piątek, 12 maja 2017

Jak będzie można uniknąć opłaty w WBK


Konto Godne Polecenia kiedy wypowiadać umowy kont żeby uniknąć opłat?
Te pytanie pod artykułem na PP3 na temat możliwości zgarnięcia 150 zł do podziału w WBK wywołało dyskusję. Nic dziwnego, większość z nas ma tutaj po 6 kont, na których promocja kończy się w połowie roku, pytanie więc co dalej?

W tym tygodniu to właśnie promocje w WBK stały gorącym tematem. Bank Zachodni pojawił się w 3 artykułach, mamy tu bowiem kilka promocji jednocześnie co pozwala zastanowić się czy warto tu już zamykać konto czy też jeszcze nie.

Pytanie było na tyle ciekawe, że sam udałem się do oddziału, celem ustalenia jak uniknąć opłaty od lipca. Do WBK nie mam generalnie zastrzeżeń, co w przypadku banków należy do rzadkości. 

Nie ukrywam, że warunkiem zatrzymania konta KGP są liczne promocje, chociażby takie jak opisane w poniedziałek. Jeśli ich nie będzie, konto będzie do zamknięcia, nawet jeśli póki co jest całkowicie darmowe do końca października, dzięki nowej promocji darmowych sms kodów.

Niestety płatna będzie karta do konta. Karta jak dotąd w zasadzie mało pożyteczna, bowiem skoro konto jest oprocentowane, to nie warto płacić nią w sklepie. Tym bardziej, że nie ma za to cashbacków, te bowiem ostatnio zarezerwowane są dla płatności typu BLIK. 

Opłata będzie niemała bo aż 7 zł co jest absolutnie nie do przyjęcia. Warto jednak mieć możliwość wypłaty gotówki lub jej wpłaty, gdyż WBK na szczęście posiada swoje wpłatomaty. 


Obecną kartą do KGP warto zastąpić kartą bankomatową

Istnieje prosty sposób na obejście tej opłaty. WBK posiada całkowicie darmową kartę wpłatomatową. Mówiąc całkowicie mam na myśli podstawowe czynności czyli prowadzenie oraz wpłaty i wypłaty, bowiem za niektóre czynności bank i tak naliczy sobie kary.
Jak widzimy wyżej trzy czynności nie są darmowe, lecz przykładowo dostępne środki każdy z nas może sprawdzić na komórce. Problem jest jedynie ze zmianą PIN co kosztuje 7 zł, jeden PIN trzeba będzie więc zapamiętać...

Cenną uwagę zostawił dziś anonimowy na PP3. Okazuje się, że zastrzeżenie starej karty w bankowości elektronicznej może być na dłuższą metę problemem ponieważ:
Dzwoniłem na infolinię i zastrzeżenie karty nic nie daje bo od grudnia 2016 po zastrzeżeniu bank wysyła nową z automatu.Także karty trzeba zamykać w oddziale także po 3 czerwca kiedy nastąpi zmiana regulaminu.


Oczywiście pod warunkiem, że będziemy jeszcze konto mieć w tak dalekiej perspektywie. Ważność mojej karty kończy się dokładnie w listopadzie 2019 i szczerze wątpię, czy KGP będzie jeszcze wśród aktywnych kont.

Na koniec pytanie do czytelników. Wie ktoś czy wpłat można dokonywać w bankomatach euronetu? 

31 komentarzy:

 1. czy wypowiadając konto w czerwcu zostanie naliczone oprocentowanie za ten miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
 2. @Polcan. Chyba coś mało słuchasz i czytasz co się dzieje w WBK. Ostatnie promocje to jedna wielka ściema która rozwścieczyła klientów do czerwoności. Mówiąc kolokwialnie "Rżną głupa" Sypią się reklamacje, na forach huczy. Limitowane promocje na ochłapy typu 20 zł gdzie to ruletka kto dostanie a kto nie, wystawianie promocji po promocji itd itd. Wściekłeś się na ideę za ich zagrywki a zachęcasz do pozostania w WBK który w ostatnich dniach zszedł na psy rzucając kiełbaskę naiwnym klientom aby tylko ich związać ze sobą jeszcze dłużej. Zatem właśnie temu bankowi teraz trzeba byłoby pokazać "wała" i masowo zamykać konta. Niestety ale to kolejny bank na który ja będę patrzył z rezerwą. Na szczęście ominęły mnie te "przyjemności" z ostatnimi pseudo promocjami bo nieco wcześniej pożegnałem się z nimi. I całe szczęście bo też bym się teraz wściekał i pisał reklamacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam inne podejście do banków. Opinię o każdym banku opieram przede wszystkim o swoje doświadczenia i każdemu bankowi daję szansę poprawy.

   WBK należy do nielicznych, którzy zawrócili z ciemnej strony mocy. Nie lubiłem tego banku, gdy jako były klient Kredyt banku zostałem wykluczony z wszelakich promocji. Jednak po okresie karencji bank odkupił swoje winy nowymi promocjami czy to programem poleceń czy obecnie kończącym się hitem 6 kont na 4%. Dziś to bank, do którego w zasadzie nie mam zastrzeżeń.

   Idea bank to taki, który ma wpadki ale i fajne promocje więc suma summarum to bank neutralny. Trzeba tu polować na okazję, ale to dzięki blogowi akurat łatwo wyłapać, trzeba jednak do nich podchhodzić z głową.

   Na drugim biegunie są banki, które z różnych powodów nie lubię i nie mam do nich przekonania jak mBank, ING czy Alior. Tutaj korzystam z okazji i zamykam konto najszybciej jak się da.

   Środowy artykuł pokazał, że są zwolennicy Aliora, wielu z czytelników ma główne konto w mBanku. Z drugiej strony moim ulubionym bankiem od lat jest Eurobank, którego wielu nie znosi. Każdy buduje relacje inaczej i ma inne wymagania. Warto jednak być otwartym na zmianę relacji. WBK jak dla mnie na dziś jest ok, z podkreśleniem słowa 'dziś', bo jutro może się to zmienić.

   Usuń
 3. Czyli, jeśli nie używam karty to najlepiej jest mi ją zamknąć jak najszybciej, a dopiero potem pozamykać zbędne konta?

  OdpowiedzUsuń
 4. To ciekawe, bo ja nie mam u nich karty, opłaty pobieranej nie mam, a 6 kont poprawnie oprocentowanych jest. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo karta do końca czerwca jest darmowa!!!

   Usuń
 5. Kilka cytatów
  "Tak sobie czytam komentarze i śmiech mnie ogarnia, już w pierwszych swoich wypowiedziach stwierdziłem, że to wałek. WBK ciągnie w stronę Getina, bo tam chyba, pozostali z ROR-ami tylko uwiązani we franki. W tych pseudo promocjach wbk ostatnim punktem regulaminu powinien być zapis, że wypłata premii nastąpi wyłącznie po złożeniu co najmniej jednej reklamacji, byłoby wszystko klarowne :)"

  "

  Dziś pojawiła się na koncie kwota 20zł i nr reklamacji w tytule. Po odwołaniu od negatywnego rozpatrzenia reklamacji widać, że uznali moje argumenty, choć samej odpowiedzi jeszcze nie ma. Bez żadnego dołączania zrzutów. Niestety bank z banerami w kolejnych dniach po 4 kwietnia dał plamę na całej linii i ewidentnie wina jest po stronie banku.
  "

  "Poszły wczoraj 2 reklamacje (banery na obu kontach wyświetlone 6.07), dzisiaj rozpatrzone obie pozytywnie i pieniądze już na kontach. Reklamacje napisane zgodnie z wytycznymi tutaj przedstawionymi."

  "To nie nowość w tym banku. Ja skorzystałem z promocji związanej z wypłatą 500+ na konto BZWBK. Tam także był limit promocyjnych kont. Bank wielokrotnie odmawiał mi udzielenia informacji czy do promocji jestem zakwalifikowany (!!!). Gdy przyszło do wypłaty pierwszej premii okazało się że w promocji nie jestem. Uniemozliwiło mi to uczestniczenie w drugiej części tamtej promocji. Bank nie miał sobie nic do zarzucenia, choć ostaTECZNIE premie wypłacił."

  "

  Ja wczoraj otrzymałem odmowę na reklamację. Co najlepsze, odpowiedź była co do słowa identyczna z tą podaną we wpisie. Nawet te same daty. Robią kopiuj – wklei."

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja sobie daje spokoj z BZWBK, karta zamknieta w oddziale juz w maju, konto jest bezplatne, czyli na poczatku lipca trzeba saldo wyzerowac i udac sie do odzialu, zeby zamknac. Im szybciej sie zamknie, tym lepiej, potem tylko czekac 1 rok lub dluzej i znow zgarniac promocje jako nowy klient, Ochlapy w stylu 20 zl i to niepewne, juz mnie nie interesuja.
  Ten bank generalnie nie ma nic ciekawego do zaoferowania np. w porownaniu do opisywanego Aliora, w ktorym pakiet (Alior+TMUB+kantor) jest nadal atrakcyjny do biezacej obslugi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ktoś może wie dlaczego dzisiaj nie można zalogować się do NEST BANKU ?????

  OdpowiedzUsuń
 8. W BZWBK można zawnioskować o darmową kartę Visa Sol. Służy ona do wpłacania i wypłacania forsy ale tylko w bankomatach/wpłatomatach oznaczonych logo BZWBK. Można nią a nawet trzeba płacić za zakupy aby uniknąć opłaty 4 zł/miech. Należy dokonać 5 transakcji tą kartą. A kartę debetową koniecznie ukatrupić w oddziale z powodu rezygnacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwoli porządku: są do wyboru 2 karty za friko. Jedna która służy tylko do wypłacania i wpłacania, zwana kartą bankomatową. A druga zowie się Visa Sol i nią też wpłacamy i wypłacamy w BZWBK oraz dokonujemy transakcji bezgotówkowych. Także w internecie. Chargeback - ważna sprawa. Myślę, że Visa Sol jest fajniejsza, przynajmniej dla mnie.

   Usuń
 9. Dlaczego kartę debetową należy zamknąć dopiero po 3 czerwca a nie teraz na przykład?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamyka j jak nie potrzebujesz . Im szybciej tym lepiej

   Usuń
  2. 3 czerwca ma być możliwość zastrzeżenia karty w systemie.Teraz takiej możliwości nie ma.Ale tak czy siak zastrzeżenie nie pomoże więc i tak należy udać się w celu zamknięcia kart do placówki.

   Usuń
  3. Z kartą (która będzie płatna od 1 lipca) należy postąpić tak: ZREZYGNOWAĆ z niej w oddziale w dowolnym momencie. I nie zastrzegać bo, podobnie jak w Millennium, z automatu wyślą nową.
   Ja już zawnioskowałem o kartę Visa Sol (w systemie) która służy do wpłacania i wypłacania pieniędzy TYLKO w BZWBK oraz do płacenia w sklepach. Aby nie płacić za WS 4 zł/miech trzeba wykręcić 5 transakcji w miesiącu. Żaden problem.

   Usuń
 10. IDEA przyznał się do błędu i nie będzie obniżki oprocentowania kont od 30 czerwca https://www.ideabank.pl/uploads/doc/12_maj_2017_Pelna_tresc_komunikatu.pdf

  OdpowiedzUsuń
 11. a jak ktoś brał konto bez karty i wypłaca sobie kase z bankomatu blikiem będzie coś płacił od lipca?

  OdpowiedzUsuń
 12. WBK jest fajne bo mam parę kroków do placówki, a tam bankomatowpłatomat. Można wybrać 10zł i ogólnie dobre miejsce, bo w pomieszczeniu z monitoringiem.
  Visa Sol niezbyt mi potrzebna, bo mam kartę w Mille.
  A ta bankomatowa, hmm można rozważyć.
  Konto samo w sobie będzie bezpłatne nadal, a mógłbym łatwo gotówkę na konto wpłacić.

  W mille mi właśnie wpłatomatu brakuje. Nie udostępniają tych euronetu, a swojego nie mają.

  OdpowiedzUsuń
 13. Do Autora Bloga: Teraz konto KGP w BZWBK jest oprocentowane jeszcze na 4% do kwoty 4k. A ile % będzie po 30-06-2017? Czy jest jakiś finansowo/biznesowo uzasadniony powód aby trzymać to konto otwarte po 30-06-2017?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zero.
   Jeśli nie podobają ci się opisane w tym tygodniu promocje w WBK to nie ma.

   Usuń
 14. Ależ jest powód dla którego jeszcze warto zatrzymać rzeczone konto. Ja jeszcze nie ukatrupię konta ponieważ, ze wszystkich kont netowych które przerabiałem, bardzo podoba mi się strona internetowa BZ oraz prostota obsługi. Wszystko jasne i jak na dłoni. Obsługa internetowa jest najlepsza i najbardziej czytelna porównując inne konta z którymi miałem do czynienia. Dla mnie nr 1, pod tym względem oczywiście. Najbardziej toporna 'zabawa' była w Deutsche Banku, Millennium też deko porąbane. Za dużo tam śmieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaimportuj sobie Historię za ostatni miesiąc to dopiero będzie zabawa. Czy ze średnikiem czy przecinkiem a może tabulator a potem wydrukuj ku...a większego debilizmu nie widziałem i to ma być prosta obsługa ?

   Usuń
 15. Wobec tego jakim kontem na chwilę obecną należałoby się zainteresować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szykuje się ciekawa oferta, ale jeszcze za wcześnie by o tym mówić.

   Usuń
 16. Zatem czekamy z niecierpliwości na dobre wieści Panie Polacan :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. I jak? Są już jakieś wieści czy pomału można się wybierać do banku likwidować wsio? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej będziemy wybierać się do banku likwidować wsio

   Usuń
 18. Do Autora Bloga: Dzisiaj byłem w oddziale BZWBK i zrezygnowałem z karty do KGP: podpisane pismo, karta przecięta na pół. W bankowości elektronicznej jednak karta ma nadal status AKTYWNA, jest nawet opcja zastrzeżenia karty. Spodziewałem się statusu, karta NIEAKTYWNA. Czy to jest normalne? Może trzeba jeszcze zastrzec kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na twoim miejscu nie wyrzucałbym pisma, bo może się przydać. To twój żywy dowód, że od dziś karta jest nieaktywna i w razie kłopotów coś przed czym bank się nie obroni.
   Dla pewności możesz ją sobie także sam zastrzec. Ja zwykle zastrzegam sobie w bankowości.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. U mnie dzisiaj karta uzyskała status ZASTRZEŻONA. Czy ma Pan taki sam status karty w BZWBK (rezygnacja z prowadzenia karty do konta)?

   Usuń
  3. Karty używam nadal do wypłat z bankomatów. Co prawda mam już kartę bankomatową, ale nie wiem czy jej aktywacja jest darmowa - w tabeli jest zapis o PIN płatnym 7 zł, pytanie czy dotyczy to zmiany numeru czy pierwszego nadania.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...