środa, 31 maja 2017

3% cashback na wszystko oraz darmowe promocje dla... stałych klientów


Millennium zaskakiwał mnie już wiele razy. W tym roku jednak pozytywów tu tyle, że w prywatnym rankingu wskoczył na pierwsze miejsce. I zrobił to z wielkim przytupem oferując w maju kilka dodatkowych bonusów.

Zwykle w bankach mamy tylko jedną promocję, zgarniamy premię i zamykamy konto. Rzadko w którym można zgarnąć jakąś dodatkową premię, jeśli jesteśmy już jego klientami. W Millennium jest trochę inaczej, chociaż droga ku temu jest obecnie trochę zakręcona.

Uprzedzam tych którzy będą czytać dalej, że poniższy sposób na zdobycie poniższych promocji jest dedykowany dla zaawansowanych wisienkowców. Mogą z niego skorzystać posiadacze konta w Millennium.

3% cashback na wszystko to ciekawsza ukryta opcja tej karty:)

A do zdobycia jest wyższy cashback niż na debetówce dla nowych klientów oraz dodatkowy bonus, dla którego gotów byłbym założyć konto w dowolnym banku - darmowy limit w koncie.

Potwierdzenie o cashbacku dostajemy na pocztę wewnętrzną
Od czasu gdy na początku kwietnia napisałem ten artykuł, jego treść dłuuugo nie dawała i spokoju. Chociaż w Millennium mam konto od wielu lat tylko raz udało mi się zdobyć limit w koncie w darmowej promocji, bowiem standardowo jego uzyskanie to koszt nawet kilkaset złotych, w zależności od jego wysokości.

Niestety limit trzeba przed upływem roku likwidować, bo jego odnowienie to znów wydatek rzędu kilkaset złotych. Kolejne limity zdobywałem więc darmowo przez przenoszenie go z innego banku. 

Dla kobiet dedykowana jest inna karta też ze zwrotem do 5%

Niestety dziś ten trick już nie zadziała. Kredyt bank już nie istnieje, zaś w Credit Agricole nie ma już darmowych limitów. W każdym banku przyznanie limitu jest płatne, więc ten sposób praktycznie odpada.

Jest jednak inny sposób, z którego ostatnio skorzystałem i mogę potwierdzić, że faktycznie działa. Wystarczy złożyć wniosek o darmową kartę kredytową w Millennium, a wówczas limit w koncie bank przyzna wam za darmo:)

Tutaj założysz kartę kredytową w Millennium po darmowy limit

Co ciekawe limit można dzięki temu dostać od ręki już na etapie zakładania karty kredytowej. W moim przypadku wyglądało to tak, że najpierw złożyłem wniosek o kredytówkę i od razu uruchomiono mi limit. Pojawił się na koncie po godzinie od rozmowy telefonicznej.

Innymi słowy limit uruchomił się z marszu w dniu złożenia wniosku, a karta kredytowa przyszła pocztą dopiero po tygodniu. A więc gdy karta do mnie dotarła korzystałem z limitu już od tygodnia, a jak uważni czytelnicy pamiętają, w najnowszej promocji na start pierwsze 45 dni jest całkowicie darmowe.

45 + 70 dni darmowego limitu - tego tu jeszcze nie było.

Co więcej limit w Millennium może być naprawdę pokaźny. Jeżeli w Credit Agricole można było liczyć co najwyżej na skromniutkie 500 zł, to w Millennium do zdobycia jest nawet kilkadziesiąt tysięcy w zależności od naszej zdolności kredytowej. I oczywiście przez pierwszy rok co miesiąc mamy 7 dni darmowego limitu:)

Nie opisywałem tego na blogu, czekałem bowiem na anulowanie niepotrzebnej już kredytówki. W końcu służyła tylko dla limitu i nie miałem zamiaru jej używać, nawet jeśli do lipca była całkowicie darmowa, potem zaś wymagane było dokonanie 5 transakcji w miesiącu. Kredytówki w Millennium dają co prawda 5% cashback, ale tylko na wybrane sklepy.

Złożyłem więc wniosek o zamknięcie niepotrzebnej karty. W odpowiedzi konsultantka zadzwoniła z zapytaniem dlaczego chcę ją zamknąć. Powiedziałem bez ogródek, że służyła ona tylko do uruchomienia limitu, a kredytówki używam w T-mobile, gdzie mam 5% na wszystko a nie tylko na wybrane sklepy.

W odpowiedzi bank zaproponował mi ofertę specjalną: 3% cashback na wszystko przez 3 miesiące do kwoty 760 zł. Promocja ma obowiązywać w czerwcu, lipcu i sierpniu. Zwrot wyższy niż dla nowych klientów, którzy mają 2% na debetówce. I to bez dbania by środki były na koncie:)

W sumie więc tytułowe 3% cashback i to na kredytówce dostałem przypadkiem. 3x więcej niż dawał kiedyś Polbank. Nie wiem czy to standardowa procedura. Darmowy limit w koncie dzięki karcie dostaniecie na pewno, a to już niemało. Dodatkowo możecie wypróbować opisany wyżej trick dla cashbacku.

Link dla kredytówki dla darmowego limitu oraz potencjalnego 3% cashback

Podsumowując w Millennium mamy obecnie wiele promocji jednocześnie. Nowi jak zwykle mogą zgarnąć na start 360 zł co widać po reklamie na górze bloga. Wieloletni klienci też mają tutaj wiele możliwości do wyboru. 

Trudno się z tym nie zgodzić

 • 2,50% na koncie oszczędnościowym 
 • 2,50% na odnawialnej lokacie mobilnej RR
 • program poleceń z 4 opcjami premii do wyboru
 • darmowy limit w koncie 45 dni na start
 • darmowy limit w koncie 7 dni w miesiącu 
 • 3% cashback na kredytówce według sposobu opisanego tutaj
Dla każdej z tych promocji gotów byłbym założyć kolejne konto w kolejnym banku. Tymczasem u Portugalczyków wszystko można mieć jednocześnie. Takiej kumulacji promocji w jednym banku nie było od początku istnienia tego bloga:) 

W standardzie karta Impresja ma zniżki u tych partnerów

Na koniec warto przypomnieć, że limit należy bezwzględnie oddawać w całości terminie. Tylko to pozwala na darmowe z niego korzystanie w pełni przez cały rok. Zaawansowani wisienkowcy nie powinni mieć jednak z tym problemu. Od tego są przecież alarmy w komórce.

13 komentarzy:

 1. Nie wiem czy dobrze rozumiem. Karta jest tylko dla facetów, czy podałeś jako przykład ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako przykład. Dla facetów jest karta Alfa, dla kobiet Impresja. Jest jeszcze inna i gdy klikniesz w pierwszy link zobaczysz wybór wszystkich trzech.

   Usuń
 2. Coraz częściej zastanawiam się czy w Mille nie zamknąć konta po to by je znów otworzyć w ramach promocji.... A może kiedy może wypowiedzenie dopiero wtedy zawalczą o mnie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy karcie kredytowej pisze, że cashback jest za zakupy u wyselekcjonowanych partnerów tzn. nie mogę kupić gdzie chcę i gdzie znajdę listę tych partnerów ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowo 5% cashback na karcie Alpha dla facetów jest np. dla: Leory Merlin, Cinema City, empik, intercars, sephora, apart, travel planet.

   Kobiety na karcie Impresja mają jeszcze większy wybór bo ponad 20 marek. Dołączyłem listę pod koniec artykułu do wglądu dla zainteresowanych.

   Opisany w artykule trick dotyczy jednak wszystkich sklepów. Zaznaczyłem, że najczęściej robię zakupy w Tesco i Lidlu i według zapewnień infolinii tam także ma być zwrot.

   Usuń
 4. Mille "wali klientów w rogi" na promocjach na kontach oszczędnościowych.
  Dla mnie bank do skreślenia - nie mam zaufania do takich kombinatorów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokladnie, tak, to, ze komus cos przyznaja, te 3% od wszystkiego, to nie jest standardowa oferta dla wszystkich, wiec jej po prostu nie ma. Oferta to jest, jak jest zapisane w regulaminie zwrot 3% od wszystkiego, przez iles tam miesiecy. Ja mam alergie na ten bank od wielu lat, bo tam roi sie od roznych prowizji, nie mam checi wczytywania sie w kazdy regulamin. Generalnie promocje sa zagmatwane, po to tylko, zeby oszukiwac tych co nie doczytaja. Dla mnie nie ma to porownania z krytykowanym Aliorem, ktory moze nie sypie tak hojnie promocjami, ale sa one przejrzyste i czytelne, regulaminy klarowne, reklamacje zalatwiane szybko jak powolujemy sie na regulamin promocji.

   Usuń
  2. Pokazałem w artykule jak zdobyłem ten zwrot, więc bardzo możliwe, że jak ktoś będzie się ubiegać o limit w koncie, zdobędzie podobny bonus przy rezygnacji z karty.

   Co do regulaminu z 3% to dostałem takowy na wewnętrzną pocztę elektroniczną.

   Usuń
 5. Polcan! Mamy XXI wiek, wyzbądź się takiego stereotypowego myślenia: alfa dla mężczyzn, impresja dla kobiet. Nie ma takich zapisów w regulaminach. Ja mam obie te karty, a moja żona jedną z nich jako dodatkową.
  YKS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podział wprowadził Millennium i wynika z wyglądu karty i zniżek. Impresja jest w kolorze różowym i daje zniżki w typowo damskich sklepach.
   Alfa jest czarna i ma zniżki w nieco innych sklepach, więc mowa o męskiej karcie ma swoje uzasadnienie.
   Oczywiście nie ma to wielkiego znaczenia, dla mnie ważne jest, że była możliwość 3% cashback i dzięki temu mam zamiar z niej korzystać.

   Usuń
 6. Cashback że niby na wszystko? Płatności rachunków też?

  OdpowiedzUsuń
 7. W którym momencie pojawia się ten darmowy limit - we wniosku o kartę? Jakiś regulamin do tego jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku było tak, że dostałem na komórce info o darmowym limicie, bo wyraziłem zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

   Nieco później zadzwonił konsultant z propozycją karty kredytowej. Powiedziałem mu, że kredytówka nie jest mi do niczego potrzebna i wolałbym limit w koncie za darmo tak jak pisało w smsie.

   On wtedy, że jest możliwość wyrobienia limitu dla obecnych klientów, JEŚLI wyrobi się najpierw kartę kredytową.

   Powiem Ci, że taką informację dostałem już przy innym telefonie z Millennium, wówczas jednak olałem sprawę, bo uznałem, że jest tu jakiś ukryty trick z tą kartą. Teraz powiedziałem sobie a co mi tam spróbuję, bo zawsze można kartę zamknąć, a limit zatrzymać.

   Tymczasem mam i darmowy limit i kartę z dodanym cashbackiem. Jeśli złożysz wniosek o kartę kredytową, zapytaj o limit. Jak go nie będzie, to powiesz że rezygnujesz z karty, ale z tego co wiem od wielu konsultantów to możliwość, która jest w tym banku od dawna.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...