poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Teraz 2,60% na lokacie w Nest bank


Idea bank zaprzestała oferowania ciekawych lokat i szukanie tutaj nowości to zwykłe marnowanie czasu. Pojawiła się za to ciekawa oferta w Nest banku, który do tej pory raczej nie błyszczał z depozytami poza wabikiem.

A jednak zaskoczył fajną lokatą jak na dzisiejsze czasy. Fajną czyli dającą więcej aniżeli obecny lider czyli Toyota, gdzie do piątku mamy jeszcze czas założyć lokatę na 2,50%. A jednak Nest daje jeszcze więcej.

Dla najwyższych stawek trzeba posiadać konto
Nie dziwi fakt, że oferentem jest właśnie Nest bank. Lepszy oferty zwykle pochodzą od młodych banków, większe bowiem nie muszą się wysilać. Od teraz w Nest mamy nawet 2,60% na dwa miesiące:)

 
Dla tej lokaty wymagane jest posiadanie konta


Jak widzimy na reklamie, jest to lokata dostępna tylko po zalogowaniu, a więc trzeba tutaj posiadać konto. Nest bank posiada całkowicie darmowe konto, więc warto je założyć by korzystać z najlepszej lokaty dostępnej dziś na rynku.

Tutaj założysz konto w Nest bank dla najlepszych lokat na rynku

Kto nie ma konta może liczyć już tylko na stawkę rzędu 2,40% co już ie jest aż tak atrakcyjne. W obu przypadkach jednak czy to na 2,60% czy na 2,40% potrzebne są Nowe środkiWarunek Nowe środki jest tutaj naprawdę kluczowy. W przypadku jeśli ktoś z Was spróbuje założyć lokatę ze środków, które już ma w banku, wówczas może się mocno zdziwić. Bank przyzna jedynie stawkę na poziomie zaledwie... 1,20% :(

 
Oczywiście kto jeszcze nie posiadał żadnej lokaty w Nest bank, ten powinien zacząć od najlepszej lokaty dla Nowych klientów czyli Lokaty Witaj. Oferuje 4,00% a tyle nie oferuje praktycznie żadna inna lokata.

Tutaj założysz lokatę Witaj na 4% w Nest bank

Powitalna lokata pozwala zdeponować tylko 10.000 zł, jak każdy wabik. Resztę można rozdysponować na 2,60%. Niestety lokaty nie mogą zakładać osoby posiadające cokolwiek w dawnym Smart Bank, a nawet FM bank. Dzwoniłem dziś na infolinię, bowiem miałem kiedyś jedną lokatę w 2011 roku i przez to nie mam prawa do bonusu na powitanie.

Pozostaje więc pytanie - jak długo będzie to możliwa stawka 2,60% dla wszystkich?

Patrząc na to co się dzieje z lepszymi stawkami na lokatach można wysnuć przypuszczenie, że oferta się szybko skończy. Gdziekolwiek pojawia się coś ciekawszego od razu klienci rzucają się na okazję, które coraz rzadziej pojawiają się na rynku. I taka oferta trwa góra kilka dni...

31 komentarzy:

 1. A co będzie jak już mam lokatę założoną przed 30.03.2017 na 100k, która kończy się w maju gdybym teraz założył z nowych środków na kolejne 100k na 2 miesiące, czy 10 maja po zakończeniu lokaty pierwszej i przelaniu na zewnątrz z niej środków pieniądze na drugiej lokacie przestaną być oprocentowane na 2.6% czy też przez całe 2 m-ce bedą na 2.6%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytajac note prawna wyglada, ze oprocentowanie po 10 maja spadnie w twoim przypadku do 1,2%, chyba, ze bedziesz te lokate utrzymywal np. na koncie oszczednosciowym. Widac jest tak skonstruowana, ze badaja, czy twoje saldo lokaty stanowi nadwyzke nad saldem z 19-marca i sprawdzane jest to kazdego dnia w okresie trwania lokaty 2-m.

   Usuń
  2. Z noty prawnej wynika, ze liczy się TYLKO stan środków klienta na dzień 19 marca, a nie inne stany pózniejsze. Tak więc zmiana salda po zakończeniu pierwszej lokaty nie ma znaczenia przy zakładaniu drugiej lokaty, jeśli będą to kolejne nowe środki powyżej stanu z 19 marca.

   Usuń
 2. A ja mam pytanie: jak najłatwiej w Nest Bank określić jaki był faktyczny stan środków na kontach na dzień 19-03-2017? Taką datę widzę w nocie prawnej lokaty jako dzień zliczenia salda "starych środków" na kontach w Nest. Podpowie ktoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stan środków w dniu 19 marca można podejrzeć rozwijając 'Historię' każdego posiadanego rachunku i wybierając okres historii min. 30 dni lub dłuższy. Po prawej stronie tabeli należy sprawdzić 'saldo rachunku' w tym czasie.

   Usuń
 3. Do oceny czy są to nowe środki liczy się saldo na dzień 19 marca 2017 r. Jeżeli saldo środków zdeponowanych na drugiej lokacie będzie wyższe niż stan w dniu 19 marca, to lokata przez cały okres będzie oprocentowana na 2,6%. Oprocentowanie lokaty jest bowiem STAŁE.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oceniając stan środków czy są one "nowe", należy wziąć pod uwagę całkowite saldo wszystkich środków posiadanych w tym banku na dzień 19 marca inaczej możemy się rozczarować otrzymując 1,2%.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzwoniłem na infolinię - w momencie zakładania lokaty na 2,6% sprawdzają saldo z 19 marca. Jeżeli ono nie spadło to cała wpłacona kwota jest oprocentowana na 2,6% przez dwa miesiące. To że kończą się się nam lokaty półroczne w maju nie ma żadnego wpływu na oprocentowanie bo jest ono STAŁE przez dwa miesiące od dnia założenia lokaty !

  OdpowiedzUsuń
 6. W przypadku stwierdzenia przez Bank, że środki pieniężne wpłacone na „Nest Lokatę Nowe Środki” nie stanowią nadwyżki nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanych przez Klienta w Banku na dzień 19 marca 2017 r., środki pieniężne zdeponowane na „Nest Lokacie Nowe Środki” będą oprocentowane według stawki 1,2% w skali roku. Zmieniona stawka oprocentowania będzie obowiązywała od następnego dnia roboczego po stwierdzeniu przez Bank niespełnienia warunku, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym. Najpóźniej w następnym dniu roboczym po zmianie oprocentowania Lokaty, Bank prześle do Klienta informacje o przedmiotowej zmianie pocztą elektroniczną.
  ---------------
  Jak w takim razie to rozumiec, lokata wcale nie ma stalego oprocentowania, jezeli stwierdza, ze nie ma nadwyzki nad saldo z 19-marca

  OdpowiedzUsuń
 7. Ktoś wie, czy jeden klient może założyć kilka lokat? W regulaminie nigdzie nie widzę informacji o ograniczeniu ilości lokat na jednego klienta. Ale nie wiem, czy przez brak takiej informacji należy rozumieć, że jeden klient może założyć więcej niż jedną lokatę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę testował o 11:30 - dam znać :)

   Usuń
  2. Jest podane "Maksymalna ilość
   lokat bez ograniczeń".

   Usuń
  3. Jeżeli bank nie zastrzega ograniczenia ilości lokat to nie powinno być problemu z zakładaniem kolejnych w granicach dopuszczalnego limitu kwotowego.
   Dla deponujących duże środki większym problemem może być dzienny kwotowy limit przelewów z konta Nest, który wynosi 100 tys. PLN (50 tys. PLN w jednym przelewie). Jak mniemam lokaty na 2,6% mogą być zakładane tylko ze środków na rorze i na ten sam rachunek powrócą po zakończeniu więc należy pamiętać, że dalsze przelewy do innego banku będą ograniczone do 100 tys. dziennie.

   Usuń
  4. Na etapie zakładania lokaty jest możliwość wskazania numeru rachunku w innym banku do zwrotu środków, ale jeżeli koniec miałby wypaść w niedzielę (ktoś już wie, czy tak będzie w przypadku lokaty założonej dzisiaj?), to chyba nie skorzystam. Poza tym nie wiem, czy to byłby sposób na ominięcie limitu. Swoją drogą w zakładce Ustawienia->Limity jest napisane "Zmianę limitu można wykonać za pośrednictwem Infolinii banku".

   Usuń
  5. Limity przelewow w necie ustalasz sobie dzwoniac na infolinie, moze byc i milion dziennie na ten limit, nie ma zadnych durnych odgornie narzuconych limitow maksymalych jak w BZWBK czy Millennium.

   Usuń
 8. Ok. Będę wdzięczny, jakbyście jeszcze mogli napisać, czy w Nest lokata założona dzisiaj (11.04) zakończy się 11.06 (niedziela).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata założona dziś kończy się w poniedziałek 12-06-2017

   Usuń
  2. Założyłam lokatę dzisiaj i kończy się 12.06 (z automatu) tj. w poniedziałek

   Usuń
 9. Cześć Polcan! Zacytuję Cię: "Dzwoniłem dziś na infolinię, bowiem miałem kiedyś jedną lokatę w 2011 roku i przez to nie mam prawa do bonusu na powitanie." Jestem w podobnej co Ty sytuacji bo też miałem lokaty w FM Banku, ale który punkt regulaminu nas wykreśla z tej promocji??? Ja się takiego nie doszukałem! Mało tego mam tą lokatę do wyboru z dostępnych w systemie transakcyjnym Nest Banku, więc może jednak nam ona przysługuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, dzwoniłem wczoraj na infolinię z tym zapytaniem, bo lokatę zakładałem w 2011. Zostałem poproszony o pesel i inne dane osobowe i na tej podstawie konsultant sprawdził, że nie niestety nie mogę brać udziału w nowej promocji, bo bank ma już moje dane osobowe.

   Usuń
 10. ...jestem ponownie. Udało mi się założyć tę lokatę powitalną na 4% - mimo że miałem w FM Banku lokaty. Ale nigdy konta, więc może to miało wpływ? Też spróbuj Polcan, pewnie też możesz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również miałem lokaty w FM Banku i bez problemu założyłem lokatę powitalną w ubiegłym roku + dostałem bonus od YB

   Usuń
  2. Dzięki za info:) Czyli będzie warto wrócić do Nesta, a nie sugerować się tym co wygadują na infolinii:)
   W chwili obecnej trzymam kasę poza bankami, ale wkrótce na pewno wypróbuję założenie lokaty powitalnej w Nest. Dam znać czy mi też się udało.

   Usuń
 11. Najpierw regulamin, później infolinia. W regulaminie Lokaty Witaj jest napisane jak byk dla kogo ona jest przeznaczona, a Wy tu Panowie deliberujecie:) Ja miałem lokaty i konto w Smarcie i FM a Lokatę Witaj założyłem i już się skończyła.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy też tak macie że w Nest banku nie doszła druga sesja o godzinie 15:30

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie druga sesja pojawiła się tuż przed 15. Wydaje mi się, że mo przelew szedł drugą sesją, a nie pierwszą.

   Usuń
  2. U mnie doszła o 16:50

   Usuń
  3. By lokata została założona w dniu przelewu środki muszą trafić do godziny 14. Gdy później lokata zakładana jest w dniu następnym.

   Usuń
  4. Termin do godz. 14.00 dotyczy przelewów na lokatę bez konta. Przelewy wewnętrzne chodzą do 20.00 więc mając konto można z niego założyć także pózniej.

   Usuń
 13. Nest wyczyścił konta w optimie i millenium... Ciekawe kiedy skończy się ta Promocja dziś jutro?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...