czwartek, 13 kwietnia 2017

500 zł lub 300 zł na zakupy w Allegro za darmową kartę w Citi


Poranną ofertę Raifa możemy sobie spokojnie podarować, popołudniowa oferta neoBanku ze stawką 2,30% jest średnio ciekawa. Dużo ciekawsza jest najnowsza oferta karty w Citi w której można zgarnąć realną kasę, a nie jakieś punkty. Ale uwaga, po raz pierwszy mamy tutaj dwie opcje i to skrajnie różne.Kto może brać w tym udział. Jak w każdej innej promocji kart w Citi może to być każdy, kto nie miał tutaj karty od 1 stycznia 2015. Tyle, że każda inna promocja daje bonus niższy bo 400 zł.

Tutaj zgarniesz 500 zł lub 300 zł na zakupy w Allegro za darmową kartę w Citi 

Allegro chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, mało kto bowiem nie korzysta z tej popularnej platformy. Powyższy link będzie ważny do 30 czerwca 2017, do tego dnia trwać będą zapisy na najnowszą promocję w Citi.

Co trzeba zrobić, aby zdobyć voucher do Allegro za całkowicie darmową kartę w Citi.  To zależy od tego jaki wariant wybierzemy:

Warunki na 300 zł do Allegro

1. Voucher na 300 zł 
Wersja z niższą premią jest bardzo prosta do spełnienia. Wystarczy:
  • raz zalogować się do bankowości/aplikacji mobilnej
  • zrobić zakupy kartą na 500 zł 
Czasu na to jest dość sporo, bo do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu w którym założyliśmy kartę. Więc kto założy kartę jeszcze w kwietniu, ma czas do końca maja na płatność na 500 zł.

Ten wariant jest dużo bezpieczniejszy i nie zawiera żadnych haczyków. Karta jest całkowicie darmowa, bon do zdobycia jest łatwy i problemów z jego zdobyciem być nie powinno. Gorzej jest z drugą opcją.

Drugi wariant wiąże się z ponoszeniem kosztów

2 Voucher na 500 zł 
Wersja z wyższą premią jest oczywiście nieco trudniejsza do zdobycia. Tutaj bank wymaga aby:
  • raz zalogować się do bankowości/aplikacji mobilnej
  • zrobić zakupy kartą na 500 zł i rozłożyć spłatę na raty w ramach spłat ratalnych Komfort
Jest jeszcze inny wariant:
  • raz zalogować się do bankowości/aplikacji mobilnej
  • przelać 500 zł na konto i rozłożyć spłatę na raty w ramach spłat ratalnych komfort
Jak widać różnica tkwi w drugim punkcie. Bankowi chodzi o to, by rozłożyć spłatę na raty a to wiąże się już kosztami. 

Każde zadłużenie karty kredytowej warto spłacać w całości w wyznaczonym terminie. Tylko w takim przypadku nie zapłacimy bankowi ani grosza, kto korzysta z opcji kwoty minimalnej lub innej niż całkowita kwota spłaty musi się liczyć z ponoszeniem kosztów kredytu.

Nie testowałem nigdy tego wariantu, bowiem karta kredytowa wbrew swojej nazwie jest czymś na czym warto zarabiać, a nie tracić. W tym przypadku mamy jednak dodatkowy bonus w postaci 200 zł. To czy ta druga opcja jest bardziej opłacalna, zależy od tego jakie koszta ponieślibyśmy za skorzystanie z rozłożenia spłaty na raty.

Bank daje jeszcze trzeci wariant:
  • raz zalogować się do bankowości/aplikacji mobilnej
  • zawrzeć porozumienie w zakresie Dodatkowego Limitu Kredytu na kwotę minimum 1000 zł w formie nieodnawialnego przelewu rozkładanego na raty w ramach spłat ratalnych komfort
ale jak widzimy i tutaj pakujemy się w spłaty ratalne. 

Czym są owe tajemniczo brzmiące raty Komfort? Niestety na stronie banku mamy następującą informację:
oprocentowanie rat w Planie "Komfort" zależy od rodzaju karty, kwoty transakcji oraz liczby rat. Informacje na temat wysokości oprocentowania i opłaty podaje doradca CitiPhone

Podsumowując osobiście wybrałbym wariant pierwszy z mniejszą kwotą. Tam mamy skromniejszą premię, ale za to pewną i bez niespodzianek. Kto lubi kombinować, musiałby dokładnie zanalizować to co poda mu doradca CitiPhone.

Tutaj zgarniesz 500 zł lub 300 zł na zakupy w Allegro za darmową kartę w Citi

To pierwsza oferta z Citi, w której bank próbuje naciągać klienta na kosztowne spłaty ratalne. Przypuszczam, że zdecydowana większość ludzi pilnuje się ze spłatami i nie płaci ani grosza za kartę i stąd próba zachęcenia do korzystania z czegoś, na czym będzie można oskubać klienta.

Regulamin promocji 500 zł do Allegro za kartę kredytową w Citi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...