poniedziałek, 22 maja 2017

Nawet 30% zwrotu premii za zakup składki OC w programie ypolisa


Od ubiegłego roku mamy istne szaleństwo podwyżek w obowiązkowych składkach OC. Problem ten powraca co roku, gdy przychodzi nam zapłacić składkę za kolejny rok. Jak zapłacić mniej niż w poprzednim roku?

Sposób jest kika. Można skorzystać z publikowanego rankingu OC/AC lub porad jak negocjować stawki za OC. Od tego roku pojawia się jednak nowa, bardzo ciekawa możliwość, w której za zakup polisy możemy dostać nawet do 30% premii. I to na konto:)

Program ma ruszyć już jutro czyli we wtorek 23 maja 2017. Pomysłodawcą tego jest znany nam już ybanking, na którym niebawem czeka nas znów rewolucja podobna do tej z listopada ubiegłego roku.

Nowa, ciekawa inicjatywa ybankingu

Jeśli jednak do poprzednich zmian można było mieć pewne zastrzeżenia, to tegoroczne zmiany wyglądają o wiele ciekawiej. Za wcześnie jeszcze jednak by o nich mówić i zaprezentuję je wówczas, gdy będą wchodzić w życie.

Już wiadomo jednak o pierwszej ciekawej nowości - ypolisie. Jak pamiętamy z wpisu o zasadzie działania ybanking generalnie ma służyć do zakupów grupowych w bankowości, na wzór groupona. 

Teraz jak widzimy ybanking rozszerza działalność i zakupy możemy robić także w przypadku obowiązkowego OC. Skoro i tak musimy OC zakupić, można przy okazji skorzystać z możliwości zakupu zbiorowego. Dzięki temu im większą grupę mamy, tym większą premię możemy zgarnąć.

W kupie raźniej i korzystniej:)

Jak widzimy już znalezienie jednej osoby pozwala nam na uzyskanie 10% premii za zakup. Znalezienie trzech znajomych da już 15%. Najbardziej optymalnie jest znaleźć 14 osób, wtedy bowiem można liczyć na najwyższą premię w wysokości 30%. A to już jest całkiem przyjemny zwrot. 

Co ważne premia ta nie zwalnia nas od innych zniżek. Nie jest tak jak w banku, że korzystanie z jednej premii uniemożliwia nam branie udziału w innej. Tutaj ubezpieczenie kupujemy przez porównywarkę wygodnie.pl, gdzie sami wybieramy sobie ubezpieczyciela i wykorzystujemy przysługujące nam zniżki:)

W przypadku jeśli ktoś płaci za składkę 1000 zł, premia w najlepszym przypadku może wynieść nawet 300 zł. I nie jest przekazywane w postaci jakiegoś vouchera do wybranego sklepu czy w jakiejś innej pochodnej formie jaką banki sobie ostatnio wybierają. W tym przypadku dostajemy zwrot na nasze konto:) 


Tutaj uwidacznia się korzyść z tworzenia siatki połączeń z innymi użytkownikami ybankingu. Dużą zaletą jest jeszcze inny fakt. Nie musimy zebrać chętnych przed zakupem polisy. Połączeni mogą dołączać do naszej grupy także w trakcie trwania naszej polisy. 

Co ciekawe znajomy nie musi kupować polisy abyśmy dostali premię. Wystarczy sama rejestracja w ypolisa. Należy jednak pamiętać, że premia będzie wypłacona pod warunkiem, że nie było szkód w naszej grupie. Dlatego ważne jest do swojej grupy dobierać sprawdzonych znajomych, o których wiemy, że jeżdżą bezpiecznie. 


Tak to będzie działać

Jest jednak na to określony limit dni. Do premii liczyć się będą osoby, które zgłoszą się najpóźniej do 30 dni od zakupu polisy. Czyli przykładowo jak ktoś będzie robić zakup 5 lipca, to do 4 sierpnia może zachęcać znajomych do rejestracji.

Tutaj można zobaczyć jak działa polisa z możliwością premii do 30%

Warto odnotować, że osoby które się zarejestrują, wcale nie muszą korzystać z innych produktów oferowanych przez ybanking. Może to być rejestracja tylko po tworzenie swojej grupy i zgarnianiu premii za bezszkodową jazdę od swoich znajomych.

Jest tutaj jednak jedno ale. Premia nie będzie wypłacona, jeśli jakaś osoba z grupy będzie miała szkodę. To są wypadki losowe, które trudno przewidzieć i mogą zdarzyć się w dowolnym momencie, dlatego sugeruje się, by do składki wybierać znajomych, którzy bezpiecznie jeżdżą, co może zagwarantować wypłatę odpowiedniej premii.

Pomysł polisy wydaje się być bardzo ciekawy i z pewnością przetestuję go w tym roku. Ciekaw jest też jestem jakie będą kolejne zmiany w zapomnianym nieco ostatnio ybankingu. W końcu to dobra oferta decyduje o tym czy będzie się on rozwijać czy nie, a plany wyglądają obiecująco.

13 komentarzy:

 1. Cienko to widzę.... Ktoś ma płatność OC w I inny w V jeszcze inny w XII. I jak to połączyć? A na samą myśl o kolejnych kombinacjach w YB już mnie ciarki przechodzą. Gdy było 0,25 to jeszcze było o co się gimnastykować. Zeszli to 0,1 i to jeszcze do podziału na jakieś 50%. To co teraz? Wzorują się na Idei i zaoferują 0,01

  OdpowiedzUsuń
 2. A co z pakietem AC, NW, asistance - często to jest sprzedawane taniej w pakiecie z OC ? No i faktycznie - zgranie terminów dla większej grupy może być problematyczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ubezpieczenie kupuje się w takim samym procesie jak zwykle. Jeżeli TU daje zniżki za pakiety, to przez nas i wygodnie.pl też się dostanie zniżkę.

   Premia za Ypolisa to coś zupełnie dodatkowego.

   Na marginesie - często warto zostawić swoje dane w wygodnie.pl. Są takie towarzystwa, które nie chcą być porówywane online w OC, ale przez agenta i telefon oferują dobre warunki.

   Usuń
 3. Zdaje się, że Samcik Cię ubiegł w opisywaniu pozostałych nowości na Ybanking.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będą w odpowiednim czasie, jak tylko się pojawią. Tutaj jest tyle zmian w planach, że lepiej poczekać na moment, kiedy premiera będzie pewna.
   Na dziś istotna jest opisana nowość. Akurat w moim przypadku zbiegło się to z koniecznością szukania najlepszej oferty OC.

   Usuń
 4. Ubezpieczenie OC można w większości miejsc kupić z 3 miesięcznym wyprzedzeniem. Tak więc trzeba będzie szukać osób którym kończy się ubezpieczenie od 2m przed nami do 2m po nas. (tak by mieć 2 osoby i 10% zniżki).
  W przypadku 15 osób o to by nikt nie spowodował szkody będzie trudno. ale w przypadku 2 osób jest już to całkiem prawdopodobne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Data końca polisy znajomych nie ma znaczenia. Jeżeli są w trakcie polisy, to rejestruje tą posiadaną i już się zalicza do grupy.

   Usuń
 5. Dzień dobry,

  Nie trzeba zgrywać terminów ubezpieczenia. Znajomy wskazany jako 'bezpieczny kierowca' musi tylko zarejestrować posiadaną polisę żeby się liczył do grupy.
  Nie musi nawet kupować polisy po zakończeniu swojej. Może być 'biernym' uczestnikiem Ypolisa i jedynie dawać zarobić znajomym.

  Odnośnie zmian stawek na lokaty - takie są warunki rynkowe. Żadnemu z banków nie zależy za bardzo na lokatach, więc nie prowadzą aktywnej sprzedaży.

  Ale niektórym bankom zależy na kontach. I już za połączenie konto+lokata możemy płacić znacznie więcej - stąd ruszające właśnie Ykonto

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy to nie jest cos podobne do Yanosika?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,

   Ypolisa jest podobna, ale ... lepsza :)

   Yanosik jest związany z Hestią i wymusza to ubezpieczenie, które wcale nie musi być atrakcyjne. Poza tym "śledzi" styl jazdy użytkownika i nalicza premie wg. niejasnego algorytmu.

   Ypolisa oferuje ubezpieczenia przez porównywarkę. Można wybrać optymalną polisę i od niej otrzymać zwrot za rzeczywisty brak szkody.

   Usuń
 7. to śmieszne bo o ile oferta yanosika może faktycznie przekonywać i mieć sens to ta od linka jest jakimś gigantycznym nieporozumieniem i wstydem

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Pawle,
  Choć miałem możliwość przyjrzenia się ypolisie już wcześniej wciąż pojawiają się pytania. Dla uproszczenia załóżmy, że mam jednego poleconego np. swojego brata czy znajomego, więc jest nas dwóch. Dostaję więc w bardzo łatwy sposób 10% zwrotu, co jest olbrzymią zaletą produktu:)

  Pytanie co z tego ma mój brat czy znajomy? Zarejestrował się i dał mi zarobić, ale on sam nie ma z tego korzyści, bo nie zakupił polisy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,

   Rzeczywiście korzyść finansowa pojawia się od zakupionej polisy.

   Zgłoszenie daje przede wszystkim gotowe i czekające połączenie na moment gdy posiadana polisa się skończy.
   Poza tym w pewnych 'układach' rodzinnych czy bliskich znajomych może to być po prostu przysługa. Poświęcone 2 minuty żeby brat zarobił 100 zł.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...