.2. 1000 zł za polecanie
Chociaż czasu jest dużo i można wyjść z założenia że warto poczekać do lipca z założeniem konta, to jednak druga pula nagród zachęca, by zrobić to jak najszybciej. Bank bowiem uruchomił program poleceń, do którego można przystąpić dopiero po miesiącu od otwarcia konta.

Tutaj założysz konto w ING po 100 zł oraz do 1000 zł kolejnego bonusu

Do zgarnięcia jest tutaj aż 1000 zł, czyli 4x więcej niż dawał do niedawna Toyota bank. Nie jest to warunek łatwy do spełnienia, chociaż zachęcający do tego by polecać konto innym. Za jedno skuteczne polecenie można zdobyć 100 zł, więc maksymalnie opłaci się polecić konto dla 10 osób.

Rzecz jest o tyle bardziej opłacalna dla poleconego, że ten za założenie z polecenia może zgarnąć dodatkowe 50 zł:) Można więc jako pierwszemu założyć konto i następnie polecić je żonie czy znajomym.

Co ciekawe nagroda jest zwolniona z podatku, chociaż przekracza kwotę wolną od podatku. Jest to więc  pewnością dużo ciekawsza oferta konta w ING niż jakakolwiek z dotychczasowych u pomarańczowych.3. Konto oszczędnościowe 2% do 100.000
Dodatkowym bonusem jest konto na 2%. Przy obecnych minimach na lokatach oraz limitach na innych kontach oszczędnościowych może to być awaryjne konto. Przydatne szczególnie wtedy, gdy wykorzystamy już darmowy jeden przelew w miesiącu, a wiemy że środki będą nam jeszcze potrzebne na okazyjną lokatę.

Regulamin promocji 100 zł za otwarcie konta w ING
Regulamin promocji 1000 zł - poleć konto znajomemu

22 komentarze:

 1. moim zdaniem promocja stworzona wyłącznie dla blogerów, normalny człowiek z tego nie skorzysta.10 osób dla przeciętnego śmiertelnika - utopia. Lokata na 2%- rozpacz. Miesięczna opłata za kartę Visa Zbliżeniowa wynosi 7 zł. Opłata jest pobierana, jeżeli brak transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 PLN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od podejścia:
   Nie ma lokaty na 2%, lecz konto oszczędnościowe, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Chociaż osobiście skorzystałem z lokaty na 2% w Citi, jest tu bowiem fajny bonus.
   Płatności warto sobie rozbić po 300 zł na miesiąc. Nie tylko unikniesz opłat, ale dodatkowo zgarnie się 10% cashback.
   Program poleceń to nowość, której nie było dotąd. 10 osób to max, ale można mieć i mniej, za każdego bank płaci 100 zł, więc oferta suma summarum jest lepsza niż kiedykolwiek dotąd.

   Usuń
  2. Artykuł sponsorowany?

   Usuń
 2. Zgodze sie z Polcanem ze jak na Ing to i tak spoko oferta. Ogolnie slabo wyglada % naszych depozytow ale to wynika z tego ze jest nadpodaż środków a kredyt ludzie biorą co raz mniej bo sa coraz madrzejsi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuł może się na pierwszy rzut oka wydawać jako oferta zachwalaną, więc wątpliwości pierwszego komentującego są jak najbardziej zrozumiałe.
   Niemniej jednak od początku istnienia bloga nie ukrywam, że ING należy do jednego z najmniej lubianych przeze mnie banków z racji które wielokrotnie podawałem. I wracam tu tylko po bonusy i uciekam jak tyko szybko się da.

   W artykułach biorę jednak pod uwagę nie tylko samą ofertę, ale przede wszystkim współczesne trendy. Wystarczy porównać trzy rzeczy:
   - najnowszą akcję specjalną w Nest bank z bonusem w postaci... biletów do kina
   - nowym programem poleceń w Millennium, gdzie 100 zł (obecne teraz w ING) zastąpiono czterema możliwościami, znacznie gorszymi od poprzedniej premii
   - najnowszą propozycją banku, który prawdopodobnie zostanie omówiony na blogu jutro

   Generalnie banki pogarszają bonusy, coraz więcej idzie w stronę biletów do kina i to Helios, do którego musiałbym wybrać się do innego miasta.
   W tym kontekście nowa propozycja konserwatywnego jak dotąd ING wygląda naprawdę dobrze. Tym bardziej, że jak mało który bank sukcesywnie skraca okres karencji, co jest rzadkością w innych bankach.

   Usuń
 3. NIE NA TEMAT z dedykacją dla Polcana, wielkiego przeciwnika systemu bankowego Idei, artykuł o licznych występujących tam błędach (ja też Idea Cloud nie cierpię).
  Co prawda problemy z logowaniem trwającym rzekomo po parę minut to musi być problem komputera Polcana, bo ja będąc regularnie w podróży i logując się na konto z przeróżnych komputerów nie mam żadnego problemu nigdy i zajmuje mi to 10 sekund, jak w każdym banku, z resztą nikt inny takich kłopotów nie zgłasza, ale są inne ciekawe historie.
  Hitem dla mnie zlecenie przelewu przez telefon.
  Długie, ale polecam:
  https://niebezpiecznik.pl/post/ideabank-myli-numery-rachunkow-nie-prosi-o-haslo-ogranicza-dostepnosc-historii-i-z-kont-klientow-pobiera-wielokrotnosci-transakcji-czyli-naszych-czytelnikow-dziwne-przypadki/

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, zostawię sobie tę lekturę na długą podróż na jutro:)

   Usuń
 4. Polcan czy numer z Euronetem przechodziw ING jak transakcja bezgotówkowa?

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepraszam, że piszę w trochę w innym temacie.
  Mam pytanie odnośnie promocji Duet lokat w Toyota Bank.

  Jak u was wygląda kwestia opłat za Konto Jedyne?
  Miało być bez opłat do końca 2017 roku, natomiast u mnie pobrali opłatę.
  Mam oczywiście założone obie wymagane lokaty: Depozyt Plus na 12 miesięcy oraz Plan Depozytowy na 160 dni.

  W historii konta:
  01.04.2017 Opłata/Prowizja - Prowadzenie konta (Przeksięgowania zbiorcze) -2,49PLN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w historii konta
   1.04 - pobrana opłata (prowadzenie konta)
   13.04 - zwrot opłaty (promocja duet lokat)

   Podobnie był zwrot w marcu. Będziesz chyba musiał reklamować.

   Usuń
  2. U mnie niestety pobrane 1 kwietnia 2,49 zł, a zwrotu do 19 kwietnia brak. A mam założony duet lokat z promocji Agory.

   Usuń
  3. Wyciąg z regulaminu Agory:

   "Zwrot opłaty za Konto Jedyne nastąpi za te miesiące kalendarzowe, w których Uczestnik posiadał jednocześnie aktywne dwie lokaty: Plan Depozytowy na 160 dni oraz Depozyt Plus na 12 miesięcy, nie dłużej jednak niż do końca 2017 roku. Zwrot opłaty nastąpi przelewem bankowym do 15-go dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnione zostały warunki do zwrotu."

   Czyli jak ja założyłem duet lokat w marcu, to powinni zwrócić już opłatę za kwiecień, a nie zwrócili.

   Usuń
  4. Mnie również nie oddało.

   I też nawet miałem pytać jak jest u Was.
   A podobno miał być porządny bank...

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  5. Zgloszę to jutro do agory. Ciekaw jestem co odpowiedzą, bo dziwne, że tylko ja mam zwrot.

   Usuń
 6. Mi też pobrali, ale w ich TOiP jest zapis, że opłatę za konto zwracają do 10-go następnego miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam zwrot zawsze 13-go następnego miesiąca.
   http://polakcandwa.blogspot.com/2017/04/zwrot-opaty-za-konto-w-toyota-bank-oraz.html

   Usuń
 7. A IDEA szuka frajera ;) Dodali w Lokacie NR 1 wersję 5-cio letnią na 2,8%. Ładnie to wygląda w zestawieniu tych lokat - gorzej jak się wejdzie w szczegóły. To już chyba lepiej wejść w "Obligi" 4-ro letnie indeksowane inflacją!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inflacja rośnie, więc szukają jeleni z niższym oprocentowaniem na dłuższy termin. Doskonale wiedzą, że w niedługim czasie, oprocentowanie chcąc nie chcąc wzrośnie.

   Usuń
 8. Polecony otrzymuje tylko 50zl? Czy to jest dodatek do 10% cashbacku?

  OdpowiedzUsuń
 9. Plan depozytowy w TB już tylko na 2,25% :(.
  Chyba w nieruchomości trzeba inwestować ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tej obniżce pisałem wczoraj na PP3
   http://polakcandwa.blogspot.com/2017/04/zwrot-opaty-za-konto-w-toyota-bank-oraz.html

   A jest jeszcze gorzej niż piszesz, ale o tym będzie szerzej w jednej z kolejnych publikacji, która już niebawem...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...