czwartek, 13 kwietnia 2017

Falstart Raiffeisena przy akcji zyskaj podwójnie w #Korzystaj


Dopiero wczoraj dostaliśmy na maila zaproszenie do programu #Korzystaj. Dopiero, bowiem oficjalnie bank uruchomił tej program na swojej stronie 3 kwietnia, o czym pisałem na blogu w dniu premiery.

Przyznam szczerze, że liczyłem na to, że z racji zapisów wstępnych na podwojenie punktów bank poinformuje zgłoszonych przez akcję specjalną Agory wcześniej. Tymczasem jest wręcz odwrotnie zaproszenie do akcji dostajemy dopiero w połowie kwietnia i to tuż przed świętami.

Zrobiło się więc dość absurdalnie. Przypomina mi to podstępne działania polityków i banksterów, którzy niewygodne ustawy i zmiany w regulaminach przedstawiają tuż przed świętami. W momencie, gdy nikt nie ma czasu się im przyjrzeć, ludzie szykują się już bowiem do błogiego lenistwa, a nie do analizowania co nowego kombinują.

Tymczasem Raiffeisen bank informuje w mailu, że przyznaje 2x punktów przez cały kwiecień. Jak tu rozumieć słowo cały, skoro sam proces zakładania konta trwa dobrych kilkanaście dni.

Cały kwiecień to w tym przypadku góra kilka dni

Przykładowo 31 marca złożyłem wniosek o konto w Citi, na marginesie nową ofertę omawiałem kilka dni temu. Konto aktywowałem w całości wczoraj, więc standardowy proces otwarcia konta trwał 12 dni, przy czym po drodze nie było żadnych świąt.

Przez nadchodzące święta proces zakładania konta z pewnością ulegnie wydłużeniu, przez co konto będzie można założyć najwcześniej... pod koniec kwietnia. Więc 2x na start będzie trwało raptem kilka dni:(

Link dla osób które mimo wszystko chciałyby wykorzystać premię 2x na start

Po zapoznaniu się ze wstępną ofertą wyszedłem z założenia, że być może warto będzie założyć konto, zgarnąć punkty, wymienić je na nagrody. Pooglądać przez 2-3 kolejne miesiące jakie oferty na maj, czerwiec przygotuje bank i ocenić czy warto tutaj zostać i dalej wymieniać punkty na nagrody czy też zamknąć konto.

Przy absurdalnej ofercie na kwiecień z pewnością konta zakładać nie będę. Raiffeisen do tej pory potrafił bardzo pozytywnie zaskoczyć ze swoimi akcjami specjalnymi czy to z lokatą na 6% czy kontem bez limitów kwotowych na 4%.

Tegoroczna akcja specjalna okazuje się jednak niewypałem. Pomysł z premiowaniem każdej czynności bankowej jest fajny, ale zmierza do niemożliwego. Od samego początku powtarzam, że nie ma takiego banku, który może zaoferować wszystko co najlepsze.

Zawsze najlepszym wyjściem jest korzystanie z wielu ofert jednocześnie. Do niedawna można było mówić, że najlepszym bankiem do lokat jest Idea bank, do kont Optima, zaś do zakupów T-mobile. Dla innych korzyści najlepsze były jeszcze inne banki. Warto było mieć kilka naraz i zgarniać w każdym to co najlepsze.

Tymczasem obecnie nie da się wskazać najlepszego banku do lokat. Do lokat w kwietniu najlepszy jest Nest bank, do konta Millennium, zaś do zakupów Citi Handlowy, gdzie zaoferowano obecnie 6% czyli więcej niż T-mobile.

W kwietniu na pewno nie warto
Nie wiem, czy do programu będzie można przystąpić w innym miesiącu. Jeśli Raiff przygotuje lepsze oferty w kolejnych miesiącach i pozwoli nam skorzystać podwójnie, być może będzie warto wziąć w tym udział. Póki co na chwilę obecną jest to jedno z największych rozczarowań roku.

Oferty raczej średnio ciekawe
Najnowsze oferty też rozczarowują: bilety do kina obecnie są najciekawsze w nowej akcji Nesta, który oferuje dużo ciekawsze konto w akcji specjalnej, która potrwa jeszcze do 28 kwietnia, audiobooku dla mnie nigdy nie zastąpią zwykłych książek, zaś sam Lightbox to za mało by zapisywać się do tej akcji...

8 komentarzy:

 1. Lokata na nowe środki 2,60% na 2 m-ce w Nest Bank to już historia.
  A co do opisanego powyżej badziewia, to dla mnie też historia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie nie nacieszyliśmy się lokatami w Nest, które od dzisiaj wracają do normy. Co do RF to totalne dziadostwo, pomijając już co można myśleć o super ofercie 2x więcej.

   Usuń
  2. To było do przewidzenia, że lokata skończy się b.szybko. Ale przynajmniej Nest zachował się przyzwoicie. Poinformowali z wyprzedzeniem, że lokata będzie dostępna do danej godziny. A nie tak jak w Idei, że lokata zniknie z oferty z minuty na minutę przed 11 rano.

   Usuń
 2. Czyli jak? Bez fajnej lokaty na Świeta? :( Oj źle się dzieje źle...

  OdpowiedzUsuń
 3. 2,5% dla nowych, 2,3% dla obecnych w neogangu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tą przyzwoitością, to bym nie przesadzał. Mowa była tylko o 12.04.2017r. i nic więcej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Neogang już 2,50% na 3 m-cznej Energo Lokacie Gwarantowanej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nest bank to porażka, od 11-tego nie mogą wysłać umowy.Oczywiście korespondencja do znalezienia jedynie w spamie.Każą dzwonić co chwilę i meldują, że zgłoszą ten problem w dziale technicznym.Co mnie to obchodzi kiedy 2,6% nawet nie mogłem powąchać przez ich profesjonalizm.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...