poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Start ciekawego programu #Korzystaj w Raiffesen czyli nagradzanie za korzystanie z konta


Ledwo wczoraj zakończyły się zapisy na akcję Bądź pierwszy i zyskaj podwójnie na starcie o czym w ubiegły weekend przypomniałem na PP3, a już następnego dnia pojawił się nowy program #Korzystaj. I wszystko wskazuje na to, że to właśnie o ten program chodziło.

Chociaż bank nie ujawniał swojej tożsamości, użyta czcionka i kolorystyka wskazywały na Raiffeisen. I to właśnie tutaj w dzień po zakończeniu zapisów dla podwójnych korzyści pojawił się nowy program zakupowy. Co takiego oferują?

Na początek warto podkreślić fakt, że każdy z Was, kto się zapisał do akcji specjalnej Agory, powinien zaczekać na oficjalny start. To od organizatora akcji niebawem zapewne dostaniemy info o podwójnym zysku na starcie, warto więc poczekać.

Może bowiem okazać się, że kto przystąpi do tego programu na własną rękę, dostanie tylko co bank oferuje w programie #Korzytaj. Innymi słowy nie zyskamy podwójnie, lecz pojedynczo czyli według standardowej oferty.

Klienci Raifa mogą już z tego korzystać
  Jaka ona jest? 

W zasadzie chodzi o korzystanie z produktów Raiffeisena, za które otrzymujemy punkty. Przy czym warto tu podkreślić, że jest to nieco inny program od tych do jakich nas przyzwyczaiły banki, bowiem nie punkty otrzymujemy tutaj nie tylko za zakupy, ale praktycznie za każdą czynność:)

Bank liczy na zaktywizowanie chętnych do programu

1 30-40 punktów na start
Na start można zyskać 40 punktów, według poniższych nagród:
 
Punkty można zbierać korzystając z konta:)


Jak widzimy na start niektóre punkty są banalne zdobycia.  Przykładowo aktywacja karty i jedna nią płatność to rzecz oczywista, otrzymujemy jednak za to 5 punktów. Aktywacja usługi internetowej i logowanie to też konieczność dla klientów Raifa i za to otrzymujemy kolejne 5 punktów.

W zasadzie więc 30 punktów otrzymujemy praktycznie za darmo, wykluczyłbym bowiem tutaj ostatnią pozycję czyli złożenie dyspozycji przelewu wynagrodzenia, za co bank przyzna 10 punktów. Tę opcję wybiorą zapewne nieliczni, chociaż ja wolę stałą premię jaką daje za to co miesiąc Eurobank. 

Plusem jest to, że nagrodzi praktycznie każdą czynność:)

2. Co miesiąc nowe sposoby na nowe punkty
Poza tym, że na start dostajemy 30 punktów, co miesiąc bank obiecuje przesyłać nam maila, w którym określi jak zdobyć kolejne punkty. Co przewidziano na kwiecień widzimy niżej.


Tak można zdobyć punkty w kwietniu 2017

3 Nagrody: 1 punkt = 1 zł ! :)
Punkty punktami, ale ważny jest przede wszystkim przelicznik. Jeśli byłby to przelicznik znany z ING to cała oferta byłaby do bani. Tutaj jednak nie jest tak źle, mamy bowiem mniej więcej uczciwy przelicznik, którego nie znajdziemy w żadnym innym programie tego typu. Wystarczy spojrzeć niżej: 


Punkty równają się złotówkom:)
Na chwilę obecną do zdobycia są kategorie e-kultura, zdrowie, rozrywka, podróże i na co dzień. Zapewne w zależności od popularności tego programu lista będzie się wydłużać. A potencjał jest tutaj dość duży.

Mamy więc fajny pomysł, by nagradzać praktycznie każdą czynność bankową, które i tak wykonujemy. Banki dziś nie tylko nie skupiają się na fakcie jak nagradzać nasze czynności, lecz raczej idą w drugą stronę: jak na obłupić lojalnego klienta przy każdej możliwej okazji, by wykazać to potem w swoim raporcie o dochodach.
Raiffeisen idzie zatem pod prąd i chce nagradzać za lojalność. Przy tym, w przeciwieństwie do zdecydowanej większości banków, samo konto jest tutaj za zero gwarantowane na zawsze. W tym wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Nawet środki które są na ror pracu

Jakby tego było mało, samo konto osobiste jest oprocentowane. Co prawda niewiele, ale lepsze to niż 0%, które mamy niemal w każdym banku. Jeżeli mamy łatwo zdobywać punkty, to lepiej jeśli dotyczy to konta całkowicie darmowego i z oprocentowaniem progresywnym.

Pierwszy krok do tej oferty to założenie konta

Oferta wydaje się być ciekawa i kto nie skorzystał z możliwości zapisu do programu Zyskaj podwójnie na starcie, może już zacząć korzystać z niego zakładając tu przyjazne konto.

Tutaj założysz konto w Raiffeisen i zaczniesz korzystać z powyższego programu

Kto jednak skorzystał z możliwości zapisu, powinien jeszcze zaczekać na oficjalną premierę i przyznanie podwójnych punktów na start:) Przyjrzymy s wówczas dokładnie jak będzie wyglądało owe zyskaj podwójnie.

Regulamin programu zakupowego #Korzystaj

7 komentarzy:

 1. Jaka jest stala premia w eurobank za przelew wynagrodzenia?00

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Darmowy limit w koncie, rzecz której nie już ma w żadnym innym banku. Ma to co prawda jeszcze Millennium i to tylko przez 7 dni na miesiąc, ale co roku trzeba to odnawiać w mocno upierdliwy sposób, przenosząc limit z innego banku, w przeciwnym razie zapłacimy za to kupę kasy.
   Natomiast w Eurobanku odnawia się to samoistnie, a opłata 60 zł jest co roku zwracana po kilku dniach. Podobnie opłata miesięczna też jest zwracana, jeśli wykorzystasz dostępne darmowe 10 dni. W sumie masz 120 dni darmowego limitu w roku:) Fajna sprawa.

   Usuń
 2. Konto w R jest darmowe, ale utrzymanie karty kosztuje, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zabawa z punktami to nie dla mnie, raczej dla dzieci. Liczyłem na lokatę z przyzwoitym oprocentowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szału nie ma. Czuję się wprost rozczarowany i więcej się nabrać nie dam na żadne wcześniejsze zapisy.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 5. Karta debetowa kosztuje mnie 3 zl./mies. Z karty kredytowej dawno zrezygnowałem, bo była 2 razy droższa. Jakie są jeszcze inne, dodatkowe koszty udziału w tym programie, np. alert powiadomień sms? Czy nie lepiej najpierw dokładnie się z tym zapoznać, a dopiero potem zachwycać? 20 marca Polbank obniżył oprocentowania, a podniósł opłaty. OSTROŻNIE!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachwytu nie ma, ale jest możliwość wejścia, zgarnięcia punktów czyli konkretnej kasy przy przeliczniku 1:1. Prawdopodobnie zgłoszeni zgarną dwa razy więcej, więc będzie można zgarnąć co trzeba i wyjść, jeśli bank nie da jakichś ograniczeń w definicji nowego klienta.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...